Şimdi Ara

Insignia 1.6T başıma gelenler ve çözemediğim problemler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. 2010 model 1.6T 135.000'de prins Silverline yağlamalı sisteme sahip insignia aracımı 2 ay önce satın aldım. Aracı aldığımda performans problemi ve yağ kaçakları vardı. 1 haftalık özel servis süresince yağ soğutucusu devirdaim pompası bazı contalar değişti. aracımın performansı bi nebze düzeldi. Aracı aldıkdan 2 gün sonra bir anda titreme ve gaz yememe problemi oldu aracı servise götürün yazısı çıktı. O şekilde eve kadar yavaş yavaş gittim. Ertesi gün sabah çalıştırdığımda hiç bir problem yokmuş gibi özel servise gittim ve pc ye bağladık aracı. 2 ve 3. silindir tekleme arızası çıktı. Önce bobin ve buji değişimi yapmamız gerektiğini söylediler ve öylede yaptık hella marka bobin takıldı. Fakat sorunum aynı gün icersinde tekrarladı. bujiler bosch kaldı hella marka bobin yerine delphi taktık ve sorunum düzeldi tekleme yapmadı aracım. Fakat üzerinden 1 hafta geçtikden sonra aracım lpg de hiç gitmiyor gibiydi sanki 1.6 düz motordu. bu şekilde 1 ay kadar kullandım ve soluğu lpg ci de aldım. diyaframın bozulduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Değiştirdik. Aracım hiç olmadığı kadar iyiydi. benzin de de lpg dede çok iyi gidiyordu ve herşey normaldi. Taki 2 gün sonrasına kadar. Aracımı sabah çalıştırdım ve titreşimli ve gürültülü çalışmaya başladı aracı acil servise götürün yazısı çıktı. Stop edip bıraktım ve akşamına tekrar çalıştırdım servise götürdüm hiç birşey yokmuş gibi. Normal kullanımda iken bazen yüklendiğimde benzin dede lpg dede anlık kesintiler yaşıyordum . Servis kompresyon testi yapmak yerine üst kapağı söküp sentille subapları ölçtü ve aracın subaplarının değişmesi gerektiğini söyledi. Eve geldim ve normal kullanmaya devam ediyorum. LPG yerine 100km dir benzinde biniyorum. Şuanlık sadece arada bir gaza yüklenince anlık bir gaz kesme yapıyor. Fakat eminim ki benzindede aynı arızayı tekrarlıcak. Sorum ise sorun kesinlikle subap mıdır ? subap olsa sürekli yapmaz mı ? acaba bobin mi çabuk bozuluyor ? çünkü arıza tipi aynı bobin arızası. İşin içinden nasıl çıkacağımı bilmiyorum. Ankara'dayım. Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplara. İyi forumlar.

• 2CR servise götürün, 180Hp 1.6T İnsignialar biraz sorunlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arabaya lpg bağlanmamalı benzinde daha iyi lpg deki masraflari tasarrufun onune geciriyor motor omrunden yiyor illa lpg yapacaz imkan yok diyorsanizda candan muhendislige gitmenizi tavsiye ederim...orda sivi sisteme gerek yok demislerdi..artiyen arac sorunlu degil insignianin dustugu eller sikintili

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Subapları eritmiş bence çözüm çelik subap olacak oda dayanmaz

• Ankara'da müthiş derece de iyi ustam var gelirseniz ücret almadan bakar sorunu nokta atışı yapat

• lordofx5 L kullanıcısına yanıt

Merhaba usta Ankara'nın neresinde bir ara gitmeyi düşünüyorum da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.