Şimdi Ara

Interstellar (2014) | Yıldızlararası (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.728
Cevap
48
Favori
185.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 7 Kasım 2017. Interstellar çıkalı 3 sene oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ratch kullanıcısına yanıt
    Sinemada izleyememiş olmanın burukluğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

2 kez sinemada 2 veya 3 kez evde projeksiyon ile izledim bugün sinemaya tekrar gelse ilk gün giderim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

Ben iki kez sinemada izlemiştim

Ayrıca orijinal blu ray disk + 3 saat blu ray belgesel disklerini aldım

Toplam masraf 110 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 7 Kasım 2017; 23:37:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

aynen instagram'da paylaştım. 3 sene, Miller'in gezegeninde ne kadar oldu acaba?

---

@kdr-2015: 3 saatlik bluray belgesel var mıydı? bluray extra'ları mı kastettin? belgeseli onun içinde vardı da 3 saat mıydı hatırlamıyorum...
    Şans eseri Fury filminin başlangıcında filmlerin fragmanları gösterilirken görmüştüm. Yönetmeninin Nolan olduğunu görünce direk radarıma girdi. Bir zamanlar Batman üçlemesinden dolayı Bale-Nolan hayranıydım. Fİlm günü geldi. Benim gittiğim seanstan önceki seansa arkadaşlar gitmiş çıkışta karşılaştık. Dediler işte beynin yanıyor filmde, sonunu anlayamadım gibisinden aralarında konuşuyorlar. Karışık anlaşılması güç filmleri çok seviyorum bu arada. Bunu duyunca o 10 dk geçmek bilmedi. Neyse film başladı uzay sahneleri geldi, arkada Zimmerin müzikleriyle koltukta oturamaz hale geldim.Lisede teorik olarak işlemişlerdi konuları ama görsel olarak görünce bu kadar etkileyici olduğunu tahmin bile edemezdim. Filmden çıkınca oturma yerlerinden birine oturdum 10 15 dk dalıp gitmişim. O zaman düşünceler şelale gibi akıp gidiyordu beynimde orda karar verdim. Uzaya çok fazla meraklı değildim film öncesinde ama filmden sonra uzayın insanlar için gelecek olduğuna karar verdim ve mühendislik içinde odağımı uzaya kaydırdım. 3 yıl oldu hala çalışıyorum üstünde.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

aynen instagram'da paylaştım. 3 sene, Miller'in gezegeninde ne kadar oldu acaba?

---

@kdr-2015: 3 saatlik bluray belgesel var mıydı? bluray extra'ları mı kastettin? belgeseli onun içinde vardı da 3 saat mıydı hatırlamıyorum...

Pardon extralar (bonus disc) 3 saat 😁

• bu arada bugün yine haber çıktı Nolan filmleri (çoğu) 4K geliyor, Interstellar dahil. birkaç hafta önce ben söylemiştim hatta size bazı yabancı forumlarda resmi bile atılmıştı. artık resmi diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

4k çok gereksiz bir icad. 1080p bana yetip artıyor fazlası ziyan 😎

4k ların çoğu restore zaten yani 1080p bluray gibi önem verilmiyor 1080p tam ıturmuş sistem 4k tadınıda 65'ınç üstü tv'den tad alıyorsun zati
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

4k ların çoğu restore zaten yani 1080p bluray gibi önem verilmiyor 1080p tam ıturmuş sistem 4k tadınıda 65'ınç üstü tv'den tad alıyorsun zati

1080p bana yetip artıyor 😍 fazlası ziyan 😎

😎😎😎😎😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 9 Kasım 2017; 3:28:14 >

• quote:

quote:

Nolan'ın filmleri için "restore" olmayacak herhalde, IMAX kameraları ile çekiliyorlar, hele Interstellar neydi 12 mi 16K native çözünürlüğe sahip bir film.

Esas gereksiz olan HDR özelliği. Sonradan 3D yapılıyor gibi bir efekt katıyor adeta, satüre renkler yani o kadar. Ha video'nun beyaz ve siyah aralığını artırıyor, fakat bunu ayrı bir özellik olarak marketing yapıp satmak tamamen cepleri doldurmak için. Yoksa piyasadaki profesyonel OLED/IPS ekranlı monitorlerin yeteneklerinde var bunlar ama HDR "standard"ını desteklemiyorlar, yerseniz tabi

Not: TV/Monitor'ün HDR Standard formata dahili destek sunamaması dışında (marketing/para), siyah ve beyaz tonları bu seviyeye kadar yükselip alçalan ve 10-12bit bilmem ne renk formatında destek veren özelliklere sahip profesyonel cihazlardan bahsediyorum.

Bazı sırf HDR kamera kullanan filmler dışında uzak durulası bir özellik.

• Tam 3 yil once bugun bu saatler(o zaman Pazar'a denk geliyordu)... off ooff. Zaman cok cabuk geciyor be. 3 yil, dile kolay ama ben hala neredeyse hergun dusunuyorum.

Neler vermezdim o gune donmek icin. En uzucu yani boyle bir filmin maalesef bir daha gelmeyecek olmasi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

---

dostum bizde 3 yıl miller gezegeninde kaç dakka geçti
  • quote:

quote:

---

Hesapladım Miller gezegeninde 25 dakika geçmiş 😅

• quote:

quote:

quote:

---

Hesapladım Miller gezegeninde 25 dakika geçmiş 😅

hay anasını ya...eee samanyolu galaksisini terk etmiştik su gezegenine indirk müthiş bir zaman yavaşlaması var orda karadelik yüzünden ..çünkü miller gezegeni gargantunaın yakınında nasıl bir kütle çekimi uyguluyorki o gezegenin zamanını yavaşlatıyor muazzam ya

• bu konuya neden 5000 küsür mesaj geldiği arama butonunda gözüküyor

zaten konuya gelen mesajların heralde yarısını kdr-2015 ve bazı kişiler atmış. ayrıcana belirli aralıklarla da upluyorlar

filme gelirsek baya kötüydü, görsellikler iyi.

adamın ise kızının kitaplığının arkasından çıkması bilim adına süper olmuş, ne kaaadarda bilimsel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionel buffon -- 10 Kasım 2017; 23:10:1 >
  • lionel buffon kullanıcısına yanıt
    ...Yada yarısı senin gibi anlamadığı yada tarzı olmadığı halde kötülemek için gelip saçma saçma yorumlar yazanlar olabilirmi?
    Dünya genelinde bu kadar beğenilen bir 'başyapıta' sen gelip kötü diyorsan.. ya bu tür konulardan anlamadığındandır yada film türünün ilgi alanın içinde olmadığıdır.
    Bunu birtürlü anlayamıyorsunuz nedense. Beğenmeyebilirsin bu tarzı sevmeyebilirsin ama kendini kanıtlamış bir filme kötü diyemezsin. 'Ben sevmedim' diyebilirsin ancak. Ve bunun içinde buraya zahmet edip yazmana bile gerek yoktu dostum :) Yanlış anlama sana özel değil senin gibi düşünenlerin geneline hitap ediyorum.
    Çok basit bir örnek veriyim : misal 'Yeşil Yol' veya 'Er Ryanı Kurtarmak' veya 'Esaretin Bedeli' vs. vs. bir filme ben çıkıpta kötü olmuş, olmamış diyebilirmiyim? Sevmediğim bir tarz olduğu halde (ki değil) ? Ama gidipte vasat bir filme diyebilirm, çünki vasatmışki kimse beğenmemiş yani bende sorun yoktur, anlayamadığım kaçırdığım birşey yoktur.
    İşin özü arkadaşım ; sen ve senin gibiler böyle filmleri (sayısı çok azdır) beğenmiyorsanız izlemeyin yada izleyin geçin, gelipte böyle zahmet etmeyin sırf bişe yazmak için.

• cooper ve murphun hastanedeki sahnesini neredeyse hergün izlerim o sahneyi ilk izlediğimde çok kötü olmuştum..düşünsenize yıllar sonra kızınızı görüyorsunuz sizden çok daha büyük bir yaşta ölüm döşeğinde :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionel buffon

bu konuya neden 5000 küsür mesaj geldiği arama butonunda gözüküyor

zaten konuya gelen mesajların heralde yarısını kdr-2015 ve bazı kişiler atmış. ayrıcana belirli aralıklarla da upluyorlar

filme gelirsek baya kötüydü, görsellikler iyi.

adamın ise kızının kitaplığının arkasından çıkması bilim adına süper olmuş, ne kaaadarda bilimsel.

Ha ha ha çok komik 😠😠😠👊👊💥💥💥💥💥

• lionel buffon kullanıcısına yanıt
    Spoiler içine almalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.