Şimdi Ara

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
239
Favori
220.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

(En Son Oy Tarihi: 18.7.2023)
Giriş

İçeriklerde süper.

dh_experience çok sağol.

Favorilere eklenmeyi hak ediyor.
  • rus kizlar sayesinde ogrendim seklinde bir secenekte eklermisin

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 6 Mayıs 2009; 17:19:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dh_experience

quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

http://www.oup.com/elt/global/products/englishforlife/

bu siteden faydalanabilirsiniz...3 farklı seviyede alıştırmalar vs var...

önerin için çok teşekkür

ilk sayfaya ekledim.

Çok güzel bir paylaşım.

• quote:

Orjinalden alıntı: oreilly

rus kizlar sayesinde ogrendim seklinde bir secenekte eklermisin

seninki turizm seçeneğine girer

Onların rus olduğundan emin misin? yada ingilizce öğrettiklerinden
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oreilly

rus kizlar sayesinde ogrendim seklinde bir secenekte eklermisin

seninki turizm seçeneğine girer

Onların rus olduğundan emin misin? yada ingilizce öğrettiklerinden

• quote:

Orjinalden alıntı: itachi84

quote:

Orjinalden alıntı: uliking

quote:

Orjinalden alıntı: itachi84

quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

Şu ingilizceyi ilkokul 2 den beri görüyorum şuan lise 2 deyim bu yıl daha bi türlü 2 alamadım

okulda öğretilen derslerle öğrenilmez hatta iyi eğitim verseler bile sürekli pratik yapmadan öğrenemezsin.

@mursel134

verdiğin siteler güzel ben daylight ingilizce setini bulmuştum internetten başlangıç seviyesinde olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Okulun iyi bir okulsa öğrenebilirsin, ben bu yıl hazırlık olarak başladım ve şu anda upper-intermediate seviyesinde kitapları okuyorum.

şimdi yeni hazırlıktasın eğitimin taze ama ilerde pratik yapmazsan kaybedersin tüm bilgini.

Sanmıyorum çünkü bizim okul zaten İngilizce, yani bütün dersleri İngilizce işliyoruz ayrıca Üniversitede de Amerika düşünüyorum, sanmıyorum unutacağımı. Bu arada okul Robert Kolej

• 27 aldım daha geçen
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nymphetaminé

27 aldım daha geçen

bizim ülkemizde ingilizceden geçmek için ingilizce bilmeye gerek yok. ezberin iyi ise geçersin.

Sisitem öyleki bir insan ingilizce öğrenememesi için neler yapılabilir diye düşünmüşler. Buldukları bütün metodları uyguluyorlar.

ülkemizdeki ingilizce öğretmenlerinin yarısına yakınının ingilizce konuşamadığını biliyor muydunuz.? geçen internette okudum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramazan_abi

quote:

27 aldım daha geçen

bizim ülkemizde ingilizceden geçmek için ingilizce bilmeye gerek yok. ezberin iyi ise geçersin.

Sisitem öyleki bir insan ingilizce öğrenememesi için neler yapılabilir diye düşünmüşler. Buldukları bütün metodları uyguluyorlar.

ülkemizdeki ingilizce öğretmenlerinin yarısına yakınının ingilizce konuşamadığını biliyor muydunuz.? geçen internette okudum.

Bizdeki özel ve devlet okulları hepsi; " ingilizceyi öğretememe" konusunda dünya çapında bir yarışma yapılsa emin olun birinci olurlar.

Dilin sadece gramer konularıyla konuşulabileceğini sanan bir zihniyet var maalesef ülkemizde.

Tamam çeviri konusunda bir çalışma yapacaksanız gramer öğrenin sonuçta bu sizin mesleğiniz olur. Eğer ingilizceyi konuşmak, anlamak ve anlaşmaksa maksadınız, yaptığınız tüm gramer üzerine çalışmalar (temel grameri ayrı tutuyorum) sizin için vakit kaybından başka birşey olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 8 Mayıs 2009; 14:55:53 >

• quote:

quote:

quote:

27 aldım daha geçen

Bizdeki özel ve devlet okulları hepsi; " ingilizceyi öğretememe" konusunda dünya çapında bir yarışma yapılsa emin olun birinci olurlar.

Dilin sadece gramer konularıyla konuşulabileceğini sanan bir zihniyet var maalesef ülkemizde.

Tamam çeviri konusunda bir çalışma yapacaksanız gramer öğrenin sonuçta bu sizin mesleğiniz olur. Eğer ingilizceyi konuşmak, anlamak ve anlaşmaksa maksadınız, yaptığınız tüm gramer üzerine çalışmalar (temel grameri ayrı tutuyorum) sizin için vakit kaybından başka birşey olmayacaktır.

işte bu yazını altına imzamı atarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

27 aldım daha geçen

işte bu yazını altına imzamı atarım.

saolasın hocam.

Ayrıca Türkiyedeki ing. öğretmenlerinin çoğunun (ünv. dahil) telaffuzları berbat. derecede, ing. öğrenemememizin bir önemli nedenide bu. Öyle bir telaffuz sistemi geliştirmişiz ki; bu artık ing. başka bir dil olmuş. bizdeki hocalar "r" lere öyle bir basarlar ki: arrrr yu hiyır? var mı arkadaş böyle bir ingilizce. bu nedenle bizim okuldan öğrendiimiz ing. başka bir dil. bundan bocalıyoruz. yabancılara bakın "a u hiyığ " . resmen r diye bir harf yok adamların lügatında.

buldum, buldum

ing neden öğrenemediğimizi buldum.

Sıkıntı bize öğretilmek istenenin ingilizce olmaması.

• abartmayın arkadaşla..sağa sola çamur atmayın

oturup çalışın madem öle. google a inglizce kaynak yazsanız bir sürü kaynak bulursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 11 Mayıs 2009; 23:54:47 >
  • quote:

Dh_expertiz böyle buyurmuş:

Ayrıca Türkiyedeki ing. öğretmenlerinin çoğunun (ünv. dahil) telaffuzları berbat. derecede, ing. öğrenemememizin bir önemli nedenide bu. Öyle bir telaffuz sistemi geliştirmişiz ki; bu artık ing. başka bir dil olmuş. bizdeki hocalar "r" lere öyle bir basarlar ki: arrrr yu hiyır? var mı arkadaş böyle bir ingilizce. bu nedenle bizim okuldan öğrendiimiz ing. başka bir dil. bundan bocalıyoruz. yabancılara bakın "a u hiyığ " . resmen r diye bir harf yok adamların lügatında.

buldum, buldum

Hocam çok haklısın. ismine kısaca expertiz dedim, kızmassın umarım.

quote:

Blintiger kardeşte böyle demiş:

abartmayın arkadaşla..sağa sola çamur atmayın

oturup çalışın madem öle. google a inglizce kaynak yazsanız bir sürü kaynak bulursunuz

Bence expertiz arkadaş çok haklı (şimdi bana kızacak expertiz dediğim için, ne yapayım garip garip isimler koyuyorsunuz.)

Toplasan eğitim hayatım boyunca haftada 2 saat ingilizce dersinden toplamda (kurslar da dahil) 1000 saat ingilizce dersi görmüşümdür ki bu bir embesilin bile ing. öğrenmesi için çok fazla bir zaman. Fakat biri gık dese ben guk diyemem. o derece kötü ingilizcem yani.

Demekki bir yerlerde bir yanlış var.

Bu yanlış değilse ne yanlış o zaman?

• siz okulda aldığınız eğitimden mucize bekliyorsunuz...

daha önceki tüm mesajlarımda dedim.dil öğrenimi kişisel birşeydir...sizin aldığınız eğitim, hocalarınız ne kadar iyi olursa olsun bu kafa ile öğrenemessiniz...

Dili kimse size öğretemez yalnızca öğrenmenize yardımcı olabilir...
    Hiçbir öğretmen sizin dinleme ve konuşma becerileriniz tam anlamıyla gelişmesini sağlayamaz..Heleki 45 kişilik sınıflarda hiç yapamaz...onuda geçtik okulda gördüğünüz ingilizce konulara kaç kişi geri dönüp baktı ? bunlar ne biz ne gördük nerde kullanılır diye?

MEB teki hocaların genel anlamda ingilizce konusunda yanlış ve eğitimsiz olduğunu bende biliyorum ama işin temelinde kişisel gelişim olan bir konuda tek tarafları hocaları ve sistemi suçlamanız tamamen yanlış...bugün bile kaynak bulabileceğiniz yada bildiklerinizi kullanabileceğiniz yüzlerce siteler var..chat sitelerine bile takılmanız yada sesli ingilzce chat ortamlarına girmeniz bile yeter

birazda kendinizde arayın suçu..neden öğretemediler diye değil neden öğrenmedim diye...

edit : kaynak

http://www.britishcouncil.org/learnenglish-central-news-current.htm?mtklink=central-learnenglish-portal-popular-offers

http://esl.about.com/od/teachingbeginners/a/ab_beg_intro.htm

ayrıca kaynak olarak bu siteye bakabilirsiniz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 12 Mayıs 2009; 11:48:53 >

• quote:

quote:

Dh_expertiz böyle buyurmuş:

buldum, buldum

Hocam çok haklısın. ismine kısaca expertiz dedim, kızmassın umarım.

quote:

Blintiger kardeşte böyle demiş:

abartmayın arkadaşla..sağa sola çamur atmayın

Bence expertiz arkadaş çok haklı (şimdi bana kızacak expertiz dediğim için, ne yapayım garip garip isimler koyuyorsunuz.)

Toplasan eğitim hayatım boyunca haftada 2 saat ingilizce dersinden toplamda (kurslar da dahil) 1000 saat ingilizce dersi görmüşümdür ki bu bir embesilin bile ing. öğrenmesi için çok fazla bir zaman. Fakat biri gık dese ben guk diyemem. o derece kötü ingilizcem yani.

Demekki bir yerlerde bir yanlış var.

Bu yanlış değilse ne yanlış o zaman?

tamam hocam ismimi karışık bulmuş olabilirsin (forumda ne isimler var. benimki sütten çıkmış ak kaşık) ama expertiz de nasıl bir benzetmedir.

ilahi ramazan_abi

• sistem olarak türkiyede ingilizce öğretimi ne amaçlarla yapılıyor :

1) zorunlu eğitim içinde ingilizce: tamamiyle ingilizce öğretmemeye dayalı ve ölçüm sisteminin gramere dayandırılark başarının ölçüldüğü sistemi içerir. ingilizce konuşma becerisi kazandırma yüzdesi % 0.1 dir
    2) kurslarda öğretilen ingilizce: ticari kaygılar taşır. ingilizce konuşmaktan ziyade kurslarda kpds, üdf vs sınav kaygıları duyan insanlarada hitab ettiği için yine gramer ağırlıklı kur sistemini benimserler. öğretmenlerinin çoğu telaffuz açısından rezildir. yanlış kulak alışkanlığı ingilizce öğrenimini sınırlar. kompleks gramer kuralları içinde boğulan kişinin tek yaptığı (başarılı olan azınlık içersinden) çeviri konusunda uzmanlaşmaktır. maalesef kursa başlayan öğrencilerden kurların tamamını tamamlayanlara pek rastlanmaz. buda gösteriyor ki kurslarda biryerlerde yanlış yapıyor. Bunun nedeni şu aslında: öğretmenler beginner ve elementry kısımlarını neredeyse ezberliyorlar. gösterebilecekleri tüm perf. gösteriyorlar. yüksek kurlarda eğitmenler aynı başarıyı, motivasyonu sağlayamıyorlar. birşeyler öğretmek adınada ağır gramer konularına girilince öğrencinin dersten koptuğu anda ise onun için o kurs bitiyor. artık amaç ing. öğretmek değil zaman doldurmak noktasına geldiği için bir sonraki kura öğretmen sınıfı taşıyamıyor. işte büyük yanlış burada. siz bir dil kursuna giderseniz ilk soracağınız soru "kursun tüm kurları tamamlayan öğrenci yüzdesi nedir" onu öğrenmek olmalıdır. Kurslarda üst sınıflarda öğretmen beğenmemenin nedenide budur.
    3) bireysel öğrenim: sadece medya materyallerini ve internet ortamını kullanarak kendine göre bir sistematik içinde bunu başarmak yüzde olarak hepsinden daha fazla ing. öğrenme yüzdesi vermekte. bunun nedeni kişinin güdüleyeninin kendisi olması, internette bulduğu özellikle yabancı kaynaklı ingilizce öğretici sitelerin; ingilizceyi konuşma ağırlık olarak öğretmek istemesi, bizler gibi hiç birinin gramer saplantısı yok. basit anlamdaki grameri öğrenme süreci içinde veriyorlar. sonuçta amaç konuşulan canlı ingilizceyi öğretmekse ağır gramer bu öğretimi ancak engelleyebilir. dil bilim dili matematiksel olarak inceler, fakat herhangibir dili kullanan kimse, cümle kurarken bu matematiği asla kullanmaz. sadece dil refleksini kullanır. bu refleksin gelişmesini sağlayan yöntem en iyi dil öğretim yöntemidir. Bu yetiyi sağlayabilen kursta en iyi kurstur.

okuduğunuz için teşekkürler. (imla hatası olabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 17 Mayıs 2009; 11:58:34 >

• Daylight Ingilizce Egitim Seti 79 CD-TuRKA ( 14,53 gb) daha %25 i indi

ben bunu indiriyorum

inşallah yararı olur
  • quote:

sistem olarak türkiyede ingilizce öğretimi ne amaçlarla yapılıyor :

1) zorunlu eğitim içinde ingilizce: tamamiyle ingilizce öğretmemeye dayalı ve ölçüm sisteminin gramere dayandırılark başarının ölçüldüğü sistemi içerir. ingilizce konuşma becerisi kazandırma yüzdesi % 0.1 dir
    2) kurslarda öğretilen ingilizce: ticari kaygılar taşır. ingilizce konuşmaktan ziyade kurslarda kpds, üdf vs sınav kaygıları duyan insanlarada hitab ettiği için yine gramer ağırlıklı kur sistemini benimserler. öğretmenlerinin çoğu telaffuz açısından rezildir. yanlış kulak alışkanlığı ingilizce öğrenimini sınırlar. kompleks gramer kuralları içinde boğulan kişinin tek yaptığı (başarılı olan azınlık içersinden) çeviri konusunda uzmanlaşmaktır. maalesef kursa başlayan öğrencilerden kurların tamamını tamamlayanlara pek rastlanmaz. buda gösteriyor ki kurslarda biryerlerde yanlış yapıyor. Bunun nedeni şu aslında: öğretmenler beginner ve elementry kısımlarını neredeyse ezberliyorlar. gösterebilecekleri tüm perf. gösteriyorlar. yüksek kurlarda eğitmenler aynı başarıyı, motivasyonu sağlayamıyorlar. birşeyler öğretmek adınada ağır gramer konularına girilince öğrencinin dersten koptuğu anda ise onun için o kurs bitiyor. artık amaç ing. öğretmek değil zaman doldurmak noktasına geldiği için bir sonraki kura öğretmen sınıfı taşıyamıyor. işte büyük yanlış burada. siz bir dil kursuna giderseniz ilk soracağınız soru "kursun tüm kurları tamamlayan öğrenci yüzdesi nedir" onu öğrenmek olmalıdır. Kurslarda üst sınıflarda öğretmen beğenmemenin nedenide budur.
    3) bireysel öğrenim: sadece medya materyallerini ve internet ortamını kullanarak kendine göre bir sistematik içinde bunu başarmak yüzde olarak hepsinden daha fazla ing. öğrenme yüzdesi vermekte. bunun nedeni kişinin güdüleyeninin kendisi olması, internette bulduğu özellikle yabancı kaynaklı ingilizce öğretici sitelerin; ingilizceyi konuşma ağırlık olarak öğretmek istemesi, bizler gibi hiç birinin gramer saplantısı yok. basit anlamdaki grameri öğrenme süreci içinde veriyorlar. sonuçta amaç konuşulan canlı ingilizceyi öğretmekse ağır gramer bu öğretimi ancak engelleyebilir. dil bilim dili matematiksel olarak inceler, fakat herhangibir dili kullanan kimse, cümle kurarken bu matematiği asla kullanmaz. sadece dil refleksini kullanır. bu refleksin gelişmesini sağlayan yöntem en iyi dil öğretim yöntemidir. Bu yetiyi sağlayabilen kursta en iyi kurstur.

okuduğunuz için teşekkürler. (imla hatası olabilir)

çok güzel tesbitler yapmışsın dostum.

• İngilizce kelime öğrenmek için kullandığım site:
    http://english2go.com/
    Küçük bulmacalar çözerek ve sürekli aynı kelimeleri yazarak kelime haznenizi genişletebilirsiniz. Mozilla firefox uyumlu değil bulmacalar, internet explorer kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.