Şimdi Ara

İnternete ŞİFRE nasıl koyulur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. evet fikirlerinizi bekliyorum.

internetim 3GB sınırlı olduğu için başkasının benden izinsiz kullanmasını istemiyorum.

Nasıl bir önlem alabilirim? Bildiğim kadarıyla internet exploer'a şifre koyamıyoruz.

Peki ne yapmalıyım? Benden habersiz bilgisayar kullanılsın ama internete girilmesin istiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

• modem ne tür bi modem router mi
  • ha pardon, özür dilerim;

modem ZOOM X5 ve modem ayarlarında şifre koyabileceğim bir ayar yok..
  • x5 ler wireless deil galiba senin modem wireless mı ben mi yannış annadım eğer öleyse başkası kullanabilir normal modemse makinanın başında birinin oturuyor olması lazım
    eğer kullanıcı adını deiştirkmek istiosanhttp://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp bu siteden şimdiki kullanıcı adını girip deiştirebilirsin
  • sen pc başından ayrılınca basit bir kaç ayarı değiştir onlar bağlanamaz ayrıca bir şifre seçeneği yok bildiğim kadarı ile
  • quote:

Orjinalden alıntı: jxoch

x5 ler wireless deil galiba senin modem wireless mı ben mi yannış annadım eğer öleyse başkası kullanabilir normal modemse makinanın başında birinin oturuyor olması lazım
    eğer kullanıcı adını deiştirkmek istiosanhttp://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp bu siteden şimdiki kullanıcı adını girip deiştirebilirsin

ama ben her internete girdiğimde kullanıcı adı ve parola sormuyor ki,

donanimi tanıtırken en başta sormuştu bir kere. ondan sonra sormadı hiç. (modem wirelesssiz yani kablolu)

quote:

sen pc başından ayrılınca basit bir kaç ayarı değiştir onlar bağlanamaz ayrıca bir şifre seçeneği yok bildiğim kadarı ile

nasıl yani basit bir kaç ayarı değiştireyim. Bunlar bazı şeyleri bilen kullanıcılar. yani ayarları düzenleyebilirler tekrar.

benim aklıma gelen yani öğrenmek istediğim şey, şöyle özel bir program yok mu şifre koymak için.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutevaggil -- 4 Kasım 2006; 10:39:48 >

• En iyi çözüm bu demiyorum fakat geçenlerde bir tanıdığa kendi isteği doğrultusunda şu programı kurmuştum:

Internet Lock
    http://www.toplang.com/internetlock.htm

Program istenen programlara veya portlara yasaklama yaparak veya izin vererek çalışıyor. Bir firewall gibi kurallar tanımlanabiliyor, örneğin 80 nolu portun erişimine şifre koymak veya bunun dışındaki tüm erişime şifre koymak gibi. İlgili kaynağa erişilmeye çalışılınca aşağıda küçük bir şifre sorma ekranı beliriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netdev -- 4 Kasım 2006; 11:40:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: netdev

En iyi çözüm bu demiyorum fakat geçenlerde bir tanıdığa kendi isteği doğrultusunda şu programı kurmuştum:

Internet Lock
    http://www.toplang.com/internetlock.htm

Program istenen programlara veya portlara yasaklama yaparak veya izin vererek çalışıyor. Bir firewall gibi kurallar tanımlanabiliyor, örneğin 80 nolu portun erişimine şifre koymak veya bunun dışındaki tüm erişime şifre koymak gibi. İlgili kaynağa erişilmeye çalışılınca aşağıda küçük bir şifre sorma ekranı beliriyor...

/>

çok güzel bir program. çok teşekkürler. gerçi bana da soruyor ama olsun.. bu iyi oldu..

• bu program sadece 80. portumu kontrol ediyo yoksa port seçenekleri varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: opr

bu program sadece 80. portumu kontrol ediyo yoksa port seçenekleri varmı

İstenen port veya program için kural tanımlıyorsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: netdev

quote:

Orjinalden alıntı: opr

bu program sadece 80. portumu kontrol ediyo yoksa port seçenekleri varmı

İstenen port veya program için kural tanımlıyorsun...

sorumun cevabını aldım tşk.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.