Şimdi Ara

Intel GMA X4500 Ekran Kartı iyi midir???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Arkadaşlar bu teknik konulara daha yeni başladım ekran kartım ne diye merak ettim öğrendim ve iyi olup olmadığını merak ettim. Ekran kartım Intel GMA X4500 nasıl günümüzde işe yarar bi ekran kartı mı sizce???

• günümüzde orta seviyenin altında....yüksek performans veremeyen bir ekran artı...
  • Malesef hiçbir işe yaramaz. 5 yıl önceki oyunları ite kaka çalıştırır, iyi çalıştırdığı oyunlarda ise görüntü kalitesi AMD-Nvidia'ya göre çok düşüktür.

Laptop'ımda aynı GPU'dan mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

Malesef hiçbir işe yaramaz. 5 yıl önceki oyunları ite kaka çalıştırır, iyi çalıştırdığı oyunlarda ise görüntü kalitesi AMD-Nvidia'ya göre çok düşüktür.

Hmm... Halbuki pc yi yeni almıştım keşke bu teknik konulara pc yi almadan önce başlasaymışım neyse artık bununla idare edicez biraz teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIWorldLifeII

günümüzde orta seviyenin altında....yüksek performans veremeyen bir ekran artı...

Teşekkürler kardeşim
  • rica ederim....
  • quote:

Malesef hiçbir işe yaramaz. 5 yıl önceki oyunları ite kaka çalıştırır, iyi çalıştırdığı oyunlarda ise görüntü kalitesi AMD-Nvidia'ya göre çok düşüktür.

■↑[┘º═
    5 yıl önceki deniyor ???

öyle olsa idi çoktan daha da yeni versiyonları çıkardı.
    görüntünün ekrana verilmesi için icad edilmiş bir ekran kartıdır TÜMLEŞİKTİR. ayrı ekran kartı ihtiyacı olmayan basit kullanıcılar için ucuz çözüm anakartlarda vardır. ESPİRİSİ BUDUR. Tabii 5 -7 sene önceki ekran kartları sistemini kullanmaktadır. o zamanki oyunları çok çok rahat oynarsın. günümüz oyunlarının çoğu yeni çıkanları umarım açar. oynamasını düşünmemek lazım. ANCAK 1-2-3- SENELİK OYUNLARIDA OYNAMAK MÜMKÜNDÜR.

Eksik ve yanlışlarımın düzeltilmesi dileği ile....

ENENENgin

• quote:

Orijinalden alıntı: enenengin

quote:

■↑[┘º═
    5 yıl önceki deniyor ???

görüntünün ekrana verilmesi için icad edilmiş bir ekran kartıdır TÜMLEŞİKTİR. ayrı ekran kartı ihtiyacı olmayan basit kullanıcılar için ucuz çözüm anakartlarda vardır. ESPİRİSİ BUDUR. Tabii 5 -7 sene önceki ekran kartları sistemini kullanmaktadır. o zamanki oyunları çok çok rahat oynarsın. günümüz oyunlarının çoğu yeni çıkanları umarım açar. oynamasını düşünmemek lazım. ANCAK 1-2-3- SENELİK OYUNLARIDA OYNAMAK MÜMKÜNDÜR.

ENENENgin

Yeni versiyonları zaten çıktı çoktan. Intel HD Graphics diye bakın biraz.

Battlefiled 1942 oynamaya kalkmıştım bi'kaç kere, 2004 oyunu kendisi. Aşırı şekilde kasması bir yana, grafik kalitesi de rezaletti. 5 yıl diyerek iyimser bir tahminde bulunmuşum sanırım.

Ha tek güzelliği; bendeki x4500mhd modeli olduğu için, HD video ve flash player donanımsal hızlandırma destekliyor. Blu-ray'lere gücü yetmese de, web'te falan iş görüyor gayet.

edit: Battlefield1942, 2002 oyunuymuş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 27 Temmuz 2012; 12:49:18 >

• Bende vardı dayanamadım hd 5570 aldım , counter strike source ve virtual tennis 4 te 1024x768 de idare etti ama modern warfare 3 ve bishock yükledim valla göz gözü görmüyordu 10 fps ile
  • quote:

quote:

quote:

■↑[┘º═
    5 yıl önceki deniyor ???

ENENENgin

Yeni versiyonları zaten çıktı çoktan. Intel HD Graphics diye bakın biraz.

Battlefiled 1942 oynamaya kalkmıştım bi'kaç kere, 2004 oyunu kendisi. Aşırı şekilde kasması bir yana, grafik kalitesi de rezaletti. 5 yıl diyerek iyimser bir tahminde bulunmuşum sanırım.

Ha tek güzelliği; bendeki x4500mhd modeli olduğu için, HD video ve flash player donanımsal hızlandırma destekliyor. Blu-ray'lere gücü yetmese de, web'te falan iş görüyor gayet.

edit: Battlefield1942, 2002 oyunuymuş bu arada.

----Intel hd Graphics---- g41 gma 4500hd onboard yeni sürücüsü mü baktım ancak bişiy anlayamadım. Yeni donanım gibi geldi bana.

• quote:

----Intel hd Graphics---- g41 gma 4500hd onboard yeni sürücüsü mü baktım ancak bişiy anlayamadım. Yeni donanım gibi geldi bana.

Yeni versiyondan kastınız sürücü versiyonu mu, donanım versiyonu mu?

Donanımsa; bilindiği üzere Intel i serisiyle beraber bellek kontrolcülerini, PCI kontrolcülerini ve onboard GPU'ları işlemcinin içine aldı. Ve bu GPU'ları HD Graphics adı altında pazarlamaya başladı. Ama sürücüyse, zaten hiçbir zaman adam akıllı sürücü çıkaramadı ki. Yenisi çıksa ne olur, çıkmasa ne olur.Yeni versiyondan kastınız sürücü versiyonu mu, donanım versiyonu mu?

Donanımsa; bilindiği üzere Intel i serisiyle beraber bellek kontrolcülerini, PCI kontrolcülerini ve onboard GPU'ları işlemcinin içine aldı. Ve bu GPU'ları HD Graphics adı altında pazarlamaya başladı. Ama sürücüyse, zaten hiçbir zaman adam akıllı sürücü çıkaramadı ki. Yenisi çıksa ne olur, çıkmasa ne olur.

• BU arada yeni alınan bir pc de nasıl GMA serisi olabiliyor ? GMA eskidi sanıyordum artık Intel HD series oluyor tümleşik olarak... PC 2.el falan mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.