Şimdi Ara

İnşaat Mühendisliği Maaş (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
8
Favori
175.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim komşu inşaat mühendisi mezunu bir şirkette insaat proje koordinatoru 12bin € alıyor.(60 yaşında)
  • arkadaşım çeşitli çalışma şartları var. benim babam da inşaat mühendisi 21 yıllık mühendis serbet çalışırsan bir mimarla daire fiyatı 300 tl , 5 katlı 10 daireli bi apartman 3000 tl ye çiziliyor yani çizim süresi kendini verirsen en fazla 3-4 gün 10 dairenin. ayda 20-30 daire yapsan 5000-6000 tl. fakat serbest çalışırsan çok aktif olman lazım sürekli mimar mimar, müteahit müteahit dolaşman lazım. Şimdi yeni yapı denetim var eğer denetçi olursan maaşın 1,500-2000 tl. örneğin proje denetçsisi inşaat mühendisi sadece projeye imza atıyor ayda 1800 tl maaş alıyor.ha eğer şirkete ortak olursan gibi küçük şehirlerde bile ayda 6-7 bin tl kazanırsın. Kamudaki fiyatları ise hiç bilmiyorum.
  • Babam ODTÜ mezunu 15 senelik mühendis. 4 milyar civarı alıyor. Yeni aldıkları elemanları, İran'a 2500$'a + ordaki yemek, yatak gibi ihtiyaçları ile alıyorlarmış. Yeni mezun alıyorlarmış genelde.
  • Peki iş imkanı nedir ?
  • Sermayen ve çevren varsa okunabilcek en iyi mühendislik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Sermayen ve çevren varsa okunabilcek en iyi mühendislik.

kesinlikle sermayeye de gerek yok. tanıdığın çevresi olan en kötü bir müteahhit akraban olsun yeter.
    fakat kpdsyi geçmen lazım iyi bir maaş için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K U N -- 25 Mart 2011; 22:37:33 >
  • En okuyorum şuan, bildiğim kadarıyla cidden en geniş iş imkanına sahip mesleklerden biri.

Ama tabi bu birazda sana kalıyor, sen tutup gerekli altyapıyı kendine yaratmazsan(netcad,autocad,stat4cad,spa200,matlap,c#,3dmax,yabancı dil) kusura bakma kimse kolay kolay iş vermez. Artık bu devirde maalesef sadece okul yetmiyor. Kişisel gelişim artık tavan yapmış durumda, eğer kendine birşeyler katabilirsen inan ki iş bulmanda o kadar kolaylaşır.

Ha olmadı KPSS'ye girersin. Ya belediye,olmadı DSİ, olmadı Karayolları girersin bir yere 1500 maaş ile başlar rütbene göre 2000 küsür civarı maaş ile devam edersin.
  • Ben 2010 mezunu inşaat TEKNİKERİ ' yim Şuan taşeron bir firmada saha teknikeriyim 2000 tl maaş alıyorum. Önumuzdeki ayda zam beklıyorum. İnşaat işi sadece Bilgi, İyi bir iletişim ,ikna kabiliyeti ve SİYASET ten ibaret. Ayrıca inşaat muhendısı olsam Cok daha farklı olacağıma da inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krkmazomer -- 27 Mart 2011; 22:08:07 >
  • inş mühendisi olan yada su an da okuyan birinden bilgi edinmek istiyorum yardımcı olur musunuz?
  • 700+yemek+yol ciddiyim İstanbul da çalısıyorum
  • İnşaat mühendisliğini bilmiyorumda bir tanıdığım ODTÜ Mimarlık mezunu. Şu an Kültür Bakanlığı'nda başmüfettiş. Çok bir para almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dothraki -- 10 Aralık 2011; 12:53:05 >
  • Arkadaşımın babası YTÜ mezunu, 20.000 alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

quote:

Orijinalden alıntı: okanb3

Babam ODTÜ mezunu 15 senelik mühendis. 4 milyar civarı alıyor. Yeni aldıkları elemanları, İran'a 2500$'a + ordaki yemek, yatak gibi ihtiyaçları ile alıyorlarmış. Yeni mezun alıyorlarmış genelde.

Yapma bunu şevkimi kırıdn ya .. ODTÜ mezunu en az 8bin almasını beklerdim .. ODTÜ makina mühendisi tanıdığım var oda 20 senelik falan mühendis ve 10 bin alıyor ..

Yeni gördüm mesajını. :) Valla açıkcası durum bu. :) Ki oraya da kolay kolay giremedi. Çoğu şirket bu maaşı bile çok pahalı buldu.
  • Mühendisliğin her alanı,kreatif düşünme ve piyasa analizi yeteneğini şart koşuyor.

Eğer bir kişi en dandik İ.M bile bitirse,biraz sermayeibiraz işbilirlik ve çevre ile kafa çalışıyorsa parayı ağlatır.En azından yatırım yapabilecek kadar para kazanır.

Sonuçta serbest piyasa hariç verilen maaşlar belli,o maaşla ancak hayatınızı idame edebilirsiniz.
  • çoğusu sallıyor
  • Şimdi şu yukarıa boş beleş sallayanları bir tarafa koy hatta netteki tüm bilgileri ibr tarafa koy ve alttaki sese kulak ver.

Üniversite-Üniversiteden Sonraki 5 Yıl 750-2000 TL
    Üniversiteden 5 yıl-Üniversiteden 10 yıl arası 3000 TL

3500 TL'den fazlasını düşünme hayal kırıklığına uğrarsın.

Tabii gece gece şantiyeye gidip pislik içinde yüzüp amelelere laf anlatmaklan da uğraşacaksın usta sana kafa tutacak müteaahhit ezecek vesaire vesaire.

Okunacak bölüm değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfgang Heisenberg -- 10 Aralık 2011; 13:19:33 >
  • Tanıdıklarım, çevrem genelde inşaatcı. (Mühendis-tekniker-işçi-müteahhit falan işte ne ararsanız var)

Bende Tekniker olarak çalıştım inşaatlarda.

Şimdi Mühendis şu parayı alır diye bi kaide yok. Adam isterse İTÜ yü birinci bitirsin, çalışma alanı, verimliliği önemli. Saha mühendisi olan birisi, Yeri gelir teknikerden az para alabilir. Ben 1500 TL teknikerken para alıyordum, mühendis arkadaş yeni başlamış, oda 1100 TL civarı alıyodu.

Yapı denetimlerde çalışıp 900 TL maaş alan arkadaşlarımda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKavinsky -- 10 Aralık 2011; 13:25:36 >
  • Bi şirkete kapak atarsan maaşın net 6000Tl olur eğer itü yıldız teknik gibi yerlerden mezunsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1270393

Bi şirkete kapak atarsan maaşın net 6000Tl olur eğer itü yıldız teknik gibi yerlerden mezunsan

Yavaş dostum yavaş...........................................

Okulun hiçbir önemi yok...........................................
  • Bu sene mezun oldum yapı denetimde çalışıyorum 1000 tl maaş ile. Yapı denetimler genelde yeni mezunları alırlar ve pek para vermezler.Ama başlangıç için çok da kötü değildir.Yeni mezun arkadaşlar biraz şanslılar ise 2000 tl ye kadar da iş bulabilirler. Yurt dışında çalışırsanız 4000+ maaş alırsınız ama ortamı nasıldır bilemem.Ben 1000 tl alıyorum ama 2000 tl lik iş de buldum gitmedim sırf yol 3 saat sürüyo diye Çok para kazanmak istiyorsanız ya sermayeniz olucak yap sat yapıcaksınız ya da bol bol şantiye tozu yutacaksınız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.