Şimdi Ara

Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.076
Cevap
242
Favori
349.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Norvexses

Arkadaşlar gerçekten çok yoruluyorum. Siz ce bu spor 1 günde kaç kalori yaktiriyor. Ben normalde 400cal koşuyorum (45dk) 100cal bisiklet sürüyorum (15dk) ve kas çalışıyorum. Ama bunlarda bu kadar çok yorulmuyorum. Dun yaptım bugün her yerim ağrıyor diyetisyen gittim yemek programını beraber yaptık. Yaşım 16 kilom 74 boyum 165 . Siz ce ne yapmaliyim bu spor beni gerçekten çok yoruyor. Çoğu yerde durduruyorum.

Şimdi 16 yaş için 74 kilo fazlamı değilmi ben tam bilemey3cem. En başta sen bu sporu neden yapıyorsun? Fazla kiloların varda yağ yakmak için mi. Kilolu değilsinde atletik bir vücuda kavuşmak veya kondüsyonunu arttırmak için mi, bunu kesin olarak belirleyip ona göre beslenme planını yapacaksın.

Videolarda ki insanlardan kaç tanesi tamamen yapabiliyor. O yüzden hiç moralini bozma. Sen daha bu spora yeni başladın. Onlar aylardır belki senelerdir yapıyor.

Ben 32 yaşındayım 113 ile başlayı 88e kadar inmeyi başardım. Tabi l-karnitin ile bunu becerdim. Keşke 16 yaşında olsam da bu kardiyo sporlarını yaşamımın bir parçası haline getirseydim.

Sen sabırlı ol yeter. vücudun bir süre sonra baş etmeyi başarıyor. Önemli olan zihinsel hazırlık. Vazgeçmemek. 2. önemli etkende beslenme. Dengesiz beslenme ile iyi sonuçlar alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NefretZm -- 19 Aralık 2012; 19:25:46 >

• Burada aldığım protein benim için yeterli değil,protein diet programlarında kas yapmak için değil kasların ihtiyacı için alıyorum. Karbonhidrat alımı kesildikten sonra yorucu sporlar sonucu kas yıkımı söz konusu olmakta. Desteklemek için whey protein alıyorum. Yada whey protein almayıp 10 tane yumurta veya 500 gr kırmızı et falan yemem gerekli.Bunlarda kalorisi çok olduğundan diet gümbürtüye gidiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

Arkadaşlar gerçekten çok yoruluyorum. Siz ce bu spor 1 günde kaç kalori yaktiriyor. Ben normalde 400cal koşuyorum (45dk) 100cal bisiklet sürüyorum (15dk) ve kas çalışıyorum. Ama bunlarda bu kadar çok yorulmuyorum. Dun yaptım bugün her yerim ağrıyor diyetisyen gittim yemek programını beraber yaptık. Yaşım 16 kilom 74 boyum 165 . Siz ce ne yapmaliyim bu spor beni gerçekten çok yoruyor. Çoğu yerde durduruyorum.

Merhaba arkadaşım,

Benim yaşım 35. Uzun zaman yüzme ile uğraştım.5 sene kadarda fittnes yaptım.Yani bir spor geçmişim var diyebilirim. Bu tür yorucu kardio çalışmaları yapmanın amacı, kilo kaybını hızlandırmak ve arkadasından dikkat etmek içindir.10 kg fazlası olan arkadaşlar bu sporu yaparak kilo verirler ancak dikkat edilmezse kilolar fazlasıyla geri alınır. Bu doğa kanunudur.Hiç sekmez. Durdurmana gerek yok yapabildiğin kadar yapmalısın. O videoda izlediğin kişiler devamlı sporu hayatlarına empoze etmişler. Öyle 60 günde falan o seviyelere gelinmez. Ha yaklaşırsın kondisyonunu arttırırsın ancak kalbide zorlamanın gereği yok. Kilo vermek tamamiyle beyinde biter, yani konsatnrasyon meselesidir. Gıdana dikkat ettikçe yavaş yavaş vermek daha doğrudur. Hızlı verilen kilolar hızlı şekilde alınır kuralınıda unutma.Yaşın genç olduğundan daha başarılı olacaksındır. Ben kalori ölçümü yaptım hareketleri yarı yarıya yaparsan 600 kcal civarında yakılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nurkutarer

quote:

Merhaba arkadaşım,

Benim yaşım 35. Uzun zaman yüzme ile uğraştım.5 sene kadarda fittnes yaptım.Yani bir spor geçmişim var diyebilirim. Bu tür yorucu kardio çalışmaları yapmanın amacı, kilo kaybını hızlandırmak ve arkadasından dikkat etmek içindir.10 kg fazlası olan arkadaşlar bu sporu yaparak kilo verirler ancak dikkat edilmezse kilolar fazlasıyla geri alınır. Bu doğa kanunudur.Hiç sekmez. Durdurmana gerek yok yapabildiğin kadar yapmalısın. O videoda izlediğin kişiler devamlı sporu hayatlarına empoze etmişler. Öyle 60 günde falan o seviyelere gelinmez. Ha yaklaşırsın kondisyonunu arttırırsın ancak kalbide zorlamanın gereği yok. Kilo vermek tamamiyle beyinde biter, yani konsatnrasyon meselesidir. Gıdana dikkat ettikçe yavaş yavaş vermek daha doğrudur. Hızlı verilen kilolar hızlı şekilde alınır kuralınıda unutma.Yaşın genç olduğundan daha başarılı olacaksındır. Ben kalori ölçümü yaptım hareketleri yarı yarıya yaparsan 600 kcal civarında yakılıyor.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler O zaman tekrardan başlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NefretZm

quote:

Şimdi 16 yaş için 74 kilo fazlamı değilmi ben tam bilemey3cem. En başta sen bu sporu neden yapıyorsun? Fazla kiloların varda yağ yakmak için mi. Kilolu değilsinde atletik bir vücuda kavuşmak veya kondüsyonunu arttırmak için mi, bunu kesin olarak belirleyip ona göre beslenme planını yapacaksın.

Videolarda ki insanlardan kaç tanesi tamamen yapabiliyor. O yüzden hiç moralini bozma. Sen daha bu spora yeni başladın. Onlar aylardır belki senelerdir yapıyor.

Ben 32 yaşındayım 113 ile başlayı 88e kadar inmeyi başardım. Tabi l-karnitin ile bunu becerdim. Keşke 16 yaşında olsam da bu kardiyo sporlarını yaşamımın bir parçası haline getirseydim.

Sen sabırlı ol yeter. vücudun bir süre sonra baş etmeyi başarıyor. Önemli olan zihinsel hazırlık. Vazgeçmemek. 2. önemli etkende beslenme. Dengesiz beslenme ile iyi sonuçlar alınmaz.

Boyum ve yaşıma göre diyetisyen dedi 9kg fazlam var spora hiç başlamadan önce 84 kg dim internetten öğrendiice spor salonunda yapıyordum. 74 e kadar düştüm l-carnitine ile beraber. Suan 65 olmak istiyorum kilom göbek ve kalcalarimda var aşırı derecede birikmiş şekilde. Vücudumun şekle girmesini istiyorum ama ondan önce yağları yakmaliyim. Hareketleri yari yarıya yapınca 600cal veriliyorsa harika bu yüzden tekrardan başlıyorum.

• Insanity programının videolarını nihayet indirdim. Full hd led tv'de seyretmesi ayrı zevkli oluyor. Ama bir de Türkçe olsaydı...
  • Herkese merhaba. Ben 1.76 boyunda 98 kilodayım. Gecen sene bu zamanlar yaklasık 92-93 kiloydum ancak yazın sigarayı bırakmamla birlikte durdulamaz kilo alımıyla bu kiloya ulaştım ne yazık ki. Ayrıca geçen sene azda olsa düzenli bir spor hayatım vardı. Salona gidiyordum ve bir amatör futbol takımındaydım. Bu sene bunlarıda bırakınca aldıgım kilolar vücudumda artık tamamen yer etmiş durumda. Yazılanları okudugumda herkes az cok olumlu sonuclar almış. Geçen sene spor yaparken normal kilomdan aşagı fazla inememiştim bu yüzdende şuan bende biraz karamsarlık mevcut. Şimdi ben bu programa başlamak istiyorum ancak bir kaç sorum olacak. Öncelikle bu programla birlikte kesin olarak diyet yapmalımıyım yoksa düzenli bir yemek alışkanlıgıda yeterli olur mu? Malum öğrenci oldugum için öyle sabah kalk yogurt ye, öğlen tavuk ızgara ye, akşam salata ye falan zor oluyo. Ama yinede en azından bir düzene sokabilirim gibi geliyor. Peki beslenmeye fazla dikkat etmedende bir sonuc alınabilir mi? Gerçi kesin bir sonuç veriyor diyorsanız bir şekilde beslenme olayınıda düzene sokmaya çalışabilirim çünkü internette gördügüm videolarda gerçekten harika sonuçlar var. Uygulayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar

Sadece bir hatırlatma yapmak istiyorum aktivite sırasında karamsarlık yaşayan arkadaşlar için. Diet ve spora ilk başlanıldığı zaman ilk hafta vücut su kaybeder ve kilo düşüşü yaşanır.Buna şişlerim indi denir genelde. Daha sonraki 15 günlük süreçte kilolu arkadaşlar için söylüyorum, iç yağlar yakılmaya başlar. Yani ilk karaciğer ve böbrek daha sonra da diğer organları kaplayan yağ oranları düşer. Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz. Eğer dietisyen kontrolünde zayıflamaya başladığımızda makinede yapılan ölçümlerde totalde 2 kilo verdiysek eğer,yağ ve kas ölçümlerinde yağ 4kg gitmiş kas 2 kg artmış derler.Yani toplamda yine 2 kg vermiş oluyoruz. Bu noktada morali bozmamak gerekmektedir. Daha önce sporla uğraşan ve vücut kas oranı yüksek kişiler daha hızlı kilo verirler. Kasları saran yağ tabakası sporla daha hızlı incelir. Bu nedenle kilo vermek kısa soluklu bir iş olmadığından inancıda kaybetmemek gerekir. Herkese iyi çalışmalar.

• pm link atarmısınız rica etsem?
  • 2. insanity programım 31 aralıkta bitecek =) Asylum yapan var mı ?
    Ben 81 den 63'e indim. =)
  • proğramı bana gönderebilirsen çok sevinirim pm denlinkte olabilir
  • link atın pm den lütfen ya çıldırmak üzereyim ara ara bıktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih6303

link atın pm den lütfen ya çıldırmak üzereyim ara ara bıktım

Torrentten indirmeyi biliyor musun?
    Sana linkini atayım???

EDİT: YUKARIDAKİ MESAJLARIMDAN BİR TANESİNDE VAR. BİR SONRAKİ LİNKTE DE BAŞKA BİR ARKADAŞ PROGRAMLA İLGİLİ DÖKÜMANLARI ATTI. OKURSAN OLAYI ÇÖZERSEN. YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM YAPAMAZSAN DA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_ -- 25 Aralık 2012; 14:52:33 >
  • sinavlarim sebebiyle birakmak zorunda kalmistim ama bu sefer inancli sekilde tekrardan basladim dun , boy 1.83 kilo 86 , ilk defa bu kiloya ulastim hayatimda , hedefim 76. Ciddi zor bir program ama hele pure cardioda yikiliyorum yerlere 40 defa durduyorum :)

• Shaun T'nin antreman başlarken bağırması kadar insana gaz veren başka bir şey var mı spor adına arkadaşlar :))

00:05'de....:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_ -- 26 Aralık 2012; 9:51:41 >
  • ben bunu ekimde keşfettim 1 2 gün yaptım yapamadım bıraktım üşendim doğrusu ama geçen hafta çok enerji doluydum başladım sonra hadi başlamışken falan öyle devam etti şuan 2.haftadayım 10.gün bitti durumu sorarsanız ilk haftadan sonra alışıyosunuz ve 45 dk sizin için çabuk geçmiş oluyor artık hem zor gelmiyor hemde keyifle yapıyorum baştan başlayıp taaa ilk strechten sonraki ağır hareketlerin ikinci seviyesine kadar dayanabiliyorum ordan sonra 30 saniye değilde 1 dk mola verip hareketleri tamamlıyorum yani benim için 45 dkda değilde 50 dk da falan bitiyor

edit: fit testi yapmıyorum bu olumsuz yönde etkiler mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn35 -- 27 Aralık 2012; 0:53:59 >
  •  Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı)

P90x ile arasında ki fark
  • Herkese merhaba,
    Insanity programını bugün yapacağım fit test le bitiriyorum. Spor geçmişim olduğu için programa ayak uydurmam çok zor olmadı fakat kardiyo olarak aktif spor zamanımda hiç bu kadar yorulmamıştım. Sonuçlarından çok memnunum. Özellikle hiç diyet yapmadığım (tabi kendimce uyguladığım bazı yeme prensiplerim var) göz önüne alınırsa bence gayet başarılı bir program. Normalde bu tarzda hazırlanan ve reklamı yapılan programlara itibarım yoktur. Ancak antrenman programlarından anlayanlar, insanity nin bir çok yaş grubundan ve fiziksel özellikten insan için hayatlarını değiştirmek veya yaşam kalitelerini artırmak için girecekleri yolda başlangıç için çok faydalı olduğunu onaylayacaklardır. Eğer insanity de ilk seferinizse ve hareketleri tamamen yapamıyor ya da yerlerde sürünüyorsanız hiç üzülmeyin. Araştırırsanız videolarda arkada gördüğünüz insanların çoğunun ilk halinin şişman, yağlı tipler olduğunu göreceksiniz. Önemli olan azimli bir şekilde ve spor disiplinini benimseyerek( yani antrenman programına ne olursa olsun sadık olmak) girdiğiniz yolda ilerlemektir. İlk seferinizde karşınızdaki insanlar gibi yapamasanız da ikinci hatta üçüncü 60 günün sonunda hedefinize ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın. Bu programla gelişecek olan kardiyo ve fiziksel (hatta eklemsel) özellikleriniz sayesinde daha zorlu antrenmanlara hazır olacaksınız. Unutmayın, insanın en büyük engeli kendisidir. Herkese iyi sporlar:)

• meraba bende bu setten almak istiyorum ama tam olarak nerden alıcamı ve setin icinde nelerin olması gerektini bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizsarıkaya

meraba bende bu setten almak istiyorum ama tam olarak nerden alıcamı ve setin icinde nelerin olması gerektini bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Videolarını internetten indirebilirsin. Bu programı yaparken herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmuyor.Sadece yere mat sererseniz sese engel olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.