Şimdi Ara

insignia cdtı 130 hp bilgisi olanlar yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
23.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar insignia cdti 130 hp active select alanlara bikaç sorum olacak
    1-yakıt tüketimi çok hırçın bir şekilde kullanılmadığında hangi seviyelerde? Cebimizi üzermi?
    2-active select şanzumandan memnunmusunuz geçişleri sarsıyormu ve ilk düz vites aracım olacak ?
    3-şuanki liste fiyatı edition+elegance pack. 69.000 civarı sizler nekadara aldınız nekadar indirim yaptırabilirim?

TEŞEKKÜRLER
  • 1.6 105hp 250 tork jetta'ya 60bin lira istenirken, 2,0 130hp 300 tork gücü ile insigna daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

1.6 105hp 250 tork jetta'ya 60bin lira istenirken, 2,0 130hp 300 tork gücü ile insigna daha mantıklı.

%100 katılıyorum hemde araç d sınıfı ama vergisi adaletsiz............
  • Peki sorularıma cevap alabilirmiyim acaba ?
  • 1. Herkesin cep boyutu aynı olmadığı için üzer mi bilemem, ama 100 liralık yakıt ile 300-350km arası yol durumuna ve yüküne göre daha az veya daha fazla yakması mümkün.
    2. Geçişler hissedilmez, sorun yaşayacağını düşünmüyorum, ben 1,3 yarım otomatik kullanıyorum denilen sarsılma tam olarak nedir bilmiyorum. Motoru tanıdıktan sonra nerde ne yapacağını öğrenince, sorun yaşarsan bu zaten arabanın sana vereceğinden fazlasını istemek olur.
    3. Telefon araştırmaları ile 65bin liraya kadar anahtar teslim bulunması mümkün, hatta şehir dışındaki opel bayilerinde daha da ucuza bulunur. Getirin dediğinde de getirirler.

Bunun dışında daha önce kullandığın araçları kullanan birileri ile bilgi paylaşımı yaparsan, sana daha doğru bilgiler verilir. Örneğin 1,3 astra'yı almadan önce forumda birçok kişi gitmiyor çekmiyor ifadesi kullanmıştı, ben şahsen 4 kişi ve yük ile 217km hıza çıktım. Gitmiyor çekmiyor kime ne ifade eder, göreceli bir kavram.

• Bu araç ortalama 8 lt. tüketim yapıyor gayet makul benim 1.3 6 ileri cdti astra bile 5,7 normal şartlarda........ Seninki otomatik + 2.0 motor..........
  • Valla şuanki aracım olan focus 1.6 tdci ile kıyaslarsam çokda makul durmuyor ama tabikide kıyaslamamak gerek çünkü biri 2.0 motor diğeri 1.6 motor,biri düz vites diğeri otomatik ancak ülkemiz şartlarında malesef kıyaslamak gerekiyor
  • "tabikide kıyaslamamak gerek çünkü biri 2.0 motor diğeri 1.6 motor,biri düz vites diğeri otomatik"

3- biri C diğeri D segmenti

asıl önemli sorun, bayilerde 130'luk CDTI kalmamış :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dctcagri
    "tabikide kıyaslamamak gerek çünkü biri 2.0 motor diğeri 1.6 motor,biri düz vites diğeri otomatik"

3- biri C diğeri D segmenti

asıl önemli sorun, bayilerde 130'luk CDTI kalmamış :D

Bu aracın beni en çok düşündüren yanı verisi yılda 2.000 tl vergi vermek biraz kazıklanmış hissi uyandırıyor insana tamam belki diyeceksiniz ki 65000 bu arabaya veren vergisinide verir ama arkadaşlar para hiçte kolay kazanılmıyor 1.6 turbo alsam diyorum o da bana gelmez çünkü yılda ~30.000 km yapıyorum benzinin litreside aldı başını gidiyor. Zaman ne göstercek bakalım
  • arkadaşlar slm! insignia 2.0 cdtı 130 hp edition elegance paketli araç için sipariş geçtim odakta. araba yok şu anda piyasada 2 aya kadar geleceğini söylediler.hemen hemen 1.5 ay oldu yani nisan sonu gibi kısmetse arabamı alacağım.yalnız bazı tereddütlerim var.130 hp lik araç nasıl?? bu modeli kullanan arkadaşlardan ve konu ile ilgili bilgi birikimi olan arkadaşlardam yardım istiyorum. jetta alacaktım 60.000 tl ye,düşündüm o fiyata jetta alacağıma 68000 ınsıgnıa alırım dedim ve jettadan vazgeçtim.peki, sizce doğru bir karar vermişmiyim? 130hp edition elegance paket iiimidir??? beni aydınlatıranız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinsita

arkadaşlar slm! insignia 2.0 cdtı 130 hp edition elegance paketli araç için sipariş geçtim odakta. araba yok şu anda piyasada 2 aya kadar geleceğini söylediler.hemen hemen 1.5 ay oldu yani nisan sonu gibi kısmetse arabamı alacağım.yalnız bazı tereddütlerim var.130 hp lik araç nasıl?? bu modeli kullanan arkadaşlardan ve konu ile ilgili bilgi birikimi olan arkadaşlardam yardım istiyorum. jetta alacaktım 60.000 tl ye,düşündüm o fiyata jetta alacağıma 68000 ınsıgnıa alırım dedim ve jettadan vazgeçtim.peki, sizce doğru bir karar vermişmiyim? 130hp edition elegance paket iiimidir??? beni aydınlatıranız sevinirim

Arabayı teslim aldığınızda hiçbir şekilde pişmanlık yaşamayacaksınız, diğer seçenekler aklınıza bile gelmeyecek. Bir gün bir yerlerde Jetta gördüğünüzde de direkten döndüğünüzü anlayıp şükredeceksiniz

• öncelikle vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.kullanıcısı isen ne gibi artıları ve ne gibi eksileri olduğunuda paylaşırmısın.ön konsoldan çıt sesleri geldiği yönünde bilgiler okudum forumda,opelin bu hastalığı hala insigniadada varmı?ve vites geçişlerinde problem varmı?hızlı araç sollamam gerektiğinde sıkıntı yaşarmıyım? ve en son sorum tabiikide yakıt ile ilgili.normal şartlar altında istanbul trafiğinde 100km de kaç litre yakıyor.şimdiden teşekkür ederim arkadaşım..
  • Bugün beyaz renk bir insignia gördüm modifiyeliydi hayran kaldım. Fazla abartmadan yapılmış. 508 , passat , jetta ve superden vazgeçtim şimdilik aklıma yatmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinsita

öncelikle vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.kullanıcısı isen ne gibi artıları ve ne gibi eksileri olduğunuda paylaşırmısın.ön konsoldan çıt sesleri geldiği yönünde bilgiler okudum forumda,opelin bu hastalığı hala insigniadada varmı?ve vites geçişlerinde problem varmı?hızlı araç sollamam gerektiğinde sıkıntı yaşarmıyım? ve en son sorum tabiikide yakıt ile ilgili.normal şartlar altında istanbul trafiğinde 100km de kaç litre yakıyor.şimdiden teşekkür ederim arkadaşım..

Bendede 2011 model 130 CDti var.3000 km civarında şuanda.7.2lt /100 km şehir içi şehir dışı karma kullanım.İstanbul trafiğini bilemiycem.Aydın'da yaşıyorum.Araç gerçekten seri 130bg olması sizi korkutmasın.Her şekilde rahatça hızlanmalar yapabilirsiniz.Active Select(otomatik şanzıman) gerçekten güzel ve keyif verici.Vites geçişlerinde motor sesini dinlerseniz fark edersiniz ancak.Konsoldan gelen seslerde 2010 ve 2009 modeller için geçerli sanırım.Ben öyle bir sorun yaşamadım.Zaten Necvox Multimedia Sistemi taktırdım araca.Gayet memnunum.

Keyif alacağınız bir araç.Hayırlısı olsun

• verdiğin bilgiler için teşekkür ederim maksimum . sende aracını hayırlısıyla güle güle kullan.sen aracı kaça aldın ayıptır sorması?? ben peşin en son 67700 tlye anlaştım sadece 800 tl 18'' jant farkı verdim yani hepsi toplam 68500 tlye bana gelecek.kullanıcısı olduğun için senden alacağım bilgiler benim için gerçekten çok önemli.forumda uzun bir süre araştırma yaptım, öyle konular varki belkide daha bugüne kadar hiç opel sahibi olmamış arkadaşlar insignia hakkında görüş bildiriyorlar.bilgin yoksa neden kafadan sallayıpta araç hakkında anlatıp insanları iyi veya kötü yönde etkiliyorsun değilmi? daha önceki aracımda opel astra edition 2000 modeli idi. 2001 yılında sıfır almıştım ve 10 sene bindim.gerçi fazla km yapmadım,sattığımda arç 64000 km idi.textil işi ile uğraşıyorum o yuzden hafta içi transporter kullanıyorum.astra genel olarak bizi hiçbir şekilde üzmedi,hiçbir sıkıntı yaşamadık araçla. vw almayı düşünüyordum fakat bizim istanbulda millet daha arabalar tanıtıma bile çıkmamışken önceen yazılmış,geldiğindede almışlar.bende vazgeçtim ve yine opel almaya karar verdim.şimdi birşeyler daha sormak istiyorum.aracın arka tarafında oturanlara az yer olduğundan bahsediliyor,gerçekten arkada oturanlar bu problemi yaşıyorlarmı??

2. aracın turbosu nasıl devreye giriyor
    3.aldıktan sonra 160hp lik cosmo paket alsaydım keşke diye düşündünmü? yada araç seni bunu düşünmeye ittimi??
    4. aracın hangi renk bilmiyorum ama aracı alır almaz boya koruma yaptırmalımıyım?
    şimdidem teşekkür ederim

• aracın arka tarafında oturanlara az yer olduğundan bahsediliyor,gerçekten arkada oturanlar bu problemi yaşıyorlarmı??
    Bunu söyleyen halt etmiş desem yeridir.Ben hiç yoksa 1.85 boyundayım çok rahat oturabiliyorum arka kısımda.Bence çok rahat ve geniş bir iç ortama sahip araç.

2. aracın turbosu nasıl devreye giriyor
    Mazotlu oldukları için bunlarda turbo yok.

3.aldıktan sonra 160hp lik cosmo paket alsaydım keşke diye düşündünmü? yada araç seni bunu düşünmeye ittimi??
    Ben düşünmedim.Cosmo istiyordum öncelerde ama fiyat ve bg olarak fazla geldiği için almadık.Edition-Elegance olduğu halde benim gözümde bir çok araçtan full+full :D Aracın özelliklerini keşfettikçe daha çok seviyorum :D

4. aracın hangi renk bilmiyorum ama aracı alır almaz boya koruma yaptırmalımıyım?
    Benim aracım Olimpik Beyaz.Boya koruma hakkında bi bilgim yok..

Aracın net fiyatını bilemem.Ben şubat 9'da teslim aldım 18 jant + Necvox ile birlikte 69-70 bine filan denk gelmişti o zamanlar için.

• CDTI deki T Turbo demektir. Bu araçlarda da Turbo vardır.2000 devir civarı devreye girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 30 Nisan 2011; 17:14:22 >
  • merhaba ben de OPEL ASTRA 1,3 CDTI den sonra alışamadığım Güney Koreli CHEVY EPİCA' YI terkedip OPEL INSIGNIA 2000 CDTI 130 HP ile Alman teknolojısıne donmeye karar verdım ve 1 ay sonra aracım elimde inşallah arkadaşlar
  • yaw arkadaşlar yarın bende alıyorum 1998 opel 2.0 cd otomatik vardı bende çok memnundum insignia yı çıktığından beri hasta derecede beğeniyorum inşallah verdiğimiz paraya değer birde saçmalık bu ya elegance editionda koltuk yükseltme elektrikli ileri-geri manuel ne alakaysa

daha önce alan arkadaşlar biraz daha bilgi verirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: colemerik34

yaw arkadaşlar yarın bende alıyorum 1998 opel 2.0 cd otomatik vardı bende çok memnundum insignia yı çıktığından beri hasta derecede beğeniyorum inşallah verdiğimiz paraya değer birde saçmalık bu ya elegance editionda koltuk yükseltme elektrikli ileri-geri manuel ne alakaysa

daha önce alan arkadaşlar biraz daha bilgi verirseniz sevinirim

120.000 liralık Passat CC'de de aynı koltuk var, çok önemli birşey değil
    adamlar baz donanımda tamamen manuel koltuk yapmak yerine yarı elektrikli yapmış işte birşey yokki bunda
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.