Şimdi Ara

İnsanlar Neden iPhone lara O Kadar Para Saçıyor? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
9.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nereden çıkardınız bilmiyorum ama android memory management kısmında berbat ayrıca mesela android de parmak izi okuyucular bile çoğu 3. parti uygulamalarda çalışmıyor ve apple ınki kadar gelişmiş değil mesela touch id deki dış kısımda bulunan halkanın sizin gerçek bir insin olduğunuz veya aynı parmak izini taşıyan platik parçası olduğunuzu ayır edebildiğini biliyor musunuz ben androidte kullanıyorum ama ios günlük yaşamımı çok kolaylaştırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 2 Mart 2017; 21:24:41 >
  • kapitalizmin kölesi oldukları için
  • genel olarak android'e olan ön yargıdan dolayı. android ilk çıktığı zamanı hatırlayın, tek kelimeyle rezaletti. geliştikçe iyi hale geldi ama yıllarca da ios cihazlardan hep stabilite olarak geride kaldı. bir de yüksek seviye ios cihazlarla android'in orta segmentini hatta giriş seviyesini karşılaştırmaya başladı insanlar ki, iş tamamen ios'un lehine döndü.

ancak şimdi durup bakarsak, hem android hem ios üst segment cihazlara, özellikle android 5'ten sonrasına, kafa kafaya olduklarını çok rahat görürüz. hatta donanım ve özelleştirilebilirlik seviyesinde android cihazlar ios'tan çok daha kullanışlı. insanlar halen inanılmaz bir ön yargı ile yok 2 yıl sonra şişme yapacak, yok şurası takılacak burasına bilmem ne olacak diyor. eskiden olsaydı haklısınız derdim. ama şuan için geçersiz bu dedikleriniz.

note 5 için aynı şeyler söylendi, şişecek bilmem ne olacak dendi, 1.5 yıldır kullanıyorum, 1 defa format atmadım, wipe vs yapmadım, tüm güncellemeleri üst üste yükledim ne donma ne kasma olmadı. demek ki bazı şeyler değişmiş

• Benim de aklıma bu ayet geldi:

“Ey iman edenler! Mallarınızı aranızda batıl yollarla yemeyiniz. Ancak, karşılıklı rızaya dayanan ticaret bunun dışındadır.” (Nisâ Sûresi, 4/29)

Gördüğünüz gibi alan razı satan razı olunca Allah bile bu durumda bir yanlışlık görmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Çünkü onlar biseyi pahalı alınca kaliteli zannediyorlar.

iPhone=Çöp

Android= Kral

İphone 7: 649$

Samsung Galaxy Note 5 : 768$

Sony Xperia Z3 Plus: 899$

Huawei Mate 7: 454$

Tamam kardeş, İphone pahalı haklısın.

he biz avrupada yaşıyorduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sensei İtachi

Tabiki de beni ilgilendirmez kimin ne yaptığı ama o kadar çok telefon varken neden iphone lara o kadar para saçmayı tercih ediyorlar ne özelliği var da bir telefona 5000 tl gibi uçuk paralar vermeyi tercih ediyorlar onu merak ettim ben. Zengin olsam yine gidip te iphone almam

Dostum bir gün inşallah cok paran olur belli bir hayat standartını yakalarsın o zaman daha iyi anlarsın neden insanların ucuk paralar verdiğini. 50 liraya da saat var 100 bin liraya da ,15 liraya da tişört var 1000 liraya da ve hepsinin bir alıcısı var.
  • Her iki platformu kullanan biri olarak tabiki android diyorum. İphone kapalı kutu sizmi telefonu kullanıyorsunuz yoksa telefonmu sizi yönlendiriyor belli değil. Artı en kral telefona 1500 den fazla verilmez. son olarak gün gelir her telefon kasar :) iphone 4s kasıyor haberiniz olsun bitti yani stabilite.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Nereden çıkardınız bilmiyorum ama android memory management kısmında berbat ayrıca mesela android de parmak izi okuyucular bile çoğu 3. parti uygulamalarda çalışmıyor ve apple ınki kadar gelişmiş değil mesela touch id deki dış kısımda bulunan halkanın sizin gerçek bir insin olduğunuz veya aynı parmak izini taşıyan platik parçası olduğunuzu ayır edebildiğini biliyor musunuz ben androidte kullanıyorum ama ios günlük yaşamımı çok kolaylaştırıyor

Android ile ilgili bir şey demedim zaten. IOS hızı dışında bana ters dedim. Parmak izi olan bir telefon kullanmadım ondan dolayı bir şey diyemem. Ama günlük yaşamda kolaylık sağlayan ios kendi içinde dosya yöneticisi barındırmıyor diye biliyorum. Bunun için başka uygulamalar yüklemek lazım sanırım. Ve mobil veriyi açıp kapatmak için ayarlara girip gerekli kısma ulaşmak lazımdı en son. Şuan durum nasıl bilmiyorum. Ben tek harekette mobil veriyi açıp kapatabildiğim Android'de mutluyum.

• Geçen sene Mayıs'ta Lenovo vibe p1m aldım 600 lira civarlarına, gayet de memnunum özellikle de şu hız da hız diye tutturanlar için yazıyorum ben Lenovo'mdan hız konusunda çok memnunum çoğu telefondan da daha hızlı olduğu konusunda iddiaya girebilirim.

NOT: Şu anki maddi durumum daha iyi telefon almaya müsait ama almıyorum kendi irademi tutuyorum bu da böyle bir not olsun şurada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 3 Mart 2017; 0:32:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

Geçen sene Mayıs'ta Lenovo vibe p1m aldım 600 lira civarlarına, gayet de memnunum özellikle de şu hız da hız diye tutturanlar için yazıyorum ben Lenovo'mdan hız konusunda çok memnunum çoğu telefondan da daha hızlı olduğu konusunda iddiaya girebilirim.

NOT: Şu anki maddi durumum daha iyi telefon almaya müsait ama almıyorum kendi irademi tutuyorum bu da böyle bir not olsun şurada.

Lenovo P1M efsanedir hocam. İphone 5s gibidir ve hatta ondan bile daha stabildir. Bu fiyata böyle akıcı bir telefon görmedim.

Ana menü yok. Menü sola ve sağa kullanımada çok basittir. Kenarlar çelik. Batarya 4000mAh ciddi bi rakam.

Keyifle kullanmaya devam et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GökyüzüMavi -- 3 Mart 2017; 3:13:41 >

• Artık diğer telefonlarda Iphone fiyatlarına geldi pek bir fark yok yani. Tüm markaların en üst modellerine bakacak olursak eskiden 1500 TL ye en üst model telefonu alabiliyorken bu 2500 TL seviyelerine çıktı Iphone ve Samsunglar sayesinde de maalesef şimdi 3000 TL ve üzerine çıktı fiyatlar. Bu marka ve modellere aslında çok fazla talep olmasa fiyatlar inanınki daha da düşecek ama Telefon konusunda halkımız başka bütçelerden sıkıyor ama telefondan ödün vermiyor talep fazla olunca da fiyatlar doğal olarak artıyor.Vergilerde tuzu biberi oluyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GökyüzüMavi

quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

Geçen sene Mayıs'ta Lenovo vibe p1m aldım 600 lira civarlarına, gayet de memnunum özellikle de şu hız da hız diye tutturanlar için yazıyorum ben Lenovo'mdan hız konusunda çok memnunum çoğu telefondan da daha hızlı olduğu konusunda iddiaya girebilirim.

Lenovo P1M efsanedir hocam. İphone 5s gibidir ve hatta ondan bile daha stabildir. Bu fiyata böyle akıcı bir telefon görmedim.

Ana menü yok. Menü sola ve sağa kullanımada çok basittir. Kenarlar çelik. Batarya 4000mAh ciddi bi rakam.

Keyifle kullanmaya devam et

Aynen hocam bu telefonla şarj diye bir şeyi unuttum resmen. İçerik olarak da Android 5.0 olduğu için tüm güncel uygulamaları vb takip edebiliyorsun. Kısaca şu an elinde Samsung Galaxy olan adamın yapıp da benim yapamayacağım veya yaparken yavaş kalacağım hiçbir nokta yok. Oh mis ... Oyun olarak da tüm güncel mobil oyunların %90'ından fazlası rahat çalıştırıyor. GTA gibileri dahil.

• musamusamusa1 kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı fiyatları çok az artıyor aslında. Ama kur ve vergiden dolayı fiyatlar bizde böyle, yapacak çok fazla bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chengineer -- 3 Mart 2017; 5:01:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok efendim Parmak izi okuyucusu insan parmağı ile parmak izi basılmış plastigi ayirt ediyormuş. Fazla amerikan filmi izlemişin sen genç. Telefonunda ne kadar gizli bilgi var da senin parmak izini taklit edip acmaya calisacaklar.

Yok iphone hızlıymış, render mi yapiyorsun telefonda, oynadigin alti ustu candy crush hadi bilemedin Temple run. Abartmayın arkadaşlar acikca deyin ki olay sadece telefon olayı degil biz buna aksesuar olarak görüp cok para veriyoruz deyin daha mantıklı ve kabul edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 3 Mart 2017; 9:24:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: Arv3lo

quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

iPhone lere

LERE

LERE

Arkadaş doğru kullanmış. Birşeyin doğrusunu bilmiyorsan ders vermeye çalışma. Türkçede yabancı harflere ek gelecek ise yazılışına göre gelir.
    Düzenleme : Türkçe'de yazmışım, düzelttim. Alışkanlık.

Nereden uydurdunuz bu kuralı? Kaynak gösterebilir misiniz? Asıl yanlış bilen sizsiniz, yazılışa göre değil okunuşa göre getirilir. Kanıt istersen koyarım bizzat TDK'den. Hem bilmiyorsun hem bilmiş gibi konuşuyorsun, en sevmediğim insan tipi.

Yazılışına göre getirilir. Kanıt istiyorum.
    Yazarken yazılışına göre getirilir ama gündelik dilde okunuşuna göre getirilir. (ses uyumu olsun diye)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayleid

quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: Arv3lo

quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

iPhone lere

LERE

LERE

Arkadaş doğru kullanmış. Birşeyin doğrusunu bilmiyorsan ders vermeye çalışma. Türkçede yabancı harflere ek gelecek ise yazılışına göre gelir.
    Düzenleme : Türkçe'de yazmışım, düzelttim. Alışkanlık.

Nereden uydurdunuz bu kuralı? Kaynak gösterebilir misiniz? Asıl yanlış bilen sizsiniz, yazılışa göre değil okunuşa göre getirilir. Kanıt istersen koyarım bizzat TDK'den. Hem bilmiyorsun hem bilmiş gibi konuşuyorsun, en sevmediğim insan tipi.

Yazılışına göre getirilir. Kanıt istiyorum.
    Yazarken yazılışına göre getirilir ama gündelik dilde okunuşuna göre getirilir. (ses uyumu olsun diye)

http://i.hizliresim.com/aLoYXB.png

Umarım bilmeden konuşma huyunuzdan vazgeçersiniz artık.

• Konu Iphone'dan imla kurallarına gelmiş.
  • Saçma bir konu. Lamı cimi yok, günlük kullanıcı için en ideal telefon iPhone.

Satış sonrası müşteri memnuniyeti çok yüksek (istisnalar mutlaka vardır.)
    Satarken kolay kolay değer kaybetmiyor.

bla bla.

Şunu da belirteyim; koyu bir Android fanıyım. Kardeşim Amerika'dan gelirken iPhone 7 getireyim dedi ama ben Axon 7 istedim çünkü Android'i seviyorum. Custom ROM vs. bana daha yakın geliyor. Pişman olmadım mı? oldum. Belki iPhone 7 getirtip sattıktan sonra başka bir Android telefon alabilirdim, cebime de para kalırdı
  • hava atmak için yada sorunsuzluğu için.
  • 1.5 ay kadar önce iphone 7 plus almış biri olarak nedenlerimi söyleyeyim. Öncelikle eğitim durumundan dolayı yurtdışında yaşıyorum ve nisan başında eğitimin bitmesinden dolayı Türkiye'ye kesin dönüş yapacağım. Bunu düşünerek 1.5 ay önce telefon araştırmaya başladım. Yurtdışından android telefon alsaydım en fazla 200-300 lira ucuza gelecekti.

Ayrıca kullanmış olduğum LG G4'te bootloop sorunu oluşmuştu ve ios kullanma isteğim vardı.

Hem Türkiye'ye geldiğimde pasaport kaydıyla Türkiye fiyatından daha uygun olacak hem de sorunlu olmayacak, kamerası da iyi bir telefon aradım. Tüm telefonları değerlendirdim. En son samsung galaxy s7 edge, huawei p9 ve iphone 7 plus arasında kaldım. En sonunda dediğim kriterleri göz önüne alarak iphone 7 plus aldım, LG G4'ü satarak. Türkiye fiyatı zamdan sonra 4449 TL olan iphone 7 plus 32 Gb versiyonunu 3500 TL'ye aldım. Yaklaşık 150 TL pasaport kaydına verdikten sonra Türkiye fiyatından daha uygun bir fiyata gelecek.

Şu ana kadar telefonun bir sıkıntısı yok umarım uzun süre de olmaz (en az 4 sene).

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.