Şimdi Ara

İngilizceyi öğrenmeyi kafama koydum ama nasıl öğrenebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
11
Favori
35.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun.Ben 15 yaşındayım bu sene lise2 ye geçtim endstri meslek lisesinde okuyorum.Okuluma bakıp bundan bir halt olmaz demeyin ingilizce öğrenmeyi çok istiyorum.Bu yaz Antalyada'ydım ve insan böyle turistlik yerlere gidince yabancı dil bilmemenin ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu daha iyi anlıyor.En kısa zamanda ingilizce öğrenmeye başlamak istiyorum.

Alt yapı olarak doğruyu söylemek gerekirse fazla birşey bilmiyorum ilkokuldan aklımda kalan bazı kelimeler ve basit cümleler bide I,YOU,WE,THEY gibi konular kaldı sadece aklımda.
    Bir an önce başlamak istiyorum ingilzice öğrenmeye ama nasıl?Biraz ingilizce öğreten sitelerde takılmışlığım var ama işin doğrusu alt yapı olmadan oralardan geliştirmek biraz zor gibi geldi çünkü hep cümle olarak öğretiyordu girdiğim siteler.

Şimdiden ingilizce öğrenmeye başlayıp yazında Antalya gibi biryerde otelde felan turistlerin arasında çalışmayı düşünüyorum orda hafiften turistlerle pratikde yapmış olurum.Lise bitince imkanım olursa yurtdışında yaşamayı düşünüyorum ama yurtdışı olmasa bile yine turistlik biryerde yaşamayı düşünüyorumSizlerden isteğim ingilizce öğrenmeye nasıl ve ne şekilde başlamalıyım?Burda yalnış hatırlamıyorsam aylık 50-60 liralık ingilizce kursu veren yerler felan vardı o kurslara gitmelimiyim?İngilizceyi nasıl öğrenebilirim ve ne şekilde çalışmam gerekiyor her türlü tavsiyelerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

• kardesşim oncelikle internetten ingilizce seviye belirleme testleri adıyla bi aratmay yap ve birkac tane test coz seviyenin ne oldugunu ogren ve ona gore yardım edelim, once bi durumuna bakalım
  • Sabrın var mı öncelikle bunu sor bence kendine Çünkü yurtdışına çıkmadan öğrenmen epey bir zamanını alacak.

Sana önerim öncelikle Türkçe konu anlatımlı bir İngilizce gramer kitabı alman ve gramer çalışman. Ve bir İngilizce kursuna yazılman. Hiç altyapın olmadığı için film izle kitap oku diyenleri şimdilik pek dinleme çünkü gereksiz zaman kaybı olacaktır senin için. İlk olarak gramer konularını iyi öğren ve bol bol kelime ezberlemeye çalış. Eğer kelime bilgin yeterli olmazsa öğrendiğin gramer de bir işe yaramayacak. O yüzden bol bol kelime ezberle. Ve belli bir seviyeye geldiğini düşündüğün zaman bol bol film izle ama dublaj olmayan. Ama kesinlikle bir kursa yazıl çok iyi bir kurs olmasına gerek yok yabancı hocalarla sohbet edebileceğin bir kurs olsun yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan0nur

Sabrın var mı öncelikle bunu sor bence kendine Çünkü yurtdışına çıkmadan öğrenmen epey bir zamanını alacak.

Sana önerim öncelikle Türkçe konu anlatımlı bir İngilizce gramer kitabı alman ve gramer çalışman. Ve bir İngilizce kursuna yazılman. Hiç altyapın olmadığı için film izle kitap oku diyenleri şimdilik pek dinleme çünkü gereksiz zaman kaybı olacaktır senin için. İlk olarak gramer konularını iyi öğren ve bol bol kelime ezberlemeye çalış. Eğer kelime bilgin yeterli olmazsa öğrendiğin gramer de bir işe yaramayacak. O yüzden bol bol kelime ezberle. Ve belli bir seviyeye geldiğini düşündüğün zaman bol bol film izle ama dublaj olmayan. Ama kesinlikle bir kursa yazıl çok iyi bir kurs olmasına gerek yok yabancı hocalarla sohbet edebileceğin bir kurs olsun yeterli.

Bu konuda sabırlı olucağıma inanıyorum zaten 1-2 ayda öğrenicem diye bir iddiam yok ortada.
    Gelecek yaz a nerdeyse 10 ay felan var bunun 7-8 ayında düzenli çalışıp geliştirebildiğim kadar evde,kursda,nette felan geliştirip sonrasında turistlik biryerde turistlerin girip çıktığı bol olduğu otel gibi sık sık pratik yapabileceğim bir yerde çalışıp 2-3 ay boyuncada orda geliştirmeye çalışıcam.(Bunun faydası olucağını düşünüyorum)Sonra tabi burda bitmicek 7-8 ayda dili takır takır konuşmak kolay değil yine bu şekil imkan buldukca internetten yabancılarla sohbet etme fırsatlarınıda değerlendirmeye çalışıcam.

Bende herşeyden önce kelime ezberleme ile başlamayı düşünüyordum kelimeler,sayılar ve telaffuzlar ile başlıcam.Kursa başlamayı düşünüyorum ama yabancı hoca olduğunu pek sanmıyorum burda ingilizce bilen Türk bir hoca vardır büyük ihtimalle.Konu anlatımlı grammer kitabı olarak tavsiye ettiğiniz kitap markası felan varmı?Sonuçda her kitap aynı kalitede olmaz.

Bazen yabancı talk show programlarını ve dizilere felan bakıyorum ama işin doğrusu hiçbirşey anlamıyorum dediğiniz gibi önce kelime haznemi geliştirmem gerekicek sanırım

• Benim de sahip olduğum bu kitabı önerebilirim sana epey faydası olacaktır ama biraz pahalıdır. Eğer İstanbul'da oturuyorsan Kadıköy'de Akmar Pasajından 30-35 liraya alabilirsin.

http://www.elsyayin.com.tr/Urun/english-grammar-inside-and-out-0.aspx
  • dostum ben hic ingilizce bilmezdim (renk sayılar yada gunluk kısa fiil ve isimler dısında) ama once su olayları cozmen lazim mesela cok basit temel ornekler vericem

he.she.it olan bi oznede hicbir zaman do yardımcı fili olmaz mutlaka does olması lazim

i.you.we.they de de does olmaz do olması lazim

do they like soccer game? ama

does they like soccer game? olmaz, yahut;

we like jazz music ama

she like jazz music olmaz

dogrusu;

she likes jazz music burda does nerde dersende like's' daki s tir orda ki s takısı does in s sidir.

ama cumleyi soru yapmak istersen she ozneli bi soruda does la soruyu baslatman gerektigi icinde soru su sekilde olur

does she like jazz music, simdi diceksin burda neden like's' taki s yok,

does i eger soru cumlesi olarak basa koydugun zaman fiildeki s i kaldırman gerekir does she likes olmaz,

bu ingilizcede en temel olmazsa olmaz bilinmesi gereken ve ne kadar ingilizce bilirsen bil hakim olman gereken koulardan 'bitanesi' dir.

bu ornekleri belki biliyorsundur ama yazmamın sebebi su,

ben suan upper-intermediate (orta üstü) seviyesindeyim ve bu seviyeye 9 ayda geldim özel bi eğitim kurumunda, ve kursa baslamadan once ben do ile does in arasındaki farkı inan bilmiyordum,

ama artık bundan sonrası dedigin gibi icinde olup bilen insanlarla dialog kurmandan ibaret, cunki asıl gerekli olan sey o,

arkadasın dedigi kitap okuma film izleme olayı dogru, upper seviyesine gelmeyen biri kelime bilmeyen biri ne duzgun kitap okuyabilir nede ingilzce izledigi filmden bisey anlayabilir,

ne zamanki bir filmi ingilizce altyazı ile izler seviyeye geldin, iste o zaman gramer i %75-80 halletim diyip konusmaya daha fazla agırlık verebilirsin,

örn,

they were going to pick me up at 08:00 am,
    i was interested with playing guitar,
    i've been waiting you here for two hours,
    two bear were seen on highway few minutes before,

mesela simdi bu cumlelerin gramer yapılarını bilmiyorsan filmdeki altyazıdan ne anlayabilirsinki, sana ne kazandırır bu cumleleri gormek,

onlar beni saat 8 de alıcaklar dı,
    gitar calmakla ilgilenirdim,
    2 saattir seni burda bekliyorum,
    birkac dakika once otoyolda 2 ayı goruldu,

bunlar sadece birer ornekti, burda kelimenin ve gramer bilmenin ne kadar onemli oldugunu anlıyoruz,

isin gercegi seviyeleri kontrol et ve upper seviyesine gelene kadar yabancı hocayla egitim alma,
    ben bizzat kendim gectim o yollardan, turkce olarak gramerin temel yapısını anlamassan ilerde hersey ust uste biner ayıramazsın birbirinden,

o yuzden sana tavsiyem ilk temmellerini bi hoca ve sınıf esliginde alman, 1 yıl egitim almak zorunda degilsin ama temelini, soru sorabilicegin anlamadıgın yeri cat diye soyliyebilicek ve tartsabilicegin bi egitim ortamında ogrenmen,

cunki ingilizcenin temel gramer yapısı, -en azından intermediate e kadar- adam akıllı oturmadan ustune hicbirsey koyamassın.

yine sorucagın seyler olursa konuyu da genisletebiliriz,

• quote:

Orijinalden alıntı: noxite

dostum ben hic ingilizce bilmezdim (renk sayılar yada gunluk kısa fiil ve isimler dısında) ama once su olayları cozmen lazim mesela cok basit temel ornekler vericem

he.she.it olan bi oznede hicbir zaman do yardımcı fili olmaz mutlaka does olması lazim

we like jazz music ama

dogrusu;

she likes jazz music burda does nerde dersende like's' daki s tir orda ki s takısı does in s sidir.

ama cumleyi soru yapmak istersen she ozneli bi soruda does la soruyu baslatman gerektigi icinde soru su sekilde olur

does i eger soru cumlesi olarak basa koydugun zaman fiildeki s i kaldırman gerekir does she likes olmaz,

bu ingilizcede en temel olmazsa olmaz bilinmesi gereken ve ne kadar ingilizce bilirsen bil hakim olman gereken koulardan 'bitanesi' dir.

ben suan upper-intermediate (orta üstü) seviyesindeyim ve bu seviyeye 9 ayda geldim özel bi eğitim kurumunda, ve kursa baslamadan once ben do ile does in arasındaki farkı inan bilmiyordum,

ama artık bundan sonrası dedigin gibi icinde olup bilen insanlarla dialog kurmandan ibaret, cunki asıl gerekli olan sey o,

arkadasın dedigi kitap okuma film izleme olayı dogru, upper seviyesine gelmeyen biri kelime bilmeyen biri ne duzgun kitap okuyabilir nede ingilzce izledigi filmden bisey anlayabilir,

ne zamanki bir filmi ingilizce altyazı ile izler seviyeye geldin, iste o zaman gramer i %75-80 halletim diyip konusmaya daha fazla agırlık verebilirsin,

örn,

mesela simdi bu cumlelerin gramer yapılarını bilmiyorsan filmdeki altyazıdan ne anlayabilirsinki, sana ne kazandırır bu cumleleri gormek,

bunlar sadece birer ornekti, burda kelimenin ve gramer bilmenin ne kadar onemli oldugunu anlıyoruz,

isin gercegi seviyeleri kontrol et ve upper seviyesine gelene kadar yabancı hocayla egitim alma,
    ben bizzat kendim gectim o yollardan, turkce olarak gramerin temel yapısını anlamassan ilerde hersey ust uste biner ayıramazsın birbirinden,

o yuzden sana tavsiyem ilk temmellerini bi hoca ve sınıf esliginde alman, 1 yıl egitim almak zorunda degilsin ama temelini, soru sorabilicegin anlamadıgın yeri cat diye soyliyebilicek ve tartsabilicegin bi egitim ortamında ogrenmen,

cunki ingilizcenin temel gramer yapısı, -en azından intermediate e kadar- adam akıllı oturmadan ustune hicbirsey koyamassın.

Böyle hocam olucak çatır çatır konuşmazsam ingilizceyi adam değilim.

Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırmışsınız detaylı detaylı anlatmışsınız.Bende sizin bahsettiğiniz seviyeye geldikden sonra yabancı film,hikaye ve internette sohbet gibi şeylere geçmeyi düşünüyorum zaten istesemde burda yabancı hoca bulabilirmiyim bilmiyorum
    Bakalım kursa başlamayı ve konu anlatımlı ingilizce kitapları üste grammer kitapları ile bir yerlere gelmeye çalışıcam.Tekrar çok teşekkür ederim.

• rica ederim problem degil, yanlız gramer kitapları turkce anlatımlı olsun sırf ingilizce gramer kitabı alma
  • quote:

rica ederim problem degil, yanlız gramer kitapları turkce anlatımlı olsun sırf ingilizce gramer kitabı alma

Öylesini alsam ne olur anlamadıkdan sonra
  • internet çok iyi bir kaynak

ciddi diyorum grameri öğrendikten sonrasını internetten üstüne katarak geliştirdim

yabancı siteleri araştırıyorum
    google da bir şeyi aratacağımda ingilizce olarak aratıp cvp bulmaya calısıyorum

youtube'da takılıyorum farklı şivelerle konusan insanların ingilizcesini dinliyorum anlamaya calısıyorum

şu anda övünmek gibi olmasın ama üst düzey ingilizce bilgisine sahibim

yani internetten ingilizce öğrenilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

internet çok iyi bir kaynak

ciddi diyorum grameri öğrendikten sonrasını internetten üstüne katarak geliştirdim

yabancı siteleri araştırıyorum
    google da bir şeyi aratacağımda ingilizce olarak aratıp cvp bulmaya calısıyorum

youtube'da takılıyorum farklı şivelerle konusan insanların ingilizcesini dinliyorum anlamaya calısıyorum

şu anda övünmek gibi olmasın ama üst düzey ingilizce bilgisine sahibim

yani internetten ingilizce öğrenilir

Öğrenilir ama sadece internetten öğrenilirmi iyi derecede konuşmak için acaba?
  • Eğer maddi imkanın el veriyorsa kursa gitmeni öneririm.
  • Arkadaşlar merhaba,
    İngilizce öğrenme konusunda bizim de bir sorunumuz var.Lise son sınıfa gidecek yeğenim için kurs bakıyoruz.Elemantary seviyesinde görünüyor.
    Eskişehir'de 8-10 tane genel ing kurs veren kurum var.Bir çoğu ülke genelinde yaygın ve bayilik sistemi ile eğitim veren kurumlar.

Kurs seçme arifesinde kararsız kaldık.Sizce kurs seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
    1 yılda Intermediate b2 seviyesini tamamlamayı hedefliyoruz.Sizce bu zaman yeterli midirr?

Teşekkürler,
  • Birinci olarak tavsiyem, dilbilgisi konusuna o kadar onem vermeyin, dilbilgisi demek herşey demek değil. Eğer sadece metin okurum başka da birşey istemem diyorsanız, o zaman dilbilgisi öğrenin.

ikincisi, yabancı dilin nasıl öğrenileceği konusunda fikriniz olsun. uzun yıl istanbul dilko da çalılmış bir ingiliz hocanın tavsiyelerine kulak verin.http://turklishtefl.com/for-students/language-learning-tips/ benzerini türkçe olarakhttp://kolayogren.blogspot.com da blablirsiniz.

üçüncüsü, paranızı israf etmeyin, internette her türlü ihtiyacınız olan kaynak bedava, yeterki aramasını blin, yukarıda verdiğim blog sitesinde bedava kaynakları bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muangtusi -- 4 Eylül 2012; 22:21:15 >

• Bende ingilizce öğrenmek için pacaları sıvadım . TAKİP
  • çok teşekkürler,
    Fakat bir kurs olmazsa evden çalışmak çok zor oluyor.
  • quote:

dostum ben hic ingilizce bilmezdim (renk sayılar yada gunluk kısa fiil ve isimler dısında) ama once su olayları cozmen lazim mesela cok basit temel ornekler vericem

we like jazz music ama

dogrusu;

örn,

upper seviyesine kaç ayda geldin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: melizcia

quote:

we like jazz music ama

dogrusu;

örn,

Böyle hocam olucak çatır çatır konuşmazsam ingilizceyi adam değilim.

Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırmışsınız detaylı detaylı anlatmışsınız.Bende sizin bahsettiğiniz seviyeye geldikden sonra yabancı film,hikaye ve internette sohbet gibi şeylere geçmeyi düşünüyorum zaten istesemde burda yabancı hoca bulabilirmiyim bilmiyorum
    Bakalım kursa başlamayı ve konu anlatımlı ingilizce kitapları üste grammer kitapları ile bir yerlere gelmeye çalışıcam.Tekrar çok teşekkür ederim.

nasıl gidiyor öğrenme işleri ben de düşünüyorum ama benim temelim var daylightdan çalışıyorum
    sen ingilizce çalışmaya vakit bulabiliyor musun ?
    ingilizcesiz hayat olmuyo bu saatten sonra öğrenmem gerek keşke daha önce başlasaydım öğrenemeye

• quote:

Orijinalden alıntı: muangtusi

Birinci olarak tavsiyem, dilbilgisi konusuna o kadar onem vermeyin, dilbilgisi demek herşey demek değil. Eğer sadece metin okurum başka da birşey istemem diyorsanız, o zaman dilbilgisi öğrenin.

ikincisi, yabancı dilin nasıl öğrenileceği konusunda fikriniz olsun. uzun yıl istanbul dilko da çalılmış bir ingiliz hocanın tavsiyelerine kulak verin.http://turklishtefl.com/for-students/language-learning-tips/ benzerini türkçe olarakhttp://kolayogren.blogspot.com da blablirsiniz.

üçüncüsü, paranızı israf etmeyin, internette her türlü ihtiyacınız olan kaynak bedava, yeterki aramasını blin, yukarıda verdiğim blog sitesinde bedava kaynakları bulabilirsiniz.

günde kaç saat ayırılması gerekli ?

• Ben sana bir kursa gitmeni tavsiye ederim. İngilizce öğrenmek istiyorsan talk time akademiye git. Hocaları eğitimleri çok iyi. http://www.talktimeakademi.com
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.