Şimdi Ara

Intel'in yeni kontrol kaybı virüsü için yaması - 'Gerçek testler ortaya çıktı': % -29! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
5.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zombieload'ın ek paketi çıktı. Hemen almayı unutmayın. Intel Inside@.
  • Son gelen bilgi:
    06_55H<=7 
    First/Second generation Intel® Xeon® Processor Scalable Family based on Skylake/Cascade Lake microarchitecture Yes
    06_4EH, 06_5EHAll
    6th generation Intel® Core™ processors and Intel® Xeon® processor E3-1500m v5 product family and E3- 1200 v5 product family based on Skylake microarchitectureYes
    06_8EH<=A
    7th/8th generation Intel® Core™ processors based on Kaby/Coffee Lake microarchitectureYes
    06_9EH<=B
    7th/8th generation Intel® Core™ processors based on Kaby/Coffee Lake microarchitectureYes
    06_9EH0xC
    Coffee LakeYes
    06_8EH0xB
    8th generation Intel® Core™ processors based on Whiskey Lake(ULT)Yes
    06_8EH0xC
    Whiskey Lake (ULT refresh)Yes
    06_9EH0xD
    Whiskey Lake (Desktop)Yes
    06_8EHC
    10th Generation Intel® Core™ processors based on Amber Lake YYes

https://software.intel.com/security-software-guidance/insights/processors-affected-l1d-eviction-sampling
    https://www.techpowerup.com/forums/threads/cacheout-is-the-latest-speculative-execution-attack-for-intel-processors.263355/
    6. Nesil sonrası 10. Nesile kadar tüm veriler BellekSobe®'nin erişiminde.
    Intel'in yeni kontrol kaybı virüsü için yaması - "Gerçek testler ortaya çıktı": % -29!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 28 Ocak 2020; 10:34:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1800 Öve öve bitiremedikleri konuyu uplamışlar bir de. Bari 2020'De bir dönüp bak ben ne yapmışım diye rezillik.

İnsanda utanma duygusu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Ocak 2020; 14:5:55 >
  • https://www.engadget.com/2020/01/27/intel-third-mds-patch/
    Derler ki, troller her ağzını açtığında intel 3. bir kez daha Zombieland yaması yayınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

https://www.engadget.com/2020/01/27/intel-third-mds-patch/
    Derler ki, troller her ağzını açtığında intel 3. bir kez daha Zombieland yaması yayınlar.
    Wow güvenlik açığı yakalamışlar wow. Hemen Intel işlemcimi çöpe atıyorum.

Kafayı yemişsiniz siz.
  • Sen mobil oyun geliştiricisisin. Intel'den sana ne?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    intel MKL ve intel compiler boş işler diyorsun?Ha bu arada intel OneAPI diye bişiler getirmeyi planlıyor bir şekilde paçayı kurtaracak gibi...
  • quote:

Sen mobil oyun geliştiricisisin. Intel'den sana ne?
    Sana tavsiye veriyorum, her güvenlik açığına veya bir şeye takman normal değilken sahip olmadığın bir ürünün sorunlarına bakıp kafa yoruyorsun. Bu şekilde yaşamak zor olmalı.

Dediğin güvenlik açığının olup, olmaması bizim gibi ev kullanıcılarını değil büyük şirketleri etkiliyor.

Ryzen yeni nesilde güzel gidiyor ama zamanında 8700K 1700TL ve 1800X'de 1700TL fiyattayken gidip insanlara zorla 1800X önerdiniz. Şu an 1800X olanlar pişman, 8700K olanlar devam ediyor hatta üstüne O.C falan daha da devam eder.

Gerçekten para alıyorsundur yoksa bir insan yıllardır bu kadar uğraşmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Ocak 2020; 23:56:36 >
  • Sana teşekkürlerimizle yol veriyoruz değerli görüşlerinle kafamızı şişirdiğin için.

• ben ryzen 1700 alırken tek rakibi 7700k ydı. ryzen 1700 aldığıma hiç pişman olmadım çünkü zamanı gelince satıp 3700x'e geçtim. anakart değiştirmek zorundada kalmadım. intel anakart almış olsam 2nci anakartı satın alacaktım ondada 9900 ile sınırlı kalacaktım. şu an bile istesem 3900x 3950x hazır. çıkçak 4000 lerde cabası.

intelin güvenlik açıklarından etkilenecek kurumlar Türkiye Cumhuriyeti kurumları mı tanzanya kurumları mı ? ha tanzanyasa problem değil. ha Türkiye Cumhuriyeti kurumlarıysa o sade vatandaşıda ilgilendirir. ha bide intel laptopu yatak odanıza falan sokmaya kalkmayın. dijital dünyada yaşıyoruz hiç mi insanların özel hayatı olmayacak. el insaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 29 Ocak 2020; 0:48:8 >
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşların hiç mahremiyet algısı yok. Kader mahkumu bunlar, bilgisayar başında işimiz olsun diye bekliyorlar. Fazlasında gözleri yok. Onları da anlamamız gerek. Benim için güvenlik, onun için işinin aksaması demek. Farklı dilleri konuştuğumuzdan arada çeviri yapmak gerekiyor. Bildiğin istemiyor bunları haber almayı. Kendilerine demekle olmuyor, işte o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

ben ryzen 1700 alırken tek rakibi 7700k ydı. ryzen 1700 aldığıma hiç pişman olmadım çünkü zamanı gelince satıp 3700x'e geçtim. anakart değiştirmek zorundada kalmadım. intel anakart almış olsam 2nci anakartı satın alacaktım ondada 9900 ile sınırlı kalacaktım. şu an bile istesem 3900x 3950x hazır. çıkçak 4000 lerde cabası.

intelin güvenlik açıklarından etkilenecek kurumlar Türkiye Cumhuriyeti kurumları mı tanzanya kurumları mı ? ha tanzanyasa problem değil. ha Türkiye Cumhuriyeti kurumlarıysa o sade vatandaşıda ilgilendirir. ha bide intel laptopu yatak odanıza falan sokmaya kalkmayın. dijital dünyada yaşıyoruz hiç mi insanların özel hayatı olmayacak. el insaf.
    Boş muhabbet gidip 8700K yerine 1700 1800 aldınız şimdi satıp daha üstüne geçtiniz. 8700K olanlar hiç satmadı bile gelip üstüne az parayla geçiş yaptık diyorsunuz.

Yahu i7 8700K alanlar değişmedi işlemcilerini siz değiştiniz, özellikle ÇOK UZUN ÖMÜRLÜ MORUQ ÇOK ÇEKİRDEKLİ diye bu forumda ağlarken.

Unutmadık o günleri şimdi gidip artık 5000 mi alırsınız bilmiyorum ben O.C yapar 8700K devam ederim bakalım kim daha az para harcadı?

• boş muhabbetmiş. kurumlar tanzanya kurumları mı diye sorunca hiç oradan gelmemişsiniz objektif beyimiz. noooldu ?

ben sistemi oyun değil iş için kullanıyorum.

bak bakim 3700x iş yüküne gelince inteli naapıyor:

Intel'in yeni kontrol kaybı virüsü için yaması - "Gerçek testler ortaya çıktı": % -29!

sen git 8700k değil büyük abin 9900k gelsin.

buda işlemcilerin üretildiği amerikada en çok satan ilk 10 ( aslında 12 screenshot bukadar ) işlemci. adamlar işlemciyi üretiyor en iyisi neyse onuda biliyor ve alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 29 Ocak 2020; 15:1:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

boş muhabbetmiş. kurumlar tanzanya kurumları mı diye sorunca hiç oradan gelmemişsiniz objektif beyimiz. noooldu ?

ben sistemi oyun değil iş için kullanıyorum.

bak bakim 3700x iş yüküne gelince inteli naapıyor:

sen git 8700k değil büyük abin 9900k gelsin.

buda işlemcilerin üretildiği amerikada en çok satan ilk 10 ( aslında 12 screenshot bukadar ) işlemci. adamlar işlemciyi üretiyor en iyisi neyse onuda biliyor ve alıyor.

Ah canım 8700K yerine 1700 aldın onunda testini atsana :) Objektif ol biraz.

• Zafer, eski intelcilerden kim kaldı diyorduk ki ilaç gibi geldin. Artık senin gibisi bulunmuyor, ortalıkta bir elin parmaklarını geçmiyorsunuz.

• yahu arkadaş 2500k @4,2 ghz kullanıyorum. 4 core işlemci ama artık git gide yavaşladı. normal kullanımda bile yavaşladı. 16gb ram samsung 860 ssd ile aslında baya baya götürecek bir sistem ancak hız yarı yarıya düştü.
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Ssd demen tesadüf değil. Bu işlemcinin tlb birimi zaten adreslemeyle uğraşıyor. Yani bellek/sürücü adres çevirileriyle. Başka konuda bakmak istersen bunu yazmıştım.
    [Selmand, al sana kaynak]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ssd demen tesadüf değil. Bu işlemcinin tlb birimi zaten adreslemeyle uğraşıyor. Yani bellek/sürücü adres çevirileriyle. Başka konuda bakmak istersen bunu yazmıştım.
    [Selmand, al sana kaynak]
    Hypertreading kapalı olsun demişsin 2500k da zaten yok ht. çözüm sistem değiştirmek bunun farkındayım ancak bütçem şu anda el vermiyor.
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Aklıma geri geldi. Bu yamaların yaptığı şey, tlbyi kapatıp, çünkü açık çok büyük, adresleri çekirdeklere çözdürmek. Bunun ne tür bir yoğunluk yapacağını da tahmin edebilirsin.

• Yamaları kurun, ey Windows 10 izleyicileri! Microsoft size bizzat kurmanızı emrediyor;

• Sandybridge ve E-EP'ciler(2000, 3000),
    • Deverton'cular,
    • Valleyview'ciler,
    • Whiskey Lake U'cular(4000U, 5000U, 8000U),

Windows 10 version 1903/1909: KB497165
    Windows 10 version 1809: KB4494174
    Windows 10 version 1803: KB4494451
    Windows 10 version 1709: KB4494452
    Windows 10 version 1703: KB4494453
    Windows 10 Version 1607: KB4494175
    Windows 10 Version 1507: KB4494454
    [Microsoft'unuzun sözünü dinleyin]

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.