Şimdi Ara

İngilizce öğrenmek için uygulama tavsiye eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
4
Favori
9.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İngilizce öğrenmek için uygulama tavsiye eder misiniz? En iyi uygulama hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowboy12 -- 14 Eylül 2017; 14:17:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Duolingo gayet güzel bir uygulama

• Duolingo, memrise. İngilizceni insanlarla konuşarak pratik yapman için de Tandem programını tavsiye edebilirim. Zamanla gözle görülür bir gelişme olacağından eminim

• Duolingo ağacını bitir. Memrise'dan kelime öğrenebilirsin. Lingualeo ve voscreen uygulamasınıda kullansan iyi olur.
  • Teşekkürler cevaplarınız için

• Duolingo yazmaya gelmiştim 😊

• Ücretsiz Engly uygulaması eğlenirken İngilizce öğrenmeyi vaat ediyor. Video izlerken altyazıdaki kelimelere tıklayınca anında çevirisini gösteriyor. Mobil uygulama olduğu için istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Üstelik ilginizi çeken videoları filtreleyip istediğiniz zorlukta izleyebiliyorsunuz. Kolay ve ücretsiz… Web sitesini incelemek isteyenler için:https://goo.gl/LRZkx8
  • Dualingo harici başka iyi varöı hacılar olm

• Belli bir altyapı varsa Voa Learning tavsiyem. Bol bol okuma yapın bilmediğiniz kelimeleri dinleme özelliğiyle telaffuzlarını dinleyin. İngilizce pratik yaparak gelişiyor.

• busu, memrise duolingo birçok program var benim kullandımlarım arasında en iyi ingilizce öğrenme programı ellc ingilizce, türkçe destekli ve gerçekten çok geniş bir içeriği sahip.
  • lingualeo

kelime alıştırması vesaire falan zaten var diğerlerinde olduğu gibi. ama bence güzel yanı TED videolarını ingilizce altyazı ile yayınlıyor. dahası sen anlamını bilmediğin kelimeye tıklayınca türkçe karışılığı çıkıyor ve hatta bu kelimeyi ekleyebiliyorsun.
  • Uzun yıllar dil öğrenmeye zaman harcamış biri olarak rahatça söyleyebilirim ki kelime öğrenmeden dil öğrendim demek olmuyor. Bir dildeki bütün zamanları, bütün gramerleri öğreniyorsun ama kelime bilmediğin için ne konuşabiliyorsun ne de konuşulanı anlayabiliyorsun. Geldiğim bu noktada bu sayfada yer alan neredeyse tüm uygulamaları denedim. Her biri farklı farklı teknikler kullanmış. Ama sanki bir şeyler hep eksikti. Kelimeleri öğreniyorsun ama daha sonra öğrendim dediğim kelimeleri unutmuş oluyordum. Kalıcılıkları yoktu yani.

Daha sonra Blarma diye bir uygulama gördüm google playde. Blarma ingilizce kelime öğretme uygulamasını yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Ayrıca başka dillerde de kelime öğrenebiliyorsunuz. Bu uygulamayı bana farklı kılan ise programın resimler ile kelime öğretmesi. Flashcarts ile kelime öğretiyor yani. Diğer programlarda olan dinleme, konuşma, yazma vs. bu programda da var zaten.

Abi adamlar günde beş, on, on beş kelime öğren adam gibi öğren demişler. Bunların dışında bir kelime seçemiyorsun. Günde istediğin kadar tekrar yapıyorsun. Ben başarı oranım %100 olana kadar yapıyorum. Gece 12 den sonra yeni kelime seçme hakkım geliyor. Seçmeden önce önceki günü bir daha tekrar ediyorum.

Önceden şöyle bir şey vardı. Yabancı bir kelime aklıma gelirdi. Ulan neydi bu neydi bu diye düşünür dururdum. Bu uygulamada ise öğrendim dediğim kelimenin Türkçesi aklıma gelmese bile görseli geliyor gözümün önüne. Görsel geldiği için de otomatikmen Türkçesini çıkarıyorum. Bu da ezberleme değil öğrenme anlamına geliyor işte.
    Valla yapan yapmış. Helal olsun. Tavsiye ederim herkese.

IOS:https://apps.apple.com/app/id1492827466
    Android:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blarma.high5
    Blarma: https://blarma.com/

Herkese faydalı olur inşallah. İyi bloglar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belgemre -- 8 Nisan 2020; 0:0:53 >

• Benim icin ingilizce ogrenmek icin telefonunuzda olmasi gereken uygulamalar sirasiyla
    Swipe for english
    Duolingo
    Wordbit
    Ve sıkı bir çalısma :)

• erolckmk E kullanıcısına yanıt
    Blarma kullanınca listen değişebilir. :)
  • Ben baya bir araştırdım ücretsiz olarak kullanılabilecek en iyi 5 uygulamayihttps://mahirersoz.com/yabanci-dil-ogrenmek-icin-ucretsiz-5-uygulama/ adresinde bulabilirsiniz.

• belgemre B kullanıcısına yanıt
    İngilizce öğrenmek için uygulama tavsiye eder misiniz?

Program sizin sanırım

• merteslik M kullanıcısına yanıt
    Hayır benim değil.
  • Bu arkadaşın önerisine istinaden Blarma uygulamasını indirdim 3 gündürde kullanıyorum. Memnun kaldım işim doğrusu. Kendi uygulama reklamını yaptıysa da benim işime yarayacak gibi. Bu tip uygulama önerileri varsa açığım arkadaşlar.. kelime tarafında sıkıntım var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.