Şimdi Ara

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
10.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kelesh463

quote:

Orjinalden alıntı: gcd

bende bir soru sormak istiyorum izninizle...
    sistemim
    asus p5q se
    4*1 corsair dominator 1066 mhz
    q9550 c1 rev.
    sunbeam corecontact freezer soğutucu

şu an 3.4 ghz de sorunsuz ve stabil olarak kullanabiliyorum(1.224 v)

sorunum şu, ne zaman ki 3.75 seviyelerini zorlasam prime95 te hatalar almaya başlıyorum. anladığım kadarıyla vdrop denilen nane yüzünden stabilite kayboluyor. yük bindiği zaman 0.03-0.04v civarında bir düşüş oluyor. biostan intelin ne kadar teknolojisi varsa hepsini kapattım ama fayda etmedi :)
    3.75 için ayarladğımı voltaj 1.35 ti ama dediğim gibi yük altında 1.31 dolaylarına düşüyor. ancak 1.36 yıda pek geçmek istemiyorum(malum intelin verdiği sınır değer)
    ramleride 880 mhz olarak ayarlıyorum(880i tam hatırlayamadım, 880 civarı bir değerde olabilir)
    acaba olay ramlerden mi kaynaklanıyor? yoksa vdrop yüzünden mi? vdrop u komple kapatmanın bir yolu varmıdır?(bir forumda kalemle yapılan bir yöntem gördüm ancak çekindiğim için denemedim)

teşekkürler

Bende kullandım c1 revizyon ve 1,35v (hatta 1,33v) ile 8,5*450=3,825ghz de stabil çalışmaktaydı. ramler 10-9-9-27 1800mhz veya 8-8-8-24 1500mhz.. ddr3.. Anakart p5q3-deluxe..

vdropu önlemek için anakartta loadline calibration seçeneğini aktif etmek gerek..

Ama 1,36v vermekten korkan birinin pencil moddan bahsetmesi de ayrı bi durum...

korkma değilde aslında, çok zorlamak istemiyorum, overclock ile çok tecrübem yok onun için çekincelerim var biraz

ben sanırsam loadline calibration ayarıyla oynamıştım, tekrardan bi kontrol edeyim

Cevaplar için teşekkürler, bu akşam tekrar deneyip durumu bildiririm

• quote:

korkma değilde aslında, çok zorlamak istemiyorum, overclock ile çok tecrübem yok onun için çekincelerim var biraz

ben sanırsam loadline calibration ayarıyla oynamıştım, tekrardan bi kontrol edeyim

o.c. yaparken kademe kademe çıkmak gerek.. örneğin 3.4 de stabil kullanırken aynı voltaj ile 3.5 te stabilite varmı ona bakmak gerek. eğer yoksa voltajı da kademe kademe artırıp stabiliteye bakmak lazım.. tabi stabilte kapsamına sıcaklıkların da girdiğini unutmadan..

bu arada loadline calibration ile vdorp azalır ama tamamen ortadan kalkmaz ...

• quote:

Orjinalden alıntı: kelesh463

quote:

o.c. yaparken kademe kademe çıkmak gerek.. örneğin 3.4 de stabil kullanırken aynı voltaj ile 3.5 te stabilite varmı ona bakmak gerek. eğer yoksa voltajı da kademe kademe artırıp stabiliteye bakmak lazım.. tabi stabilte kapsamına sıcaklıkların da girdiğini unutmadan..

bu arada loadline calibration ile vdorp azalır ama tamamen ortadan kalkmaz ...

yanlış bence o.c. yaparken 0.4 ghz atlıya atlıya gidicen açılmadığı zaman bi öncekinden azar azar şimdi 1.8 cpu o.c. ile 3.6 ya kadar çıkıcak %100 o.c. neren bilebilirsinki 0.4 artıra artıra gidersin :D açılmadığında bi öncekinden artırım yap tek tek bir bilgisayarın açılıp kapanması + biosun açılmadığından kendini sıfırlaması ne kadar uzun sürüyor
    insanın buneya neyle uğraşıyorum keşke 1000 fazla verseydimde qx serisi alsaydım diyesi geliyor

• quote:

ben aldığımda e0 yoktu ki alsaydım

bende ilk başlarda 3.4ghz için 1.3 seviyelerinde voltaj veriyordum ama adım adım azalttım. 1.224 te şu an stabil olarak kullanabiliyorum, prime95 ile yaptığım testlerde herhangi bir sorun çıkarmadı

anakart 1600 destekliyor sanırım özellikleri burada:http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=2428&l1=3&l2=11&l3=709&l4=0

zamanında aklımıza gelmedi ki extreme anakart, alsaydık keşke

hemen ilan açalım 2. el formuna kendininkini sat birisine zotac 790i ultramı süpreme öyle bişey wardı onu al 467 liraya en iyisi

• quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

quote:

ben aldığımda e0 yoktu ki alsaydım

bende ilk başlarda 3.4ghz için 1.3 seviyelerinde voltaj veriyordum ama adım adım azalttım. 1.224 te şu an stabil olarak kullanabiliyorum, prime95 ile yaptığım testlerde herhangi bir sorun çıkarmadı

anakart 1600 destekliyor sanırım özellikleri burada:http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=2428&l1=3&l2=11&l3=709&l4=0

zamanında aklımıza gelmedi ki extreme anakart, alsaydık keşke

hemen ilan açalım 2. el formuna kendininkini sat birisine zotac 790i ultramı süpreme öyle bişey wardı onu al 467 liraya en iyisi

yok ya taksiti bu ay bitti, bende bittim bu arada, daha uzun bi süre yatırım yapmayı düşünmüyorum

• quote:

yok ya taksiti bu ay bitti, bende bittim bu arada, daha uzun bi süre yatırım yapmayı düşünmüyorum

ver voltajı korkma 1.45 i daya 4 ghz yap bi bak ne oluyor yada çarpanı düşür fsb ye yüklen
  • quote:

quote:

ver voltajı korkma 1.45 i daya 4 ghz yap bi bak ne oluyor yada çarpanı düşür fsb ye yüklen

önce bi 3.75-3.80 e getireyimde sonrasına bakarız

• quote:

önce bi 3.75-3.80 e getireyimde sonrasına bakarız

yarışıyormuyuz
  • işte benim sonucum...

INTEL Q9550 CORE 2 QUAD İnceleme&Testler oc verileriniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thule

işte benim sonucum...

acaba ayarlarınızı gönderebilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thule

işte benim sonucum...

C revizyon la 3.8mhz stabil halde kac tı degerlerın??

ayrıca sistemin nedir (bu sonucu hangı,,, anakart , sogutucu,e.kartı kasa ,güç kaynagı, ram ile aldın) ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 8 Ocak 2009; 21:39:05 >

• evet arkadaşlar görüldüğü üzere o SS 3 saatlik prime 95 test devam ederken alındı.yani bu değer benim kullandığım 24/7 stabil değerlerim..Sıcaklıklara dikkat ederseniz voltaja göre baya düşük nedeni kendi kurmuş olduğum su soğutma sistemini kullanmamdır..anakartım dfi ut45 t2rs ramler oczreaper 2x2 gb,psu enermax galaxy 1000 w, ekran kartım powercolor hd4870 x2.ekran karını da su ile soğutuyorum onu da günlük 830/1020 kullanıyorum...e0 revizyon bi işlemci ile daha yukarılara çıkardım belki ama şu anda yabancı forumlarda bile en yüksek benim rakamları gördüm c1 revizyon ile..ana kartımın ayarları çok karışık ama şu ana kadar kullandığım en iyi ana kart..
  • :) sattım ben cpuyu size iyi formlar
  • quote:

:) sattım ben cpuyu size iyi formlar

kaça sattın?
  • 3dmark06 sonucu

• Daha fazla sonuc verme kıskanacaklar bıyerlerı dusecek mılletin

sana sormak istedıgm bısey var ben Q9550s e0 revizyon 65 watt ı beklıyorum

ve işlemci sogutucu olarak 300 mılyon ayırdm 4.0ghz veya bıraz ustube stabıl olarak cıkmak ıcın bu sıvı sogutma sistemi yeterlımıdır (dıger bılesenler saglam : anakart ram kasa vss)

aklımda 2 tane su sogutma sıstemı var bırısı alphacool bırısı toplama
    ALPHACOOL COOL ANSWER III 120 COMPACT 12V KOMPLE SU SOĞUTMA SETİ

http://www.hepsiburada.com/alphacool-cool-answer-iii-120-compact-12v-komple-su-sogutma-seti/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd99295

2.si firebal ın hazırladıgı toplama set SST-240 Sıvı Soğutma Seti

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=custom4

ben sadece ıslem sogutucu alıcagm galıba bu sette ekran kartı ıcınde malzeme mevcut ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 10 Ocak 2009; 5:50:32 >

• valla bana sorarsan ekran kartına girme derim...sadece işlemci için soğutma yapacaksan parçalarını kendin toplamanda fayda var..forumun su soğuta kısmında bununla ilgili başlıklar var..ilk gösterdiğin sette pompa ve blokta şüphelerim var...onların yerine daha bilindik bir pompa ile daha güzel bir blok alırsa q9550 yi konuşturursun..mesela pompa olarak Laing D5 veya eheim kullanabilirsin..bolck olara dtek fuzion v2 yeva apogee gtz olabilir..radyatör ise 240 lık bişey işini rahat görecektir diye düşünüyorum..böyle bir sistemle 4 ghz de 32 derece idle, 43-44 derece yükte sıcaklığın olur...artı sessiz bir sistem elde edersin...en alttaki sette ekran kartı yok sadece işemci bloğu var...blok hariç diğer paraçalrı güzel görünüyor.denenebilir...
  • birkaç Q9550 C0 revizyon OC sonucu daha
    thirdman arkdsmzn sonucları
    test sistemi
    işlemci: Q9550 C0 ES
    -Anakart:P5k-Pro
    -Ram: GamingCraft DDR2 800 2Gx2
    -PSU: Silverstone 500w
    -Ekran kartı: Eagle 8800GT <--- bought it yesterday might do some test review on it also ^^
    -Kasa: Lian-Li PC767
    -Sogutucu : BigWater 735

super pi
    Q9550 @ Default

Q9550 @ Default ~ 1MB SuperPI

Q9550 OC 4G @ 1.5v in bios

Q9550 OC 4G @ 1.5v in bios ~ 1MB SuperPI

Q9550 OC 4G @ 1.5v in bios ~ 8MB SuperPI x 4

Q9550 OC 4G @ 1.5v in bios ~ 16MB SuperPI x 4

orthos Q9550 C1

http://www.imageload.net/view/mta/q9550-c1.jpg/

Q9550 E0 revizyon bipolar ardsmzn sonucları (3d mark)

http://www.imageload.net/view/tpo/3dmark3.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 14 Ocak 2009; 1:58:34 >

• şuandaki stabil sistemim. 4.0 ghz. az daha voltaj versem 4.2 stabil kullanırım.işlemci yeni olunca kıyamıyorum. Soğutucu sunbeam.

edit: Anakartın otomatik enerji tasarruf modundan dolayı c-puz da 2,8 olarak görünüyor.İhtiyaç olduğunda 4.0 a çıkıyor.Zaten core tempte görülüyor. Ve tam yükte en fazla 58 dereceyi gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüneyt Aykaç -- 16 Şubat 2009; 0:17:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cüneyt Aykaç

şuandaki stabil sistemim. 4.0 ghz. az daha voltaj versem 4.2 stabil kullanırım.işlemci yeni olunca kıyamıyorum. Soğutucu sunbeam.

edit: Anakartın otomatik enerji tasarruf modundan dolayı c-puz da 2,8 olarak görünüyor.İhtiyaç olduğunda 4.0 a çıkıyor.Zaten core tempte görülüyor. Ve tam yükte en fazla 58 dereceyi gördü.

Ya evet az daha voltaj verirsen 4,2ghz. de stabil kullanırsın Stabilite testinde çok ilginç bu arada

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.