Şimdi Ara

İnsan vücudunun rastgele oluşma ihtimali? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
6
Favori
14.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternette aratsan onlarca örnek bulubailirsin

• insan vücudunun rastgele oluşamayacağı onun mutlaka bir başka varlık tarafından tasarlandığını düşünenler nasıl oluyorda alalhın kendi kendine oluşabileceğine inanıyor bende buna hayret ediyorum. buna cevap verebilen daha bir tane bile müslüman adam görmedim. hepsi cevap vermiş olmak için ezberlenmiş düşünülmeden verilmiş cevapları veriyorlar: -yaratıcının yaratıcısı olmaz. - yaratıcı yaratılmadı hep vardı. ozaman bende diyorum insanda yaratılmadı insanın bir yaratıcısı olamaz!

• HeavenlyBlue kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • holiganx61 kullanıcısına yanıt

ozaman allahta biri tarafından tasarlandı. öyle mükemmel bir varlığıda tasarlayan biri olmalı mutlaka. allah gibi yaratma kabiliyeti olan 99 sıfatı olduğu iddia edilen bir varlığın tesadüfen oluşmasına inanıyorsunuz ama insan gibi çok kusurlu bir varlığın tesadüfen olabileceğine inanmıyorsunuz ahahha bugünde güldüm çok şükür :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entel Maganda -- 18 Ocak 2021; 14:46:6 >
  • Mantarın Başı kullanıcısına yanıt

İslami siteden evrim öğrenmeye çalışmak yerine bu işe yıllarını vermiş bilim adamlarının yazılarını/kitaplarını dikkate alsan daha güzel olur tabi amacın gerçekten öğrenmek ise.

• HeavenlyBlue kullanıcısına yanıt

Ne mübarek adamlarmış. Her sözlerine güvenebilir miyiz bu adamların? Bir gün yaramaz dediklerine ertesi gün şu işe yarıyor diyen adamlara güvenebilirsiniz.

Var olan herşey, insan zekası doğasının gereği olarak mükemmel oluştuğunu görür. Zira bir maymun zekasıyla bunu değerlendir(e)mezdiniz . Bir sincap zekasıyla, vücudun birleştirici, onarıcı ve beynin inanılmaz karmaşık yapısının ne denli muntazam oluştuğunu sor-gu-la-ya-maz-dı-nız!!! Bu nedenle insan zekasıyla bu konuda yapılan tüm önermeleri ve bu tür saçma değerlendirmeleri es geçin. Zira karpuz ne kadar mükemmel bir karpuzum diye kendini sorgulamıyor yada incelemiyor. Şayet karpuz da kendini inceleyebilseydi, kendisi için de mükemmel oluştuğunu söylerdi.

Şunu asla unutmayın! Tanrı ile ilişkilendirirsek konuyu; Bu yeryüzü senin için yaratıldı ve sen elbette mükemmel olmak sorundasın. Yoksa dünyayı kelebekler yönetirdi..

Sigaranı tutmak için 20 den fazla kemiğe ihtiyaç duyuyorsun! Peki neden tek bir elde 1 kemik yok ?

Çünkü öyle olmaz zorunda ! Yoksa insan olmazdın ve tanrı çok gücenirdi

Boşver hocam sen, gözlerini gerçeklere kapatmaya ve sorularlaislamiyet okumaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenlyBlue -- 18 Ocak 2021; 18:43:59 >
  • Kingo Panda kullanıcısına yanıt

Bu bakış açısıyla anlıyoruz ki insan düşünebilen bir canlı. Zaten söylemek istediklerimi alt metin olarak yazmışsın. Neden kuran bir karpuza inmedi? sorusu ne kadar saçma değil mi?

Evrenin merkezi insandır. Dünyanın doğal olmayan düzeni insan aklı ile şekillendi. Binalar, kanunlar vb.

Dünyayı insan yaptı diyebiliyor musun? :)

Bu kanunlar maymunlara uygulanmıyor. Cezai ehliyetleri yok. İnsanın, yaratıcıyı düşünen bir canlı olması sence tesadüf mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mantarın Başı -- 19 Ocak 2021; 9:45:31 >
  • Windowsun oluşması bebeğin önüne klavye koyan bill gates in her akşam çocuğun klavye ile rastgele yazdıklarını ekleyip en son satırda windows is ready yazdığında derlemesi iledir diyen biri benim gözümde daha bilimseldir.
  • Topraktan oluşma ihtimalinde bir sorun yok, rastgele oluşma ihtimali sorunlu öyle mi?  

• harbidenmi H kullanıcısına yanıt

Ol deyince oluveren bir yaratıcıdan söz ediyoruz. Toprak tek başına insan üretemez.

• ilk soruyu değiştiriyorum, kimsenin kanıtlayamadığı bir varlığın olduğunu varsaymakta ve o ol deyince olmasında bir sorun yok rastlantısal olması sorunlu öyle mi  

• Yalnız rastgele değil, belli bir süreçten geçerek, dış etkenlere uyum sağlayarak...
    Her organın, uzvun, şimdi bazıları kullanılmasa da, zamanında oluşması için bir sebebi vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayser -- 19 Ocak 2021; 13:30:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Rastgele olması sorunlu evet. Bu ekosistemin rastlantısal olduğuna inanıyorsun ama bunun bir yapanı olduğuna inanmıyorsun. Düzeni yaratanın, olmadığına inanmak sorunlu değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mantarın Başı -- 19 Ocak 2021; 13:36:56 >
  • Kayser kullanıcısına yanıt

İnsana ihtiyaç mı vardı? Ateşi yakan şey neydi? Reaksiyon alabilmek için kibrit ile odunu birleştirmek lazım.

Ateş kendiliğinden yanacak, üzerinde pişireceğim yemek kendiliğinden yapılacak. Malzemelerini yan yana koysam ve milyarlarca yıl geçse, o malzemeler bana imam bayıldı veya lahmacun yapabilir mi? Bunun için usta gerekmiyor mu?

dediğini terse çevirirsek, sende bunların rastlantısal olduğuna inanmıyorsun ama kanıtlanamayan bir varlığın bunları yaptığına inanıyorsun. bu garip değil mi ?

Kanıtları ortada değil mi? Ben bu sistem kendi başına var olamaz diyorum. Cevabım belli.

Sonsuz sayıda senaryo düşündüğümüzde evet, rüzgar eser, deprem olur toprak sallanır, başka canlı gelir biraz dürtükler... Kısaca dış etkenlerle sonsuz senaryoların birinden illaki lahmacun çıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrim yok diyenler açık söylüyorum cahil adamlardır.

Çünkü bu adam kimyayı, biyolojiyi, maddelerin birbirleri ile etkileşimini bilmez. O yüzden hayret eder, imkansız der. Bilmediğimiz şeyler bizi her zaman hayrete düşürür.

Tıpkı yıldırımın nasıl çaktığını anlamayan ortaçağ insanı gibilerdir. Yıldırıma bakıp bu tanrıdan der. Elektromanyetizmayı bilmediği için hayret eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 19 Ocak 2021; 12:51:48 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.