Şimdi Ara

iOS 17 ile gelecek en önemli özellik belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
4.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

O kurduğun uygulamanı sürekli imzalamak zorunda kalmadığında veya istediğin miktarda uygulama yükleyebildiğinde dediğin doğru olur  

• Espavdez kullanıcısına yanıt
    böyle yaparsa AB'den cezayı yer.

Ya AB'nin dediğini yapacak ama bunu yaparken da kullanıcılara 40 defa bu özelliği açarsanız sisteminiz güvenli olmaz, emin misiniz vs diye sorup onay alacak. çoğu kullanıcı da korkup onay vermeyip bu özelliği açmayacak bence.

Ya da iOS 17'ye yetişmedi, söz iOS 18'e bu özelliği kesin koyacam deyip AB'den 1 yıl daha zaman isteyip 1 yıl daha zaman kazanmaya çalışacak ve kullanıcıları 1 yıl daha sağacak.

Belki de gerçekten Apple haklıdır ve iOS'in güvenliği yüklenen yazılımlarının sıkı kontrolüne bağlıdır. Belki de iOS, Apple'ın kontrol etmediği bir yazılım yüklendiğinde güvenliği çok kolay bir şekilde kırılacak kadar dandik bir işletim sistemidir.

Ya da iOS'in güvenliği sağlamdır ve Apple karını maksimize etmek için yalan söylüyor ve kullanıcılarını manipüle ediyordur.

Hangisnin doğru olduğunu bu özellik açıldığında görmüş olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 19 Nisan 2023; 10:59:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Sürekli imzalamak zorunda kaldığımı kim söylüyor bir kere yükledim imza falan yok aylardır

İstediğin miktardan kastın nedir 30 tane falan ipadan yüklediğim var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    sürekli imzalamak zorunda kalmasan bile en güzeli amazon gibi büyük bir firmanın android için yaptığı gibi alternatif uygulama mağazası açması. amazon'un inceleyip onayladığı uygulamalar amazon ios app store'da yayınlanır. hem apple'ın tek eli kırılmış olur, hem komisyon oranları düşer, uygulamalar daha ucuza alınabilir, hem de apple'ın reddettiği güvenli uygulamalar amazon app store'da yer bulur.

düşünsenize, amazon komisyon oranını %10'a düşürdüm derse pek çok büyük uygulama belki de app store'un %30'undan kaçıp amazon app store'a geçer. apple de uzun vadede komisyon oranını düşürmek zorunda kalır. rekabet iyidir. son kullanıcıya yarar. ama bu konuda bazı kullanıcılar rekabet gelmesin, apple'da herşey pahalı kalsın istiyor. ilginç.

örneğin bir uygulama app store'da 100 lira. bunun 30 lirası komisyon, 70 lirası geliştiri hesabına geçiyor.
    amazon app store'da ise 80 lira. 72 lirası geliştirici hesabına geçiyor. arada %20 fark var. kaç kişi 80 yerine 100 lira vermeye devam eder sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 19 Nisan 2023; 14:38:16 >

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Ben rekabet gelmesin demedim ki?

Vatandaş androidde yapılıp iosda yapılamadığını iddiaa etmiş bende cahilliğini yaymaması için yanıldığını ifade ettim

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    seni alıntıladığım halde, yazımın o kısmını senin için yazmamıştım. rekabet gelmesini istemeyenler var forumda. rekabet gelmesinin apple'ın güvenliğini azaltacağını düşünenler var. onlar için yazmıştım.

• En çok patlayacak servis her halde toplu abonelik servisleri olacak.

• Sadece Avrupa’da 27 ülkede çalışacak ve diğer ülkeler kullanamayacak .Türkiye’de kullanıcılar ne yazıkki kullanamayacak …

• Hissiz B 1 R adaM kullanıcısına yanıt
    avrupadaki uygulama başarılı olursa diğer ülkeler de benzer yasal düzenleme yaparlar ve tüm ülkelera yavaş yavaş gelir.

• Merhabalar. Şuan telefonum s23 ultra senelerdir android kullandım. İlk başlarda android gerçekten kasıyordu fakat şuan büyük ölçüde kasma azaldı. Tabletim de ipad pro 11 4. Nesil. Android kullanırken daha rahatım sanki, ipados yada ios güzel akıcı fakat biraz zor gibi kullanılması. Sonuç olarak tercihim android olurdu. Donma derseniz 4 ay içinde 2 kez dondu ipad, reset atmak zorunda kaldım.

• Sanane kardeşim ya ben app store dışında indirmeye onay verdikten sonra?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.