Şimdi Ara

İnsanlar müthiş bir istekle ülkeden kaçmanın peşinde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
6
Favori
4.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

Icine mictilar kacip gidiyorlar. Varsin yollari acik olsun ama bu ulke duzeldikten sonra da gelmesinler. Yurt disindaykende oy kullanmasinlar.

Surekli sikayetten baska bir sey yapmayanlar iste. Ulkeni duzeltmek varken kacmak bence yanlis.

İçine edenler malum partiye oy veren kesim. Ve bu kesim de yurtdışına yerlesemeyecek kadar egitimsiz ve fakir

O övündüğünüz aselsan tai silahlarini bile solcu dediginiz ODTÜ mezunu muhendisler yapiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    "İnsan, denizin olmadığı yerde, umut adına martı olmalı."

Üniversite öğrencisiyim.

Okulum Bilkent, ODTÜ falan değil. Tipik bir taşra üniversitesi.

Mühendislik okuyorum.

Okulumda harcadığıma yakın bir zamanı çeşitli sosyal projelerde harcıyorum.

Bu projeler kapsamında; çeşitli sebeplerden kolunu/elini kaybetmiş çocuklar için ücretsiz protezler üretiyor, üniversiteye hazırlanan ve maddi durumu iyi olmayan gençlere gönüllü olarak matematik ve fizik dersleri veriyor, yazın okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren halka açık kurslarda, yine gönüllü olarak solidworks ve kodlama eğitimi veriyorum.

Bu yaptigim islerden tek kurus kazanmiyorum!

Bunları reklam yapma ya da övünme maksadiyla falan da söylemiyorum.

Benim çözüm üretmekten anladığım iste budur!

Olabildiğince cok insana ulasmak ve onlara elimden gelen her konuda destek olmak, bir kıvılcım bile yaksam bu ülkenin geleceği için, kârdır!

Milletini, atasını, bayrağını, toprağını seven her insan, elini taşın altina koyacak ve hic bi yere saklanmadam göğüs gerecek bu zorluklara!

Cumhuriyet kolay kazanilmadiysa, kolaycana da terkedilmemeli!

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

Icine mictilar kacip gidiyorlar. Varsin yollari acik olsun ama bu ulke duzeldikten sonra da gelmesinler. Yurt disindaykende oy kullanmasinlar.

Surekli sikayetten baska bir sey yapmayanlar iste. Ulkeni duzeltmek varken kacmak bence yanlis.

İçine edenler malum partiye oy veren kesim. Ve bu kesim de yurtdışına yerlesemeyecek kadar egitimsiz ve fakir

O övündüğünüz aselsan tai silahlarini bile solcu dediginiz ODTÜ mezunu muhendisler yapiyor.

Ne bos adamsin ya. Benim agzimdan sag sol adina herhangi bir sey cikti mi?

Hayir.

Ee gorusumu nerden biliyorsunda atiyorsun? Sorabilir miyim?

Odtu ile sorunu olan mi var? Ne zirvaliyorsun simdi. Ne alaka odtu filan.

Benim solcularla bir sorunum mu var? Yazdigim cumlelerden bunu nasil cikardin?

Gorusumu bilip bilmeden bos bos yorumlar yapmayin ya.

Edit: sagci solcu isleri 80lerde kaldi gelmis hala sagci solcu diyor. Hey allahim vucut 2017 kafa 80 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakirdepocu -- 19 Eylül 2017; 20:25:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TeslanınKutusu

"İnsan, denizin olmadığı yerde, umut adına martı olmalı."

Üniversite öğrencisiyim.

Okulum Bilkent, ODTÜ falan değil. Tipik bir taşra üniversitesi.

Mühendislik okuyorum.

Okulumda harcadığıma yakın bir zamanı çeşitli sosyal projelerde harcıyorum.

Bu projeler kapsamında; çeşitli sebeplerden kolunu/elini kaybetmiş çocuklar için ücretsiz protezler üretiyor, üniversiteye hazırlanan ve maddi durumu iyi olmayan gençlere gönüllü olarak matematik ve fizik dersleri veriyor, yazın okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren halka açık kurslarda, yine gönüllü olarak solidworks ve kodlama eğitimi veriyorum.

Bu yaptigim islerden tek kurus kazanmiyorum!

Bunları reklam yapma ya da övünme maksadiyla falan da söylemiyorum.

Benim çözüm üretmekten anladığım iste budur!

Olabildiğince cok insana ulasmak ve onlara elimden gelen her konuda destek olmak, bir kıvılcım bile yaksam bu ülkenin geleceği için, kârdır!

Milletini, atasını, bayrağını, toprağını seven her insan, elini taşın altina koyacak ve hic bi yere saklanmadam göğüs gerecek bu zorluklara!

Cumhuriyet kolay kazanilmadiysa, kolaycana da terkedilmemeli!

Iste aradigim insan turu.

"Milletini, atasını, bayrağını, toprağını seven her insan, elini taşın altina koyacak ve hic bi yere saklanmadam göğüs gerecek bu zorluklara!

Cumhuriyet kolay kazanilmadiysa, kolaycana da terkedilmemeli!"

Burada her seyi aciklamis arkadasimiz

• İMKANI OLAN FIRSATI OLAN KAÇSIN
    ÇÜNKÜ YAŞANACAK YER DEĞİL
  • %50 si sex peşinde bu gidenlerin

• 100 kişi yurt dışını hayal eder, sadece 5'i gider gerçek budur.

@caga_89

Aynen öyle kardeşim, özellikle Türk kızları adeta zincirini kırmış gibi yaptıkları ilk şey: Barlara gidip, ölesiye içki içmek. Tabi sonra bar önlerini kusa kusa leş hallere getiriyorlar.
  • uluslararası diplomasi falan okuyun beyler hayatınız kurtulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopelesss -- 19 Eylül 2017; 21:30:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caga_89

%50 si sex peşinde bu gidenlerin

Türkiye'de kadın yoktu çünkü.
  • Beğenmeyen gitsin diyorlar ya işte gideceğim fakat herkes bizim gibi salak mı önüne geleni alsın. Yüksek lisans mezunu mimar sadece doğu ülkelerinin ihtiyacını karşılar. Avrupa da binalar 100 seneden önce yıkılmıyor istanbul da ise 25 sene.
  • Fakirdepocu kullanıcısına yanıt
    İnsanları birbirine kırdıran, karşıt görüşte olan herkesi %50, solcu, ateist, Yahudi dölü, Ermeni dölü, Fetöcü gibi ayıranlar kimler de içine mıçtılar gidiyorlar diyorsun? Bahsettiğin kesim malum partiye ait kesimse onlardan zaten yurtdışında da bol bol bulunuyor. Hatta çifte vatandaşlıktan çıkarsalar, emin ol çoğu bulunduğu ülkenin vatandaşı olmayı seçer.
  • akepelilere sorsan dediğini yapanların hepsi terörist derler, ama akıllı birine sorarsan hiç durma bu kadar akepelinin olduğu ülkede aklı başında kimse durmaz kaç kaaaaaaaaaaaççççççç der
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Kapitalist düzenin babası amerikaya hiç sosyal devlet değil diye kızmakta ne bilim bi değişik geldi

• genc ve egitimli beyınler akıllı oluyor...

aptal degilsenız ülkenın nereye gittigini goruyorsunuz....

makarna kafalar siz goremezsınız siz aynen boyle devam
  • kaçan giden yok. hepsinin çenesi düşmüş, şov peşindeler.
  • Giden bir daha gelmez inşAllah.Bu ülkeyi sevmeyenler ile işimiz yok.Zaten Türkiye temizleniyor çok şükür,yakın bir zamanda sadece vatanı seven insanlar kaldığında burada yükselmek için tüm engelleri aşmış olacağız.
  • kaçsan da kaçmasan da kendini geliştirmen gerek. sistem gitgide yoksulu daha daha fazla öpmeye yönelik değişiyor.

uçurumlar artıyor. dünya değişiyor. insan gibi yaşayabilmek için kendini geliştirip en üstlerde olmak şart, eğer bunu yaparsan bu ülkeden kaçamasan bile bu ülkede adam gibi yaşam yaşarsın.

kısacası, bu ülkede vasfın yoksa başka ülkeye gittiğinde gene kendini geliştirmen gerekecek düzgün yaşayabilmek için. ha türkiyedeki insanların saygısızlığından falan kurtulursun işte o olur anca.

bizim ülke kötüydü ama artık kötünün kötüsü, uçuruma yuvarlanıyoruz. önce gezide bir tarafı sokağa çıkardılar (şahsen iki taraftan da değilim) sonra 15 temmuzda öbür tarafı çıkardılar, planlı-sistematik bir iç savaş zemini hazırlanıyor. İran'da böyle bir iç savaş yaşanmıştı ve silaha daha çok erişimi olan radikal islamcılar bu kanlı iç savaşı kazandılar. şu anda da son bir senede bireysel silahlanma süratle teşvik ediliyor. ülkenin başındaki adam çıkmış: "ne güzel tablo, öğrencisi-polisi-vatandaşı el ele vermiş islam için şehid oluyorlar, özlenen tablo" gibi bir açıklama yaptı. kısacası, eğer bu iki taraf birbirine girerse yaşayabileceğimiz en kötü şeyi yaşayacağız. uluslar arası savaştan bile iki kat daha kötü olan şey. iç savaş. asayiş yok, kanun yok, sadece sokaktaki elinde sopayla gezen magandaların sözünün geçtiği, komşunun komşunun evine girip onu düzdüğü, kaçmanın imkansız olduğu ve en önemlisi de kapına dayanıp kapını kırmaya çalışan magandanın "beni rahat bırakın" laflarını dinlemeyeceği günler. eğer iç savaş çıkacak gibi olursa ilk iş istanbulu terk edip köyüme kaçarım. köydeki samimi ortamdan daha güvenli bir yer düşünemiyorum.

dünya değişiyor. yapay et basıyor adamlar 3D printer ile. amaçları belli aslında, biz imkansız desek de adamlar farklı dünya çözümleri arıyorlar. eti mevcut haliyle taşıyamayacağı için sadece maddesini taşıyacak ve orada et basacak. evet şu an için halen imkansız bir şey gidip farklı gezegene yerleşmek, ama, adamların çalışmaları hep bu yönde. çünkü adamlar şunu biliyor ki teknoloji sürekli yayılıyor ve yarın bir gün dünya'nın en geri kalmış çetesi bile tek tuş ile dünyadaki yaşamı tehlikeye atabilecek teknolojiye aship olacak. adamlar da bu insan bokunun içinde boğulma sonunu yaşamak istemiyolar. biz islam devleti geri dönecek diye kendi kendimizi yemeye başladığımızda adamlar "bana müsaade, hadi biz kaçtık" deyip bu dünyayı bizim gibi geri kalmışlara bırakmanın planını yapıyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 20 Eylül 2017; 15:12:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caga_89

%50 si sex peşinde bu gidenlerin

Kiz icin yurt disina cikiyor diyen (muhtemelen akpli) zihniyete cevap veriyorum. Kalmak isteyenler de kucuk cocuklara tecavuz etme pesinde. Nasilsa serbest birakilacaklar.
  • Bla bla. %50 dedim.

• En cok chp’liler kacsin ama

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.