Şimdi Ara

İnşaat Mühendisliği Maaş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
8
Favori
175.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sermaye ve çevre varsa donanımlıda mezun olduysan sana en çok kazandıracak mühendisliklerin başında gelir İnşaat Mühendisliği.
    Yok işsiz bir dünya insan varmış vs vs..Herkes kendine bakıcak arkadaş dünya kadar boş insan mezun oluyor her yıl üniversitelerden.Türkiye hala yapılaşmaya devam eden ve çok büyük eksiklikleri olan bir ülke.İş alanı çok..
  • konuyu bastan sona okudum o kadar cok atıp tutan varki. birde çogu kişi halk arasında iyi diye tabir edilen üniversitelerden mezun olununca mükemmel rakamlarla maas alınacagını sanıyor ya bişey diyemiyorum.. bu ayrımları mühendislik okumaya basladıktan 1-2 sene sonra yapabilirsiniz. mühendislik son sınıf ögrencisiyim. herseyin farkındayım tek diyecegim düsük maaslara atlamayın kendinizi biraz agırdan satın ve devlette rahat ederim diyip devlet için kasmayın. devlette yaptıgınız iş mühendislik olmayacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

konuyu bastan sona okudum o kadar cok atıp tutan varki. birde çogu kişi halk arasında iyi diye tabir edilen üniversitelerden mezun olununca mükemmel rakamlarla maas alınacagını sanıyor ya bişey diyemiyorum.. bu ayrımları mühendislik okumaya basladıktan 1-2 sene sonra yapabilirsiniz. mühendislik son sınıf ögrencisiyim. herseyin farkındayım tek diyecegim düsük maaslara atlamayın kendinizi biraz agırdan satın ve devlette rahat ederim diyip devlet için kasmayın. devlette yaptıgınız iş mühendislik olmayacaktır..

Abi ne muhendisligi okuyorsun?
  • hazır inşaatçılar burdayken sorayım jeofizikçiler iş yaparmı şantiyelerde türkiyede iş bulma imkanı varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

hazır inşaatçılar burdayken sorayım jeofizikçiler iş yaparmı şantiyelerde türkiyede iş bulma imkanı varmıdır.

2000 lira alan birisini duymuştum fakat iş bulmak için çok çabalamıştı

Ayrıca benim kuzenim inşaat mühendisi ihale ve hakediş yöneticisi girdiği firmada 850 TL kabul edip girdi şu an 29 yaşında ve 3.800 gibi bir ücret alıyor şirketin verdiği arabası da var
    Kuzenime güvenerekten inşaat mühendisi olmak istiyorum açıkçası çevremiz de az çok var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

konuyu bastan sona okudum o kadar cok atıp tutan varki. birde çogu kişi halk arasında iyi diye tabir edilen üniversitelerden mezun olununca mükemmel rakamlarla maas alınacagını sanıyor ya bişey diyemiyorum.. bu ayrımları mühendislik okumaya basladıktan 1-2 sene sonra yapabilirsiniz. mühendislik son sınıf ögrencisiyim. herseyin farkındayım tek diyecegim düsük maaslara atlamayın kendinizi biraz agırdan satın ve devlette rahat ederim diyip devlet için kasmayın. devlette yaptıgınız iş mühendislik olmayacaktır..

tekstil müh. durum aslında aynı, tekstilde bile 20000 liraya calısan var. tabi 1000 lirayada.. mühendislik dalından daha çok (biliyorum sıkıldınız bu lafı duymaktan ama yine söylicem) kendinizi ne kadar geliştirdiginiz ve cevreniz önemli.

• iyi ünilerde okumayanların ortak lafı

üniversite önemli değil.

zaten derece yapan eşşek olduğundan zor yerlere gidiyor.
  • senin çevrene, bilgine, aktifliğine, sosyalliğine bağlı bi olay alacağın maaş. aktif biri olmak gerek öyle iyi yerlere gelebilmek çok para kazanabilmek için. işi zaten öğrenirsin

•  İnşaat Mühendisliği Maaş
  • msjm blnsn
  • Gemi insaat mühendislerinin is imkanlari nasil acaba bilen var mi itü yildiz vb saglam universitelerden mezun olmus ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

iyi ünilerde okumayanların ortak lafı

üniversite önemli değil.

zaten derece yapan eşşek olduğundan zor yerlere gidiyor.

derece yapan adamın cok iyi mühendislik yapabilcegini nerden biliyorsunki? mühendislik apayrı bir daldır cok farklı bir düsünme yapısı gerektiriyor. süper zeka olan ve tüm dersleri cok iyi yapabilen adamdan cok iyi mühendis olur demek tamamen sacmalıktır. okulun kalitesinden bunu kestirmek yanlıstır yani. herşey sahada belli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 10 Aralık 2011; 23:33:17 >
  • quote:

quote:

quote:

tekstil müh. durum aslında aynı, tekstilde bile 20000 liraya calısan var. tabi 1000 lirayada.. mühendislik dalından daha çok (biliyorum sıkıldınız bu lafı duymaktan ama yine söylicem) kendinizi ne kadar geliştirdiginiz ve cevreniz önemli.

Anladım. Abi peki kendini geliştirmekten kastın ne tam olarak? Mesela ben bilgisayar ya da elektrik-elektronik mühendisliği düşünüyorum. Kendimi bu alanda nasıl geliştirebilirim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım. Abi peki kendini geliştirmekten kastın ne tam olarak? Mesela ben bilgisayar ya da elektrik-elektronik mühendisliği düşünüyorum. Kendimi bu alanda nasıl geliştirebilirim?

iki bölümde de epey programlama dersleri var. ben c++ ve matlab programlama dilini ögrendim. unutulmaması için sürekli tekrar yapman lazım. gerekirse kafandan amaclar üretip o amaclara ulasabilcegin programlar yaz. elektrik elektronik ise bilgisayara göre cok daha agırdır. staj dısında bos günlerinde mühendislerle birlikte calısabilcegin bir firma bul ve bos günlerinde orda calıs. inan insana stajdan cok daha fazla katkısı oluyor. seminerlere katılmaya bak bol bol sertifika topla. iş güvenligi egitimi alırsan harika olur. ingilizceyi tamamen bitirdikten sonra birde yeni bir dile baslangıc yaparsan düz bir sekilde mezun olun arkadaslarından birkac adım önde olursun ve tabiki maaşın cok daha hızlı katlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 11 Aralık 2011; 14:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Hocam diyelim 150 milyar sermaye var , nasil bir ise girebilirim ki ?

150 milyar gibi bir sermaye dediğin nedir arkadaşım ya... Annenin evini satıp işe mi gireceksin...
  • Sokaktaki 10 kişiden biri mühendis desem abartırım biraz ama..

Her yer Mühendis kaynıyor..
  • arkadaşlar ben bişrşey sormak itiyorum inşaat mühendisi veya mimarlıkta hiç kız var mı ben bunu merak ediyorum
    çünkü ben birkızım ve ilerde bu meslekleri düşünüyorum merak ediyorum
  • Ne güzel mezun olur olmaz 5 binler havada uçuşuyor. Odtü olsa olmazmıymış. Hahaha .

Ne zannediyorsunuz ki ? Millet aylarca işsiz gezip en sonunda 900 e talim ediyor. Biriside çıkıp kendinizi ağırdan satın demiş. Yılda kaç mühendis mezun oluyor haberiniz var mı ? Tamam tabii ki kendinizi geliştirin döneminizin en iyisi olmaya çalışın.

Ama 10 binler 20 binler Türkiye'de hayal. Gerçekçi olun iyi düşünüp tartın sonra kafanızı vuracak taş ararsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeolog. -- 9 Temmuz 2012; 22:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Ne güzel mezun olur olmaz 5 binler havada uçuşuyor. Odtü olsa olmazmıymış. Hahaha .

Ne zannediyorsunuz ki ? Millet aylarca işsiz gezip en sonunda 900 e talim ediyor. Biriside çıkıp kendinizi ağırdan satın demiş. Yılda kaç mühendis mezun oluyor haberiniz var mı ? Tamam tabii ki kendinizi geliştirin döneminizin en iyisi olmaya çalışın.

Ama 10 binler 20 binler Türkiye'de hayal. Gerçekçi olun iyi düşünüp tartın sonra kafanızı vuracak taş ararsınız.

Alanlar var yok değil

Ama Sermaye+Risk lazım.

eğer bu 2 sinide yapabilirsen 5.000 de degil 25.000 bile kazanabilirsin.

Yada çok iyi bir dilin olur saha ile ilgili her şeyi bilirsin şantiyeye girdin mi şantiye tozunu yutturursun ameleye , öylede yüksek maaş alabilirsin.

Farklı bir özelliğini ortaya koyman lazım yoksa 2.000 lere çalışırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Leoric31

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Ne güzel mezun olur olmaz 5 binler havada uçuşuyor. Odtü olsa olmazmıymış. Hahaha .

Alanlar var yok değil

Ama Sermaye+Risk lazım.

eğer bu 2 sinide yapabilirsen 5.000 de degil 25.000 bile kazanabilirsin.

Yada çok iyi bir dilin olur saha ile ilgili her şeyi bilirsin şantiyeye girdin mi şantiye tozunu yutturursun ameleye , öylede yüksek maaş alabilirsin.

Farklı bir özelliğini ortaya koyman lazım yoksa 2.000 lere çalışırsın

Dediğin özelliklere sahip kaç insan var haberin varmı hocam ? İşinin ehli olduğu halde işsiz olan ne insanlar var.

Evet ayda 10 bin alanlar var. Ama kim bilir kimin yeğeni. Nasıl bi torpil sahibi.

Türkiye'de işler böyle kimse inkar etmesin. Eğer ben kendimi yetiştirdim hakettiğim para bu değil diyorsanız bi şekilde yurtdışına kaçın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.