Şimdi Ara

İntel Xeon E5-2690 İşlemcili Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Xeon E5-2690 işlemci bulunan bir sistem toplayacağım.Bu işlemciye uygun ucuz ana kart ve ana karta uygun 16 GB Ram önerir misiniz?Bilgisayarda hem oyun oynanacak hemde 3D çizim programları photoshop ve benzeri programlar kullanılacak.İşlemciye uygun ana kart bulmayı bilmediğim için konu açtım.Doğru yere açtığımı düşünüyorum konuyu yanlış yere açtıysam doğru yere taşırım.Cevaplarınızı bekliyorum.

• X79 chipset (2011 soket miydi) calistirir bu kartlari. Yanilmiyorsam quad channel ram destegi var yani 4 adet ozdes ram takarsaniz islemciden aldiginiz verim daha da yukselir.

Markasiz olanlardan uzak durun yalniz. Asus, MSI, Gigabyte, Asrock vb markalar disinda almayin. Sifir zaten bulunmaz.
  • Bu anakart uygun olurmu birde bu ana karta ddr4 ram takılır mı
    İntel Xeon E5-2690 İşlemcili Sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur ama sadece 2 ram slotu var geçici bir çözüm olur. Uzun vadeli istiyorsanız 4 ram slotlu modelleri tercih ediniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O anakart bedava falan gelmedigi surece kullanilmaz. Bunlar Cin mali kartlar. Serverdan cikma bozuk kartlardan elde edilen devre elemanlari ile toplaniyor genelde. Zamaninda X58 ararken cok rastladim boyle kartlara. Termal kamerayla bakilinca mosfetlerin cayir cayir oldugunu gorursunuz, almayin boyle markasiz anakartlar. Ikinci el duzgun marka bir kart almak daha mantikli olacaktir. X serisi enthusiast seri oldugu icin kolay kolay bozulmaz zaten.
  • cpu elinizde mi var ? yoksa düşünüyormusunuz ?

Tr de orjinal sağlam xeon bulmanız epey zor , bulursanızda muhtemelen haşatı çıkmış bulursunuz.
    X79 anakartların ömrü bitek üzeredir bulunsada , ha cpu v4 olsun x99a anakart olabilir 4 kanal bellekle. Ama cpu hesaplı denkgeldiyse, hesaplı ve sağlam anakartta bulunursa neden olmasın. Sadece geleceğe dönük yada güncel bir sistem olmaz. Oyunlarda da muhtemelen üzülürsünüz.
  • Yaklaşık 4 aydır x79 sistem kullanıcısıyım. Xeon işlemci kullanacaksınız, Size tavsiyem Huanan X79 Deluxe(C602 Server chipset var bu anakartta) anakart olacaktır. Bulabileceğiniz en iyi çin anakartı şuan için. Tabi kalite olarak bir asus gigabyte kalitesi vermez elbet. Ama bu kartta oldukça kaliteli. Ayrıca diğer marka kartlara göre + olarak ECC bellekleri destekliyor. Çinden çok uygun fiyatlara Samsung 1866 MHz REG ECC bellek bulabilirsiniz.

Burada forumda açtığım konu var

Tavsiye bellek Samsung ECC REG DDR3 Bellek
    16 GB Tek modül 1866 MHz ECC Sunucu rami yaklaşık 400 TL'ye geliyor.
    Huanan X79 Deluxe
    Anakart olarakta tavsiyem bu. Ben G279K V14 Kullanıyorum. Bu son versiyon genel olarak hataların giderildiği versiyon. Sorunsuz çalışıyor şuan bende 4 kanal bellek desteği NVMe desteği herşey mevcut. İyi bir sistem yapabilirsiniz bu komboyla

Bir sorunuz olursa cevaplayabilirim yine, Sistem bilgilerim imzamda mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Yaklaşık 4 aydır x79 sistem kullanıcısıyım. Xeon işlemci kullanacaksınız, Size tavsiyem Huanan X79 Deluxe(C602 Server chipset var bu anakartta) anakart olacaktır. Bulabileceğiniz en iyi çin anakartı şuan için. Tabi kalite olarak bir asus gigabyte kalitesi vermez elbet. Ama bu kartta oldukça kaliteli. Ayrıca diğer marka kartlara göre + olarak ECC bellekleri destekliyor. Çinden çok uygun fiyatlara Samsung 1866 MHz REG ECC bellek bulabilirsiniz.

Burada forumda açtığım konu var

Tavsiye bellek Samsung ECC REG DDR3 Bellek
    16 GB Tek modül 1866 MHz ECC Sunucu rami yaklaşık 400 TL'ye geliyor.
    Huanan X79 Deluxe
    Anakart olarakta tavsiyem bu. Ben G279K V14 Kullanıyorum. Bu son versiyon genel olarak hataların giderildiği versiyon. Sorunsuz çalışıyor şuan bende 4 kanal bellek desteği NVMe desteği herşey mevcut. İyi bir sistem yapabilirsiniz bu komboyla

Bir sorunuz olursa cevaplayabilirim yine, Sistem bilgilerim imzamda mevcut
    oc yapmadıktan sonra işe yaramaz gibi

• L.J kullanıcısına yanıt
    düşüneceğim teşekkürler.
  • elimde yok tüm sistemi düşünüyorum güzel birşey çıkarabilirsem toplayacağım elimde ki sistemin parçalarıyla birleştireceğim güç kaynağı hdd vs vs
  • İşlemci,Ana Kart,Ram,Ati 12V TM-350-PMSP Güç Kaynağı Var Yeter Mi Acaba Bu Sistem İçin Birde Bu Sistemle Hangi Tür Oyunları Oynayabilirim Birde Uygun Fiyatlı 500 Gb lık SSD Önerebilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freech -- 22 Nisan 2019; 20:41:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.