Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.301
Cevap
25
Favori
86.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yoğunluk benim de başımdan eksik olmuyor hiç. sabah yediğim bir lokma ile duruyorum. yemek yiyemedim.
    Yeni evimde de kasa hala TV ye bağlı duruyor. PC odası ile salon arka arkaya. salondan bir delik açamadım 2 aydır.
    Açamadığım içinde interneti veremiyorum vs vs..

Parçalar yeni olduğundan en azından deneme amaçlı kurmanı yeğlerim. Kasa yakın sürede gelecek ise hiç uğraşma..

Aynen benzer durumlardayız üstad, disk alıyorum yoğunluktan diski takmak 10 günü buluyor :)

Kasa kısmetse 1 hafta içinde gelecek

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Ooo uzun süre. ben olsam çatlardım meraktan nasıl performans verecek diye..

Yeni alınan donanım büyük heves yaratıyor. helede komple sistem ise uykusuz kalır yinede deneme yapardım.
  • quote:

Ooo uzun süre. ben olsam çatlardım meraktan nasıl performans verecek diye..

Yeni alınan donanım büyük heves yaratıyor. helede komple sistem ise uykusuz kalır yinede deneme yapardım.

Valla öyle üstad içim içimi yiyor ama firmam var home ofis çalışıyorum işim internet üzerine 3-5 saat başında olmasam ortalık yıkılıyor, yeni sisteme geçiş sürecinde işimde askayacağı için tüm parçaları halledip uygun zaman belirleyip olayı bitirmek gerekiyor, bakalım hayırlısı, geç olsun güç olmasın

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Kasa gelince sonuçları görmek isterim
    Performansı görmek, aynı zamanda senin sistemi test edebilmen için kandıramadım
    Dediğin gibi geç olsun sorunsuz olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kasa gelince sonuçları görmek isterim
    Performansı görmek, aynı zamanda senin sistemi test edebilmen için kandıramadım
    Dediğin gibi geç olsun sorunsuz olsun..

Benim de size bench borcum var daha :D vg248qe de aldım hocam yarın geliyor :) (gecen sene alcaktim kismet olmamisti)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Güle güle kullan monitörü :)
    Sistem stabil ise ısı ve oc değerleri paylaşabilirsin :)

• arkadaşlar iyi günler. işlemciye xigmatek'in fanlarından taktım. overclocksuz halde sistem kararlılık testlerinde 80 civarında dolaşıyor sıcaklık. bu acaba normal mi?
  • quote:

Hayırlı olsun Güle güle kullan monitörü :)
    Sistem stabil ise ısı ve oc değerleri paylaşabilirsin :)

Sağolun hocam. Prime95 de full yükte 67-68 derece falan 4.4ghz de. Oc yapmıcam galiba yazın. Zaten yetiyor diye :D yaparsam yazarım buraya sonuçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 4 Ağustos 2014; 22:39:25 >
    Yüksek değil mi o değerler?
    Benim işlemci bile 1.36v ile linX testinde 82 lerde geziniyor.
    Bence ufaktan bir OC denemesi yaparak cpu nun durumuna bir bak

• quote:

Yüksek değil mi o değerler?
    Benim işlemci bile 1.36v ile linX testinde 82 lerde geziniyor.
    Bence ufaktan bir OC denemesi yaparak cpu nun durumuna bir bak

Hocam 87 diye mi okudunuz acaba ?

Def.voltaj ve hızlarında 67-68 derece çok geldi bana sanki.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    İzmir için bence normal hocam :D
    Edit: şu an sogutucu h80. H110 2gun sonra geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğunBelKası -- 4 Ağustos 2014; 23:21:00 >
    O zaman tamam :) izmir+H80 normal.

• Öncelikle 4790k alan arkadaşlara hayırlı olsun.güzel işlemci. Bende amd olsun intel olsun uzun denilebilecek zamandır oc ile ilgiliyim.işlemci sıcaklığının oda sıcaklığından arındırılması gerektiğini düşünüyorum.eski bir h100i kullanıcısı olarak çok da abartılı bir performans beklenmemeli diye düşünüyorum. Sonuçta havalar sıcak dolayısı ile su da sıcak: ) ayrıca moralini bozmak isteyen arkadaşımız varsa haswell için prime 95 in yeni versiyonunu sitesinden indirip small fft yapsın:) aida 64 te 1.28 voltun 4.7 ye yettiğini ama kriter prime 95 olduğunda o voltajin yetmediğini görecekler: ) he cok önemli değil. Oyunlar sorunsuzsa problem yok demektir.ama eski bir prime kullanıcısı olarak bakmadan geçemiyorum: ) 4790k nin 4770 in oc edilmiş hali olduğunu düşünüyorum. Bana göre amd biraz daha atılım yapmalı ki intel 2500k benzeri işlemciler yapsın. 4790k yı 5 falan yapmak için işlemci şans eseri çok iyi değilse custom sistem veya ihs uyg. Vs yapmak gerekir diye düşünüyorum. Yani zaten stokta hızlı bir islemci. Oc dan ziyade stok hizda güzel bir anakartla kullanılacak bir işlemci gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: overclock85

Öncelikle 4790k alan arkadaşlara hayırlı olsun.güzel işlemci. Bende amd olsun intel olsun uzun denilebilecek zamandır oc ile ilgiliyim.işlemci sıcaklığının oda sıcaklığından arındırılması gerektiğini düşünüyorum.eski bir h100i kullanıcısı olarak çok da abartılı bir performans beklenmemeli diye düşünüyorum. Sonuçta havalar sıcak dolayısı ile su da sıcak: ) ayrıca moralini bozmak isteyen arkadaşımız varsa haswell için prime 95 in yeni versiyonunu sitesinden indirip small fft yapsın:) aida 64 te 1.28 voltun 4.7 ye yettiğini ama kriter prime 95 olduğunda o voltajin yetmediğini görecekler: ) he cok önemli değil. Oyunlar sorunsuzsa problem yok demektir.ama eski bir prime kullanıcısı olarak bakmadan geçemiyorum: ) 4790k nin 4770 in oc edilmiş hali olduğunu düşünüyorum. Bana göre amd biraz daha atılım yapmalı ki intel 2500k benzeri işlemciler yapsın. 4790k yı 5 falan yapmak için işlemci şans eseri çok iyi değilse custom sistem veya ihs uyg. Vs yapmak gerekir diye düşünüyorum. Yani zaten stokta hızlı bir islemci. Oc dan ziyade stok hizda güzel bir anakartla kullanılacak bir işlemci gibi.

prime 95 haswell ile uyumsuz default ayarlarda bile mavi ekran verdirebiliyo. onu kimse kullanmıyor artık. genelde aida yada intel burn test. prime 95 eskidi ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 7 Ağustos 2014; 1:33:29 >

• Theknight isimli arkadaşımız haklı galiba. Eski kafalık iste illa bir bakicam prime 95'e:) ben de 4770k ile u14s kullaniyorum.rog ve noctua kullanma sevdasi vardi:) gittim z97 maximus ranger aldim msi g45 kartimi satıp: )bilmiyorum şimdilik mutlu mesut geçiniyoruz:) ben de 4790k için aida da arkadaşlarımızın paylaştığı sıcaklıkları biraz yüksek buldum açıkçası. Ben realtemp te aida ile 70 dereceyi zor görüyorum. Voltaj olarak 1.18-1.20 gibi değerler veriyorum ve 4.2 veya 4.3 te aida testi yapıyorum. Yani 4790k nın termal yönden daha iyi olacağını bekledigimizden bana yüksek geldi. Yoksa bu sicaklarda normal değerler genel anlamda. Yine de kilitli islemcilerde yaptığımız oc denemelerini aklıma getirdigimde bu işlemciler ile oc yapmak keyifli. Ama fsb ile yapılan oc da ayri bir keyfi vardı tabi.ama biraz daha zaman alıyordu tabi:) ben bu islemcilerde de fsb ve carpan ortak kullanılabilir diye düşünüyorum.gerci olmayan islemci hiçbir şekilde olmuyor o malesef şans işi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• http://processormatch.intel.com/MotherBoards/CompatibleBoards?componentName=i7-4790K
    maximus vi extreme z87 chipset ile kullanıyorum işlemciyi... Verdiğim linkte direk intelin sitesinden.Kafam karıştı.Bu chipset arasında ne kadar fark olur ?
    şartmı yani z97 chipsetli anakart almak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noktasız Fakir -- 7 Ağustos 2014; 18:08:17 >
  • yeni testler geldi
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 12 Ağustos 2014; 11:53:14 >

• 97C olmuş işlemci.Soğutma sisteminiz yetersiz iken bu kadar zorlamanızı tavsiye etmem.
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    hocam 97 nerde ben niye görmedim
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.