Şimdi Ara

İnternet sayfaları ya hiç yüklenmiyor ya da geç açılıyor (İSS bile değiştirdim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bana kafayı yedirten bir sorunla karşı karşıyayım. 3 ay önce Netspeed'e abone oldum, 75 mbit tarifesine. İnternetim son 2,5 ay boyunca gayet hızlı idi. İnternet sayfaları olsun, indirme ve yükleme hızı olsun. Fakat sonra bir şey oldu ve hız testinde indirme ve yükleme hızlarım gayet iyiyken internet sayfalarına girememeye başladım. Bazı siteler hiç yüklenmiyor bazıları yüklenirse de gerçekten geç yükleniyordu. Bende netspeed'e destek açtım fakat klasik DNS değiştirin, başka cihazdan deneyin gibi şeyler söylediler. Evdeki internete bağlandığımda hangi cihazdan girersem gireyim aynı sorun baş gösteriyor. Bende destekten dönüş alamayınca dedim farklı modem deneyim fakat 3 farklı modemle de sonuç aynı. Düzeltemeyince dedim bu sorun ISS ile alakalı muhtemelen. Netspeed'ten Turknet'e geçiş yaptım fakat hala aynı sorun devam ediyor. Yükleme, indirmede sorun yok ama sitelerde problem var.

Karşılaştığım sorunlar:

• Twitch'te 2000 network error hatası, chat'in ilk başta yüklenip 20 sn sonra duraklaması.
    • Speedtest'te test error alıyorum. Finding optimal server yazısında 2 dakika kalıyor.
    • Whatsapp mesajları 10-20 saniye gecikme ile gidiyor.
    • Facebook'ta resimler ve yorumlar geç yükleniyor. Haber kaynağı bazen yenilenmiyor.
    • Rocket League oynarken bazen çevrimici oyuncu sayısı 0'a düşüyor. 30 dk'da 1 şeklinde.
    • Google.com bazen açılmıyor, tepki vermiyor.
    • 35 mbit hıza rağmen Zoom bağlantılarım çok kötü. Ekran paylaşımı donuyor, karşının kamerası donuk geliyor

Peki sorun ne yaptığımda çözülüyor?

• VPN ile bağlandığımda tüm sitelere sorunsuz giriyor, Whatsapp mesajları jet hızıyla gidiyor.
    • Arkada indirme yaptığımda, yani sürekli bir indirme, ağ akışı olduğunda sitelere rahatça giriyor. Örneğin nPerf ya da Fast.com'dan test yaparken bir siteye girmeye çalıştığımda önceden girmeyen siteye sorunsuz giriyor. Aynı şekilde Twitch yayınlarını açmaya çalıştığımda hız testi sırasında açılıyor.

Kısaca sorunlar bunlar. İsteyene video çekip de atabilirim. Bana göre sorun paket kaybı sorunu. En son aklıma bu geldi. Packetlosstest.com'dan sonuçlarım, bu sonuçlar normal gibi durmuyor, ama işte önceden böyle bir sorunum yoktu. Ne olmuş olabilir de bu sorunu yaşıyor olabilirim? Bu paket kaybı sorununu nasıl giderebilirim eğer sorun buysa tabii ki.

Bir de tracert testi, buyrun. Bu yıldız şeklinde çıkanlar ne anlama geliyor?

Hat değerlerim:

Bu da hız testim, dediğim gibi Speedtest hata veriyor, o yüzden nPerf üzerinden yaptım.

Lütfen arkadaşlar, gerçekten kafayı yemek üzereyim. Sırf bu sorun için ISS değiştirdim, yardıma ihtiyacım var. Ankastre'den eve kablo falan mı çekmeliyim? Gerçi en son onu da deneyeceğim ama denemeden önce sizden fikir almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayjan -- 23 Şubat 2021; 11:52:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlginç bir sorun. CGN IP kaynaklı da olabilir.

Alıntı

metni:
    Bende netspeed'e destek açtım fakat klasik DNS değiştirin, başka cihazdan deneyin gibi şeyler söylediler.

Peki dedikleri gibi DNS'i modem üzerinden değiştirdiniz mi? DHCP ayarlarından da Primary DNS'i değiştirmeyi deneyin. Primary 1.1.1.1 - Secondary için 1.0.0.1 deneyebilirsiniz.

Daha sonrasında aramaya CMD yazın, komut istemini yönetici olarak açın ve aşağıdaki komutları tek tek girin. En son PC'yi yeniden başlatın.

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

netsh winsock reset

Çözüm olur mu pek sanmıyorum ama hiç değilse denemiş olun. :)

Alıntı

metni:
    Bu yıldız şeklinde çıkanlar ne anlama geliyor?

Zaman aşımına uğradığını gösteriyor. Normaldir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.