Şimdi Ara

iOS 10 [ANA KONU] (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.577
Cevap
93
Favori
697.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gayet iyi bence, sürekli bu süreleri alıyorsan eğer ios 10.3.3 olmuş diyebiliriz
  • Iphone 6 için bazı kullanıcıların 10.3.3 10.3.2 ye göre daha seri olduğunu belirtmiş. 2 gün önce bende yükselttim. Itunes üzerinden temiz kurulum yaptım ( sonrasında yedeğimden eşzamanlamadım, yeni bir iphone olarak ayarladım). Deneyimlideklerim şunlar:

1- kilitli ekrandan mesaj cevaplarken klavye açılmama problemi gitmiş.

2- uygulama açılışlarda ve rendering (aşağı doğru kaydırma) performansında ufak bir pürüzsüzlük izlendi.

3- Beni bariz rahatsız eden bi ısınma problemi baş göstermeye başladı. Uygulamalarda Bazı kutucukların birbirine girmesi, google arama uygulaması üzerinden bazı kutulara yazı girdiğimde göstermemesi gibi birkaç hata ile karşılaştım. Belki uygulama güncellemesi ile ilerde çözülür.

4- Pilde söylenilenin aksine hafif bir düşüş gözlemliyorum. Henüz 2 gün oldu belki 1 hafta sonunda oturur.

Biraz daha izlemede kalıp böyle devam ederse 10.3.2 ye döneceğim.

İp6 da benim bu bahsettiğim problemlerden bir veya birkaçı ile karşılaşan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

Orijinalden alıntı: HuNTeR_1907

10.3.3'e güncellediğimden beri bildirim merkezinin sapıtması, Youtube gibi yatay uygulamalarda özellikle uygulama değiştirme ekranına geçerken tepe taklak olması gibi sorunları hiç yaşamadım. 9.3.5'ten 10.3.2'ye yeni geçtiğimde ana ekran düğmesiyle uygulama çıkışlarında ara sıra fps düşmesi yaşıyordum ama o da 10.3.3'e geçmeden önce kendi kendine düzelmişti zaten. Ayrıca, iOS 10 sürümlerinde App Store hep iOS 9'lardan yavaş açılıyordu ama 10.3.3'te hızlı açılıyor. Telefon iPhone 6.

Ben de iPhone 6 kullanıyorum ve 9.3.5 var. Özellikle tuş kilidi açılışı nedeniyle 10'a geçmemiştim. 6 kullanıcısı olarak 10.3.3 sürümünü de değerlendirmeye alarak 9.3.5'ten olumlu/olumsuz farkları ve yeni sürüne geçilmesi konusunda yorumlarınız ne olur?

Uygulama açılışlarında yanyana kıyaslarsanız çoğunda 9.3.5 biraz daha hızlıdır ama 10.3.3'te can sıkıcı bir durum yok, yanyana kıyaslamadığınızda fark etmezsiniz bile, kaldı ki kamera mesela daha hızlı açılıyor, tabii bu farklar milisaniyelerle ölçülecek türden, öyle saniyeler fark etmeyecek, göz ardı edilebilir. Öte yandan, animasyon hızı, klavyedeki akıcılık farklıyla 10.3.3'te kullanıcı deneyimi daha iyi. 9.3.5'te Whatsapp'ta yazarken (en çok kullandığım uygulama) klavyenin geriden geldiği oluyordu, 10.3.3'te kesinlikle daha seri, akıcı. Tabii yeni sürümle ilgili çok büyük beklentiniz de olmasın, özellikle iPhone 6'da iOS 10 sürümleriyle gelen çok büyük özellikler yok, Apple iMessage üzerinde durmuştu, iMessage'ı fazla kullanmıyorum, fotoğraflar uygulamasındaki kişiler kısmı falan kullanışlı ama olmazsa olmaz bir özellik yok, ileride uygulamalar iOS 10 ve üstü istemeye başlar diye güncelledim, genel anlamda memnunum. Kilit açılış ekranına da alışıyorsunuz, zaten Touch ID kullandığınız sürece bir şey fark etmiyor.

• 10.3.3

bir önceki sürüm 10.2e göre yaklaşık pilde %15 iyileşme ve aşırı hızlanma gözlemledim. bir kısım buglar klavyenin geç açılmaları falan tamamen geçti.OTA ile kurdum bu arada.geçmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir umarım.

10.2de bekleyenler arkadaşlara tavsiyem eziyet çekmeyin.

cihaz 7 plus

• 10.3.3 iPhone 7. Tüm gün hücresel veri ile kullandım, 30 dakikadır WiFi'a bağlıyım %15 gibi pil tasarrufunu açtım. Ben memmnunum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: ResultanteImportante

Arkadaşlar herkese merhaba,

iPhone 6 64GB kullanıcısıyım.

Telefonu 10.3.2 sürümüne güncellemek gibi bir hata yaptım. Telefon şarjı adeta içiyor. 10 saat bekleme süresi alamaz oldum 3G'de. Telefon durduğu yerde şarj yiyor telefondan soğudum acayip şekilde. Bataryayı bile değiştirmeyi denedim belki sıkıntı ondandır diye ama çözülmedi sorun.

Eski bir Android kullanıcısı olduğum için konuyla ilgili pek bilgim yok. Telefonu herhangi bir şekilde downgrade etmenin bir yolu var mıdır acaba? 10.3.3'ten de pek bir beklentim yok apple'ın bu saçma "telefonu durduğu yerde eskitme" politikasından ötürü.

Yardımlarınızı bekliyorum :(

iPhone 6 kullanıp benim durumumda olan arkadaşlar şarjda iyileşme var mı acaba?

• 10.3.3 sürümünü yükledim bugün. iOS 11 beta programından geçiş yaptım. Isınma sorunu sadece bende mi var, yoksa genel bir sorun mu ya da zamanla geçecek mi anlamadım. Aşırı ısınma yok ama eskiden hiç ısınmasken şimdi ısınmaya başladı kullanınca. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlar?
  • Decemst kullanıcısına yanıt
    Benim de 10.2 ve 7 plus.Birkaç gün daha bekleyip güncellemeyi düşünüyorum.Aslında 10.2 de iyi bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar
  • Merhaba. ios 9.3.3'ten 10.3.3'e geçtim biraz önce. İyi gibi geldi. Cihaz 6s.

Bir sorum var bu arada. ios 9'da whatsapp iletisi geldiğinde sola kaydırarak cevaplama yapıbiliyordum. ios 10'da touch id ile cevap verilebiliyor ama sola kaydırınca cevapla seçeneği çıkmıyor. Onu ios 9'daki gibi yapma ayarı var mıdır, kurcaladım ama bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.3.3 mü geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Evet.

• iOS 10.3.3'le yoğun kullanım altında pil performansını test ettim. Düşük güç moduna almadan, otomatik parlaklıkla kullandım. Şarjı en çok tüketen üç uygulamadan biri şarjı sömüren Instagram, bir diğeri de Clash of Clans; bunları daha az, Safari gibi şarjı az kullanan uygulamaları daha çok kullansaydım, toplam kullanım süresinde gözle görülür bir artış olurdu tabii ki. Telefon yaklaşık 3 yıllık (çıktığı gün alınan) iPhone 6.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 24 Temmuz 2017; 1:55:14 >

• emre7107 E kullanıcısına yanıt
    iOS 11de sola kaydırma komple kalkacak :) sadece bastırma kalacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mylove

quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

quote:

Orijinalden alıntı: Mylove

Merhaba arkadaşlar, 10.3.3 ile birlikte 2G 3G arasında geçiş mümkün oldu mu?

2G mi kaldı gözünü seveyim.

Şarjı etkiliyor! Ayrıca bulunduğum yerde 2G yi 3-4 Seviyede kullanırken 3G yi 1 seviyede kullanıyorum! Bu yüzden telefon ile sağlıklı konuşamıyorum arkadaşım..

2G yok ki arkadaşım artık. rüyalarda kaldı. eski sürümlere dönmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre7107

Merhaba. ios 9.3.3'ten 10.3.3'e geçtim biraz önce. İyi gibi geldi. Cihaz 6s.

Bir sorum var bu arada. ios 9'da whatsapp iletisi geldiğinde sola kaydırarak cevaplama yapıbiliyordum. ios 10'da touch id ile cevap verilebiliyor ama sola kaydırınca cevapla seçeneği çıkmıyor. Onu ios 9'daki gibi yapma ayarı var mıdır, kurcaladım ama bulamadım.

?

• Arkadaşlar merhaba,
    7 Plus 10.3.3 gözlemlerimi aktarayım.

1-) Telefonun çekim gücü kesinlikle artmış. Hatta kesilmeler yaşamıyorum. ( Türk Telekom hat kullanıyorum )
    2-) Uygulama kullanımlarında, klasör açık kapama esnasında frame atlamaları devam ediyor.
    3-) 10.3.3 sürümü pil olarak 10.3.2'den kesinlikle daha iyi durumda ama pil yüzde göstergesinde hala atlamalar mevcut. Dün %30'dan %27'ye hemen ardından %25'ten %20'ye düştü.
    Buna rağmen 48 saat bekleme 9,5 saatte kullanım aldım.

Sonuç olarak 10.2 veya 10.2.1 sürümleri kullanan arkadaşlar kesinlikle güncelleme yapmasın, 10.3 sürümlerini kullanan arkadaşlar kesinlikle güncelleme yapsın diyorum.
  • Eski sürümlere -mesela 10.2.1- dönmenin herhangi bir yolu var mı hocam?
  • İ7 10.3 sürümünü kullanıyorum ve memnunum. Yeni (son) sürüme geçersem 10.3'ü ararmıyım, geçmelimiyim?

• Haftaya Pztesi yada cars 10.3.4 gelebilir :)

• wiru5 kullanıcısına yanıt
    Ben de senin gibi düşünüyordum ama cidden yavaş olduğunu yeni sürüme geçince hissettim. Cihaz normalde de seri yani

• 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.