Şimdi Ara

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
10.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kelesh463

quote:

Orjinalden alıntı: BlackCalamity

Voltaj Vermekten Korkma Ben Bu İşlemciyi 1.78 V İle 4.8 GHZ Yaptım

Voltaj Vermekten Kormakma , Anakartında iyi Anakart Zaten

Voltaj vermekten çekinmeyin.. en fazla yakarsınız işlemciyi...

Arkadaşlar bende C1 rev vardı, asus p5q3-deluxe anakart + ocz vendetta 2 1600 mhz ddr3 ram.. kasa içi soğutmam gayet iyi.. 18-20 deerece oda sıcaklığında 1.45v ile prime 95 te 80 dereceleri gördü... E0 revizyon ne kadar fark ettirir bilmem ama bence voltaj vermekten korkun...

O arkadaş tüm yazdıklarını kafadan atıp sizlere de yanlış bilgi veriyor. Yukarıda evde aldığını söylediği skor bir başkasına ait. Daha da komik olan şey ise skorun şu an Q9550 işlemcisinin dünya rekoru olması ve LN2 soğutma ile (-120 derece) alınmış olması. Bahsettiği voltajın verilebilmesi için işlemcinin zaten sıvı azot ile soğutulması gerekmektedir. Normal şartlarda herhangi bir Q işlemciye o voltajın verilmesi olanak dışıdır zaten.

Skorun hakiki Sahibi ve HW Bot Girişi:

CPU-Z Hall Of Fame: (view top 100) CPU-Z - 4819 mhz - PcCI2iminal (XtremeSystems) 10.3 points - [ ]
    Processor: Core 2 Q9550 (2.83G... @ 4819mhz on LN2
    Videocard: unknown
    Memory: 2048MB DDR2 PC8500 @ 567mhz CL5.0 5-5-15
    Motherboard: biostar tpower i45 p45
    Global Rank: not in top 1000, not ranked yet, or not the best result with this hardware of this user.
    Hardware Rank: 1st Core 2 Q9550 (2.83Ghz) - 10.3 points
    Description: no description
    Verfication: verification link
    Scan date: 28-09-2008 02:38
    Compare url:http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=776830

Bu arada sevgili BERGX, açtığın topik ve netten toparlayıp verdiğin örnekler buradaki arkadaşlara faydalı olacaktır.
    Ben de bir süre sonra bu işlemciyle ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşacağım, eline sağlık.

• q9550 nin e8500 e8600 ile karşılaştırılması çok yanlış.Hadi eskiden q6600 le karşılaştırılıyordu şuan 1.4v 4.0ghz tam stabil kullanıyorum.stok fan ile 3.6 rahat yapılır.Ve 3.6 da ne oyun nede uygulamada q9550 yi e8500 8600 serisi geçemez.(3.6ghz)Kaldıki 4ghz ve iyi bir soğutucuyla tadından yenmez.
  • quote:

Arkadaşlar bende C1 rev vardı,

o cpu artık bende ben aldım ondan :D q9550 sağlam cpu kararlı çalışıyor bayılıyorum :D
    coğutucu alayım yaptığı harikaları görücem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

quote:

o cpu artık bende ben aldım ondan :D q9550 sağlam cpu kararlı çalışıyor bayılıyorum :D

hayırlı olsun sonucları beklıyoruz

sıvı sogutucu alsan tam super 0lur

• quote:

Orjinalden alıntı: NEO_DRACULA

BlackCalamity'nin önceden girdiği skorlar ve ekran görüntüleri de kendine ait değil zaten. Hepsi başkalarına ait. Sebebini kendisi açıklar burada artık :)

Kolpacıya bak sen
  • siz burda neler saçmalıyosunuz hayatımda gördüğüm en saçma sapan topik bu
    1- Q serisi işlemciler hava soğutma ile 450 fsb yi geçemez geçmeside imkansız buda 450x8.5=3.8ghz eder ki bu değeri elde edebilmek için termalright extreme gerekir yetmez bu soğutucuya delta fan takmak gerekir delta fanlar TAM 220 CFM hava üfler bizim kullandığımız fanlar 50cfm hava üfler varın siz düşünün aradaki farkı bu delta fanlara rağmen işlemci sıcaklığı 70 derece civarı olucakdır buda tam stabilite sınırıdır (delta fanların ses seviyesi tam tamına 65 desibel bu ses e kimse dayanamaz)
    2- yukarda gördüğünüz saçma sapan 4.8ghz lik ss ler -170 küsür derece ile alınmış nitrojen soğutmaya aittir hava soğutmayla falan alınamaz güldürmeyin adamı sallamanında adabı var
    3- @BlackCalamity Bu arkadaşın verdiği değerlerde tamamen palavra muhtemelen sensörler yanlış ölçüyor dünya üzerinde böyle bi stock fan yok
    4-bahsi geçen işlemci sıvı soğutmayla max 4ghz de stabil çalışıcakdır ancak bu sıvı soğutma normal bi sıvı soğutma olamaz en az 400lira harcamak gerekir
    UMARIM BU SAÇMALIKLARA BİR AN ÖNCE Bİ SON VERİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeGaSuS@01 -- 5 Ocak 2009; 21:10:28 >

• ---------------

---------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 5 Ocak 2009; 22:18:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BERGX
    BUDA BIR BILGIDIR ki

burdakiler bilgi mi? eğer bunlar bilgiyse durumunuz çok vahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeGaSuS@01 -- 5 Ocak 2009; 22:13:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

siz burda neler saçmalıyosunuz hayatımda gördüğüm en saçma sapan topik bu
    1- Q serisi işlemciler hava soğutma ile 450 fsb yi geçemez geçmeside imkansız buda 450x8.5=3.8ghz eder ki bu değeri elde edebilmek için termalright extreme gerekir yetmez bu soğutucuya delta fan takmak gerekir delta fanlar TAM 220 CFM hava üfler bizim kullandığımız fanlar 50cfm hava üfler varın siz düşünün aradaki farkı bu delta fanlara rağmen işlemci sıcaklığı 70 derece civarı olucakdır buda tam stabilite sınırıdır (delta fanların ses seviyesi tam tamına 65 desibel bu ses e kimse dayanamaz)
    2- yukarda gördüğünüz saçma sapan 4.8ghz lik ss ler -170 küsür derece ile alınmış nitrojen soğutmaya aittir hava soğutmayla falan alınamaz güldürmeyin adamı sallamanında adabı var
    3- @BlackCalamity Bu arkadaşın verdiği değerlerde tamamen palavra muhtemelen sensörler yanlış ölçüyor dünya üzerinde böyle bi stock fan yok
    4-bahsi geçen işlemci sıvı soğutmayla max 4ghz de stabil çalışıcakdır ancak bu sıvı soğutma normal bi sıvı soğutma olamaz en az 400lira harcamak gerekir

BUDA BIR BILGIDIR(Senın verdıgın bılgıler) farkında olmadan sacma konuda paylasım yapmıssınkı bence sacma degıl bu yaptıgın gayet dogal ıyı bıldıgını ıdda ettgın bırseyı brdakılerle paylasmssın sana katılan katılır katılmayan daha cok sorusturur okur bı sekılde ogrenır zaten neyın ne oldugunu.. ki Q9550 gibi 4 çekirdekli bir işlemcinin 4.ghz de stabil çalısması muthiş birsey zaten

zaten 4.8 zaten bır rekor kırılmak için elden gelen tum sartlar zorlanarak yapılmıstır gaz sogutma kullanılmıstr muhtemelen ancak bu da bır bılgıdır sonucta yapana arkadsa saygı duymak lazım bı rekor kırmıs (japon du galıba) bu sacma gelmıs sana anlamadım yapmasınmı adam bu bı hobı onlar ıcın oc yarısmaları vss neden sacma anlamadım..

ama genelde forumlarda nette aratıp okudugunuzda kullanıcı msg larını bılgılerı Q9550 E0 Revizyonda 4.0 da 4.2 de calsıtıran bırcok kısıye ulasabılırsınız sıstemlerınıde ınceledıgınızde ısınma sorunu olmayan kasa ve en fazla 150/200 mılyonluk hava sogutucularla stabıl olarak 4.0 4.3 lerde calıstıranlarda mevcut ben sanmıyorumkı hepsı yalan soylesın yukardakı arkadsın 4.8 lıgı extrem bır ornek dunya rekoru kıran arkd.ın rekorudur o okadar..

sacma topıc konusuna gelınce adı ustunde Q9550 kullananlar ,,alacaklar brda oc verılerını ,,sıstemlerını bırbırıyle paylasıyor bununda sacma bırsey oldugunu dusunmuyorum acıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 5 Ocak 2009; 22:39:17 >

• quote:

quote:

o cpu yu 1.45 te sadece 3dmark06 testi için kullandım.. ama bi arkadaşın da dediği gibi 450 fsb üzerinde stabilite yakalamak oldukça zor. ben çok uğraşamadım ama denemelerimin hepsi 450 fsb üzerinde stabilite göstermedi bana.. ama 1.33v civarında 8,5*450 = 3,825 ghz de stabil kullanıyordum... bana göre bu da fazlasıyla yeterli bir değerdi zaten..

• quote:

o cpu yu 1.45 te sadece 3dmark06 testi için kullandım.. ama bi arkadaşın da dediği gibi 450 fsb üzerinde stabilite yakalamak oldukça zor. ben çok uğraşamadım ama denemelerimin hepsi 450 fsb üzerinde stabilite göstermedi bana.. ama 1.33v civarında 8,5*450 = 3,825 ghz de stabil kullanıyordum... bana göre bu da fazlasıyla yeterli bir değerdi zaten..

yaw bende e8400 stok fanı war sağolsun oğuzhan abi bakır tabanlı bir intel soğutucusu vermedi
    incecik stok fanla 3.40 yaptım anakart p35 ds3r olduğundan gideri 1333fsb anakart o.c. ile 1600 olur zaten bende
    3.40 ghz yi 400*8.5 olarak 1600fsb ye ayarladım süper yeterli şimdi gidip kim 300-400 lira anakarta verecek 45 nm destekliyor işte ama masa üstü bu berbat stok fan ile 54-58 derece arası hey gidi mugen hey

• big typhoon aldım bir tane p35 ile neler yapıyor görelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

siz burda neler saçmalıyosunuz hayatımda gördüğüm en saçma sapan topik bu

Saçmalık yapan bir kişi vardı onu da ayıkladık senden önce. Okumuş olman gerekir yuklarıda. Halen neyi saçma bulup da herkesin saçmaladığını iddia ediyorsun anlamadım. Burada topiği açan arkadaşın verdiği SS'ler nette bu işlemciyi değişik yöntemlerle soğutup zorlayan kişilere aittir. Bir arkadaş başkasının dünya rekorunu kendisininmiş gibi gösterdi ve uyarıldı. Gençliğine veriyoruz fazla da üzerine gitmedik. Sen kimi ve neyi uyarıyorsun? Hangi saçmalığa son verilecek? Senin saçmalık olarak gördüğün paylaşım devam edecek. katkı yapacaksan gel sen de birşeyler kat.

• quote:

big typhoon aldım bir tane p35 ile neler yapıyor görelim

BT iyi soğutucudur, bir kaç test yap SS ekle, performansı nasıl görelim işlemcinin. Kaça almıştın işlemciyi bu arada? Ben de düşünüyorum.

BERGX sen henüz işlemciyi satın almadın sanırım, düşünüyormusun almayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEO_DRACULA -- 6 Ocak 2009; 15:56:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: NEO_DRACULA

quote:

big typhoon aldım bir tane p35 ile neler yapıyor görelim

BT iyi soğutucudur, bir kaç test yap SS ekle, performansı nasıl görelim işlemcinin. Kaça almıştın işlemciyi bu arada? Ben de düşünüyorum.

BERGX sen henüz işlemciyi satın almadın sanırım, düşünüyormusun almayı?

elimde 2.5milyar(lcd ekran harıc tum sıstem için) Q9550s in cıkmasını beklıyorum ocak sonuna dogru Turkıye ye de gırmeye baslıyacaktır. umarım .

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz

buarada hava sogutucu alacak arkadaslar burada 5 ayrı yuksek performans gosteren sogutucunun karsılastırmalı ıncelemesı var bakıp fıkır edınebılırler..

Soğutucu Toplu İncelemesi: 5 Yüksek Performanslı işlemci Soğutucu Bir Arada

* CoolerMaster Hyper Z600
    * Noctua NH-U12P
    * SilverStone NT06 Evolution
    * Thermaltake DuOrb
    * Titan Cool Idol

http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/cooler_roundup_2008-01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 7 Ocak 2009; 13:19:16 >

• Yahu q9550 nin s si çıksa ne olur b si çıksa ne olur 65 watt olsun ısısı az olsun haklısınız ama kapasitesi belli bir arkadaş yapmış 4.8 ghz yukarıda ama o ayarda oyun oynatmaz arkadaşlar anca masa üstünüz olağan üstü olur heveslenmeyin 1000 - 2000 ona verene kadar gidin x58 platformuna geçin i7 940 alırsın bitane süper ddr3 3 kanallı bellekler felan lga 775 1.5 seneye 478 socket gibi olucak ozaman işte kalırsın ortada

@BERGX cpuyu 450 civarına aldım formda aynı cpuyu birisi satıyor 450 ye bir arkadaşıma alıcaz sanırım faturası yok indirimde anlaşırlarsa alıcak test benim anakarttta yapsam ne olur sınır belli 3.40 üstüne çıkmaz ben çıkartırımda anakart zaten yaralı küt gider krizde ortada kalırım soğutucuyu ayırttıkta alamadım daha hafta sonuna kaldı mugen war akşam takayım bakarız

• bende bir soru sormak istiyorum izninizle...
    sistemim
    asus p5q se
    4*1 corsair dominator 1066 mhz
    q9550 c1 rev.
    sunbeam corecontact freezer soğutucu

şu an 3.4 ghz de sorunsuz ve stabil olarak kullanabiliyorum(1.224 v)

sorunum şu, ne zaman ki 3.75 seviyelerini zorlasam prime95 te hatalar almaya başlıyorum. anladığım kadarıyla vdrop denilen nane yüzünden stabilite kayboluyor. yük bindiği zaman 0.03-0.04v civarında bir düşüş oluyor. biostan intelin ne kadar teknolojisi varsa hepsini kapattım ama fayda etmedi :)
    3.75 için ayarladğımı voltaj 1.35 ti ama dediğim gibi yük altında 1.31 dolaylarına düşüyor. ancak 1.36 yıda pek geçmek istemiyorum(malum intelin verdiği sınır değer)
    ramleride 880 mhz olarak ayarlıyorum(880i tam hatırlayamadım, 880 civarı bir değerde olabilir)
    acaba olay ramlerden mi kaynaklanıyor? yoksa vdrop yüzünden mi? vdrop u komple kapatmanın bir yolu varmıdır?(bir forumda kalemle yapılan bir yöntem gördüm ancak çekindiğim için denemedim)

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcd -- 7 Ocak 2009; 22:33:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gcd
    bende bir soru sormak istiyorum izninizle...
    sistemim
    asus p5q se
    q9550 c1 rev.

arkadaşım o anakarttan olur desteklediğinden 3.40 ın üstüne çıkamazsın zaten c1 c1 kötü e0 alın diyorlar moralim bozuluyor
    yani şöyleki 8,5x 400 fsb = 1600 fsb sanırım senin anakartta 1333 destekliyor o.c. ile 1600fsb de satabil kalıyor extreme anakart alırsan millet gibi 450 nin üstüne çıkarsın oğuzhan abi yani @ kelesh463 bak yukarıda ona p.m. at sor yada onu çağırayım o iyi bilir q9550 yi
    onun anakartıda süper rahat o.c. yapıyor hem çok cimrisin ben 3.4 te 1.3 voltaj veriyorum bilgisayar yüke bindimi voltaj ister 1.22 kurtarmaz masa üstünde 1.24-26 yükte artar o
    dün denedim açılmadı 3.77-3.8-3.82-3.61 de açıldı :D ama istediğim gibi olmadı

• quote:

sistemim
    asus p5q se
    q9550 c1 rev.

sorunum şu, ne zaman ki 3.75 seviyelerini zorlasam prime95 te hatalar almaya başlıyorum. anladığım kadarıyla vdrop denilen nane yüzünden stabilite kayboluyor. yük bindiği zaman 0.03-0.04v civarında bir düşüş oluyor. biostan intelin ne kadar teknolojisi varsa hepsini kapattım ama fayda etmedi :)
    3.75 için ayarladğımı voltaj 1.35 ti ama dediğim gibi yük altında 1.31 dolaylarına düşüyor. ancak 1.36 yıda pek geçmek istemiyorum(malum intelin verdiği sınır değer)
    ramleride 880 mhz olarak ayarlıyorum(880i tam hatırlayamadım, 880 civarı bir değerde olabilir)
    acaba olay ramlerden mi kaynaklanıyor? yoksa vdrop yüzünden mi? vdrop u komple kapatmanın bir yolu varmıdır?(bir forumda kalemle yapılan bir yöntem gördüm ancak çekindiğim için denemedim)

teşekkürler

Bende kullandım c1 revizyon ve 1,35v (hatta 1,33v) ile 8,5*450=3,825ghz de stabil çalışmaktaydı. ramler 10-9-9-27 1800mhz veya 8-8-8-24 1500mhz.. ddr3.. Anakart p5q3-deluxe..

vdropu önlemek için anakartta loadline calibration seçeneğini aktif etmek gerek..

Ama 1,36v vermekten korkan birinin pencil moddan bahsetmesi de ayrı bi durum...

• quote:

quote:

sistemim
    asus p5q se
    q9550 c1 rev.

arkadaşım o anakarttan olur desteklediğinden 3.40 ın üstüne çıkamazsın zaten c1 c1 kötü e0 alın diyorlar moralim bozuluyor
    yani şöyleki 8,5x 400 fsb = 1600 fsb sanırım senin anakartta 1333 destekliyor o.c. ile 1600fsb de satabil kalıyor extreme anakart alırsan millet gibi 450 nin üstüne çıkarsın oğuzhan abi yani @ kelesh463 bak yukarıda ona p.m. at sor yada onu çağırayım o iyi bilir q9550 yi
    onun anakartıda süper rahat o.c. yapıyor hem çok cimrisin ben 3.4 te 1.3 voltaj veriyorum bilgisayar yüke bindimi voltaj ister 1.22 kurtarmaz masa üstünde 1.24-26 yükte artar o
    dün denedim açılmadı 3.77-3.8-3.82-3.61 de açıldı :D ama istediğim gibi olmadı

ben aldığımda e0 yoktu ki alsaydım

bende ilk başlarda 3.4ghz için 1.3 seviyelerinde voltaj veriyordum ama adım adım azalttım. 1.224 te şu an stabil olarak kullanabiliyorum, prime95 ile yaptığım testlerde herhangi bir sorun çıkarmadı

anakart 1600 destekliyor sanırım özellikleri burada:http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=2428&l1=3&l2=11&l3=709&l4=0

zamanında aklımıza gelmedi ki extreme anakart, alsaydık keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcd -- 8 Ocak 2009; 9:38:17 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.