Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
3.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 22 Eylül 2020; 14:50:59 >

• boşa geçen 5 dakikanızı arkadaştan geri isteyin intel sonu lake, viski lake, ice lake, lake oğlu lake haricinde işlemci çıkarabilmesi için önce amd'den 64 bit'i lisanslaması gerekiyor ve Lisa Su'yu şu kadar tanıdıysam kesinlikle vermeyecektir.

cahil kesim şokta 64 bit bedava doğol mo yo? hayır değil intel'in de 64 bit'i var ama tutmadı mecburen amd'nin 64 bit'ini aralarındaki anlaşma gereği hüpletti beleş ama anlaşma bitti o yüzden hala 5700 skylake diye gidiyor.Jim Keller'in dünyanın en güzel mimarisini yapması bile bir anlam ifade etmez 32 bit çıkaracaklarsa ya da kendi 64 bitlerini tutturmaya çalışacaklarsa buyursunlar.

hocam benim anlamadığım amd bu sse gibi intelin komut setlerini lisansladı mı zamanında da ryzenlere koyabildi anlaşma sonrası?peki avx 512 bit'i niye koyamıyor 256 bit ama şurası şöyle hede diyip duruyor?
    İntel 10. Nesilde fiyat kırmaz ise amd den çok sağlam bir tokat daha yer 4000 serisiyle.

11. Nesilde artık mimari felanda kurtarmayabilir 14nm devam ederse.

1080p oyunculuğu için kimse bu sistemleri dizmeyeceği için 2kyada 4k dada 3 5 fps için intel tarafına yüzlerce dolar fark vermeyi düşünen sayısı bir haylı azalır.

O sebeble intelin kaderi 10. Nesli konumlandıracağı fiyat belirler..
    Marka savunmayı anlarım ekonomik olmasını bütçeye göre seçimi anlarım ama sorunları gözardı edip hala daha ona para vermeyin bu alınmaz o bitti şu çöp diye gerçekten körü körüne bağlanmayı anlayamıyorum.

Bana stabil az sorun çıkaran voltaj driver ram vs çok seçtirmeyen oyun için toplanıyorsa ki bu forumda azınlık gerisi twitch render yayın cinebench için topluyor pc yi bizim gibi değil intel tabii ki tercih nedeni olacak.

Adam sattım intelli sistemi amd aldım ama sorunlarla uğraşmaktan pc nin keyfine varamadım diye amd yi bırakıp intele döndüm dünya varmış diyor. Şimdi bu adam tecrübesini yaşadığını anlatıyor gelip hemen sen hatalısın bilgin yok, pc bios vs ayarlardan anlamıyorsan yapamazsın diye atağa geçiyorlar.

Yav kardeşim herkes bilmek veya o kadar para verip sinir stres sahibi mi olmak zorunda. Hiç mi firmanın suçu yok hep mi kullanıcı hatalı. Her pc yi açtığında cinebench puanları kasıp hoş vakit geçirip tatmin oluyorsa kendisi bilir.

7nm ama kaç sene önce çıkan eski teknolojik 14nm++++++++ işlemciyle anca kafa tutabiliyorsun ne kadarsa artık. Soğutucu diyorsun adam gidip 400 500 tl lik hava sogutmayla da gayet performanslı kullanabiliyor çok ısınan çöp işlemciyi.

Nasıl profesyonel uygulamalar için tercih belli ise oyun tarafında da sorun istemeyen verdiği paranın karşılığını keyifli oyun oynayarak almak isteyen belirli kesim inteli tercih edebilir. Neden laf ediyorsunuz ki!

9900k 9700k 8700k görünce ağzı sulanan kişiler z390 değiştiremiceksin sakın alma diye gidip 3600 aldırıyorlar. Adamın imkanı var demek ki bırakın alsın parasını siz mi veriyorsunuz? Adamı parasıyla sorunların içine atıp ondan sonra her gün forumda Amd sorunu ile ilgili sayfalarca yorum başlık görüyoruz.

Ne oldu siz 2600 sonra 2700 bu da olmadı 3600 yok bu da olmadı umarım 4600 vs diye bilmem kaç tane işlemci değiştirince mi oyunların keyfini sürebileceksiniz?

Buraya link bırakayım da çok bilmiş her şeye laf eden kişilere de bir cevap olsun anlarlarsa

https://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html

Benim işlemci de sürünüyor yerlerde hani şu sizin çöp diye meşhur Dh yakıştırması yaptığınız salakça işlemci
    Orda paylaştığın tablolar darboğaz göstergesi değil. Eğer R5 3600 rx 5700,rtx2070s ve rtx2080ti fpsleri aynı yada çok az ölçeklenseydi o zaman darboğaz var derdik. Mesela R5 2600 de rtx2070s ve 2080ti fps değerleri arasında 5 fps var. O noktada R5 2600 darboğaz olmuş diyebiliriz. Senin mantığınla bakarsak o grafikte i7 8700k olsaydı o da darboğaz olmuş olacaktı i9 9900k nın gerisinde kalacağı için. Uzun lafın kısası paylaştığın tabloyu yanlış yorumluyorsun. R5 3600 ise şuana kadar üretilmiş en iyi mainstream gamer cpudur. İ5i tahtından indirmiştir.

Konunun geneline değinmek gerekirse lafla peynir gemisi yürümüyor demek en doğru söylem olacaktır. İntel çıkarsın da biz de o zaman önerirken ya da alırken ona göre yerimizi alırız. Bu kadar basit.
  • Tarafsız olarak bakılabilirse yapılan her geliştirme son kullanıcının yararına olacaktır.
  • İyide amd 2020de ryzen 3 serisini çıkartıyor intel 2021de hala 14nm işlemci çıkartacaksa ipc artışı olsa bile burada bir enerji verimliliği sorunu oluşacaktır. İntel bu yarışta biraz geç kaldı sanırım. igpu'da da core sayısını 96dan 32ye düşürmeleri ciddi anlamda dahili gpunun gücünü kısıtayacaktır.
  • boşa geçen 5 dakikanızı arkadaştan geri isteyin intel sonu lake, viski lake, ice lake, lake oğlu lake haricinde işlemci çıkarabilmesi için önce amd'den 64 bit'i lisanslaması gerekiyor ve Lisa Su'yu şu kadar tanıdıysam kesinlikle vermeyecektir.

cahil kesim şokta 64 bit bedava doğol mo yo? hayır değil intel'in de 64 bit'i var ama tutmadı mecburen amd'nin 64 bit'ini aralarındaki anlaşma gereği hüpletti beleş ama anlaşma bitti o yüzden hala 5700 skylake diye gidiyor.Jim Keller'in dünyanın en güzel mimarisini yapması bile bir anlam ifade etmez 32 bit çıkaracaklarsa ya da kendi 64 bitlerini tutturmaya çalışacaklarsa buyursunlar.

hocam benim anlamadığım amd bu sse gibi intelin komut setlerini lisansladı mı zamanında da ryzenlere koyabildi anlaşma sonrası?peki avx 512 bit'i niye koyamıyor 256 bit ama şurası şöyle hede diyip duruyor?
  • Birincisi, Zen2 Coffee Lake'ten ipc olarak önde.

İkincisi, Zen3 2020'de satışta olacak ve mevcuttan tahmini %20 daha hızlı olacak. (%15 ipc, %5 frekans). Intelin bu mimarisi 2021 de gelecekse karşısında Zen4 olacak. Zen 4 coffee lake'ten ipc olarak EN KÖTÜ İHTİMALLE %50 daha iyi olacak. Jim abi coffee lake'ten %50 daha iyi ipc verecek mimari tasarlayabilirse tek seferde helal olsun. (zen'de bir önceki nesle oranla %40 ipc artışını başarmıştı)

Üçüncü ve ölümcül olan, 10nm'de öyle rahat 5ghz göreceğinizi zannetmeyin. En iyi ihtimalle en üst model 4,4-4,5ghz çıkacaktır.

Intel amd yolundan gidip çiplet tasarımına gitmez ise çok feci hezimete uğrayacak.
  • Ek olarak, 14 nm ile imkanı yok amd ile rekabet edemez.

Ayrıca 6/12 işlemciler yeni konsollar ile i3 seviyesine düşecekler.
  • AMD’yi tebrik ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi olur. AMD tek başına at koşturmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elle tutulur bir şey yok bu yazıda. Temenni ve hayal gücüyle dolu. Zaman kaybı oldu benim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.
    Transistör sayısı değil olay. En çok önbellek yani dolaylı yoldan transistör.

Dalga geçmişsin ama mesajım burada duracak. Zen 3 ve "willow cove" çıktığında görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k2fg9 -- 22 Mart 2020; 22:15:54 >
  • Gerçek DH'lı bu kadar uzun yazıyı okumaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.
    Öyle yapan insanların ciddi sıkıntılarının olduğunu düşünüyorum. Bizim içimiz dışımız birdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 23 Mart 2020; 3:11:2 >
  • İntel 10. Nesilde fiyat kırmaz ise amd den çok sağlam bir tokat daha yer 4000 serisiyle.

11. Nesilde artık mimari felanda kurtarmayabilir 14nm devam ederse.

1080p oyunculuğu için kimse bu sistemleri dizmeyeceği için 2kyada 4k dada 3 5 fps için intel tarafına yüzlerce dolar fark vermeyi düşünen sayısı bir haylı azalır.

O sebeble intelin kaderi 10. Nesli konumlandıracağı fiyat belirler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.