Şimdi Ara

İnternetten dolandırıldım, Nasıl suç duyurusunda bulunabilirim ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç gün öncesinde skype üzerinden birisine 50₺ değerinde Bitcoin* sattım, bir webmater forumunda saygın üyelerden birinin profili.ni gönderdi, ben de saf gibi inandım önce ben gönderdim, sözde sonradan parayı gönderecekti fakat ortalıktan kayboldu, forumdan ismini verdiği kişiyle görüştüm o değil, telefon numarası vermişti aradım alakası bile yok. Sonuç olarak 50₺ kaybettim, ve çok fena şekilde kaç gündür sinirliyim. Suç duyurusu tam olarak nedir ? Nasıl suç duyurusunda bulunabilirim ? Suç duyurusu için avukat mahkeme vs. Gerekli mi ? Gibi sorularım var.

İşin en sıkıntılı kısmı ise adamın hiçbir bilgisini bilmiyorum, hesap adresi vs. Sadece skype ismi belli ordan ip üzerinden gidilebilir mi bilemiyorum. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum.

*Bitcoin= Dijital para birimi ( ₺,€,$ gibi)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Malesef soğuk su en iyisi bu durumda

Ama bir ihtimal bulabilirsiniz proxy kullanmıyorsa

Skype isminden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CwAltair C kullanıcısına yanıt
    amma saf insansınız be kardeşim.

ilk önce size söylediği kişiyle irtibat kurup sormanız gerekirdi

eski Şener Şen filmlerinden hiç aklınızda kalmadı mı ?

enayiler olmasa akıllılar ne yapardı ?

• CwAltair C kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim skypeın özelliği kesinlikle konum bilgisini alamaman . Hatta bi ara suç işlemiş biri skyple tvye bağlanmıştı yerleri bilinmesin diye ordan hatırlıyorum

• @CwAltair

Paypal olsa belki paranı geri alırdın. Ama bitcoin alamazsın. Gel benim bitcoin cüzdanıma para yolla, bende karşılığında sana söz verdiğim programı vermeyim, istersen savcılığa git, beni şikayet et. Hiçbir şey olmaz. Denemesi bedava gel deneyelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.