Şimdi Ara

Insignia 1.4 lt. TURBO LPG 140 HP, 6 İleri Manuel Gelmiş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
5
Favori
27.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sitede bugün gördüm; forumda daha önce paylaşılmamış galiba. Teknik özellikleri belirtilmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: wings35

Sitede bugün gördüm; forumda daha önce paylaşılmamış galiba. Teknik özellikleri belirtilmemiş.

saten bayiler aracı satarken söylüyorlardı lpg taktırırız garantisi bitmez die belki konu ondan acılmamıstır ve 1.4 motor alan fazla kişi yok ondada olabilir 1.6 170 hp ye bulsalar taktıran yada alan cok olur lpg lisini bende war ama lpg taktırmam 9 ayda da 4 bin km yaptım masrafını kurtarmaz lpg artı araca zarar verir die

sagılar

• muti1 M kullanıcısına yanıt
    konunun onunla alakası olduğunu sanmıyorum çünkü almanyada direk lpg ve benzinle üretilen insignia lar var... bence subap sorununa çözüm bulan motor ve direk hazır lpgli olarak geliyordur.
    Bende sıfır opel aldım ve banada bizde lpg takılırsa garanti bozulmuyor diye landi kakalamaya çalıştılar. bayilerin en büyük yalanıdır kesinlikle kanmayın. tamamen bayinin üstlendiği bir olaydır ama 2-3 yıl sonra muhattap bulursanız.

Hatta almanya sitesinde bilgiler var... bence güzel olur çok tercih edilen bir model olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wings35 -- 5 Eylül 2014; 18:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

Opel Türkiye' nin resmi sitesinde fiyat eklenmiş ama teknik özellikler henüz yok.

http://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/04_Price_Lists/MY_2014_opel_fiyat_listesi_02.09.2014.pdf

Bende bi sıfır araba sitesinin haberlerinde gördüm , bu araç eğer orjinal olarak lpgye uyumlu üretiliyorsa çok iyi bir seçenek olacaktır.Opelin Almanya ve polonya sitesinde ortalama tüketim verilerini yazmışlar.Farklı bir sitede teknik detayları buldum linki :
    Auto-data.net sitesi insignia sedan 1.4t lpg verileri

Bu siteye göre şehir içi 10.1 lt yakıyor hadi 11lt/100km olsun... Oda 2.6 liralık litre fiyatı lpg ile kilometrede 0.286 tl yakıyor demek(Ş.içi).
    İnsignianın bu seçeneğini ciddi ciddi düşünmeye başladım. Eğerki gerçekten üstünde çalışılmış yani uyduruktan bir dönüşüm kiti ile yapılmamış bir tasarım ise çok güzel olacaktır...

Herkeze iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekirtanis -- 8 Eylül 2014; 23:35:49 >

• araca 1.4 motor zaten ufak geliyor dur bide lpg aman aman hec gitmez gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: muti1

araca 1.4 motor zaten ufak geliyor dur bide lpg aman aman hec gitmez gibi geldi bana
    valla gider hocam;sonuçta yarış yapmıyoruz çoğumuz evli çocuklu yoksa benmi yaşlandım :) ya hız yapacaksın yakıtı düşünmeyeceksin, ya benzini düşüneceksin hız yapmayacaksın ... sonuçta insignia lpgli 0-100 11,9 saniye bence fazlasıyla iyi(almanya teknik verisi)... Türkiye şartlarında yakıt daha önemli diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

valla gider hocam;sonuçta yarış yapmıyoruz çoğumuz evli çocuklu yoksa benmi yaşlandım :) ya hız yapacaksın yakıtı düşünmeyeceksin, ya benzini düşüneceksin hız yapmayacaksın ... sonuçta insignia lpgli 0-100 11,9 saniye bence fazlasıyla iyi(almanya teknik verisi)... Türkiye şartlarında yakıt daha önemli diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Türkiye sitesinde teknik veriler eklenmiş. Yakıt değerleri eğer belirtildiği gibi olacaksa bu araç alınır. Birde aklımı kurcalayan bir şey var 41 litre lpg deposu var bu depoyu nereye koymuşlar acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HumbiGumbi

Türkiye sitesinde teknik veriler eklenmiş. Yakıt değerleri eğer belirtildiği gibi olacaksa bu araç alınır. Birde aklımı kurcalayan bir şey var 41 litre lpg deposu var bu depoyu nereye koymuşlar acaba ?

Alıntıları Göster
    Bu arabayı yakın zamanda almayı düşünenlerdenim. Şu an insignia'nin yakıt sarfiyatı ve araç fiyatı düşünüldüğünde en alınası modelin bu olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: user_name

Bu arabayı yakın zamanda almayı düşünenlerdenim. Şu an insignia'nin yakıt sarfiyatı ve araç fiyatı düşünüldüğünde en alınası modelin bu olduğunu düşünüyorum

dediğin doğru kardesim donanım ve fiyat olarak eniyisi dienilirriz simdi arkadasların dedi bi güncelleme var diyorlar oda 1 lt daha az yakıt tükettini sölediler ona göre arastırıp alın aracı bende 10 aydır cosmo manuel war gayet memnunum

saygılar
  • quote:

Evet Insignia'nın dizelinin o kadar da az yakmadığı düşünülürse yakıt ekonomisi en yüksek bu model denilebilir. Alırken mutlaka stil paket alın, hiç değilse standart elegance kalmasın, cosmoya biraz yaklaşsın. Ah cosmoda 1.4 ve LPG vereceklerdi ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

quote:

Evet Insignia'nın dizelinin o kadar da az yakmadığı düşünülürse yakıt ekonomisi en yüksek bu model denilebilir. Alırken mutlaka stil paket alın, hiç değilse standart elegance kalmasın, cosmoya biraz yaklaşsın. Ah cosmoda 1.4 ve LPG vereceklerdi ki...

ozaman düsünüle bilinirdi 1.4 cosmo lpg insignia opsiyhonlarda arcı ice pahalandırıyor ama yapacvak bisey yoh

saygılar

• Gelişme var mı araçla ilgili?
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

Gelişme var mı araçla ilgili?
    Bugün bir çok araç inceledim, biri de buydu.
    79.5 bin diyorlar. kesinlikle alınası bir araba.
    Ayrıca nihayet Opel ailesi basit ötesi cart kırmızı ,
    mürekkebi akmış kalemle yazılmış göstergelerden kurtulmuş, o da süper olmuş.
  • astra da LPG li gelse. ters olmuş zaten önce astraya gelmeliydi. daha çok satardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 75hp

astra da LPG li gelse. ters olmuş zaten önce astraya gelmeliydi. daha çok satardı.
    konunun üzerinden biraz zaman geçmiş. bu aracı alan var mı? bu lpg işi hakkında bilgi verecek olan var mı? Almanyadan hazır lpg li olarak mı geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

konunun üzerinden biraz zaman geçmiş. bu aracı alan var mı? bu lpg işi hakkında bilgi verecek olan var mı? Almanyadan hazır lpg li olarak mı geliyor?

Almanyadan hazır olarak geldiğine eminim çünkü teknik verileri ve özellikleri ona göre paylaşılmış.
  • Insignia fabrika cikis lpg li aracimizi 1hafta once teslim aldim merak ettiginiz şeyleri sorabilirsiniz
  • fatihvarol38 F kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Başlıyorum :)

LPG tankı bagajın neresinde, kaç litre alıyor?

LPG tüketimi, menzil, ve motor performansı ne alemde?

LPG dolum ağzı tamponda mı yoksa benzin kapağının altında mı?

Aracı alırken opsiyon eklettiniz mi, stil paket, sunroof gibi?

İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz
  • MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    Ilk oncelikle tesekkur ederim darısı hepinizin basina aracin lpg tanki simit seklinde stepnesi yok tamir kiti koyulmus 41 litre dolum yeri benzin koyulan yerin yaninda aracla beraber gelen bi aparatla dolum gerceklesiyor performasi normal lpg li araclardan daha iyi fabrika cikis olmasindan dolayi bence.aracin lpg ye gectigini hissetmiyorsunuz bile ayrica lpg ye geçtiğinde bütün gostergeler lpg ye dönüyor anlik tuketim menzil vb.gibi ilk aldigim gun cok sakin kullandim lpg ortalama tuketimi 9litre gosteriyordu buda lpg nin 1.7tl oldugu sehrimizde 16 17kuruş gibi komik bi rakama denk geliyo ama normal kullanimda gercek degerleri 11 12 litre gibi olacağını düşünüyorum aracta sadece sunroof paket var arac 83 e geldi bilgilerinize...herkese tavsiye edecegim bir arac...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.