Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
969
Cevap
28
Favori
82.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3.4 - 3.8 araligi iyidir. Anakarta ve sogutucuya bagli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX 480 kullanıcısına yanıt
    H55 chipsetli bir anakart Ruslar 4 GHz e kadar çıkıyor ama bence lüks maximun h55 chipsetli bir anakart ile 3.7 GHz sağlıklı diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu işlemci rx570 veya 580i besler mi? Ve 570 için kaç w psu gereklidir ?

• Bende de şuan x3470 stock halde duruyor gtx750 ti var. Oc atmadan rx 570 beslermi acaba ?
  • 1337UnsatisfiedGreed kullanıcısına yanıt
    En az 550w alırdım. O.c ile 1080p de RX 570 i besleyecegini düşünüyorum (3.5-3.8ghz de)

• X3470 çok güçlü bir işlemci fakat denemeden göremeyiz

• 1337UnsatisfiedGreed kullanıcısına yanıt
    rx 580 nı beslıyebılecegını 3.8 ghz olsa bıle düşünmüyorum.
    3,8 de rx 570 sı besler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Aralık 2018; 1:28:10 >
  • Rx570in 4 GB ile 8gb arasında ne kadar fark olur? 1080p kalıcam sürekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

arkadaşıma aldık aynısından şu an 3.8 ghz'de stabil kullanıyor bizzat şahidim
    Bu anakarttan bende var ama 3.6 ya çıkarttım maksimum voltaj vermeden. Siz voltaj vererek mi yaptınız ?
  • selamlar hocam bugün letgo da bir ilan gördüm.
    i3 3240 3,4ghz işlemci(bana iyi bir işlemci gibi gelmedi)
    h61 1155pin anakart var(tam modeli vermedi arkadas 1333-1600mhz destekleyenleri de var netten baktım biraz)
    2 x 4gb ram(1600 mhz)
    480 watt psu kasa.
    ekran kartı olarak uygun fiyata rx 560 buldum işlemci xeon 3440 düşünüyorum.herhangi bir problem olurmu ayrıca gtx 960 kullanabilirmiyim(rx 560 a 50 tl farkla alabiliyorum)

edit:netten biraz daha baktım sanırım 1156 pin olması lazımmıs xeon x3440 uyumlu olması için peki işlemciyi x3440 tan daha iyi performans veren (aynı fiyatlarda tabi) işlemci önerebilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis71421 -- 16 Aralık 2018; 13:15:28 >
  • Gtx1050, x3440, 8gb ram (1333mhz)

Darboğaz durumu yaşatır mı?

Çünki bendeki şuan kullandığın i3 550 baya bir darboğaz yapıyor..

Bu arada aralık 1 de sipariş ettiğim x3440 hala bekliyorum :)

• Selamlar. xeon3440 ile ucuz bi sistem toplama kararı aldım. anakart için p55 modelinin daha iyi olduğunu okudum konudan. sata3 desteği olsun dedim ssd bi işe yarasın diye, gigabyte ga-p55a-ud3r modelini gördüm konuda. suan güncel fiyatı aliexpresde 450 lira. 4.0 ghz olmasa bile 3.70 3.80 benim için kafidir çünkü öyle ahım şahım oyun oynayan biri değilim. yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim. teşekkürler.
  • coskunsaglam C kullanıcısına yanıt
    Hocam 3.5-3.8 GHz aralığında kullanacaksanız 100 -120 lira daha ucuz bir fiyata h55 chipsetli bir anakart bakabilirsiniz ama dediğiniz gibi SSD kullanacaksınız p55 alın

• Peki hocam bu bahsettigim anakartta goruntu cıkısı yok. Suan elimde geforce 210 ekran kartı var. Sadece goruntu alabilmek icin yani oyun oynamicam bu ekran karti demin bahsettigim anakarta uyumlu mudur. Parca parca toplucam cunku ekran kartini sonra alicam

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyucell

Hocam 3.5-3.8 GHz aralığında kullanacaksanız 100 -120 lira daha ucuz bir fiyata h55 chipsetli bir anakart bakabilirsiniz ama dediğiniz gibi SSD kullanacaksınız p55 alın
    Peki hocam bu bahsettigim anakartta goruntu cıkısı yok. Suan elimde geforce 210 ekran kartı var. Sadece goruntu alabilmek icin yani oyun oynamicam bu ekran karti demin bahsettigim anakarta uyumlu mudur. Parca parca toplucam cunku ekran kartini sonra alicam
    Uyumludur

• quote:

Uyumludur
    teşekkür ederim. sata3 ve usb 3.0 alayım ki tam olsun dedim. bu özellikde gigabyte baska model de bulamadım aliexpresde
    Herşey bütçeye bağlı dediğim gibi

• quote:

Herşey bütçeye bağlı dediğim gibi
    Evet bütceye bagli haklisiniz. Ama 2.53den 4lere cikmasi cok muthis bisey. Ucuza güzel bi sistem.

• X3440 ve Gigabyte GA-P55A-UD3R anakart siparişlerim gelmek üzere

Ekran kartı olarak RX470 temin ettim stabil ni şekilde besleyebilmesi için kaç ghz e overclock etmem gerekiyor

Vrm soğutucu lu bir ürün olduğu için tercih ettim anakartı

Soğutma konusunda kule tipi olarak en iyi verimi hangi kule tipi soğutucuda alırım

Son olarak soğutma konusunda kasa almama gerek var mı uzay montaj olarak kullansam ne gibi sorunlarla karşılaşırım

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.