Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam yine de fazla bosuna yuklenmeyin derim malum alet isiniyor baya 1.170lerde bile kullanan var ben sivi sogutucu ile 1.185v deyim gayet memnunum vcore voltaj olarak
  • tesekkurler kardesim
  • quote:

Orijinalden alıntı: safe-e

sürümü güncelledim voltaj 1.312

4.4 diyosan yine fazla default voltaj 1.3 , 4.7 olsa tamam. sen bence bi de bios güncellemesi yap anakartın o zaman default voltaj düşüyor ;) bizzat denedim.
  • voltajı autoya aldım şimdi 1.240 en yüksek gördüğüm voltaj 4.4ghzde masaüstünde 0.720 volt
  • Ayın 11 inde bende bu cpu ya geçiyorum :)
  • arkadaşlar merhaba bende yeni bir 4790k kullanıcısıyım. şuan stok fan ile kullanıyorum. yük altında 70 küsür sıcaklıkkları görüyor bu normal midir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3KuR_SaD3

arkadaşlar merhaba bende yeni bir 4790k kullanıcısıyım. şuan stok fan ile kullanıyorum. yük altında 70 küsür sıcaklıkkları görüyor bu normal midir acaba?

Yük altında derken oyundaki halinimi kast ediyorsunuz? Öyle ise normaldir stok fan ile.Hayırlı olsun.
  • quote:

arkadaşlar merhaba bende yeni bir 4790k kullanıcısıyım. şuan stok fan ile kullanıyorum. yük altında 70 küsür sıcaklıkkları görüyor bu normal midir acaba?

Stok fanla gayet iyi.
  • quote:

normaldir ;) bi sıvı soğutma tak prime da 65 civarı oyunlarda da 50 civarı görürsün ;) 20-30 derece düşer en aşşağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 3 Ağustos 2014; 0:53:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Yük altında derken oyundaki halinimi kast ediyorsunuz? Öyle ise normaldir stok fan ile.Hayırlı olsun.

teşekkür ederim. harici bir soğutucu aldım ama 1150 pin için montajını bilmiyorum. montaj şemasını da bulamadım yardımcı olur musunuz acaba?
  •  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

bi testte ben paylaşayım h100i ile 1,20voltaj 4.5 ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 3 Ağustos 2014; 2:07:34 >

• arkadaşlar yük altında(oyun oynarken) reset atıyor 80derece civarı oluyor işlemci ısısı . bunun bi ayarı filan yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

bi testte ben paylaşayım h100i ile 1,20voltaj 4.5 ghz

h100i ile 1.20 voltajda çok yüksek hocam ısılar. bende 1.24 voltaj ile (anakartımın default voltajı ) 4.5 ghz de 74 dereceyi geçmiyor h100i ile aynı testte. Sizde bi sorun var gibi montajda yada macunda vs ?

• quote:

arkadaşlar yük altında(oyun oynarken) reset atıyor 80derece civarı oluyor işlemci ısısı . bunun bi ayarı filan yok mudur?

Reset attığında 80 derece olduğuna emin misin?

100 ü falan geçiyordur bence, biosta ekstra bir ayarlama yapılmadıysa 80 de reset atmaz forumda stok fan + oc ile 95-100 dereceye ulaşıpta reset yemeyenler vardı.
  • macun mx4 yeni monte ettim daha işlemciyi montajda sıkıntı yok sizin ısılar daha iyi ama oda sıcaklıgından olabilir
  • quote:

arkadaşlar yük altında(oyun oynarken) reset atıyor 80derece civarı oluyor işlemci ısısı . bunun bi ayarı filan yok mudur?

stok soğutucu mu var hocam ? ya iyi oturmamıştır . 80 civarı stok soğutucuyla oyunlarda ve yük altında normal sayılır . ama reset atmaması lazım 95 ten önce. bir de size tavsiyem 100-150 tl ye bi soğutucu almanız. 20 derece fark ediyor minimum.
  •  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

4.6ghz 1,20 voltaj
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Yuksek baya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla nasıl düşürecez bu ısıyı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

valla nasıl düşürecez bu ısıyı bilmiyorum

hocam benim voltaj daha yüksek 1.24 v veriyor anakartım ve de 4.5 ghz de. yinede oyunlarda 60 prime ve aida testinde de 74 ü geçmiyor benim. ... 75-80 arasına kadar normaldir bu voltajda . ama sizin 88 ler de. bu kadar fark olamamlı ve aynı soğutucuyu kullanmaktayız. siz bence montajını yanlış yaptınız ya da macunda sorun var . bir de pompayı çalıştırdınız dimi bağlamadıysanız anakarta ondan da ısınıyo olabilir. kısaca o ısı normal değil o voltajla sanki h100i değil de stock voltajdan çok çok az iyi bi soğutucu var gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.