Şimdi Ara

İNGİLİZCE'yi SIFIR HATA, KALİTELİ BİLGİ ve DOĞRU TELAFFUZLA Öğrenin - Her Söylenene İNANMAYIN ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
65
Favori
24.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sevgili kardeşim :)

Yazdığım yorumda sadece sıfırdan en üst seviyeye giden yolu tarif ettim, acaba ben mi yanılıyorum.

Orada 6 saatte süper oldun gibi bir yorum mu var yoksa ben mi yazdığımı bilmiyorum..

Ben seni de o konuşamama derdinden kurtarayım sayın kıyamet senfonisi kardeş..

yok benim gibi 50 ye gelmeden dünya gözüyle bir İngilizce konuş da gözün açık gitmesin, üstelik yurt dışına çıkmadan :)

hani diyorsun ya hep yurt dışına çıkan konuşur diye :)

Hey Allahım ya, düşünceye bak..

Türkiye'nin hepsi yurt dışına çıktı ya :)

ver bana hadi tlf adres, hadi bekliyorum.

Selamlar
  • Hocam birisi gelmiş yanınıza az çok soru işaretlerini giderdi.Başta söylediklerim için kusura bakmayın ama bizlere de hak verin herkes çıkar sağlama yolunda. Siz de belirtmişsiniz her yerde var diye insan güvenemiyor kimseye artık .Kırdıysam özür dilerim.Bu işi severek yaptığınız için teşekkür ederim.

Bilmiyorum düşünüyor musunuz ama belki video çekip atarsanız daha çok kitleye ulaşırsınız. Ne demek istediğinizi daha iyi ifade edersiniz. İnsanlar da size daha kolay ulaşabilir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepton355

Hocam birisi gelmiş yanınıza az çok soru işaretlerini giderdi.Başta söylediklerim için kusura bakmayın ama bizlere de hak verin herkes çıkar sağlama yolunda. Siz de belirtmişsiniz her yerde var diye insan güvenemiyor kimseye artık .Kırdıysam özür dilerim.Bu işi severek yaptığınız için teşekkür ederim.

Bilmiyorum düşünüyor musunuz ama belki video çekip atarsanız daha çok kitleye ulaşırsınız. Ne demek istediğinizi daha iyi ifade edersiniz. İnsanlar da size daha kolay ulaşabilir diye düşünüyorum.
    Lepton355

Merhabalar, nasılsın..

Yahu aslında kimseye hiç bir şey ispat etmek zorunda değilim ama sadece bana göre yanlış olduğunu düşündüğüm bazı yerleri kendimce düzeltmekti amacım.

Ama bakıyorum görüyorum ve tecrübe ediyorum ki, 100 bin insana iyiliğin dokunsa da 1 tanesi çıkar bütün hevesini baltalar.

Allah aşkına kime İSPAT etmek zorundayım İngilizce bilip bilmediğimi..

İnsanları Taaa İzmir'den buraya kadar getiren yazıları ben yazdım, peki eğer yazdıklarım gerçek değilse GÜNAH değil mi o gencin İZMİR'den MERSİN'e gelip okadar para ve zaman harcaması.

Peki hadi geldi ve kandırdım diyelim, buradan giderken ve gittiğinde yazdığı yorumları da mı ben yazdırdım, herşey yalansa o kardeşim de mi yalancı.

Son kez yazayım bu konuda ve anlayamayan yada anlamakta güçlük çeken beyinler anlamaya çalışsın..

-- Kimseyi kendime mecvbur etmiyorum
    -- Kimseye bulunmaz hint kumaşıyım demiyorum
    -- Kimseye özel ders vereyim para kazanayım demiyorum
    -- Kimseyle bir yarışma yada başka birşey içinde değilim
    -- Bazıları anlar yada anlamaz, sadece kendimce, bilgim dahilinde yanlış olan şeyleri söylüyorum ve ispat ediyorum, üfürmüyorum, kafadan atmıyorum
    -- Yalan söylediğimi iddia eden yalan söylüyorsun diyen varsa klavye başında değil gelip yanımda söylesin bunu, ben de ispat edeyim ona
    -- Burada açılan konuyu kendi kapasitesince baltalamak isteyen bazı arkadaşlarım, hani yurt dışına gitmeden İngilizce öğrenilmez ya, peki hayatın boyunca yurt dışına çıkamazsan ne yapacaksın?
    -- Online olarak İngilizce öğrendiğini sanmaya devam mı edeceksin, zaten kulaktan duyarak öğrendiğini sandığın için 25+ yıl içinde hala öğreneceğim diye forumlarda gezmeye devam edeceksin
    -- Senin beynin arıza veriyorsa bari bırak diğer beyinler faydalansınlar
    -- Kıyamet Senfonisi; BANA BİR ŞANS VER SENİ BU KISIR DÖNGÜNDEN KURTARAYIM, ama sadece ALLAH RIZASI İÇİN :)
    -- Son bir arkadaşıma daha söz vermiştim, LOCOO, o arkadaşımı da kabul ettikten sonra, bir daha misafir kabul etmeyeceğim,
    -- Madem çalışana üretene saygı yok, o zaman kim hangi İngilizce'yi nasıl ve nereden öğreniyorsa oradan öğrenmeye devam etsin..

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 26 Şubat 2019; 0:57:4 >

• Şu video isteyenlerin bazılarıda(hepsi değil konuşmamış görmemiş ama merak edenler) Oxford English'in şeklini şemalini merak ediyorum demiyorlarda dolandırıp duruyorlar Atın bir vesikalık veya merhaba arkadaşlar diye 5 saniyelik video falanda rahatlasın millet.

Ben tel veya adres vermeyeceğim teşekkürler açık çek için! ben almayayım şuan iyi gidiyorum. beğenmediğiniz bir çok hoca hatta hemen hemen hepsi türkiyede ingilizceyi öğrenen hocalar o yüzden mükemmel değiller ya zaten :) O yüzden türk mantelitesi işlemiyor bu ülkede eğitimtede olmak üzere birçok şey türkiyede'de oluyor kafası yüzünden....Olmuyorki ne sizde nede ben beğeniyorum türkiyedeki ingilizce hocalarını herkes karnını doyurma derdine düşmüş işin kötü yanı ingilizce ile içli dışlı olmadan öğrenecekleri ve öğretecekleri dili o dilin ülkesinde deneyimlemeden deftetler ve kitaplar üzerinden uzman olarak ingilizce öğrendim! öğretmeni oldum diye geçinmeleri! İşte bu bana komik geliyor

Neyse size öğretme yolunda başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 26 Şubat 2019; 0:58:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Şu video isteyenlerin bazılarıda(hepsi değil konuşmamış görmemiş ama merak edenler) Oxford English'in şeklini şemalini merak ediyorum demiyorlarda dolandırıp duruyorlar Atın bir vesikalık veya merhaba arkadaşlar diye 5 saniyelik video falanda rahatlasın millet.

Ben tel veya adres vermeyeceğim teşekkürler açık çek için! ben almayayım şuan iyi gidiyorum. beğenmediğiniz bir çok hoca hatta hemen hemen hepsi türkiyede ingilizceyi öğrenen hocalar o yüzden mükemmel değiller ya zaten :) O yüzden türk mantelitesi işlemiyor bu ülkede eğitimtede olmak üzere birçok şey türkiyede'de oluyor kafası yüzünden....Olmuyorki ne sizde nede ben beğeniyorum türkiyedeki ingilizce hocalarını herkes karnını doyurma derdine düşmüş işin kötü yanı ingilizce ile içli dışlı olmadan öğrenecekleri ve öğretecekleri dili o dilin ülkesinde deneyimlemeden deftetler ve kitaplar üzerinden uzman olarak ingilizce öğrendim! öğretmeni oldum diye geçinmeleri! İşte bu bana komik geliyor

Bir insanda bir şey yapmak için azim olmalı BEYİN olmalı ve en sonunda da YÜREK olmalı..

Oraya yazdığın şeylerin arkasına sığınma..

Çık erkek gibi, telefonunu ve adresini ver ve adam gibi İngilizce öğren..

Eğer yok benim cesaretim yok diyorsan O KLAVYENİN arkasına geçip sallama..

Seni İngilizce diye OKUYUP YAZACAK binlerce İngilizce öğretmeni varken senin bu laflarını İYİ olanlar hak etmiyor.

Kendini bir şey sanacağına ortaya çık da seni görelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 26 Şubat 2019; 1:4:44 >

• Ne bu tantana ?

basit bir İngilizce konusunda neden 11 sayfa muhabbet var ? özet nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Ne bu tantana ?

basit bir İngilizce konusunda neden 11 sayfa muhabbet var ? özet nedir ?
    Ne bu tantana mı :)

Üstad daha önce hiç 11 sayfalı konu mu görmedin, yoksa forumda yeni misin diyeceğim ama değilsin..

Konuya mesaj yazarken başlığı da mı okumadın Allah aşkına..

--

Üstad, tantana'nın konusu;

Öylesine, BASİT BİR İNGİLİZCE..

ÖZETİ; boş boş konuşmalar..

Yani aslında senle alakalı değil, senin İlgi alanına girmiyor WINTER..

SUMMER is COMING, "So" it is NOT WINTER time..

Selamlar winter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 26 Şubat 2019; 11:32:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Şu video isteyenlerin bazılarıda(hepsi değil konuşmamış görmemiş ama merak edenler) Oxford English'in şeklini şemalini merak ediyorum demiyorlarda dolandırıp duruyorlar Atın bir vesikalık veya merhaba arkadaşlar diye 5 saniyelik video falanda rahatlasın millet.

Kıyamet Senfonisi kardeşim,

Dün yazdıklarına tam anlamıyla cevap veremedim, bu sabah sakin kafayla cevap vereyim lütfen..

Mükemmelliyetçi insanım diyorsun ya, aslında bu çok çok güzel bir şey, en azından her şeyin en iyisini arıyor ve her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyorsun, bu harika bir yaşam felsefesi.

Umarım hayatındaki her şey mükemmeldir yada mükemmele yakın,

Ama mükemmelliyetçi insanlar mükemmeli aramak için çok sabır etmezler,

Neden İngilizce konusunda bu kadar bekliyorsun ve bu kadar sabırlısın,

Hemen bir an önce yurt dışına çıkıp neden bu işi hemen halletmiyorsun..

Hayatındaki tek eksik bu ise, 1 seneni ayırıp çıkmaz mısın yurt dışına..

Senin bu mükemmelliyetçi yaklaşımından yola çıkarak, biz de İNGİLİZCE'de bir standard olmak zorunda diyoruz, bunun da kriteri İNGİLİZ ÜNİVERSİTELERİ, İngiliz Devleti..

Yani Oxford, Cambridge, Bbc Kısaca STANDARD BRITISH ENGLISH..

Aslında sana şunu da söylemek istiyorum, hani diyorsun ya, İngilizce konusunda senin sadece KONUŞMA dışında bir sıkıntın kalmamış;

İDDİA ediyorum, sen İngilizce'yi bilmiyorsun bile..

Sadece bildiğini sanıyorsun..

Peki bana bir şans verir misin, senin İngilizce'yi bilmediğini İSPAT etmem için..

Yada yarım yanlış İngilizce bildiğini, hatta İngilizce diye ne öğrendiğini merak ediyorum.

Lütfen bana bir şans ver, seninle bir yerde buluşalım :)

Ya sen beni misafir et, ya ben seni ağırlayayım, ama mutlaka buluşalım seninle..

Bak bakalım İngilizce biliyorum diye ortalarda gezmek nasıl bir şeymiş karşılıklı tartışalım :)

Bu şansı bana vereceğini ve o senin güzel İngilizce'nin her becerisini bana ispat etmek isteyebileceğini ümit ediyorum.

Bak bir kez daha söylüyorum, senin İngilizce diye bildiğin dili bana anlat özel ders ver..

Senden çok rica ediyorum.. LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 26 Şubat 2019; 11:50:11 >

• Hocam alıngansınız.Siz önce beyinsiz ve gerizekalı muhamelesi yapıyorsunuz tanımadıınız bir kişiye karşı sonra türkiye dışına çıkmadan ingilizce öğrendim öğretmeni oldum diyenlere gülüyorum diyince alınıyorsunuz :) Ben size birşey bilmiyorsunuz demiyorum kötü veya iyisinizde demiyorum ben konu hakkında genel fikrimi söylüyorum yani sizinle tartışmaya çalışmıyorum ama sizde bir aşağılama isteği var tanımadığınız bir kişiyi yargılıyorsunuz ozaman bende psikoloji mezunuyum şimdi size ''senmi okudun psikoloji sen hastasın ulan'' desem siz hastamı olmuş olacaksınız :) he işte sizin yaptığınızda bu yargısız infaz ingilizceyi bilmiyormuş muamelesi beyinsiz muamelesi yapıyorsunuz

Ben ingilizce öğrenen bir bireyim ve bir öğrenme süreci içerisindeyim şu mesajımda yazdığım gibi ''yurtdışında ana dili ingilizce konuşulan bir ülkede dile maruz kalmak ile türkiyede günde 3-4 saat dile maruz kalarak üst seviye(kişiden kişiye değişir bana göre kusursuz) olmak imkansızdır.
    Benim arada bir dertlenmemin sebebi kusursuz olma hırsımdandır ingilizceyi iyi bilmemekten değil.''

Ne demek istiyor bu mesaj yeterli ve iyi bilgiye sahip ama kusursuz değil yani hata yapmaya açık ,dil uzmanı değil.

Yani hala kusurlarım var diyorum çünkü türkiyede ingilizce çalışarak ingilizcede oldum bittim denemez.Hala öğrenme süreci içerisindeyim(Kelimeler olur,konuşma olur her gün birşey öğreniliyor )
    Ama bu değilki ingilizceyi bilmiyorum ben zaten ingilizcemi test etmek için Uluslararası kabul görmüş dil sınavı olan IELTS'e hazırlanıyorum ve 1 ay sonra gireceğim.Yani birşey bilmiyorsam 4.5 5 civarı alırım değilmi ?

İngilizceyi bilmiyorsam nasıl IELTS deneme testlerinde okuma ve dinlemeden 7 civarı alıyorum 9 üzerinden ki 8 ve 9 almak çok zor türkiyede çalışarak veya uzun süre maruz kalmadan..Demekki boşa çalışmamışımm.

Şimdi ben dil seviyemi test etmek istersem sizden değil uluslararası kabul görmüş bir sınavdan geçmeyi tercih ederim.Kötü veya iyi bir sonuç alırım hiç önemli değil gider tekrar girerim hedefim 6.5 ki yüksek lisans için yurtdışındaki üniversitelere başvurabilmek. Ben zaten ingilizceye 3.5 yıl önce başlarken yurtdışında okuyabilmek dilin konuşulduğu ülkelerde yaşam kurabilmek için başladım ingilizceye türkiyede kalmak için değil öğretmen olmak için değil o yüzden ben öğretmen değilimki size özel ders vereyim ama bir gün lisansımı başarıyla tamamlarsam psikolojik tedavi almak isterseniz kapım açık.

Öğrenmek ile öğrendiğini öğretebilmek arasında fark var.birinin ofsaytı açıklayamaması ofsaytın ne olduğunu bilmediği anlamına gelmez.

Ek olarakda yazayım zaten IELTS ortalama puanlarımı yazdım ama ben zaten ingilizce film,dizi vs rahatlıkla izliyorum,ingilizce klasik romanlarda okuyabiliyorum(bölümümü ingilizce'de okumadım kendi kendime yol katettiğim mesafedir bu) kimseye birşey ispat edecek değilim ki mükemmelim demiyorum ki zaten türkiyede öğrenilen ingilizce mükemmel olamaz diyen benim

İşin kısası tartışmaya gerektirecek birşey göremiyorum İngilizceyi kıçıkırık dil kurslarında seviye sınavlarını geçerek ingilizce biliyorum diyenlerle karşılaştırmayın beni O tarz kişilere satıyorlar kurları 3 soru cevaplatıp sen c1 sin b2 sin diyorlar halbuki öğrenci hiçbirşey bilmiyor.

CEFR'de IELTS puanlarının hangi seviyeye denk geldiğini görebilirsiniz cambridge'edemi karşı geleceksiniz
    https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/cefr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 26 Şubat 2019; 14:32:47 >

• Kıyamet Senfonisi kardeşim..

Selamlar,

Tamamdır anladım seni, küçük bir açıklamayla tartışmayı ben de kapatayım.

Psikoloji okuyorum dedin değil mi, İngilizce Türkiye'de güzel yada senin deyiminle mükemmel öğrenilemez sabit fikri bir psikoloğa yakışır mı.

Bunun aksini isptat etmem için neden bana bir şans vermiyorsun.

İngilizce öğrenme sürecini en az 1-2 yıl öne çekecek ve seni en kısa zamanda istediğin seviyeye getirecek taktikler vereyim, hem zamandan kazan hem para'dan, böylelikle İngilizce kabusun olmaktan çıkar, kendine ve sevdiklerine zaman ayırırsın, mental olarak da çok rahatlarsın.

Bir kere Olayın içinde Cambridge varsa zaten doğru yoldasın demektir..
    Bunu baştan söyleyeyim, takdir edeyim..

Hem İngilizce'yi neden tek başına çalışıyorsun, IELTS sınavlarına hazırlayan yerlere gitsen seni daha iyi hazırlamazlar mı, iyi öğretmen yada kurs mu bulamadın, "kurslar hakkında söylediğin çoğu şeye katılmıyor değilim, haklısın yani.

Ama 3.5 sen çok uzun bir zaman ve sen hala zaman kaybetmeye devam ediyorsun, yazık, bir bilenden destek al lütfen.

IELTS dinleme bölümünden iyi not aldım dedin ya, ben ne demiştim; sadece 1-2 konu üzerinde çalışırsanız o yeteneği geliştirirsin diye, işte durum öyle olmuş ama sen dinleme yaparken bile ne yapacağını bilmeyerek dinleme çalışmışsın.

Yine diyorum bana bir şans ver, seni ikna edeyim :)

Dinlemeden şu kadar not aldım demen yerine İngilizce'de komple iyiyim diyebileceğin bir fırsat sunuyorum sana.

Üstelik seni ikna edemezsem, yaz foruma, bu hoca hikaye diye. İşte sana fırsat.

Tam beklediğin gibi, vallahi FENOMEN olursun hem.. :)

hadi..

Tamam bana Psikoloji dersi ver, hatta ne dersi vermek istiyorsan onu ver ama ŞU TELEFONUnu ver ki seninle irtibata geçebileyim.

Rica ediyorum kardeşim yahu, Türkiye'de yaşayan iki arkadaş iki dostuz, bir çay içmek için dahi bir araya gelemeyecek miyiz.

Tamam anladım, İngilizce'de iyi değilsin, konu İngilizce olmasın, havadan sudan bahsedelim yeter ki oturup iki kelam edelim :)

Bu da mı olmaz..

Hürmetler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 26 Şubat 2019; 15:12:31 >

• FERRARİ ile DOĞAN SLX sıralaması yapmışsınız.

Bende derim ferrariye binersen daha hızlı gidersin ee ? sonuç ?

Sonuca baktığınızda ikiside yolda araba ayağınızı yerden kesiyor.

Söylemekle olmuyor. Bend hangi arabanın daha iyi olduğunu söylerim ama sonuca bakarım? Bana araba kullanmayı öğrettiniz mi ? Hayır

Dediğimi anladınız umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

Takipteyiz.
    Yanınıza gelecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum :) Bende gelicem sabırsızlandım :)

Ferhat Hoca gibi biri çıkıp 30 dakikada seviye atlatıyorum diyen çıktı mı daha çok ilgi görür valla.
    Bu işin böyle olmadığını insanları kandırmanın dolandırıcılık olduğunu insanlara doğruyu göstermek lazım. Ben hocamıza güvendim. Doğruyu gösterecektir bize yönlendirmeleri dikkate almak lazım.

Saygılar
    Ferhat hoca adamın dibidir. En azından video çekmiş o kadar kişi izlemiş oda mı yalan
    Bırak Allah aşkına madem çok biliyon sen video çek
  • Ferhat Hoca mısın la yoksa :)
    onu savunduğuna göre ya körsün yada eğitim seviyen düşük

Neyse hocam sen izlemeye devam et :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucuklusalam

FERRARİ ile DOĞAN SLX sıralaması yapmışsınız.

Bende derim ferrariye binersen daha hızlı gidersin ee ? sonuç ?

Sonuca baktığınızda ikiside yolda araba ayağınızı yerden kesiyor.

Söylemekle olmuyor. Bend hangi arabanın daha iyi olduğunu söylerim ama sonuca bakarım? Bana araba kullanmayı öğrettiniz mi ? Hayır

Dediğimi anladınız umarım
    Merhaba Kardeşim :)

Nasılsın..

Eğitim ve anlama düzeyin belli ki söylediklerimi yazdıklarımı idrak edecek seviyede değil, olsun..

Bak sana bir link vereyim de BARİ DİNLE.. FERHAT HOCA'N ile ilgili ne düşündüysem SES KAYDI bıraktım oraya..

https://www.youtube.com/channel/UCGuxAvItcvsrKtNN0ws870w/videos

Madem okuduğundan bir şey anlamıyorsun, belki dinlediğinden anlarsın..

Selamlar hürmetler kardeşim..

• quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

Ferhat Hoca mısın la yoksa :)
    onu savunduğuna göre ya körsün yada eğitim seviyen düşük

Neyse hocam sen izlemeye devam et :)
    Merhaba LOCOO;

Nasılsın..

Hala seni bekliyorum HABERİN OLSUN, unutma..

Selamlar kardeşim..
  • Hocam selamlar. İngilizce dışında bildiğiniz dil ya da diller var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 5 Mart 2019; 18:36:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest44

Hocam selamlar. İngilizce dışında bildiğiniz dil ya da diller var mıdır?
    Merhaba hayalperest,

Biliyorum diyebileceğim yada İngilizce harici usta ve uzman olduğum bir dil daha yok.

Ancak Almanca ve Rusça biraz biliyor sayılırım :)

Neden :)
  • Oxford English kullanıcısına yanıt
    Sadece merak hocam. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest44

Sadece merak hocam. :)
    Keşke en az 3-5 dili ustalık derecesinde bilebilseydim :(

Ah eşek kafam ah..

Çok hata etmişiz çok dil öğrenmemekle, ama onu da öğreniriz evel Allah be hayalperest..

Allah büyük, yeter ki ihtiyaç olsun, insan beyninin başaramayacağı şey yok..
  • Oxford English kullanıcısına yanıt
    Ben de İngilizce'den sonra İspanyolca öğrenmek istiyorum. Bakalım ne olacak?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.