Şimdi Ara

internet hızının değişmesi -uzmanlık sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben normalde türk net 75 mbit vdsl abonesiyim. Normal şartlarda aldığım hız 70-72 arası.ancak anladığım kadarıyla bir sorun var ve bu sorunu aşarsam silme 75 mbit alabileceğim.
    Sorunum, mahallede elektrikler kesikken ulaşılabilir maks. Hız 155 mbit, elektrikler gelince 75 mbit. Crc payıyla da bu değer 72 mbite düşüyor.
    Kutudan modeme kadar SSTP iki ucu topraklı özel Cat6 kablo çektim ki zaten tr de çok zor bulunuyor. Kutudaki snr değerini aynen modem ucunda alıyorum. Ancak kutuya kadar gelen kısımda mı yoksa kabinette mi bir sorun var bilemiyorum.

Yani olay kısaca elektrik varken SNR değeri 3.3, elektrikler kesikken 27.
    Not: Modem UPS e bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letmax -- 9 Nisan 2019; 13:9:57 >

• Sorunun cevabı aslında soruda gizli
    Elektrikler kesik iken civardaki modemler kapanıyor.Hal Böyle olunca portlar rahatlıyor ve ups olup bağlı kalanlar en yüksek hızı alabiliyorlar.
  • Yani Telekom qos uyguluyor bundan anladığım kadarıyla.
  • letmax kullanıcısına yanıt
    Qos ile alakası yok snr nedir onu bir araştırın
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam SNR değeri elektrikler kesikken 27.
    Elektrikler geldiğinde 3.3 oluyor.

Yukarıdaki ss elektrikler yokken aldığım.

Aşağıdaki de normalde olan durum

• Snr signal to noise ratio
    Sinyalin gürültüye oranı
    Alternatif elektrik kablosuna yakın yerden telefon kablosu geçmesi snr etki eder ve ikinci olarak yukarıda da belirtilmiş diğer hatlar aktif olmadığı için onların oluşturduğu gürültü de elektrik olmadığında olmuyor.
  • Peki hocam zxyel in annex a splitteri var. 30 euro civarında. Bunu alıp taksam gürültüyü filtreler mi? Telekom kutusunu açıp gelen kabloyu da topraklamaya bağlasam faydası olur mu?
    @ULTILIX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letmax -- 9 Nisan 2019; 15:13:49 >
  • Sorunun kaynağını ölçüm cihazı ile buldum. Hiç fark etmediğimiz bir hattanmış. Yarın bakır folyo ile yalıtım yapıp topraklayacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.