Şimdi Ara

Intel 6-8 milyar dolarlık yatırımla fabrikalarında 22nm güncellemesine gidiyor ve yeni ar-ge tesisi açıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ula bende maccefe kulanıyorum intel almı ş artık kullanmaya değimez:))
  • hayırlı olsun, yarıiletken teknolojilerinin atasına da bu yakışır.
    bu gidişle 2011 sona ermeden 22nm işlemciler çıkar kesin....
  • arkadaş adamlar aldı başını gidiyor, biz de bitane yapalımda isterse 22km olsun razıyım..
  • intel'in yatırımını anlarım da McAffee'ye o kadar parayı niye bağladılar anlamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞEriATÇI

quote:

Orijinalden alıntı: stevan

Bundan sonra Amd gpu da
    intel işlemcide en sağlam isimler olacak gibiler

yahu intel aldı basını gitti tamamda atiye ne oluyor oyle??
    hala en kral kart nvidia da ve aynı fiyat segmentinde satılırken..
    bu sıralar en cok satan kart nvidia da iken..
    yeni mimarisinin nimetlerini yeni yeni yemeye hazırlanırken..
    ve en onemlisi nvidia dedinmi sadece oyunluk kart cıkartmayan bir firma var iken..
    atinin piyasa degeriyle nvidianınki arasında ucurum varken..

ati nasıl saglam isim olabiliyor sadece dx11 destekli dx11 oynatamayan kartlarıyla??

ferminin onu acık belli ki gerekli yapaılandırmalara elbette girecek ve onumuzdeki birkac yıl daha fermi mimarisi uzerne kart cıkacak.. atinin mimarisi ise tukenme asamasına geldi.. yeni mimarinin hazır olamadıgıda bir gercek ki hala aynı mimari ile(hibrit deselerde) karsılık verecek..

ve unutmayın 2900xt cıktıgında tam bir sacmalıktı ancak fermi adam gibi performans verebildi.. suanda 2900xt mimarisi kullanıyoruz ve yeni mimariler ile yasacak sıkıntıları atiyle gorduk.. kısaca ferminin ne kadar geliştirilemebilecegini hayal etmek zor degil...

onu bunu gectim nvidia gibi para manyagı bir firma yasa basmaz merak etmeyin..

1 yıldır kral kart atide hd5970
    en çok gpu satışı 25milyon ile amd de
    ati kaymağını bile yedi kabını yicek şuan
    ati sadece oyunluk kart çıkarıyo yani ?
    bu doğru %90 ati %10 other (grafik diyor ben demiyorum)
    1 yıla kalmadan kepler mimarisi çıkacak ferminin önü nasıl açık acaba 110derece çalışan gpu suylamı ?
    doğru hala R600 mimarisini kullanıyor saat hızı artışına tepki vermeyen kartlar çıkarıyor ama tam çıkarıyor.

nvidia son 1.5 yıldır çok sıkışık bir durumda kim ne derse desin.

• quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

Orijinalden alıntı: ŞEriATÇI

quote:

Orijinalden alıntı: stevan

Bundan sonra Amd gpu da
    intel işlemcide en sağlam isimler olacak gibiler

yahu intel aldı basını gitti tamamda atiye ne oluyor oyle??
    hala en kral kart nvidia da ve aynı fiyat segmentinde satılırken..
    bu sıralar en cok satan kart nvidia da iken..
    yeni mimarisinin nimetlerini yeni yeni yemeye hazırlanırken..
    ve en onemlisi nvidia dedinmi sadece oyunluk kart cıkartmayan bir firma var iken..
    atinin piyasa degeriyle nvidianınki arasında ucurum varken..

ati nasıl saglam isim olabiliyor sadece dx11 destekli dx11 oynatamayan kartlarıyla??

ferminin onu acık belli ki gerekli yapaılandırmalara elbette girecek ve onumuzdeki birkac yıl daha fermi mimarisi uzerne kart cıkacak.. atinin mimarisi ise tukenme asamasına geldi.. yeni mimarinin hazır olamadıgıda bir gercek ki hala aynı mimari ile(hibrit deselerde) karsılık verecek..

ve unutmayın 2900xt cıktıgında tam bir sacmalıktı ancak fermi adam gibi performans verebildi.. suanda 2900xt mimarisi kullanıyoruz ve yeni mimariler ile yasacak sıkıntıları atiyle gorduk.. kısaca ferminin ne kadar geliştirilemebilecegini hayal etmek zor degil...

onu bunu gectim nvidia gibi para manyagı bir firma yasa basmaz merak etmeyin..

1 yıldır kral kart atide hd5970
    en çok gpu satışı 25milyon ile amd de
    ati kaymağını bile yedi kabını yicek şuan
    ati sadece oyunluk kart çıkarıyo yani ?
    bu doğru %90 ati %10 other (grafik diyor ben demiyorum)
    1 yıla kalmadan kepler mimarisi çıkacak ferminin önü nasıl açık acaba 110derece çalışan gpu suylamı ?
    doğru hala R600 mimarisini kullanıyor saat hızı artışına tepki vermeyen kartlar çıkarıyor ama tam çıkarıyor.

nvidia son 1.5 yıldır çok sıkışık bir durumda kim ne derse desin.

zor durumda değil nvidia gt200 de de en iyisi fermidede öyle.güç tüketimi isi sorun ama üst segmentte. gtx460 ise 6870e tercih edilebilecek kart bence.ısı ve güç sorunu aşıldımı üst segmenttede nvidia daha iyi olacak.GTX480 TEK GPU ile 5970 YAKLASAN VE DX11 DE GEÇEBILEN BIR KART.özel sogutmali modeller var ısıda sorun değil.Atiyi bu kadar büyütmeyin gözünüzde forumdaki ati boylara kapılıp.

• intel darphane diyorum inanmıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.