Şimdi Ara

Insignia 1.4 lt. TURBO LPG 140 HP, 6 İleri Manuel Gelmiş. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
27.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleyelim. Araç sahipleri deneyimlerinizi yazın lütfen. Her hangi bir sorun var mı? Dizele alternatif olarak tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • urc hidrojen sistemi die bi kit de war sudan hidrojeni elektrize edip yakıtı düsürüyomus ruhsata falanda işletme durumu yok diolar ama ne bakımdan iyi veya sağlıklı bilmem kardes

saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1.4 lpg edition elegance kullanıcısı olarak kesınlıkle orjınal lpglı 1.4 versıyonu tavsıye ederım..

Evet 1.4 140lıklar bır 170hp degıl ama sehır ıcındede 1.3cdti astra gıbı de degıl..

gayet yeterli bir araç.. Sıfır alacaklara ozellıkle tavsıye ederım.. Alıpta sonra lpg dısarda taktırmaya ugrasana kadar orjınalden lpglı alıp garantıyı de 5 yıla cıkarıp catır catır bınmelerını tavsıye ederım..

Agustos ayında akıllı uslu gıttıgım (100-110 arası) Ankara Antalya arasında 7,5lt/100 km tuketım gerceklestı..

Ankara etlikte doldurdugum lpg, konya uzerınden gıttıgım kemer tekirovaya 25 km kala bitti.. 45lt lpg ile tam 600,00km gıttı..

yanı lpg kımı yerde 1,99 su sıralar bole bakınca 15 kurus tuketım İnsignia gıbı bı arac için bence cok cok makul gorunuyor..

Şehir içinde cok dur kalk trafıge gırersem 12,5lt/100km lere cıksa da tuketım benım kullandıgım guzergahta 10,5-11 lerde gezıyor ve benım ıcın tuketım degerleri gayet makul..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06DS

Arkadaşlar 1.4 lpg edition elegance kullanıcısı olarak kesınlıkle orjınal lpglı 1.4 versıyonu tavsıye ederım..

Evet 1.4 140lıklar bır 170hp degıl ama sehır ıcındede 1.3cdti astra gıbı de degıl..

gayet yeterli bir araç.. Sıfır alacaklara ozellıkle tavsıye ederım.. Alıpta sonra lpg dısarda taktırmaya ugrasana kadar orjınalden lpglı alıp garantıyı de 5 yıla cıkarıp catır catır bınmelerını tavsıye ederım..

Agustos ayında akıllı uslu gıttıgım (100-110 arası) Ankara Antalya arasında 7,5lt/100 km tuketım gerceklestı..

Ankara etlikte doldurdugum lpg, konya uzerınden gıttıgım kemer tekirovaya 25 km kala bitti.. 45lt lpg ile tam 600,00km gıttı..

yanı lpg kımı yerde 1,99 su sıralar bole bakınca 15 kurus tuketım İnsignia gıbı bı arac için bence cok cok makul gorunuyor..

Şehir içinde cok dur kalk trafıge gırersem 12,5lt/100km lere cıksa da tuketım benım kullandıgım guzergahta 10,5-11 lerde gezıyor ve benım ıcın tuketım degerleri gayet makul..

Hocam orjinal lpgli insignialarda lpg tankı stepne yerinde mi ? Bir de kaç litre lpg alıyor ? Cevaplarsanız teşekkür ederim.
  • Evet tank stepne yerinde.. Stepne vermiyorlar onun yerine lastik tamir kiti geliyor aracın üzerinde..

Depo yeri geliyor 47 lt alıyor ama genel olarak 45 lt yı gecmıyor.. Sanırım pompa basıncıyla alakalı.
  • 06DS 0 kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Burayı aracınızı kullandıkça güncellerseniz sevinirm.
    Merak ettiklerim:
    1. Performans nasıl? Yani basınca şaha kalkıyor mu? Özellikle uzun yollarda dizeller gibi yokuş performansı var mı?

2. Hiç bir bayinin lpg li olduğu için bir şey diyebileceğini sanmıyorum çünkü fabrika çıkışlı ancak yine de cevaplarsanız sevinirim.

3. Yakıt seçiyor mu araç? Yani en ucuz lpg yi alsak sıkıntı çıkarır mı? Genelde lpg temiz denir mesela mazotta sıkıntı çıkıyor turboda falan.

4. Gaz ayarı gerekiyor mu? Yoksa fabrikadan ayarlı ve hiç bozulmuyor mu?

5. İnsignia kasa değişecek mi ve artık her zaman fabrika çıkışlı lpg li satılacak mı yoksa sadece denemek için mi getirdiler? Mesela Astra da da orjinal lpg li vardı ama yeni çıkan şu K kasada bu seçenek geri gitmiş sanırım.
    Çok oldu ama öğrenmek istiyorum hocam cevaplarsanız sevinirim :)

• 1- Performans görece tatminkar.. Basınca şaha kalkmıyor(2.0 yada 170-180 beygirlikler kadar ) ama yetiyor.. Uzun yollarda dizel gibi yokuş performansı sanırım 2.0 benzinlilerde de yoktur :) Ama uzun yolda da gayet güzel..

2- Evet fabrika çıkışlı ve şimdilik gayet kararlı çalışıyor sistem. (10500 km )

3- Ucuz yakıt almadığım için bilemem.. Genelde Shell veya Opet kullanıyorum..

4- Gaz ayarına ihtiyaç duyduğunu düşünmüyorum belki ilk bakımda yaparlar onu da bilmiyorum.. Ancak şöyle bir durum var. Daha öncede lpgli araç kullandım ve kışın motor sıcaklığı 45 dereceye gelince gaza geçiyordu. Bu sistem motor sıcaklığı ( Hararet) 70 dereceye de gelse kışın gaza geçmeyebiliyor. Sanırım geçiş sıcaklığı için kıstas motor sıcaklığını almıyor.

5- Bunun cevabını sanırım opel.de felandır heralde oralara mail atarak alabilirsiniz :)
  • Bu arada sene-i devriyesi geçen yıl tamamlanan aracımın 15000 rutin bakımına 450tl ödedim reiste.

Arabamdan çok memnunum şükür.. Lpgli insignia arayanlara 1.4 orjinal lpglisini gönül rahatlığı ile önerebilirim...
  • Evet arkadaşlar araç ile 60.000km yi geçtik çok şükür kazasız belasız.

Bu gune kadar bakım harici servis ihtiyacı duymadım.

Gecen yıl 45.000 bakımında v kayış gergi kütüğü ve akü flexcare uzatılmış garantiden değişti.

Onumuzdeki hafta 60.000 bakımına girecek.

Bu güne kadar lpg kaynaklı hiçbir sorun olmadı ve gayet güzel ilk günkü performansıyla çalışıyor. Umarım böyle devam eder.

Opel keşke bu şekilde lpg li araç üretmeye devam etseydi.
  • 60.000 bakımını yaptırdım.

Yağ bakımı standart kampanya vardı 599TL
    Lpg filtresi orjinal 250TL
    v kayış fren hid. bujiler 730TL
    Ön diskler, ön balata, arka balata 2570TL

Bakımlar Ankara Opal Yetkili Serviste yapıldı.
  • Sanırım bu modeli bu kadar uzun kullanan bir tek sizsiniz :)
  • Allah'tan kaza bela gelmezse de daha uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. :)
  • Orijinal fabrika çıkışlı bulmak zor sanırım :)

• evet sanırım biraz zor.
  • Bu arabaya çok niyetlendim. Rampa performansını merak ediyorum. Araçta turbo var mı? Mesela Kırıkkale Ankara yolunda Elmadağ yokuşlarında nasıl bir performans sergiler.

Konu biraz eski ama ah opel keşke fabrikasyon lpg li getirmeye devam etseydin.

• Elmadağı 5-6 rahat çıkıyor çok nadir 4 e düşüyor.

Turbo olduğu için bayılma yok. Hele uzun yolda 1.4 oldugunu belli etmiyor.

• Bu arada klima açınca kayış sesi yapıyordu ve lpg göstergesi sanki bana yanlış gibi geşmeye başlamıştı. Araç garantisi devam ettiğinden yağ pompa keçesi ve lpg şamandıra opal serviste garantiden değişti.

• 2012 model 1.4 eleganc stil paket aracımı yaklaşık 2 sene önce 30000km de aldım. Bir süre kullandiktam sonra Ankara fark otogazda Atiker grand marka kit taktırdım ve arkasından İstanbul 2CR yazılım firmasında yazılım yaptırdım. Yazılım ve LPG ile 30bin km den fazla yol yaptım, çok şükür bir sıkıntı çıkmadı, sonradan yapılan yazılım ve LPG için merak edilen hususlar varsa cevaplayabilirim arkadaşlar. Bu arada sonradan LPG taktirmayı düşünen arkadaşlar mutlaka netten AFR ayarını araştırsın.

• Bu araçta kronik sorun var mı arkadaşlar?
    1.6T ilânlarında "Kronik şu parça değişti, şuna bakım yapıldı" yazıyor. 1.4T ilanlarında görmedim.

Mondeo'dan SW kasa benzinli arabaya geçmeye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.