Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Gercekten sıvı metalın Hersenemı yenılenmesı gerekiyor. İ7 8700 k m için düşünüyorumda.

Alıntıları Göster
    Kişisel tecrübelerime dayanarak sıvı metalin TIM olarak çekirdek üzerinde 8-14 ay arası bir ömrünün olduğunu gözlemledim. Sertleşip ısı iletme özelliğini yitiriyor bir zamandan sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar yakinda x3440 lı bir sistem alıcam aliexpres den.acaba Asus p7p55 LX anakartı alsam bu işlemci ile herhangi bir sorun yaşarmıyım anakart nasıldır sizce ve işlemci eski olduğu için ilerde bir sorunla karşılaşma ihtimalim varmı sonuçta bu ürünlerin belli bir ömrü var bu işlemci 10 yılı devirdi diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalbey12 -- 9 Aralık 2018; 16:21:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmix İ kullanıcısına yanıt
    Evet ordan görerek parçaları sipariş ettim. Aklımda masaüstü toplamak yoktu aslında ama işimi görecek performansa sahip bi sistem olduğunu farkettim. Bende 500 watt highpower psu var. Ekran kartım da gtx 960. Halihazırda zaten E-gpu olarak kullanıyorum. Psu yu o yüzden almıştım. İlerde lazım olur zaten masaüstü pc ye geçersem diye. Kasa kullanmıcam ben uzay montaj olarak kullanırım diye düşünüyorum. En kötü kendim dışardan zarar görmesini engelleyecek bi kutu yaparım. Bide overclock yapmak için kule tipi soğutucu da sipariş ettim parçaları görmeden kasa almam. Sığacak mı sorun çıkar mı uzay montaj yapıp ona karar vericem. Size de tavsiyem en azından 400waat lık bir psu kullanmanız. Ekran kartı modelinizi bilmiyorum tabi yeni nesil kartlar az enerji harcıyor. 400 rahat yetecektir. 80+ özellikli bir psu alırsanız daha sağlıklı olur. Bütçenize uygunsa tabi. Benim psu normal herhangi bir sorun yaşamadım kişisel tercih diyeyim. Ramler ve işlemci geldi. Anakart, ssd ve soğutucunun gelmesini bekliyorum gelince kurup daha sağlıklı bir yorum yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sewket10 -- 9 Aralık 2018; 20:4:45 >

• Merhabalar bende p7p55d le ile aranıza katıldım. Fakat 212 Evo takılı olmasına rağmen oc ta büyük sıkıntı çekitorum. 1.28v da 200x19 da 3.8ghz olarak kullanmama rağmen pc boşta 51, aida stres testinde 20 saniyede 95, cinebench de ise 91 derece oluyor hala çözebilmiş değilim

• merhabalar. bu işlemciye aliexpresden en uygun hangi anakartı alabilirim. bulduğum iki model var. biri
    gigabayte ga-h55-ud3h diğeri gigabyte ga-h55-ud2h
  • X3440 dan sonra 1366 soket x5670 bir sistem topliyim dedim, ama işlemci yüz lira anakarta en az 600 tl istiyorlar, oc için kule tipi soğutucu yu koyunca sadece mb, cpu ve fan 800 tl tutuyor, bunun yerine 1155 soket anakart ve i5 3570 toplamaya karar verdim hem oc için uğraşmaya gerek yok, hem daha ekonomik, performansı da daha iyi. Ama X3440 bence şu an en ucuz şekilde kasa toplamak isteyenler için en ideal işlemci.

• RX 580 alsam. X3440 4 ghz’yi besler mi? sıkıntı olur mu? Şu anda Rx 460 ile sıkıntısız kullanıyorum.

• sewket10 S kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını eski işlemcime darboğaz yapmaması için gt 1030 almıştım değiştirmeyide düşünmüyorum herşeyde yeterli geliyor.Aklıma takılan asıl sıkıntı 300 watt psu var ama 10 yıldır kullanıyorum sıkıntı çıkarrırmı acaba. Ayrıca 9 gün önce sipariş ettiğim işlemci ve ramler hala elime ulaşmadı kargoda gözüküyor. Sizinki kaç günde geldi . Bende uzay montaj kullanmayı düşünüyorum ama biryandanda korkmuyor değilim üstüne bişey dökülür veya sıkıntı olur diye. Kurulu tamamlayınca yorumlarınızı bekliyorum
  • coskunsaglam C kullanıcısına yanıt
    Şuanki anakartım Ga-h55-ud2h işlemcinin siparişini verdim gelmesini bekliyorum ama anakart güzel yaklaşık 5 yıldır kullanmaktayım. Günümüz anakartlarından bikaç eksiği bulunmakta sata 2 ssd destekliyor ve 16 gb ram e kadar ve en fazlada 2200 mhz ram destekliyor ama karar yine sizin. Başka sorunuz varsa cevaplarım
  • İzmix İ kullanıcısına yanıt
    Yani sorun çıkarmaz normalde sorunsuz bir psu ise. Ben ramler ve işlemciyi aynı satıcıdan sipariş ettim. Killsre ram fyk strore mi neydi. 28 inde kargoya verildi 9 unda geldi. Ama sürekli takip ettim ptt ye gelir gelmez kendim aldım. Burdurda oturuyorum bu arada. Şu an gelmesi gereken ssd anakart ve soğutucu kaldı. Soğutucu ve ssd istanbul başakşehir dagıtım merkezinde görünüyor 3 gündür. Yarın arayıp kontrol edicem. Aliexpress standart gönderim 2 hafta içinde geliyor genelde. Tek sıkıntım ramler ve işlmecim 9 gün içinde onaylanacak. O süre içinde anakartım gelmezse denemeyemiş olucam. Ramler ve işlemcide kolay kolay sorun çıkmaz diye umuyorum.. Sizden sonra bende bir kaç kasa bakmadım değil açıkçası 150 liraya baya işimi görecek modelde kasa buldum. İlerisi için düşünebilirim. Sistemi kurunca yine genel bi görüşlerimi yazarım belki faydalı olur

• Arkadaşlar 2000 TL ye ikinci el sistem dizmeyi düşünüyorum. Xeon işlemcili dizmeyi düşünüyorum. Sizce en iyi ekran kartı ne olabilir? Ve şuan anakart ve işlemci ve Rami nereden alabilirim?
  • Sangal S kullanıcısına yanıt
    Eger oyun oynuyorsaniz hyper threading i kapatin sicaklik dusecektir

• 1050 veya rx560

• Fazla güçlu ve luks kalabilir boyle bir sistem icin

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    1050ti düşünüyordum. Rx 560 daha mı iyidir?
  • RX 480 kullanıcısına yanıt
    İşin tuhaflığı şu ki, o testlerde 100 derecelere kadar vururken oyunlarda maksimum 70 dereceyi görüyorum o da anlık vurursa. Genel olarak 60-65 derece oyunlarda

• 1050ti daha iyi hemşerim
  • 1050ti mi rx570 mi?

• 1337UnsatisfiedGreed kullanıcısına yanıt
    Hocam rx570 her türlü daha üstün bir kart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar konunun güncel olması beni çok mutlu etti açıkçası
    Bende x3440-asus p7h55 ikilisini sipariş ettim bekliyorum yanlarında önceden elimde bulunan GTX 960 kullanacağım sogutucum ise 4 bakır borulu orta seviye bir soğutucu güç kaynağı sorunum yok 600 watt power supply var sizce islemcimi kaç GHz e cikarmaliyim GTX 960tan tam verimlilik alabilmek için
    Biraz uzun oldu okuyup yorum atarsanız çok sevinirim teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.