Şimdi Ara

iOS 13 ile bildirimlerde reklam dönemi başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın WWDC 2020 konferansında resmi olarak tanıtacağı iOS 14 işletim sistemi öncesinde iOS 13 önemli değişikliklere sahne oluyor. Bunlardan birisi uygulama bildirimleri ile ilgili.

Reklam bildirimleri geliyor

Apple’ın güncellediği App Store kullanım şartlarına göre geliştiriciler artık bildirim mesajlarına reklam entegre edebilecek. Bildirimler bilindiği üzere kilit ekranında ve bildirim çubuğunda uygulamaların kullanıcılar ile etkileşime geçmesini sağlıyor. 

Ayrıca Bkz.Intel üretimin bir kısmını Costa Rica’ya kaydırıyor

30 Nisan itibariyle başlayacak olan değişiklik, güncellenmiş iOS 13 yazılım geliştirme aracında yer alacak. IOS 13 ile uyumlu olan uygulamalar kullanıcılara reklam bildirimleri gönderebilecekler. Geliştirici kullanıcılara reklam bildirimlerinden çıkma seçeneği de sunmak zorunda. 

Zaten reklam gösterimlerinden bunalmış olan kullanıcıların bir de bildirimler ile bombardımana tutulması rahatsızlığı arttıracaktır. Kullanıcıların tepkisi önümüzdeki dönemde bu konuda belirleyici olabilir.

Güncellenen kullanım şartlarında ayrıca Facebook ve Google gibi giriş yöntemleri kullanan uygulamaların mutlaka Apple ID yöntemini de entegre etmesi isteniyor. Yine fal uygulamalarının da bundan sonra kaliteli içerik sunması gerekiyor.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/ads_coming_to_your_push_notifications_in_ios_13-news-41846.php

• Bunun kullanicilar izin verdigi takdirde oldugunu neden yazmadiniz?

"The new rules will only permit sending push advertisements to users if they agree to it. Users must also be able to opt-out of the ads whenever they want."

Donanimhaber'e sadece goz asinaligimdan sebep giriyorum. Ilginc bir haber olunca yabanci kaynaktan bakmam gerekiyor teyit amacli...
  • Ben anlamadım. Bu yeni değil ki.

iOS 10'da bir uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanıyordum. Gecenin köründe gelen bildirimle telefon titriyordu, "PRO versiyon %30 düştü, acele et" falan diye yazı çıkıyordu.

Artık yüklü olmayan uygulama da mı reklam bildirimi gönderebilecek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrem71 nasıl oldu bu haberi yaptın ilk defa seni tebrik ederim ilk ve son olmasın

• Vay be, git 10 - 15 bin liraya telefon al sonra sana reklam bildirimi göndersin. Piyasa ne hale geldi

• Vallahi boku çıktı artık! Oynama lan oynama işte!

• Cihazin fiyatiyla alakasi yok. 3 - 5 liraya kiyip alamiyorsaniz uygulamanin ucretli versiyonunu e adam da bedava surume reklami dayar. Bildirimede dayar uygulamamin icine de dayar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anladığım kadarıyla uygulama bildirimlerine google ads reklamları vs entegre olabilecek sizin yaşadığınız durumda uygulama kendi reklamını yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi kıskandılar.

• Bildirimleri kapatırız bizde bunu yani dert

• reklam değil ki haberler uygulaması öneri haber yollamış. google news de yapıyor bunu. twitter da şuunu da takip edin diyor mesela. pek reklam sayılmazlar.

• REKLAMSIZ IOS PREMIUM AYLIK SADECE 21?... Ahahaha şaka mı lan bu?

• Apple kırbaçlamaya devam ediyor demek.

• Zaten pro sürümün reklamını yapıyorlardı, sürekli bildirim geliyor pro sürümde %50 indirim falan

• Arkadaşlar bir video da bulutut cihaza müzik telefona bildirim sesi ayarlanabilğyordu S20 de. Ayar nereden bilen var mı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben şok. Fal uygulamalarının da bundan sonra kaliteli içerik sunması gerekiyor diyor haberde. Tam ihtiyacım olan şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesaverde

Cihazin fiyatiyla alakasi yok. 3 - 5 liraya kiyip alamiyorsaniz uygulamanin ucretli versiyonunu e adam da bedava surume reklami dayar. Bildirimede dayar uygulamamin icine de dayar.
    O zaman hic bedava sürümü koymasin ihtiyaci olan parasini versin alsin
  • Bunlar daha iyi günler; siz asıl, piyasa iyice doymaya başlayıp gelirler ve dolayısı ile kar marjları standartlaşmaya başlayıp durağanlaşınca görün olayı. Dünya Ekonomilerinin alım güçleri gittikçe düşüyor, bir kaç ülke haricinde sivrilen yok. Bunun dışında, insanlar istemeyerek de olsa daha tutumlu olmaya başlayacaklar (örneğin, SARS ve Corona vak'alarında olduğu gibi) çünkü yaşam kaynakları kıtlaşacak ve/veya stoklanmaya başlayacak.
    Keyfinden, her seferinde daha pahalı çıkmıyor bu ürünler; firmaların kar marjları daralıyor. Son üründen ziyade, ham ve/veya ara ürünlerdeki rekabet artıyor.

• Bunun kullanicilar izin verdigi takdirde oldugunu neden yazmadiniz?

"The new rules will only permit sending push advertisements to users if they agree to it. Users must also be able to opt-out of the ads whenever they want."

Donanimhaber'e sadece goz asinaligimdan sebep giriyorum. Ilginc bir haber olunca yabanci kaynaktan bakmam gerekiyor teyit amacli...

• Apple pişmanlıktır. Bu kadar paragöz firma görmedim

• Xiaomi reklam koyunca çöp diyenler buna ne diyecek aceba 🤔

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.