Şimdi Ara

INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.159
Cevap
99
Favori
295.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
84. Sırada  bugün en iyi #33
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DDR4 müş. Ben DDR5 sanıp başka şeylere gitti kafam.

İstediğinizi yapabilirsiniz ama bilinki 2x32GB yi drive etmek 16 dan çok daha zor.

Keşke DDR4 board almasaydınız DDR5 de güzel seçenekler mevcuttu

Son olarak önerim şöyle futureproof bir setup derseniz, Newegg den Asrock NOVA Z790 refresh + 2x24GB 7200 Gskill (209$) kit alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 10 Kasım 2023; 14:49:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım 13600K'dan 14700K'ya geçiş yapabilirim. IMC'si overclock potansiyeli vs daha iyi duruyor 14. serinin. Aynı zamanda daha serinmiş.

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

hocam bu dediğiniz newegg gümrüğe takılmıyor mu o fiyatlar civarında ddr5 alabilir miyiz

• Bugia B kullanıcısına yanıt

4 DIMM mobolar arasında şuan tek 8000 yapabilen bu. Apex den sonraki en iyi anakart bu şuan. Sadece Tr de satarken cahil cühela kitleye anlatamazsın Asrock felan

Gümrüğe takılabilir evet ama base mrsp düşük olduğu için yine alınır. En yakın muadili 25K burda

• bugün vatandan işlemciyi aldım 13.660 tl ye b760 tomahawk wifi ddr5 alsam bu işlemci ile kullanabilir miyim yardımcı olur musunuz?

INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700]
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt

Aynı geçişi yaptım, ancak amacım sadece denemekti benim. Kesinlikle hiç gerek yok. 15. nesilde gayet sağlam işlemciler gelecek bunu net söyleyebilirim. Ancak elinizde 13 serisi varken deneyimlemek haricinde 14 serisi alınmaz. O fiyat farkı dolar olarak kenara konulur, 15. nesil ile beraber net geçiş yapılır.

• hocam bende denemek istiyorum.Kağıt üzerinde 13700ks gibi gözüküyor işlemciler. overclock yapmayı seven biriyim o yüzden pes edip geçeceğim INTEL 14-13-12. Nesil İşlemciler [ANA KONU] | [PCIE5-DDR5-DDR4-LGA1700] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 10 Kasım 2023; 21:36:53 >

Merhaba, oc yapmayacaksınız gayet yeterli. Dükkanıma bakabilirseniz hem b760 hem de z790 tomahawk var.

• oemci32 kullanıcısına yanıt

sizdeki b760 a niyetlendimde tomahawka bios flashback koymamış msi çok garip daha alt anakartlarına koyuyor bunu onu düşünüyorum nasıl çözerim diye

• Merak ediyorum test videolarında gördüğüm kadarıyla 12400f ile 13400f fark oyundan oyuna anca %10-15 gibi duruyor o da %10luk önbellek ve %5 turbo boost frekans farkından düşünüyorum peki bu 13400f fazladan çekirdek olması ne işe yarıyor oyunda kullanılmıyor galiba direk bu 4 adet verimlilik çekirdeği aklıma core 2 duo ve core 2 quad dönemi geldi ilk çıktığında oyunlar çift çekirdek kullandığı için ikisinin arasında direk bir performans farkı yaşanmıyordu sonrasında tabi core 2 duo çok geride kaldı oyunlarda ileride böyle bir şey olur mu ya da core 2 duo ve core 2 quad çekirdekleri performans çekirdeği olduğu için böyle bir fark ama verimlilik çekirdeği olan bu işlemcilerle de ileride bu kadar performans farkı yaşatacak mı kullanıcılara

• ferhat121 F kullanıcısına yanıt

Bf2042 çok çekirdek istediği 13400f daha çok fps verecektir.

• Patren kullanıcısına yanıt

12400f ile 13400f arasındaki 2 bin liralık fark sizce değer mi vereceği performans hazır sistemde ddr4 3200mhz bir sistemde kullanacak iki işlemcide

• ya arkadaşlar biraz alakasız olacak ama bu asus anakart geri ödeme paraları ne zaman yatıyor? 2 ay oldu tık yok. Sitede onaylandı diyor ama.

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt

Asus nasıl bilmiyorum ama bazı firmalar geç ödüyor, hatta ödemiyor diye bile geri bildirim gördüm diye hatırlıyorum ben. Asus'u darlayın bence.

Buna Z790 alın bence.

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

MSI Z690-A Pro Wifi DDR5 modelini aldım bios flash da var işimi görecek diye düşünüyorum

sorun çıkarmayacak ddr5 32gb rgb modeli ram tavsiyesine açığım 6000mhz yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 11 Kasım 2023; 14:13:58 >

Hayırlı olsun, bios'u hallettikten sonra sıkıntı olmaz sanırım.

Aynı anakarta sahibim i5 12400 ve Kingston renegate 6000mhz cl32 ramle gayet sitabil

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.