Şimdi Ara

İnşaat Mühendisliği Maaş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
8
Favori
175.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Bazıları çok sallamış
    17 gün sonra 1 yıllık mezunum
    Maaş 3.300 tl+3 mühendis şehir merkezinde kalıyoruz. 3 öğün yemek şirkette. 3 muhendise bir araba verdiler Mitsubishi Pickup. SSK 3000 üzerinden yatıyor. Mezun olduğun okul önemli ama önemli olan işi götürebiliyor musun odur. Termik Santral yapımında çalışıyoruz 45 bina var kişi başı 15 bina düşüyor. 3 mühendis olarak bunlara bakıyoruz yonetici olmayı öğreniyoruz inanin. Eğer bişeylerden feragat edebilecekseniz yapın bu mesleği.

Şantiye sefimiz 10 bin alıyor. Ayrı ev araba. Proje Müdürümüz 16 bin alıyor...

proje müdürünüz kaç yaşında 45 var mı=
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Bazıları çok sallamış
    17 gün sonra 1 yıllık mezunum
    Maaş 3.300 tl+3 mühendis şehir merkezinde kalıyoruz. 3 öğün yemek şirkette. 3 muhendise bir araba verdiler Mitsubishi Pickup. SSK 3000 üzerinden yatıyor. Mezun olduğun okul önemli ama önemli olan işi götürebiliyor musun odur. Termik Santral yapımında çalışıyoruz 45 bina var kişi başı 15 bina düşüyor. 3 mühendis olarak bunlara bakıyoruz yonetici olmayı öğreniyoruz inanin. Eğer bişeylerden feragat edebilecekseniz yapın bu mesleği.

Şantiye sefimiz 10 bin alıyor. Ayrı ev araba. Proje Müdürümüz 16 bin alıyor...

hangi okuldan mezunsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusya'da 3000/5000 dolar arasıydi gecen sene

• İnşaat mühendisi olunca nelerden feragat etmeliyiz?

• Maasin kisisel olarak kendini gelistirmene ve iyi bir universiteden mezun olmana bagli. Aylik bin tl ye çalisan da vardir 1 milyon tl ye de calisan da vardir. Herkes hak ettigini yasar. Fark yaratiyor, hak ediyorsan sirketler pesinden kosar ama sanalda hayatini geçirip dana gibi yatip sonra da verilen asgari ucrete "bunlar köle ariyor yeaaa, ne çalisacam is yok yeaaaa, ulke ekonomisi batmis yeaaaa" der durursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: rashid52

İnşaat mühendisi olunca nelerden feragat etmeliyiz?

yanlis alinti

• Bir iş görüşmesi öncesi en önemli bilinmesi gerekenlerden biride konuşacağınız ücreti tanıyabilmektir. Ücreti tanıyabilmek demek aslında bir anlamda sizin önününe sunulan ücretin net olarak size ne kadar geri döneceğini bilebilmektir. Genellikle iş görüşmeleride hep önünüze aylık brüt ücretiniz veya yıllık alacağınız brüt ücret getirilir. İşte bu noktada sizin bu brüt ücretin nette ne kadara karşılık geleceğini bilmeniz gerekir. Bu sebeple görüşmelere gitmeden önce brüt ile net arasındaki aylık geçişleri tanıyarak bilerek gitmenizi öneririm.
    size bu konuda şu site yardımcı olabilir : www.netmaashesaplama.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayatora -- 28 Temmuz 2013; 15:33:50 >

• King_Leoric31 kullanıcısına yanıt
    atla devede olsan ne kadar farklı bı ozellıgın olabılır merak edıyorum ustalar kalfalar bılır zaten n eyapılacagını sen onlara supervızorluk vasvınla yardımcı olacaksın ..
  • virtusft kullanıcısına yanıt
    sana öyle geliyor bu işlerin içinde olmadığın için böyle bir durum var sanıyorsun
  • şu piyasada tanıdığım zengin adamlar ya inşaat mühendisi ya da mimar.
    İnşaat Mühendisi değilim ama olsaydım mutlaka kendi işimi yapardım
  • 2013 yılı için 3.500 bin lira burada yazıyor dostum
    http://www.maaslari.org/muhendis-maaslari/insaat-muhendisi-maaslari.html
  • Kafan çalışıyorsa azmin varsa ne okuduğunun pek önemi yok ;)
  • Arkadaşların dediği gibi 1000 TL alanda vardır 20.000 TL de. 1 alan kendini hiç yetiştirmemiş, bir yerden iş bulmuş direk başlamış olan genelde çevresi olmayan kişiler olur . Çok şanslıysanız, kendinizi iyi yetiştirmişseniz ve çevreniz varsa 4 bin ile de başlayabilirsiniz. Bunu bir şirket yöneticisi aynı zamanda A sınıfı iş güvenlik uzmanı biri dedi bana. Ama her şey sende bitiyor. O kadar geniş bir alan ki bu sorunun cevabı olmaz yani

@hayalprestm : Ben İnşaat Mühendisliği okuyorum. Sınıf ortalama 60 kişilik 10-15 kişi kız oluyor. Mimarlıkta kız sayısı epey artıyor yarıya yarı belkide daha fazla kız olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 31 Temmuz 2014; 22:37:48 >
  • bende inşaat müh. okuyorum iyi para kazanmak için rusya da okumak lazım o zaman rusça bilmek şart mış sonuçta ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPOTEK

bende inşaat müh. okuyorum iyi para kazanmak için rusya da okumak lazım o zaman rusça bilmek şart mış sonuçta ?

yoo şart değil olsa iyi olur tabi de

ingilizceyi 'çok iyi' hale getirmeye çalışın,çok çok iyi ama anadile yakın

• mühendislerin polis falan gibi belli bir maaşı yokki
  • özel sektör hocam ama kamuda da çalışabilirsin @su_şişesi
  • Ulan ağzı olan cevaplamış.Size tavsiyem üniversitenin önemi yok diyen adama kulak asmayın.itü odtü boğaziçi mezunları her zaman fazlasıyla öndedir.iş derdi asla çekmezler.ayrıca birileri devlet falan demiş bu üniversitelerde okuyan adamlar devlete tenezzül dahi etmezler.bilgisi olmayan kulaktan dolma şeylerle konusup insanları kandırmayın.itü inşaatta okuyorum itünün abet akreditasyonu var dünyanın her yerinde diplomam iş yapıyor.yüzlerce mezun tanıyorum hepsi maddi olarak gayet rahat kimisi yüksek lisans yapıyor kimisi sahada çalışıyor.size esas tavsiyem üniversitenin önemi yok diyen adamı kaale alıp adam yerine dahi koymayın.dünyanın ilk 200 ündeki 3 üniversiteden mezun olan adam iş aramaz iş onu arar emin olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tralles_09 -- 5 Eylül 2015; 18:01:28 >
  • rashid52 kullanıcısına yanıt
    En önemlisi haftasonu tatilini unut. Şantiyelerin %90'ı haftasonu da çalışıyor.

Ben İzmir'deki 7-8 sene deneyimli inşaat mühendislerinin maaşlarını merak ediyorum.
    Bilen var mı?
    Malum İzmir'deki her mesleğin maaşları İstanbul'a göre çok daha az.
  • tralles_09 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum..üniversitenin adının önemi her meslek için geçerli..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.