Şimdi Ara

İntel 4590 mı ? AMD Fx 8350 mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dedigim gibi oc yapicaksan fx 8370e al 95w tdp var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DouChpX

Dedigim gibi oc yapicaksan fx 8370e al 95w tdp var.

Vatana daha gelmedi.

• Biraz bekliyeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

quote:

Orijinalden alıntı: creative13

quote:

Orijinalden alıntı: senju hashirama

quote:

hocam biliyorumda onada yapacağını düşünmüyorum bana test atarsanız tamam kabul ederim ama daha önceed gördüğüm birşey olduğu için aynı cpu+gpu birinde darboğaz yaaprken diğerinde yapmayabiliyor nedense bir arkadaşta fx6300+r9280x ciddi darboğaz yaşatırken diğerinde gayet normal değerler veriyordu

hocam bu linkte chris brownun detaylı incelemesi mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_95092698/key_r9+290x/tm.htm

dar boğaz sorunu yaşadığı yerleri ocli ve stok hızlarda belirtmiş.çok detaylı bir inceleme. 13 tane oyun stok ve ocli hızlarda denenmiş. darboğaz oluşan ve oluşmayan oyunları ve testeri inceleyebilirsin

Bu testlerden sonra tartışmak gereksiz sanırım arkadaşında dediği gibi

Test edilen oyunların çoğunda darboğaz görülmese de işlemci gücüne de ihtiyaç duyacak şekilde optimize edilmiş oyunlarda , FX8350 R9 290X için biraz yavaş kalabiliyor. Gpu ve Cpu kullanımlarına baktığımızda çoğu oyunda sorun olmasa bile son çıkan oyunların bazılarında kartı %20 ye kadar kısıtlayabildiğini görebiliyoruz.

Genel olarak oyunla alakalı darboğaz bu benim için darboğaz yapıyor demek değil optimizasyon konusunda sıkıntılı oyunlar genelde bu darboğazın yaşandığı oyunlar

Hocam zaten 8350 ye 290x takmak şahsen mantıksız.
    O ekran kartının hakkını bir 4690k ile verirsin.
    Ben max. 280x takarım.

hocam gtx 780 ile kullanıyorum darboğazın dsi yok ekran kartında r9 290xede bazı optimizasyon sorunlu oyunlarda darboğaz yapmış ki buda bence darboğaz bile değil ayrıca yav 8350yi bu kadar yermeyin gayet güçlü bir işlemci

• Ne için alırsanız alın alınacak ilk donanım işlemci değildir. Önce anakart seçimi yapılmalıdır. Bugün için alınacak anakart fiyat performans düşünüldüğünde rog serisi z 97 olmalı ( çünkü 5.nesil işlemcileride destekliyor) e bunu alınca alacağınız işlemci penceresi bir hayli fazla olur artık ne için lazımsa ona uygun işlemciyi seçersiniz mesela oyun için 4690k diğerleri için i7 4790 k en mantıklı seçim olur ha neden 8350 değil derseniz amd maalesef anakart konusunda çok eksik ayrıca ekran kartında da amd bana göre bayağı geride (fiyatların ucuz olması dışında) Yani amd yi seçmek isterseniz tek kriteriniz para olur ki bu çok mantıklı olmuyor tabi bu benim görüşüm
  • fx 8350 ye kışın soba etkisi yaratıyor diyorlar.ben 7 yıldır amd kullanıcısıyım ve oyunlarda beni yarı yolda bırakan hep ekran kartı oldu.Oyuncuysan 8350 yi al eger her türlü şeyde iyi olsun diyorsan 4770k al 4590 a 3 basar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_96720065/tm.htm

Bu konuyu bir incele zaten bir daha bu soruyu sormazsın :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: myalperen

i5 alacaksam ya 4460 ya da 4690, ortada kalan modele para vermenin anlamı yok bence. Amd toplayanlar da ekonomik olsun diye 8320 alırlar, 8350 ne kadar mantıklı bilmiyorum, 8350 yerine 4460 alınır.

4460da 3.4 oluyor turboyla.4590sa 3.7 oluyor.3.7 ideal bir değer.70 lira fark için 4690 almaya değmez.4460 da olmaz almışken.

4590 en ideali
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

quote:

Orijinalden alıntı: NotimeTodie

8350/320 1500 TL`lik kartlar için pek uygun değillerdir.Bkz:Chris Brown OC yaparak R9 290X`e darboğazı engellemiş durumdadır.

Ama 4590 780Ti`yi OC`siz kaldırabilecek Güçte bir CPU`dur.

chris brown 8350yi 4.5 ta kullanmasına rağmen 290x e bir miktar darboğaz yaptığını söyledi kaç kere.kullanmadığınız kartlar hakkında atıp tutmayın.

8350 ile gtx 780 kullanıyorum darboğazdan eser yok bana test gösterin tamam kabul ediyim yaptığını ona bakarsna forumda bir arkadaş fx 6300 r9 280xe 4.5 ghzde darboğaz yapıyor diyordu diğeri bende öyle bir sorun yok diyordu

Kart gtx770ti.Tuhaftır ki amd dostu bf4tü oyun.Cpu 4.4de olmasına karşın bazı yerlerde %70e düşüyordu gpu kullanımı.Gayet kanıtlı ssli bir konuydu.O saatten sonra biri gelip bende hep %90 üstü dese inanmam.Tabi oyuna göre değişir.Biraz sistem yoran oyunda belli olur.

Ayrıca 10 fps fark yerine göre çok belirgindir.10 fps fark hangi oyunda olur bilmem, lakin min fpsde 10 fps gayet bariz bir fark.20yle 30 arasındaki fark gözle seçilir rahatça.

• quote:

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

quote:

quote:

8350/320 1500 TL`lik kartlar için pek uygun değillerdir.Bkz:Chris Brown OC yaparak R9 290X`e darboğazı engellemiş durumdadır.

chris brown 8350yi 4.5 ta kullanmasına rağmen 290x e bir miktar darboğaz yaptığını söyledi kaç kere.kullanmadığınız kartlar hakkında atıp tutmayın.

8350 ile gtx 780 kullanıyorum darboğazdan eser yok bana test gösterin tamam kabul ediyim yaptığını ona bakarsna forumda bir arkadaş fx 6300 r9 280xe 4.5 ghzde darboğaz yapıyor diyordu diğeri bende öyle bir sorun yok diyordu

Kart gtx770ti.Tuhaftır ki amd dostu bf4tü oyun.Cpu 4.4de olmasına karşın bazı yerlerde %70e düşüyordu gpu kullanımı.Gayet kanıtlı ssli bir konuydu.O saatten sonra biri gelip bende hep %90 üstü dese inanmam.Tabi oyuna göre değişir.Biraz sistem yoran oyunda belli olur.

Ayrıca 10 fps fark yerine göre çok belirgindir.10 fps fark hangi oyunda olur bilmem, lakin min fpsde 10 fps gayet bariz bir fark.20yle 30 arasındaki fark gözle seçilir rahatça.

bf4üm yok ama bf3 multi cod ghost multi vs oyunlarda şimdiye kadar hiç bir şekilde max 20 fps dışında dalgalanma olmadı oda bomba vs atılınca olan anlık bir şey, peki o zaman 20 ile 30 anlaşılır 40 ile 30 anlaşılır mı veya 60 ile 70 kusura bakmada çok uç düşünüyorsun ben daha hiç bir oyunda 60 fpsnin altına düştüğümü görmedim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

quote:

quote:

bf4üm yok ama bf3 multi cod ghost multi vs oyunlarda şimdiye kadar hiç bir şekilde max 20 fps dışında dalgalanma olmadı oda bomba vs atılınca olan anlık bir şey, peki o zaman 20 ile 30 anlaşılır 40 ile 30 anlaşılır mı veya 60 ile 70 kusura bakmada çok uç düşünüyorsun ben daha hiç bir oyunda 60 fpsnin altına düştüğümü görmedim

Nesi uç yahu kart 770, 780 değil.Bu kartla bf4 ultrada kalabalık sahnelerde 60ın altına düşmeden nasıl oynayacaksın?30 ile 40 anlaşılır evet fps oyunu sonuçta.60 ile 70 anlaşılmaz.

• Paran varsa, her zaman intel.
  • BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    8320 kullanıyorum 4590 diyorum.
    (troll gibi görünüyor ama ciddiyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetay74

8320 kullanıyorum 4590 diyorum.
    (troll gibi görünüyor ama ciddiyim)

Neden ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.