Şimdi Ara

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
10.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • aslında 1 saat test yapcaktım ama sıkıldım dayanamadım 24. dk kada durdurdum. zaten stabilite sorunu olduğunda ilk 15 dk kada çöküyor sistem. 4.2 yi bulduğumda adam akıllı bir stabilite testi yapar koyarım buraya...Çalışmalar devam.
  • Cüneyt veya diğer beyler

Anakartım EP45-DS3L ve Soğutucum Sunbeam CC
    Alacağım İşlemci Q9550 E0
    OC gereksinim 3.6Ghz
    Size sorum Bu Anakartla Bu Oc Seviyesine Tahmini olarak Kaç Volt ile çıkarım.İşlemci Sıcaklığım Load Da Kaç olur:D
    Çok Çocukça soru ama ne bilim herşeyi bilsende bir bilene danış:D
  • arkadaşlar bende q9550 mi oc yapmak istiyorum ama oc konusunda pek bilgili değilim sistemim aşağıdaki gibi yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: zallas003

Cüneyt veya diğer beyler

OC gereksinim 3.6Ghz
    Size sorum Bu Anakartla Bu Oc Seviyesine Tahmini olarak Kaç Volt ile çıkarım.İşlemci Sıcaklığım Load Da Kaç olur:D

o anakartla 4 çekirdekli işlemciye oc yapma derim anakartı yakarsın. ama defult (ocsiz) kullanıcaksan al ozamna bi sorun teşkil etmez.
  • --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Power -- 10 Temmuz 2009; 16:27:03 >
  • quote:

Cüneyt veya diğer beyler

OC gereksinim 3.6Ghz

İşlemci çok iyi
    Soğutucu çok iyi
    Anakart iş görmez bir kart fakat her şekilde 3,6 yaparsın 3,4 e kadar voltaj vermeden en fazla 1,3v ile 3,6 da stabil çalışır. Ben 1,3475 4.00ghz stabil kullanıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: BlackCalamity

Q9550 ile yardım alıcaklara yardım edebilirim .. 4.3 GHZ ye çıktım bende .

hatta yine aynı bölümde konum var , ::: Q9550 1.4 V ile 4250 MHZ diye ..

Yardım istiyenler için : the_black_calamity@hotmail.com

1.4v ile 4,25 ghz çok iyi bir netice kanımca. Topiğine bakıyorum kapını çalarım yakında

Edit: 4.00 Ghz den sonrası stabilite testi göremedim. 4.2 de stabil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüneyt Aykaç -- 23 Şubat 2009; 16:39:07 >
  • Anakart EP45-DS3R , Soğutucu Sunbeam Cc
    OC gereksinim 3.6Ghz..veya 4ghz (max)

Bu şekilde rahat oc olurmu veya anakart zorlanırsa bunun yerine alabileceğim anakart alternatifi varmı?
    Birde işlemcinin kendi fanı yetmezmi gerekirmi bu soğutucuyu almak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrlol -- 23 Şubat 2009; 19:22:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

siz burda neler saçmalıyosunuz hayatımda gördüğüm en saçma sapan topik bu
    1- Q serisi işlemciler hava soğutma ile 450 fsb yi geçemez geçmeside imkansız buda 450x8.5=3.8ghz eder ki bu değeri elde edebilmek için termalright extreme gerekir yetmez bu soğutucuya delta fan takmak gerekir delta fanlar TAM 220 CFM hava üfler bizim kullandığımız fanlar 50cfm hava üfler varın siz düşünün aradaki farkı bu delta fanlara rağmen işlemci sıcaklığı 70 derece civarı olucakdır buda tam stabilite sınırıdır (delta fanların ses seviyesi tam tamına 65 desibel bu ses e kimse dayanamaz)
    2- yukarda gördüğünüz saçma sapan 4.8ghz lik ss ler -170 küsür derece ile alınmış nitrojen soğutmaya aittir hava soğutmayla falan alınamaz güldürmeyin adamı sallamanında adabı var
    3- @BlackCalamity Bu arkadaşın verdiği değerlerde tamamen palavra muhtemelen sensörler yanlış ölçüyor dünya üzerinde böyle bi stock fan yok
    4-bahsi geçen işlemci sıvı soğutmayla max 4ghz de stabil çalışıcakdır ancak bu sıvı soğutma normal bi sıvı soğutma olamaz en az 400lira harcamak gerekir
    UMARIM BU SAÇMALIKLARA BİR AN ÖNCE Bİ SON VERİRSİNİZ

Sizin Köy Galiba Afrikada.

• quote:

quote:

1- Q serisi işlemciler hava soğutma ile 450 fsb yi geçemez geçmeside imkansız buda 450x8.5=3.8ghz eder ki bu değeri elde edebilmek için termalright extreme gerekir yetmez bu soğutucuya delta fan takmak gerekir delta fanlar TAM 220 CFM hava üfler bizim kullandığımız fanlar 50cfm hava üfler varın siz düşünün aradaki farkı bu delta fanlara rağmen işlemci sıcaklığı 70 derece civarı olucakdır buda tam stabilite sınırıdır (delta fanların ses seviyesi tam tamına 65 desibel bu ses e kimse dayanamaz)
    2- yukarda gördüğünüz saçma sapan 4.8ghz lik ss ler -170 küsür derece ile alınmış nitrojen soğutmaya aittir hava soğutmayla falan alınamaz güldürmeyin adamı sallamanında adabı var
    3- @BlackCalamity Bu arkadaşın verdiği değerlerde tamamen palavra muhtemelen sensörler yanlış ölçüyor dünya üzerinde böyle bi stock fan yok
    4-bahsi geçen işlemci sıvı soğutmayla max 4ghz de stabil çalışıcakdır ancak bu sıvı soğutma normal bi sıvı soğutma olamaz en az 400lira harcamak gerekir

Sizin Köy Galiba Afrikada.

+1

• Bir mhz daha yukarı çıkamıyorum anakartım sağolsun

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz
  • ep45t ud3r anakartım thermaltake v1 soğutucum işlemcim q9550 e0 oveclock yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • Sistemim Şöyle ;

1.375v ile 3.77 GHz`e çıkardım. Fazla zorlamadım. Daha yüksek yapınca Win. açılmıyor. Voltaj`da nasıl bir ayarlama yapıp 3.9 Ghz`de stabil çalışmasını sağlayabilirim?

Ek olarak; Acaba bu Stabilize testini en güvenilir şekilde nasıl yapabilirim ? Program adı ve sürümünü yazabilirseniz memnun olurum :) (Bir tanesini buldum :))

Bir sorum daha olacak;

Ben sadece CPU`ya overclock yapmak istiyorum. Ayrıca RAM ayarlarıyla da oynamam gerekiyor mu ? Ben oynadım biraz. DRAM frekansını 1.800v`dan 2.080v`a çıkardım. Bunu ellemeli miyim? Birde; CPU Temper... gibi birşey vardı. Onu da DRAM frekansı gibi aynı ayarda yükselttim. YouTube`da overclock yapmak için adamın biri onu da yükseltmişti. Bende ondan yaptım. [Aşağıdaki Resimlerde Ayarları Görebilirsiniz]

Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum. Bu konuda çok acemiyim :P

BIOS`daki OC ile ilgili Ayarlarımın Resmi;

1-http://i44.tinypic.com/15ojjbq.jpg
    2-http://i43.tinypic.com/eqqcr9.jpg
    3-http://i44.tinypic.com/35mqh3a.jpg

Bu ayarlar sizce sağlıklı mı? İlk defa bugün yapmaya başladım OverClock :)

Prime95 Stabilite Testi;
    http://i39.tinypic.com/30b1spi.jpg

Bu konudaki fikirlerinizi almak istiyorum. Ayarlamaları doğru mu yapmışım sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 13 Haziran 2009; 16:27:19 >

• yeni anakartım biostar i45le bu değerlerde tamamen stabil gözüküyor.x48-ds5 ile yanına bile yaklaşamamıştım.4.2ghzi deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Tercümanım -- 10 Temmuz 2009; 15:40:42 >
  • quote:

peki ben sana 500 fsb yaparsam ne yapacaksin ?

• biostar t-power anakartla ne yaptıysam 470fsbyi geçemedim.hertürlü voltajı denedim fsb,nb,cpu clock skew vs.ne olduysa 470fsbyi geçmiyor.garip olanda madem 470 tam sınır ben nasıl tam stabil olarak kullanabiliyorum 400fsbde
  • Sonunda 470fsbyi aşabildim şuan 495fsbdeyim.4.2ghzde 1.4 voltaj ile 3dmark06 ile sonuç aldım.sonucun öncesinde sadece cpu skoru aldım.superpi den 32m e devam ettim.olmadı 20-30dk arma 2 oynadım.gel gör ki prime95 e gelince çakıldı fsbye biraz daha voltaj verince öteki denememde prime95e biraz daha devam etti ama resetten kurtulamadım.bakalım birşeyler daha yaptım şimdi ne olacak.bu voltajla 4.2de stabiliteyi sağlayabilirsem günlük kullanmak çok iyi olacak.
    düzenleme:4.2de 1.47v da stabilite sağlandı sıcaklıklarda prime95de bile sorun olmadı ama yinede öyle voltajla günlük kullanmak pek mantıklı gelmedi.aynı voltajla 4.4de deneyim dedim olmadı 4.3de açacak gibi oldu açmadı.sanırım sınırına geldim işlemcinin.şimdi ise 1.4v ile 4.1 e aldım prime95 de sorun yok.sanırım yeni günlük kullanımım 4.1 olacak bence çok iyi bir değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Tercümanım -- 14 Temmuz 2009; 17:27:14 >

• @brk_066: Soğutu markası ne? O voltajla günlük kullanım için çok iyi bir soğutucu şart, su soğutma ise zaten karışılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cocker

@brk_066: Soğutu markası ne? O voltajla günlük kullanım için çok iyi bir soğutucu şart, su soğutma ise zaten karışılmaz.

scythe mugen var hocam.idle olarak 26-28derece oluyor cpu yüzeyi,çekirdekler 36-38 civarlarındalar.güncel oyun vs gibi uygulamalarla max 58-62 dereceye ulaşıyor çekirdekler bence çok iyi bir değer böyle olması.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.