Şimdi Ara

Intel yenilikçi Thunderbolt (Light Peak) teknolojisini duyurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
12.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beklenen bir gelişmeydi,iyi de oldu...Bir de benim nicki kapmasalarmış daha iyi olurmuş...
  • şu an için anlamsız geliyor ama 2-3 sene sonra anlam kazanacak önü açık bir teknoloji
  • oldukça etkileyici.. yazı için teşekkürler..
  • Bu DurumIntelin USB 3.0 A Geçmedeki isteksizliğini ve doğal destekteki gecikmesini de açıklıyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kagnaroos

Mobil cihazlarda diyecek bir şey yok ama Mac OS'un başarılı olduğu söylenemez. Hatta Apple'ın en başarısız olduğu nokta. Zaten Apple'ın da son yıllarda umrunda değil bilgisayar kısmı. Çok fazla yatırım veya arge ayırdıkları söylenemez. Kaldı ki Windows 7 ile pek bir esprisi de kalmadı. Stabilite demeyin, Windows 7 de en az Mac OS X kadar stabildir. Nasıl kullandığınıza bağlı. Mac OS'un kullanıldığı gibi temiz bir kurulum üzerine hiçbir şey kurmadan kullanırsanız 20 yıl sonra da tıkır tıkır çalışmaya devam edecektir. Elinizin altında olan on milyonlarca yazılımı saymıyorum bile. Windows'un %90'ını domine ettiği bir piyasa, hem de ezelden beri yüzlerce dolara satılmasına rağmen. (Ki Microsoft'un en çok eleştirilen noktası, adının M$ kalmasının sebebi)

Hmm.. Mac OS un basarili oldugu soylenemez demissin.
    Peki.

Hangi yonden Windows 7 daha basarili?

Stabilite olarak Mac OS X daha basarili. Arkasinda kapi gibi UNIX var, ve fragmante olmuyor, yavaslamiyor. Mac OS u kimse uzerine birsey kurmadan kullanmiyor, su an IMac imde en az 70-80 tane uygulama var, ve en ufak bir yavaslama yok, 2007 de aldigim Macbook Pro'da da en az o kadar uygulama var, ve yine en ufak bir yavaslama yok.
    Ayrica, Mac OS X sadece Apple'in bilgisayarlarinda calistigi icin mukemmel donanim-yazilim uyumu var,
    Stabilite olarak Windows 7 en az mac os x kadar basrili yalanini soylerken, bunu nerenizden uyduruyorsunuz, gercekten cok merak ediyorum?

Hiz olarak Mac OS X daha basarili. Sistem kaynaklarini cok daha iyi kullandigi icin, her zaman istediginiz seyi yapmak icin yeterli sistem kaynaginiz oluyor, ve cok daha hizli calisiyor. CPU yu da cok daha verimli kullandigi icin, daha az pil harciyor. Bu yuzden 5 senelik mac os x bilgisayarlar bile tikir tikir calisiyor. Birim bir zamanda Windows Mac OS X in 3 kati memory kullaniyor, Ayrica windows fragmante oldugu icin herhangi bir application u calistirirken harddiski daha cok calistirmak zorunda kaliyor, dolayisiyla hem yavasliyor, hem daha cok enerji harciyor.

Guvenlik olarak Mac OS X daha basarili. Zaten bu yuzden de Google ve Facebook gibi firmalar, Windows'u kampuslerinde YASAKLADILAR ve servlerlarinda Linux, kisisel olarak da Mac kullaniyorlar. Anti virus programi veya anti spyware programi kullanmaniza gerek yok. Bilgisayariniza virus bulasmasi icin viruslu bir dosyayi elinizle calistirmaniz gerekiyor, Mac OS X in UNIX sistemine internetten virus veya spyware bulastiramazsiniz
    http://venturebeat.com/2010/05/31/googles-answer-to-internal-security-drop-windows-use-mac-or-linux-instead/

Arayuz olarak Mac OS X daha basarili Windows 7, Mac OS Xteki cogu seyi taklit etse de, hala Mac OS X seviyesinde degil. Multi touch mousepad sayesinde mac os x in kullanimi cok daha kolay ve verimli.

Hmm bir de, demissiniz ki, Windows ta cok uygulama var. SADECE OYUNLAR ICIN gecerli bu durum.

O zaman oyunlar disinda, Windows ta olup Mac te olmayan bi uygulama adi verin de, havaya konusmus olmayin!
    Ben soyleyeyim, Windows taki her uygulamanin Mac te karsiligi oldugu gibi; Mac teki bazi uygulamalarin karsiligi Windows ta yok. Mesela, iLife paketi : iPhoto, GarageBand, iMovie mukemmel uygulamalar, ve Windows'ta hem bu kadar ileri olup hem bu kadar kullansili olan hicbir uygulama yok. Final Cut gibi Universal Studios, Colombia Pictures gibi firmalar tarafindan kullanilan, veya Logic gibi Sony music tarafindan kullanilan yazilimlarin da Windows ta karsiligi yok. Insanlar ilk mac aldiginda sizin gibi bilmeyenlerin soyledikleri yuzunden yarisina Windows kuruyorlar, sonra hic windows kullanmadiklarini farkedip siliyorlar. Ben 2 TB lik IMac imde sadece 32 GB biraktim Windows'a, o da Windows gunlerinden kalan Command And Conquer 3 gibi oyunlarimin Mac versiyonunu almak icin tekrar para vermek istememem.
    Bunun disinda Anroid isletim sisteminin Mac bilgisayarlarda yazildigini, facebook un Macbook uzerinde yaratildigini, NASA'nin Mac kullandigini da ekleyelim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 25 Şubat 2011; 1:21:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

Intel yenilikçi Thunderbolt (Light Peak) teknolojisini duyurdu
    biyerde gormustum sankı

Intel yenilikçi Thunderbolt (Light Peak) teknolojisini duyurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: muuzoo

Kısaca tüm çevre birimleri tek bir standart üzerinden çalışabilir hale gelecek. Şu anda farklı birimler için farklı teknolojiler kullanıyoruz. USB,eSATA,Firewire,HDMI,DiplayPort v.b. gibi her biri farklı olan tüm bağlantıları tek çatı altında toplama potansiyeli var.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla 10W besleme yapabiliyormuş ki bu sayede 5V@2A gibi esneklik söz konusu. Hatırlarsak USB standartı sadece 2,5W güce izin veriyor (5V@0,5A). Bu yüzden zaman zaman bazı harici hdd leri iki usb portuna bağlamak gerekebiliyor.

Ek olarak ölçeklenebilir bir teknoloji. Şu an bakır kablolarla kullanılacak olsa da fiber yapıya da uyarlanabilirliği var ki, bu sayede ev içi ağlarda bile Gbit bağlantıyı görmemizi sağlayacak. Bu neden önemli derseniz video içeriğinin kalitesi arttıkça ihtiyaç duyulan bantgenişliği zorlanmaya başlıyor. Yüksek tanımlı içeriklerde geleneksel 100Mbit ethernet bile yetersiz kalmaya başlıyor.

10W getirisi ne olabilir? Mesela 3.5" 7200RPM harici diskler adaptörle çalışıyor; bunları adaptörsüz olarak çalıştırabilecek mi?

• uzun lafin kisasi intel usb yi bunla devirip yerine kendini bilgisayar iletisim kablolarinda tekel yapmak istiyor

ufak ufak 10 gps sonra 25 sonra 40 felan kakalayacak gine
  • sandy yuzunden olusan kotu unvanın unutulması icin iyi bir calısma lakin 5 yıl sonra belki
  • buna monitor ve harddisk dışında mesela vga kartı da takılabilecekse mesela ve ileride 10 gb/sn veri aktarim hızına ulaşacaksa mutlaka standartlaşır
  • ben bu forumu okudukça asla pc toplayamam :)
    the onion movie filminde eski pcsini atıp yeni pc almak isteyen bir adam vardı...filmi hatırlayan bilir :)
    ya yeni teknolojiyi bekleyip(!) pc başında yaşlanacaksın,yada kurucaksın bir sistem hiiiiç buralara girmeden kendi dünyanda takılacaksın...
    eskiden ne güzeldi be bir trt 1 imiz varken :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Kumandan -- 25 Şubat 2011; 6:23:51 >
  • standart olmasına olurda yayılmazsı epeyce bi zaman alır yani bilmiyorum pazarda en çok hakim olan bağlantı türü usb e şimdi 3.0 bundan kat kat yavaş ama artık yapıcakda bişi yok bundan sonrasını intel düşünücek bu bağlatıyı bi şekilde piyasaya sevdiricek yaygınlaştırıcak ama bu sene sonuna doğru kulanmaya başlaşlasa valla var bi 3-5 yılı yaygınlaşması için
  • 1-)Beyler biri özet geçsin şimdi bilgisayardaki her giriş çıkış portu LP mi olacak?(Eğer öyle olursa çok süper olur)
    2-)Apple birşeye öncülük ederse patlar gider benden söylemesi.
  • quote:

Mobil cihazlarda diyecek bir şey yok ama Mac OS'un başarılı olduğu söylenemez. Hatta Apple'ın en başarısız olduğu nokta. Zaten Apple'ın da son yıllarda umrunda değil bilgisayar kısmı. Çok fazla yatırım veya arge ayırdıkları söylenemez. Kaldı ki Windows 7 ile pek bir esprisi de kalmadı. Stabilite demeyin, Windows 7 de en az Mac OS X kadar stabildir. Nasıl kullandığınıza bağlı. Mac OS'un kullanıldığı gibi temiz bir kurulum üzerine hiçbir şey kurmadan kullanırsanız 20 yıl sonra da tıkır tıkır çalışmaya devam edecektir. Elinizin altında olan on milyonlarca yazılımı saymıyorum bile. Windows'un %90'ını domine ettiği bir piyasa, hem de ezelden beri yüzlerce dolara satılmasına rağmen. (Ki Microsoft'un en çok eleştirilen noktası, adının M$ kalmasının sebebi)

çok doğru bir tespit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Peki.

Stabilite olarak Mac OS X daha basarili. Arkasinda kapi gibi UNIX var, ve fragmante olmuyor, yavaslamiyor. Mac OS u kimse uzerine birsey kurmadan kullanmiyor, su an IMac imde en az 70-80 tane uygulama var, ve en ufak bir yavaslama yok, 2007 de aldigim Macbook Pro'da da en az o kadar uygulama var, ve yine en ufak bir yavaslama yok.
    Ayrica, Mac OS X sadece Apple'in bilgisayarlarinda calistigi icin mukemmel donanim-yazilim uyumu var,
    Stabilite olarak Windows 7 en az mac os x kadar basrili yalanini soylerken, bunu nerenizden uyduruyorsunuz, gercekten cok merak ediyorum?

Hiz olarak Mac OS X daha basarili. Sistem kaynaklarini cok daha iyi kullandigi icin, her zaman istediginiz seyi yapmak icin yeterli sistem kaynaginiz oluyor, ve cok daha hizli calisiyor. CPU yu da cok daha verimli kullandigi icin, daha az pil harciyor. Bu yuzden 5 senelik mac os x bilgisayarlar bile tikir tikir calisiyor. Birim bir zamanda Windows Mac OS X in 3 kati memory kullaniyor, Ayrica windows fragmante oldugu icin herhangi bir application u calistirirken harddiski daha cok calistirmak zorunda kaliyor, dolayisiyla hem yavasliyor, hem daha cok enerji harciyor.

Guvenlik olarak Mac OS X daha basarili. Zaten bu yuzden de Google ve Facebook gibi firmalar, Windows'u kampuslerinde YASAKLADILAR ve servlerlarinda Linux, kisisel olarak da Mac kullaniyorlar. Anti virus programi veya anti spyware programi kullanmaniza gerek yok. Bilgisayariniza virus bulasmasi icin viruslu bir dosyayi elinizle calistirmaniz gerekiyor, Mac OS X in UNIX sistemine internetten virus veya spyware bulastiramazsiniz
    http://venturebeat.com/2010/05/31/googles-answer-to-internal-security-drop-windows-use-mac-or-linux-instead/

Arayuz olarak Mac OS X daha basarili Windows 7, Mac OS Xteki cogu seyi taklit etse de, hala Mac OS X seviyesinde degil. Multi touch mousepad sayesinde mac os x in kullanimi cok daha kolay ve verimli.

Hmm bir de, demissiniz ki, Windows ta cok uygulama var. SADECE OYUNLAR ICIN gecerli bu durum.

O zaman oyunlar disinda, Windows ta olup Mac te olmayan bi uygulama adi verin de, havaya konusmus olmayin!
    Ben soyleyeyim, Windows taki her uygulamanin Mac te karsiligi oldugu gibi; Mac teki bazi uygulamalarin karsiligi Windows ta yok. Mesela, iLife paketi : iPhoto, GarageBand, iMovie mukemmel uygulamalar, ve Windows'ta hem bu kadar ileri olup hem bu kadar kullansili olan hicbir uygulama yok. Final Cut gibi Universal Studios, Colombia Pictures gibi firmalar tarafindan kullanilan, veya Logic gibi Sony music tarafindan kullanilan yazilimlarin da Windows ta karsiligi yok. Insanlar ilk mac aldiginda sizin gibi bilmeyenlerin soyledikleri yuzunden yarisina Windows kuruyorlar, sonra hic windows kullanmadiklarini farkedip siliyorlar. Ben 2 TB lik IMac imde sadece 32 GB biraktim Windows'a, o da Windows gunlerinden kalan Command And Conquer 3 gibi oyunlarimin Mac versiyonunu almak icin tekrar para vermek istememem.
    Bunun disinda Anroid isletim sisteminin Mac bilgisayarlarda yazildigini, facebook un Macbook uzerinde yaratildigini, NASA'nin Mac kullandigini da ekleyelim,

kardeş sen hayal aleminde yaşıyorsun.piyasanın hakimi windowstur ve böyle gider.apple ın mac os u ufak pazar payına sahip.çoğunluk amerika da zaten.dünya genelinde üreticiler önce windowsa yazılım çıkartır.ayrıca mühendislik alanında çıkan yazılımlar windows tabanlıdır.bu açıdan baktığınızda mac osun grafik tasarımcılar ve günlük kullanım dışında bir artısı yoktur.apple,iphone u çıkarmadan önce iflasın eşiğinde olan bir firmaydı.o zaman kadar mac os başarılı olsaydı zaten dünyada windows değil,mac kullanılırdı.şu anda apple ı götüren iphone,ipod ve ipad dir.maclere gerekn önem verilmiyor bana kalırsa ki yeni güncellenen prolarda da donanımda istenen değişiklikler olmamış.

• Şimdi bu demek oluyor mu ki, artık pci, sata, ide, pci-e, usb, p/s, DVI, VGA, S/P Port, display port, md port vesaire tüm bağlantı arabirimleri ortadan kalkacak ve hepsinin yerine tb gelecek?
  • Orijinalden alıntı: Centauri

Apple yeni bir ilki...

- Ilk GUI + Mouse ile pazara sunulan bilgisayar, (Apple Lisa)
    - Ilk standart 3.5 inc disket ile pazara sunulan bilgisayar (Macintosh)
    - Ilk standart USB ile pazara sunulan bilgisayar (IMac)
    - Ilk Firewire ile pazara sunulan bilgisayar (IMac)
    - Ilk thunderbolt ile pazara sunulan bilgisayar (Macbook Pro)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdbz

Şimdi bu demek oluyor mu ki, artık pci, sata, ide, pci-e, usb, p/s, DVI, VGA, S/P Port, display port, md port vesaire tüm bağlantı arabirimleri ortadan kalkacak ve hepsinin yerine tb gelecek?

eğer böyle olacaksa bir an önce olmalı.büyük rahatlık ve zaman kazanımı yaratacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Peki.

kardeş sen hayal aleminde yaşıyorsun.piyasanın hakimi windowstur ve böyle gider.apple ın mac os u ufak pazar payına sahip.çoğunluk amerika da zaten.dünya genelinde üreticiler önce windowsa yazılım çıkartır.ayrıca mühendislik alanında çıkan yazılımlar windows tabanlıdır.bu açıdan baktığınızda mac osun grafik tasarımcılar ve günlük kullanım dışında bir artısı yoktur.apple,iphone u çıkarmadan önce iflasın eşiğinde olan bir firmaydı.o zaman kadar mac os başarılı olsaydı zaten dünyada windows değil,mac kullanılırdı.şu anda apple ı götüren iphone,ipod ve ipad dir.maclere gerekn önem verilmiyor bana kalırsa ki yeni güncellenen prolarda da donanımda istenen değişiklikler olmamış.

Denecek her şeyi demişsin onboardx teşekkürler.

Okurken inanamadım, Windows kullanmadığınız açıkça belli. Ya da Windows'u nasıl kullandığınızı çok merak ediyorum. Windows 7'nin çöktüğünü gören bir Allah'ın kulu olmamıştır burada. Artı mühendislik alanında çoğu programı Mac OS'ta bulamazsınız. Adamlar işletim sisteminde yenilgiyi kabul edip başka alanlara kayalı 10 yıl oldu, siz hala Apple'ın bile unuttuğu bilgisayarları konuşuyorsunuz. Mac Mini $700, çoğu masaüstünden ucuz. Ama kimse almıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.