Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (868. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustifb

Evet. Şimdi hakkını yemeyelim hükümet Google'a cazip teklifler sunmuş yer bakımından, kira, vergi bakımından... Ama dediğiniz gibi ülkemizde geniş ve yaygın fiber altyapı yok. Google'ın seçeneği bir tek Türk Telekom. Rakiplerimiz olarak Bulgaristan ve Rusya'ya baktığımızda hükümetleri cazip teklif sunmuyor ama trafiği çok rahat taşıyabilecek sağlayıcıları var. Sadece tek sağlayıcı değil Rusya'da 3, Bulgaristan'da 5 seçeneği var.

türkiyede ki yetkili kişiler google veri merkezi kurmaları böyle bir şey varsa talepte mi bulundu ve bu işlem ne zamana kadar sürer ve böyle bir şey yapılacak mı türkiyeye veri merkezi kuracaklar mı ?

bu duyumu sizden ilk kez duydum da heyecanlandım eger böyle bir şey yapılacaksa türkiye için iyi olabilir ama insanlarımız bilgileri filan o konuda ne olur orası pek bilmiyorum devlet izin veriyorsa bir bildiği vardır elbet

• quote:

Orijinalden alıntı: Muco

quote:

Orijinalden alıntı: MrNtlu

quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

Arkadaşlar bugün sizde de sorun var mı yoksa bu ne saçmalıktır ?

Bugün youtube hızına bakar mısınız gülsem mi ağlasam mı bilemedim

speedtest sonucum normal 25-26mb hız çıkıyor ama youtube neden böyle yavaşladı anlamadım

Hızımız vs. aynı bende de o sorun var youtube 720p izlerken arada takılıyor. PC'den kaynaklıdır dedim ama anlam veremedim bende.

Servis sağlayıcıları bilerek youtube un trafiğini sınırlıyor. VPN kullanırsanız rahatça izleyebilirsiniz.

Duymuştum onu bugün superonline geçtim ttnet vardı. Ben sadece TTnet'te bu sınırlama var sanıyordum. Böyle saçma bir şeyi tek o yapar diye umut etmiştim ama meğer hepsi yapıyormuş.

• Vodafone Net kullanan var mı? memnunlar mı acaba?
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Bencede şimdiye kadar karar verilmiştir. Ama veri merkezleri gizli tutulur. Mesela dünyada veri merkezlerinin hiçbirinin tam adresi verilmez, şehir bazlı bahsedilir. Ama dediğiniz gibi yandaş kanallar dakika durmaz "Türkiye internetin merkezi oluyor" diye bas bas bağırırlardı.
  • akkkalksın A kullanıcısına yanıt
    Google'ın mevcut Frankfurt'taki veri merkezi 2015 yılı başlarında yetersiz kalmaya başlayınca onlar yer baktılar ve kendileri seçenek olarak Rusya, Bulgaristan ve bizim ülkemizi belirlemiş. 2015 içerisinde Google yetkilileri, hükümet ve Türk Telekom onlarca toplantı yapıldı. Ve hükümetimiz vergi ve kira konusunda her kolaylığı sağlayacağını belirtmiş. Ama ben de o sırada Türk Telekom'da işten ayrıldım sonra ne oldu bilmiyorum. Büyük ihtimalle bizi seçmemişlerdir, yoksa mutlaka bir bilgi çıkardı.
  • 7gün25saat kullanıcısına yanıt
    Türkiye'nin mevcut şartlarına göre uygun görünebilir ama ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Hiçbiri olması gereken fiyatlarda satmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Google'ın mevcut Frankfurt'taki veri merkezi 2015 yılı başlarında yetersiz kalmaya başlayınca onlar yer baktılar ve kendileri seçenek olarak Rusya, Bulgaristan ve bizim ülkemizi belirlemiş. 2015 içerisinde Google yetkilileri, hükümet ve Türk Telekom onlarca toplantı yapıldı. Ve hükümetimiz vergi ve kira konusunda her kolaylığı sağlayacağını belirtmiş. Ama ben de o sırada Türk Telekom'da işten ayrıldım sonra ne oldu bilmiyorum. Büyük ihtimalle bizi seçmemişlerdir, yoksa mutlaka bir bilgi çıkardı.

galiba turkcell gebze veri merkezi yeni açılmış siz daha iyi bilirsiniz türk telekomun türkiyede veri merkezi var mı turkcell gibi yoksa da iller ki zamanlarda türkiyeye kendi veri merkezini kurmayı düşünüyorlar mı tıpkı turkcell gibi

• vpn ile youtube dışı film dizi full hd rahat izlenebiliyor mu ve oyun indirme hızlı yapılıyor mu bilen bilgilendirebilir mi
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle olmasını beklerim ama olmadığına göre vazgeçmişlerdir. Netflix için ABD bağlanmak gerekiyorsa onların burada veri merkezi kurması bizim İSS'ler için karlı olur. Almanya gibi veri merkezlerinin bulunduğu ve altyapısı gelişmiş bir ülke olmamız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Türkiye'nin mevcut şartlarına göre uygun görünebilir ama ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Hiçbiri olması gereken fiyatlarda satmıyor.

Türkiye'nin mevcut şartlarını tartışmıyoruz. Mevcut şartlar ucuz ve iyi olsaydı zaten bu konu açılmazdı. Ama 3 farklı iss'i karşılaştırdım 3'ü arasında en yüksek kalitede hizmeti en uygun fiyata veren Vodafone. Hepsinin pahalı olmasına eyvallah da siz yazdığınız mesajda sadece vodafone pahalıymış gibi bir algı yaratıyorsunuz.
  • Bu konu sayesinde internet hakkında bilmediğim birçok şeyi öğrendim.Başta mustifb hocam olmak üzere hepinize teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısa videolarda pek farkedilmiyor da 30-40 dk'lık videolarda bantgenişliği sınırlaması (bandwidth throttling) uyguladıkları bariz belli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joster35

Vodafone Net kullanan var mı? memnunlar mı acaba?

Üniversite zamanı kullanıyorum 4-5 ay kullandım çok sorun yaşamadım tek sıkıntı müş. hizmetleri bilgisiz. Genel olarak memnundum. 2 aydır kulanmıyorum o evde olmadığım için o yüzden kesin bir şey söyleyemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkkalksın

vpn ile youtube dışı film dizi full hd rahat izlenebiliyor mu ve oyun indirme hızlı yapılıyor mu bilen bilgilendirebilir mi

Video izlerken vpn kullanmanız daha iyi, özellikle youtube ta. Tabi akk den önce bunu yapabilirsiniz sonra zaten hız yetmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

quote:

Türkiye'nin mevcut şartlarını tartışmıyoruz. Mevcut şartlar ucuz ve iyi olsaydı zaten bu konu açılmazdı. Ama 3 farklı iss'i karşılaştırdım 3'ü arasında en yüksek kalitede hizmeti en uygun fiyata veren Vodafone. Hepsinin pahalı olmasına eyvallah da siz yazdığınız mesajda sadece vodafone pahalıymış gibi bir algı yaratıyorsunuz.

Hayır, yanlış anlaşılmış olabilir. Sadece internet hizmetine o paranın istenmesini pahalı buldum. Türksat benzer özelliklerdeki internet ile birlikte televizyon ve telefon seçeneği de sunuyor. Hiçbirini savunmuyorum ama Vodafone kullanıcıyı düşünerek çok uygun bir fiyattan vermemiş.

• akkkalksın A kullanıcısına yanıt
    Zaten ülkemizde en çok veri merkezi olan tek firma Türk Telekom sadece İstanbul'da 3 tane var. Ankara'da 2 tane Türkiye'nin 22 şehrinde veri merkezi var Türk Telekom'un. Turkcell'in yanılmıyorsam 15 şehirde veri merkezi var.
  • Hocam o ekranı nasıl açtınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Low

1 TB kota dolsun da sonra 10 Mbps hıza düşsun

kotları 5 katına çıkarmaları lazım.
    akk sonrası hızda 10/10mbps olsun.

1000 Mbps indirme hızı ile birlikte 2 Mbps yükleme hızı veriyorlar. O hızı dediğiniz şekilde vermeleri mümkün gözükmüyor.

vodafone 10 mbit upload veriyor şuan kendi fiber altyapısının olduğu yerlere

Hem bulunduğum yerde altyapısı yok hem de hiç ucuz değil. Onlar da günümüze göre düşük bir hızı fahiş fiyattan satıyorlar.

Bu fiyatlara fahiş diyenin hangi tarifeyi kullandığını merak ediyorum? 70-80 TL bandında Türk Telekom 24 mbit'e kadar 100 gb kotalı paket satıyor. Superonline 74,90 TL'ye 100 gb kotalı 50mbit net satıyor. Aynı paket vodafone'da 240 gb kotalı ve 100 mbit erişim hızına sahip.

bu kampanyayı vodafone da bulamadım link verebilir misin ?

edit : buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NurullahGüney -- 4 Ağustos 2016; 14:22:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NurullahGüney

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Low

1 TB kota dolsun da sonra 10 Mbps hıza düşsun

kotları 5 katına çıkarmaları lazım.
    akk sonrası hızda 10/10mbps olsun.

1000 Mbps indirme hızı ile birlikte 2 Mbps yükleme hızı veriyorlar. O hızı dediğiniz şekilde vermeleri mümkün gözükmüyor.

vodafone 10 mbit upload veriyor şuan kendi fiber altyapısının olduğu yerlere

Hem bulunduğum yerde altyapısı yok hem de hiç ucuz değil. Onlar da günümüze göre düşük bir hızı fahiş fiyattan satıyorlar.

Bu fiyatlara fahiş diyenin hangi tarifeyi kullandığını merak ediyorum? 70-80 TL bandında Türk Telekom 24 mbit'e kadar 100 gb kotalı paket satıyor. Superonline 74,90 TL'ye 100 gb kotalı 50mbit net satıyor. Aynı paket vodafone'da 240 gb kotalı ve 100 mbit erişim hızına sahip.

bu kampanyayı vodafone da bulamadım link verebilir misin ?

http://www.vodafone.com.tr/Net/supernet-ev-interneti.php

Sayfada biraz aşağı inin, FiberMax tarifeler yazıyor.

FiberMax / Maxi
    240 GB AKK
    100 MBIT

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Netflix'e fazla trafiğimiz olmadığı için Google'a sağlanan kolaylıklar ona sağlanmaz. Hizmete gireli birkaç ay oldu ama en çok trafik gönderilen/alınan listesinde ilk 100'de yer almıyor. Netflix'de bu niyetini söylemişti ama önceliği bizimle aynı. AKK'nin kalkması yada Full HD izlenebilecek düzeyde olmasını istemişti. Büyük ihtimalle BTK'da o yüzden bu karara varmıştı, yoksa hiç umurlarında değildik. En somut adım Spotify tarafında, veri merkezi kurmayacak ama kiralayacak. Vodafone ile imza aşamasına kadar geldiler ama ihtiyacı karşılayamayacağını belirterek Turkcell ve Türk Telekom ile görüşüyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.