Şimdi Ara

Internet Download Manager [IDM] Kullanma Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
11
Favori
227.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle konuyu acan arkadasa teşekkurederim. benim şöyle bi sorum olacak: 1024 lük bi adsl baglantısında idm ile 400-500 civarı bi hızda nası indirme yapılabiliyo? Olamaz demiyeceginizi umuyorum cunku gözümün önünde oldu( bi çok forumda mumkun olmadıgı yazıyor). bi arkadasım laptopunda kullanıyor idm yi ve indirme hızı ortalama 400. aynı wireless modeme baska bi laptopla baglandım ve idm 125 civarı bi ortalamayla indirme yaptı. o ana tesaduftur belki dedim ve ertesi gun denedim gene aynı. acaba indirme hızı idm içerisinden bi ayarla desteklenebiliyormu yada baska bi programla birliktemi boyle hızlı indirebiliyor ?bi yardımcı olabilrmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedran

Biri de şu probleme el atsa çook sevineceğim:

Rapi^'ten 1.linki kopyalıyorum(200 MB) ve indirme başlıyor. Ama diğer linkleri bir türlü ekleyemedim. Hemencecik indiriyor ve KB olarak yani internet tarayıcı(explorer) sayfası olarak indiriyor. Ne yapmam lazım acaba?..Bir yerlerde hata yapıyorum ama nerde?..

selamlarımla

arkadaşlar aynı sorun bende de var acaba biri yardım etse ancak rapid'de free tıklayıp süreyi bekleyip download'a tıkladıgımda iniyor sag tuş yapıp IDM ile indir dedigimde text dosyası olarak (kb olarak) iniyor acaba nasıl yaparım
  • bende cok uzun suredır ıdm kullanmaktayım ancak son gunlerde bı sorun cıkarmakta
    pc ı acar acarmaz oyuna gırıorm pıngım 14 kı herzaman boledır
    daa sonra ıdm le download yapıorm ve dl bıtınce tekrar oyuna gırıorm pıngım bu sefer 22.kucuk pıngler gıbı gozukuor ama oyunda bayabı takılma oluor.ıdm bısılerı acık mı bırakıo acaba taskmngr dan da baktım herhangı yenı bısı yok .
    belkı ıdmden bı ayarı falan wardır dıe soruom yardımcı olabılırmısınız?
  • Arkadaşlar bölüm için teşekkürler bende uzun zamandır kullanıyorum şiddetle tavsiye ediyorum . Geçen günlerde format attım ve idm in 5.15 versiyonunu crackli olarak yükledim gayet gzel çalışıyor. Fakat herhandi bi siteden flash tabalı video izlemek istdeiğimde video açılmadan idm in indirme penceresi açılıyo. Daha önceleri izlemeye başladığımda videonun üstünde buton belirirdi ben videoyu izledikten sonra kaydetmek istersem ona tıklayarak kaydederdim. Şimdi ben izlemeden direk indirmeye kalkışyor. daha sonra indri veya iptal dediğimde videoyu gösterilemiyor tekrar deneyin diyor. Buna bir çaresi olan var mı lütfen yardmcı olsun
  • arkadaslar bu kuyruktaki tamamlanan dosyaların silinmesi için ne yapabilirim ? Programı kapatıp açtıgımda indirdiklerini bir daha indiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby3334

quote:

Rapi^'ten 1.linki kopyalıyorum(200 MB) ve indirme başlıyor. Ama diğer linkleri bir türlü ekleyemedim. Hemencecik indiriyor ve KB olarak yani internet tarayıcı(explorer) sayfası olarak indiriyor. Ne yapmam lazım acaba?..Bir yerlerde hata yapıyorum ama nerde?..

selamlarımla

arkadaşlar aynı sorun bende de var acaba biri yardım etse ancak rapid'de free tıklayıp süreyi bekleyip download'a tıkladıgımda iniyor sag tuş yapıp IDM ile indir dedigimde text dosyası olarak (kb olarak) iniyor acaba nasıl yaparım

Bu sorunu bende yaşadım. Rapidden üyelik almadan Internet download manager ile tek tek yada toplu nasıl download edebilirim?
  • ya arkadaşlar rapid premium var bende idm indirme kuyruğuna bir sürü link attım günlük kotamdolunca bir sponraki gün devam ediyo. Ama şimdi bi format atcam ben bilgisayar ancak bu indirme kuyruğundaki linkleri bidah bulmam çok zor zaba bu indirme kuyruğunu format attıktan sonra tekrar nasdıl idm ye alabilirim

bu kuyrukları farklımkaydet falan yokmu ???
    buldum heee

görevler çıkart idm dosyasını diyosun oluyo
    hepinize kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakyilmaaz -- 10 Aralık 2009; 18:45:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

quote:

Orijinalden alıntı: frisby3334

quote:

selamlarımla

Bu sorunu bende yaşadım. Rapidden üyelik almadan Internet download manager ile tek tek yada toplu nasıl download edebilirim?

Premium olmadan IDM'den dosya indiremezsiniz.
  • hocam süper konu ya eline koluna sağlık harikasın
  • Güzel paylaşım olmuş, teşekkürler.
  • Türkçe destek için imzamdaki adrese bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Linkleri topluca IDM'e almak?

Bulduğumuz linkleri yeni bir not defteri metni oluştururak, burada toplayalım.

Internet Download Manager [IDM] Kullanma Rehberi

:: Özgün Bilgi::
    Bu sistemi pek kimse bilmez. Ben kendim deneyerek buldum.
    Belki de ilk kez burada duyuyor olabilirsiniz, bilemiyorum.

Tam açılımlı link olarak verilmemiş olan linkleri IDM'e nasıl ekleyeyebiliriz? (Yukarıda ki şekil gibi)

Normal bir Vbulletin forumdan linkleri tek, tek eklemek yerine liste yaptığımız metnin içine almak için şu yöntemi uyguluyoruz.

Linkleri gördüğünüz sayfa da birinci mesajdan alıntı yapın. Aynen altta ki gibi bir görüntü oluşması gerekiyor.

"[URL]" uzantılı oldukları için bunları teker, teker eklememiz gerekiyor normal şartlarda.
    Ama dediğim gibi "Alıntı" tuşuna basıp, bu linkleri İlk başladığı yerden son partına kadar seçiyoruz.
    Bu işlem sonucunda büyük bir kolaylık sağlamış oluyoruz ve artık o linkleri de metnimiz içine alabiliriz.

Sıra geldi linklerimizi IDM'e almaya.
    Bunun için işlem sıramız.

Görevler > Al > Text Dosyadan

Tamam diyoruz ve linklerimiz artık IDM'e eklendi.

Sıralı olarak download yapmak?

Bunun için önce "Yeni Kuyruk" oluşturacağız.
    Solda ki menüden; "Kuyruklar" yazısı üzerinde sağ tuş ardından "Yeni Kuyruk Oluştur" diyoruz.
    Bir isim giriyoruz ve kendi isteğinize göre ayarlarınızı yaptıktan sonra (ben ayar yapmıyorum) "Tamam" diyoruz.

Linklerimizi yeni kuyruğumuza eklemek?

Linklerimizi seçiyoruz, Sağ tuş > Kuyruğa Ekle (Taşı) > Yeni Oluşturduğunuz Kuyruk (Benim ki "Karışık Linkler")

Sıralı downloadımızı başlatmak?

Üst menüden, "İş Düzenle" ye basıyoruz. Karşımıza çıkan menüden.

Üst tarafta "İndirme Eş Zamanlı Dosyalar" bölümü aynı anda indirilecek dosya sayısını belirler.

Sol taraftan Kuyruğumuzu seçip, "Başlat" diyoruz.
    Ve böylelikle IDM'de downloadımız başlamış bulunmaktadır.

Her türlü sorularınızı bekliyorum. En çok toplu indirme sorulduğu için önce bunu anlattım.
    İsteklere göre bütün kullanımları ekleyebilirim.

Saygılarımla.
  • İLK DENEMEMDE yaptıgım lınklerın hepsını ındırdı ama 2. denememde bu sefer kb olarak ındırıyor sorun nerde var :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 25 Ocak 2010; 10:38:37 >
  • Selam arkadaşlar.ben İDM 5.18 verisyonunu kullanıyorum benim sorunum ise sıralı indirme yapmıyor program linkleri txt den al diyip ekliyorum ve kuyruga taşıyorum ama otomatik indirmeye başlamıyo elle başlatıyorum.herneyse elle başlatıkklarım indiktek sonra diger linkleri indirmiyor öle bekliyo mal gibi. acil yardım premiom bitecek yoksa
  • flashgeti de kullanabilirsiniz. Download all flashget deyin. "select url" kısmından
    1. yukarıda yol sadece rar uzantısını tıklı bırakın.
    2. yol filtre kısmından sadece rapidi seçin.
    İki yoldan biri yeterli olur.

Yeni açılan "add new download" menusunden "download" kısmından "manual"i seçin.
    flashget ana pencerinden tümünü seçip sağ tıkla "copy url clipboard" u seçin.

Linklerinizi ister txt olarak kullanın, isterseniz de o an açık olan jdownloader hemen anında linkleri alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blowoff1

bende cok uzun suredır ıdm kullanmaktayım ancak son gunlerde bı sorun cıkarmakta
    daa sonra ıdm le download yapıorm ve dl bıtınce tekrar oyuna gırıorm pıngım bu sefer 22.kucuk pıngler gıbı gozukuor ama oyunda bayabı takılma oluor.ıdm bısılerı acık mı bırakıo acaba taskmngr dan da baktım herhangı yenı bısı yok .

aynı sorunu bende yeni sürüm denetimi yapıp yenı surumu yukledıgımde karsılastım eskıden vıdeoda bulunan ındır butonu yok ve ıdm direk videoyu indirmeye calısıyor iptal edincede video yu izleyemiyorum bi cozum yolu war mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burack17

quote:

Orijinalden alıntı: blowoff1

bende cok uzun suredır ıdm kullanmaktayım ancak son gunlerde bı sorun cıkarmakta

aynı sorunu bende yeni sürüm denetimi yapıp yenı surumu yukledıgımde karsılastım eskıden vıdeoda bulunan ındır butonu yok ve ıdm direk videoyu indirmeye calısıyor iptal edincede video yu izleyemiyorum bi cozum yolu war mı ?

Sorunu cozdum internet seceneklerınde eklentılerde ıdm etkınlestırılmemıs oldugundan bu sorunu vermekte etkınlestırdıgınız zaman duzelıyor ;)
  • Hotfile premium üyeliğim var site bağlantı ayarlarım doğru şekilde txt dosyasını al diyorum alıyo fakat indirmeye başlamıyo dosya bulunamadı diyor.Nası çözebilirim kafayı yicem 2 gün önce aldım preyi hala kullanamadım doğru düzgün kimsede ceap vermiyor...

• beyler şunada bi el atın dizi indiriken pc başında olmıyacağımdan bir bölüm inerken arkasındaki 3 -5 bölümü senkronizasyon kuyruğuna alıyorum beklentim biri yüklenince sıradaki başlıcak o bitince öbürü ama oto indirme başlamıyo biri bitince? nasıl yapecaz
  • .dlc uzantılı dosyaları IDM ile nasıl indirebiliriz ??
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.