Şimdi Ara

İntel Core 2 Q8300 OverClock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel core 2 quad q8300 2.50 ghz işlemcim var o.c yapmak istiyorrum
    sistem ozelliklerim
    Anakart P5G41C-M LX
    Ekran kartı Asus Rx 460 2 gb
    Psu FEEL ATX 460 ( 460 w )

youtubeden baktım fakat cogunlukla yeni bioslarda yapmıslar benim kullandıgım biosda bulamadım nasıl yapıcagımı ne kadar ghz arttırmam gerektigini soylerseniz sevinirim

• G41 anakartlar hız aşırtma için çok uygun değildir. Güç kaynağınız da çok iyi sayılmaz. İmkânınız varsa Xeon E5450 işlemciye terfi edebilirsiniz. 100 TL altına 2. el sitelerden alabilirsiniz. Ya da AliExpress'ten 10-15 dolara alabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/771-xeon-server-islemcilerini-775-anakarta-uygulayabilenler--114437498

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

G41 anakartlar hız aşırtma için çok uygun değildir. Güç kaynağınız da çok iyi sayılmaz. İmkânınız varsa Xeon E5450 işlemciye terfi edebilirsiniz. 100 TL altına 2. el sitelerden alabilirsiniz. Ya da AliExpress'ten 10-15 dolara alabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/771-xeon-server-islemcilerini-775-anakarta-uygulayabilenler--114437498

gittigidiyordan 2. el aldım 80 90 derecelere kadar cıktıgı ıcın ıade etmek zorunda kaldım aliexpresden alsam 1 ayda anca gelicek ve gumrukde kalma ihtimalıde var 1. el 775 pin turkıyede bulabılırmıyım acaba ?

• adreamg8 A kullanıcısına yanıt
    Boşta o sıcaklıklara çıkıyorsa ya montaj hatalı yapılmıştır ya da anakartın sensörleri sıkıntılıdır.

Artık 775pin işlemci üretilmiyor. Zaten 2. el olarak satanların bazıları AliExpress'ten alıp üzerine kâr koyup satıyor. Bu sistem için yapılabilecek en üst yükseltme bu olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • önce düzgün bir soğutucu edinmen lazım. o.c= ısı çünkü .460 w bence idare eder seni.ama feel in su koymaması lazım :D remleri yazmamışsın onlar ne ayak ? p5qc ile yapılan o.clere bak fikir edinirsin. yavaş yavaş yükseleceksin bir yerden sonrra voltaj artıracaksın. uzaktan anlatılacak birşey değil pek. 3.8/4 e kadar çıkaranlar var. işlemci artık oyunlar için çok eskidi. günlük işlemlerde sorun çıkaracak bir işlemci değil .sen oyun için o.c yapacaksan o.c yapsan bile işini görür mü yeni oyunlarda bilmiyorum,pek umudum yok.
  • Benim sistem şu

*intel pentium e5300 2.6ghz (3.5ghz)

*gigabyte p31 es3g anakart

*350 watt psu

*kingston 2x2 gb ddr2 ram

*nvidia 9600gt

Hafif voltajla 3.5 ghz de sorunsuz kullanıyorum hiç kilitlenme,donma,reset atma ile karşılaşmadım ve sıcaklık en fazla 63 derece gördüm oda saatlerce ets 2 oynamama rağmen üstünde stok intel fanı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.