Şimdi Ara

İnşaat teknikerliğinden mezunum açıktan 4 seneliğe tamamlamak istiyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A değerli dostlar, Ben İnşaat teknikeri olarak mezunum. hem askerliği kısa dönem yapmak ve bana faydası olacağını düşünerekten açıktan 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Şuan ki İnşaat teknikerliğinin üstüne koyabileceğim bana fayda sağlayacak bölüm hangisi olur? 4 seneliğe tamamladığımda İnşaat teknikeri olarak gözükebilir yada kpss den teknikerlik olarak atanabilir miyim ?bu sorulara bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum.Sayg

• kpss tercih klavuzunda lisans diploması olanların önlisans kpss sınavına giremez diye bir şart bulunmuyor fakat lisans diploması olanlar daha alt seviyeden kpss'ye giremez diyenler var. Ben iki farklı seviyeden sınava aynı sene içerisinde kesinlikle giremezsin, bir sınavı seçmek zorundasın diye biliyorum. Klavuzda verilen bilgiler bu şekilde. Sadece önlisans diplomasına sahip olanlar, ortaöğretimden giremez diye bilgi var. Bu bilgilere göre teknikerlik hakkın kaybolmaz. Sen onu haketmişsin.

bölüm olarak işletme, kamu yönetimi veya çalışma ekonomisi okuyabilirsin.
  • İlgi ve bilgin için teşekkür ederim, çevremden kpss ye açıktan okuduğun bölümle girmek zorundasın teknikerlik hakkın iptal olur diye söylenmişti. bende böyle birşey varsa tekniklerlik hakkımın iptal olacağı için açıktan okumak istememiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra_R

İlgi ve bilgin için teşekkür ederim, çevremden kpss ye açıktan okuduğun bölümle girmek zorundasın teknikerlik hakkın iptal olur diye söylenmişti. bende böyle birşey varsa tekniklerlik hakkımın iptal olacağı için açıktan okumak istememiştim...

ben klavuzlarda hakkının kaybolduğuyla ilgili bir bilgi bulamadım. Sende bir göz gezdir istersen. En güncel KPSS önlisans klavuzları. Orada tüm prosedürler ayrıntılı olarak anlatılmış. En doğru resmi bilgiler bu klavuzlarda. Göz gezdirmen tüm merakını giderecektir.

Başvuru klavuzu
    http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60320/h/2012kpssortonlisanskilavuz-1072012.pdf

Tercih Klavuzu
    http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2012/KPSS/KPSS_2012-2_TERCIH_KILAVUZ.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

quote:

İlgi ve bilgin için teşekkür ederim, çevremden kpss ye açıktan okuduğun bölümle girmek zorundasın teknikerlik hakkın iptal olur diye söylenmişti. bende böyle birşey varsa tekniklerlik hakkımın iptal olacağı için açıktan okumak istememiştim...

ben klavuzlarda hakkının kaybolduğuyla ilgili bir bilgi bulamadım. Sende bir göz gezdir istersen. En güncel KPSS önlisans klavuzları. Orada tüm prosedürler ayrıntılı olarak anlatılmış. En doğru resmi bilgiler bu klavuzlarda. Göz gezdirmen tüm merakını giderecektir.

Başvuru klavuzu

Tercih Klavuzu

oku oku bitmiyor ama aradığım galiba bu , birden fazla diplomalarda tercih hakkı 1 diploma üzerinden yapılmaktadır 1 tane secmelısınız diye açıklama var...

''Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adayların,aynı anda her iki diplomalarında yazan
    program/alanlarına yönelik tercih yapmaları mümkün değildir. Bu durumda bulunan adayların, hangi
    program/alan bilgisine göre tercih yapacaklarına, tercihlerini kaydetmeden önce karar vermeleri ve
    Merkezimiz kayıtlarında yer alan mezuniyet bilgilerinden farklı, diğer diplomalarında yazan
    program/alanlarına yönelik tercih yapmak istedikler taktirde yukarıda belirtildiği şekilde değişiklik
    işlemlerini yaptırmaları gerekir.''

Ufak bir sorum daha olacak forum'u tam olarak bilmiyorum , iş ilanları var mıdır ?

Çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğin için...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

quote:

Başvuru klavuzu

Tercih Klavuzu

oku oku bitmiyor ama aradığım galiba bu , birden fazla diplomalarda tercih hakkı 1 diploma üzerinden yapılmaktadır 1 tane secmelısınız diye açıklama var...

''Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adayların,aynı anda her iki diplomalarında yazan
    program/alanlarına yönelik tercih yapmaları mümkün değildir. Bu durumda bulunan adayların, hangi
    program/alan bilgisine göre tercih yapacaklarına, tercihlerini kaydetmeden önce karar vermeleri ve
    Merkezimiz kayıtlarında yer alan mezuniyet bilgilerinden farklı, diğer diplomalarında yazan
    program/alanlarına yönelik tercih yapmak istedikler taktirde yukarıda belirtildiği şekilde değişiklik
    işlemlerini yaptırmaları gerekir.''

Ufak bir sorum daha olacak forum'u tam olarak bilmiyorum , iş ilanları var mıdır ?

Çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğin için...

orada aynı öğrenim düzeyinde diyor. Örneğin iki önlisans diplomasına sahipsen birisini seçmelisin diyor. Orada bile hakkın kaybolmuyor. Sadece ikisini aynı anda seçemezsin sadece birinden tercih yapabilirsin onuda kendin seçeceksin diyor. Bir hak kaybı yok yani.

• Arkadaşlar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen. Eğer 4 seneliğe tamamlarsan sadece tamamladığın bölümden tercih yapabilirsin önlisanstan sınava giremezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçanZebra

Arkadaşlar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen. Eğer 4 seneliğe tamamlarsan sadece tamamladığın bölümden tercih yapabilirsin önlisanstan sınava giremezsin.
    mezun olmadan önce sorunu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 14 Ocak 2013; 13:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ün!em

Arkadaşlar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen. Eğer 4 seneliğe tamamlarsan sadece tamamladığın bölümden tercih yapabilirsin önlisanstan sınava giremezsin.

Misal işletmeyi bitirdim açıktan , İnşaat teknikeri olarak gözükemicek miyim ?
  • quote:

quote:

diploman olur gözükürsün ama kpss de önlisansdan giremezsin ve inşaat teknikeri olarak tercih yapamazsın işletme olarak yaparsın
  • quote:

quote:

quote:

diploman olur gözükürsün ama kpss de önlisansdan giremezsin ve inşaat teknikeri olarak tercih yapamazsın işletme olarak yaparsın

Bu çok kötü o zaman ya :(
    teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

hocam pekı +2 okumanın okudugun programa bı faydası yokkı o zmn adam devlette calısamıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: ustad53

quote:

quote:

quote:

hocam pekı +2 okumanın okudugun programa bı faydası yokkı o zmn adam devlette calısamıcak

malesef yapamıyor önlisanstan ama özelde çalışabilir..

• quote:

S.A değerli dostlar, Ben İnşaat teknikeri olarak mezunum. hem askerliği kısa dönem yapmak ve bana faydası olacağını düşünerekten açıktan 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Şuan ki İnşaat teknikerliğinin üstüne koyabileceğim bana fayda sağlayacak bölüm hangisi olur? 4 seneliğe tamamladığımda İnşaat teknikeri olarak gözükebilir yada kpss den teknikerlik olarak atanabilir miyim ?bu sorulara bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum.Sayg

kpss den atanabilirsiniz evet . yök foruma isteklerinizi yazarsanız daha etkili olur. teknik öğretmenler istediklerini alıyorlar onlar yök foruma 70bin mesaj attılar yök başkanı geçen gün açıkladı.
  • teşekkür ediyorum hepinize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.