Şimdi Ara

İnternet Hızı 56 GB'a çıkacak!! - İşte Ulaştırma ve Altyapı Bakanının Açıklamaları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Gigabyte derken? Saniyede mi saatte mi günde mi?

AKK'dir o. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

E TAMAM O ZAMAN BANA 35 Mbps yazıyo bana niye "35Mb/s" vermiyo bu adamlar? DAVA MI AÇAYIM ŞİMDİ . HALA ANLAŞAMADIK. GİDİYİM O ZAMAN BUNLARA DAVA AÇAYIM 3.5mb ve 35mb nerdeee? 10 kat var 10 10 10. DALGA MI geçiyon hala cağillik akıyo

Yazmayayım dedim ama dayanamadım.

1. 35 Mb/s olarak abone olduğunuz internet fiber değilse (fiber olsa bile zor) asla tam 35 Mb/s alamazsınız. Her şey tam olursa VDSL'de %7-8 kayıpla kullanırsınız. Diyelim ki 35 in tamamını kullandınız 35/8= 4.375 MB/s alırsınız.
    2. Steam'de indirme yapılırken ister fiber ister VDSL hiç bir zaman sahip olduğunuz hızın %100ü kullanılamaz. Steam yurt dışı sunucudur, IDM (Internet Download Manager) gibi bir program kullanıp çoklu bağlantınızda olamayacağı için %20 ortalama kayıpla 28 Mb/s yani 3.5 MB/s hız alırsınız ki buda söylediğiniz değerlere uygun.
    3. Speedtestte 34.34 görmüşsünüz yani %1 kayıpla kullanıyorsunuz 35 Mb/s lik paketi. Burdan anladığım kadarıyla abonelik fiber. Buda ideal bir kayıp oranı. IDM kullanarak dosya indirdiğinizde interneti o an kullanan başka bir cihaz olmazsa 4.3 MB değerini zorlamanız mümkün.

Yani dediğiniz gibi 10 kat fark yok. Bence sahip olduğunuz internete şükredin. O hızın yarısını bulamayan internet abone sayısı %90'ı bulur.

• ben istanbulun en işlek ve kalabalık yerlerinden birindeyim bizim burda en fazla net hızı 12 mbit her sokakta en az 10 bina var ve nerdeyse hepsinde net var en az 80 tl desek müthiş rakamlara tekabül ediyor fakat verdikleri hizmet rezalet ötesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 13 Kasım 2020; 17:36:45 >
  • Zottabyte dese birşey derdim de gigabyte    gigabit.

İstanbul'da portu olmayan yerler var alo daha.Açılan portunda desteklediği şey 8 bm filan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Kasım 2020; 17:45:14 >
  • rmzn96 R kullanıcısına yanıt

Zaten ben internetime bir şey demedi mharika :D tabi keşke 10mb/s olsa minimal paketler.

• UserRandomAgency kullanıcısına yanıt
    56gbps = 56000mbps
    1 gigabit per sec = 1000 megabit per sec

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Byte ile Bit farkını bilmeyen adamı başımıza seçen HALK UTANSIN...

• Ne kadar internet altyapımız var uzaktan eğitimde gördük

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.