Şimdi Ara

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
239
Favori
220.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

(En Son Oy Tarihi: 18.7.2023)
Giriş
  • ben ingilizceyi internetten, oyunlardan ve altyazılı filmlerden öğrendim. tam anlamıyla çözemedim tabiki ama çok rahat iletişim kurabiliyorum yazarak insanlarla. şöyle bi sorun var uzun zaman dizi izledikten sonra duyduklarınıza kulağınız yatıyo ve söyleyebiliyosunuz ama yazamıyosunuz. çok fazla kelime var bu şekilde sözlükten anlamına baktığım. bir de kelime hazneniz ne kadar geniş olursa çok iyi gramer bilmenize gerek yok çok rahat anlaşıyosunuz insanlarla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sam Fisher 6600

İngilizce kelime öğrenmek için kullandığım site:
    http://english2go.com/
    Küçük bulmacalar çözerek ve sürekli aynı kelimeleri yazarak kelime haznenizi genişletebilirsiniz. Mozilla firefox uyumlu değil bulmacalar, internet explorer kullanın.

çok saol hocam, ana sayfaya ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 20 Mayıs 2009; 12:24:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dh_experience

quote:

Orjinalden alıntı: ramazan_abi

sistem olarak türkiyede ingilizce öğretimi ne amaçlarla yapılıyor :

1) zorunlu eğitim içinde ingilizce: tamamiyle ingilizce öğretmemeye dayalıdır.Ayrıca ölçüm sisteminin gramere dayandırılarak başarının ölçüldüğü sistemi içerir. ingilizce konuşma becerisi kazandırma olasılığı yok gibi birşeydir.

2) kurslarda öğretilen ingilizce: ticari kaygılar taşır. ingilizce konuşmaktan ziyade kpds, üdf ve buna bunlara benzer sınavlara hazırlanan insanlarada hitab ettiği için yine gramer ağırlıklı kur sistemini benimserler. öğretmenlerinin çoğu telaffuz açısından rezildir. yanlış kulak alışkanlığı ingilizce öğrenimini sınırlar. kompleks gramer kuralları içinde boğulan kişinin tek yaptığı (başarılı olan azınlık içersinden) çeviri konusunda uzmanlaşmaktır. maalesef kursa başlayan öğrencilerden kurların tamamını tamamlayanlara pek rastlanmaz. buda gösteriyor ki kurslarda biryerlerde yanlış yapıyor. Bunun nedeni şu aslında: öğretmenler beginner ve elementry kısımlarını neredeyse ezberliyorlar. gösterebilecekleri tüm perf. gösteriyorlar. yüksek kurlarda eğitmenler aynı başarıyı, motivasyonu sağlayamıyorlar. En önemlisi başlangıç seviyelerinde gösterdikleri yeterliliğide gösteremiyor öğreticiler. birşeyler öğretmek adınada ağır gramer konularına girilince öğrencinin dersten koptuğu anda ise onun için o kurs bitiyor. artık amaç ing. öğretmek değil zaman doldurmak noktasına geldiği için bir sonraki kura öğretmen sınıfı taşıyamıyor. (aslında öğretmenlerede kızamıyorum. Onlarada yanlış metodlarla öğretecek şekilde eğitim aldılar.) İşte büyük yanlış burada. siz bir dil kursuna giderseniz ilk soracağınız soru "kursun tüm kurları tamamlayan öğrenci yüzdesi nedir" onu öğrenmek olmalıdır. Kurslarda üst sınıflarda öğretmen beğenmemenin nedenide budur.

Devletimizde ingilizce bilgisini ölçmenin tek yolunun gramer olmadığını anlarsa işte o zaman toplumsal olarak dil öğretimmi düzene girer. Kurslar türkiyede bu ikilemi yaşıyor. Sınavlara hazırlanmak adına ağır gramer yapılı bir öğretimimi benimseyecekler yoksa gerçekten ingilizce mi öğretecekler.

3) bireysel öğrenim: sadece medya materyallerini ve internet ortamını kullanarak kendine göre bir sistematik içinde bunu başarmak yüzde olarak hepsinden daha fazla ing. öğrenme yüzdesi vermekte. bunun nedeni kişinin güdüleyeninin kendisi olması, internette bulduğu özellikle yabancı kaynaklı ingilizce öğretici sitelerin; ingilizceyi konuşma ağırlık olarak öğretmek istemesi, bizler gibi hiç birinin gramer saplantısı yok. basit anlamdaki grameri öğrenme süreci içinde veriyorlar. sonuçta amaç konuşulan canlı ingilizceyi öğretmekse ağır gramer bu öğretimi ancak engelleyebilir. dil bilim; dili, matematiksel olarak inceler, fakat herhangibir dili kullanan kimse, cümle kurarken bu matematiği asla kullanmaz. sadece dil refleksini kullanır. bu refleksin gelişmesini sağlayan yöntem en iyi dil öğretim yöntemidir. Bu yetiyi sağlayabilen kursta en iyi kurstur.

okuduğunuz için teşekkürler. (imla hatası olabilir)

çok güzel tesbitler yapmışsın dostum.

saolasın

emin olabilirsiniz arkadaşlar: ingilizce öğretirken gramer saplantısı olan dünyadaki tek ülke biziz.

edit: düzeltme içerir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 19 Mayıs 2009; 12:29:38 >

• ramazan_abi
    bu konuda epey bi canın yanmışa benziyor ama gerçekten sana katılmamak mümkün değil.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Konuyu ziyaret eden arkadaşlar faydalandıkları sitelerin linklerini verirlerse daha faydalı bir konu olur. ben yeni link geldikçe ana sayfaya ekliyorum.

Sadece link değil, memnun kaldıkları kursların isimlerinide verebilirler.

Bu konu sadece ing. içerik açısından değil, "Türkiyede yabancı dil öğretimi" adına da çok önemli tartışmalara ortam oluşturdu. demek ki biryerlerde yanlış yapılıyor.

Gerçekten bize faydalı, isteklerimize doğru dürüst yanıt verebilecek kurs sayısı yok denecek kadar az.

"İngilizce kursu veren, işleten, öğretmen olan, madur olan, olmayan, ingilizceyle uzaktanda olsa bağı olan ...." arkadaşlarında bu tartışmaya katılımı olursa konu daha iyi noktalara gidebilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 19 Mayıs 2009; 19:05:14 >

• Öncelikle böyle bir ortamı, siz değerli DH Üyelerine sunduğu için dh_experience e olan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Özellikle Türkiye'de dil bilgisi üzerine yoğunlaşan ve bireyleri konuşturmayan, sadece dil bilgisi üzerine yoğunlaşan diğer diller öğretiminin sözkonusu olduğu şu zamanda, farkımızdan bahsederek; hedef dil en iyi nasıl öğrenililir ve en önemlisi; nasıl Konuşulur, birlikte inceleyelim;

Berlitz Dil Merkezi, Istanbul olarak, Dünyaca ünlü konuşma becerisine odaklı Berlitz Metodu’nu uyguluyoruz. Berlitz Metodu’yla yeni dilinizi gerek kelime gerekse gramer olarak ana dilinizi öğrendiğiniz gibi öğretiyoruz. Eğitim araçlarımız bütünleşik bir yapı sağlıyarak değişik öğrenme yetisine sahip tüm öğrencilere hitap ediyor. Kullandığımız tüm eğitim araç gereçleri Berlitz tarafından ve sadece Berlitz öğrencileri için hazırlanmış olup, birbirilerini tamamlayarak görerek, duyarak, tekrar ederek ve hareketleri izleyerek herkesin kısa sürede konuşmasını sağlıyor. Berlitz sisteminde esas olan öğretmen eşliğindeki sınıf eğitimi, özel multimedya araçlarıyla tamamlanarak yeni dilinizi hızla öğrenmeniz ve konuşmanız sağlanıyor. Ayrıca derse devam sorununa da bir ölçüde çözüm getirilmiş oluyor.

En önemli farkımız kaliteden hiçbir zaman ödün verilmemesidir. Öğrenci Berlitz’e güven duyuyor, daha önce Berlitz’e devam etmiş olan öğrencilerden duyduğu olumlu sözler ile güveni pekişiyor. Geçmiş 131 yıl boyunca Berlitz sürekli olarak kendini yenilemiş, en son teknolojik ürünleri hizmete sunmuş, hiçbir zaman vazgeçmediği öğretmen eşliğindeki sınıf derslerini, sürekli yenilenen ders materyalleri ile güçlendirmiştir. Sınıflar hiçbir zaman 9 kişiden kalabalık olmaz. Berlitz’de esas sanal eğitim yerine birebir öğretmen eşliğindeki konuşma ağırlıklı eğitimdir. Sanal eğitim sınıfta öğretmen eşliğinde yapılan eğitimi destekleyici mahiyettedir. Ayrıca Berlitz, Amerikan Eğitim Konseyi tarafından eğitimi akredite edilen ve öğrencilerin aldıkları eğitim için üniversitelerde ders kredisi alabilecekleritek dil eğitim kurumudur

Herkese iyi forumlar,

Berlitz Dil Merkezi, Istanbul

• İngilizce öğrenim sitelerini veren arkadaşlara teşekkürler,fakat ingilizce öğrenimi için sağlam bir temel gerekiyor oda bize verilmedi senelerce,dikkat edersek her ülkde kendi dilinin yanında ingilizceyi öğretir ama biz öğrenemeyiz,düşünmemiz gereken nokta burası.
  • ben şu anki seviyeme(tabiki hala gramer kelime deyim eksiğim çok fazla ama enazından kendimi idare edecek kadar biliyorum) okul sayesinde geldim ama tabiki herşeyden önce bireysel çaba önemli isterseniz en iyi kursa gidin yinede hiç birşey öğrenemeyebilirsiniz
    bence öyle 3 kitap doldurarak ingilizce öğrenilmez
  • kurs murs bahane insanın içinde olucak ...

7. sınıftan sonra hiç ingilizce ders görmedim ama altyazılı diziler filmler izleyerek

yabancı şarkıları çevirmeye çalışarak sözlükten kelime bakarak öğrendim...

öğrenmek isteyen engel tanımaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Berlitz

Öncelikle böyle bir ortamı, siz değerli DH Üyelerine sunduğu için dh_experience e olan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Özellikle Türkiye'de dil bilgisi üzerine yoğunlaşan ve bireyleri konuşturmayan, sadece dil bilgisi üzerine yoğunlaşan diğer diller öğretiminin sözkonusu olduğu şu zamanda, farkımızdan bahsederek; hedef dil en iyi nasıl öğrenililir ve en önemlisi; nasıl Konuşulur, birlikte inceleyelim;

Berlitz Dil Merkezi, Istanbul olarak, Dünyaca ünlü konuşma becerisine odaklı Berlitz Metodu’nu uyguluyoruz. Berlitz Metodu’yla yeni dilinizi gerek kelime gerekse gramer olarak ana dilinizi öğrendiğiniz gibi öğretiyoruz. Eğitim araçlarımız bütünleşik bir yapı sağlıyarak değişik öğrenme yetisine sahip tüm öğrencilere hitap ediyor. Kullandığımız tüm eğitim araç gereçleri Berlitz tarafından ve sadece Berlitz öğrencileri için hazırlanmış olup, birbirilerini tamamlayarak görerek, duyarak, tekrar ederek ve hareketleri izleyerek herkesin kısa sürede konuşmasını sağlıyor. Berlitz sisteminde esas olan öğretmen eşliğindeki sınıf eğitimi, özel multimedya araçlarıyla tamamlanarak yeni dilinizi hızla öğrenmeniz ve konuşmanız sağlanıyor. Ayrıca derse devam sorununa da bir ölçüde çözüm getirilmiş oluyor.

En önemli farkımız kaliteden hiçbir zaman ödün verilmemesidir. Öğrenci Berlitz’e güven duyuyor, daha önce Berlitz’e devam etmiş olan öğrencilerden duyduğu olumlu sözler ile güveni pekişiyor. Geçmiş 131 yıl boyunca Berlitz sürekli olarak kendini yenilemiş, en son teknolojik ürünleri hizmete sunmuş, hiçbir zaman vazgeçmediği öğretmen eşliğindeki sınıf derslerini, sürekli yenilenen ders materyalleri ile güçlendirmiştir. Sınıflar hiçbir zaman 9 kişiden kalabalık olmaz. Berlitz’de esas sanal eğitim yerine birebir öğretmen eşliğindeki konuşma ağırlıklı eğitimdir. Sanal eğitim sınıfta öğretmen eşliğinde yapılan eğitimi destekleyici mahiyettedir. Ayrıca Berlitz, Amerikan Eğitim Konseyi tarafından eğitimi akredite edilen ve öğrencilerin aldıkları eğitim için üniversitelerde ders kredisi alabilecekleritek dil eğitim kurumudur

Herkese iyi forumlar,

Berlitz Dil Merkezi, Istanbul
    />

bundan 5-10 sene öncesine kadar türkiyede; çok uzun kurlar içeren, gramer saplantılı kurslar cirit atıyordu. BU kurslar Bir dili öğretmekten ziyade dilin matematiğini öğretiyordu. (ramazan_abi arkadaşımız çok iyi irdelemiş bu durmu) Son yıllarda gerçekten sizler gibi ingilizce öğretiminde farklı yaklaşımlar sunan, dil öğrenmenin ve öğretmenin formülünü bulmuş kursların sayısının artması bu konuda ülkemizde iyi işlerinde olduğunu gösteriyor.

Sizin türkiye genelinde şubeleriniz var mı? Ne kadar zamandır türkiyede kurs hizmeti veriyorsunuz. Sizin yönteminizin "callan" yöntmiyle bir benzerliği var mı? Yoksa farklılıkları ve üstün tarafları nelerdir (callan metoduna göre)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quote:

İngilizce öğrenim sitelerini veren arkadaşlara teşekkürler,fakat ingilizce öğrenimi için sağlam bir temel gerekiyor oda bize verilmedi senelerce,dikkat edersek her ülkde kendi dilinin yanında ingilizceyi öğretir ama biz öğrenemeyiz,düşünmemiz gereken nokta burası.

Önemli değil

Haklısın türkiyede temelde birşeyler yanlış yapılıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quote:

kurs murs bahane insanın içinde olucak ...

7. sınıftan sonra hiç ingilizce ders görmedim ama altyazılı diziler filmler izleyerek

yabancı şarkıları çevirmeye çalışarak sözlükten kelime bakarak öğrendim...

öğrenmek isteyen engel tanımaz

Aslında burada önemli olan kişinin kendini güdülemesi, bunu kimisi kursla yapar kimisi idealleriyle, kimisi baskı ile, kimisi ödülle vs vs. sizin yöntemiz nedir bilmiyorum ama kaliteli bir kurs hem öğrenme disiplini açısından hemde süreklilik açısından önem taşıyor. Maalesef türkiyedeki birçok kursun şimdiye kadar çizdiği kötü imaj türk insanının kurslara güvenmemesini sağlamıştır. Bundada çok haksız sayılmayız. Bizde işler ticari zihniyetin üzerine çıkamıyor çoğu zaman.

• verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
  • Berlitz kursları bildiğim kadarı ile direct method dan yanalar...bilmiyorum seneler içerisinde bi değişiklik oldumu yada Türkiyede farklı bir uygulamaları varmı ?bende merak ediyorum açıkcası uygulamaları nelerdir..

@dh_Experience

hocam callan dediğin şeyin sadece ticari bir aldatmaca olduğunu söylemiştim daha önce ama pek kulak asmıyor gibisin ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 21 Mayıs 2009; 12:50:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

Berlitz kursları bildiğim kadarı ile direct method dan yanalar...bilmiyorum seneler içerisinde bi değişiklik oldumu yada Türkiyede farklı bir uygulamaları varmı ?bende merak ediyorum açıkcası uygulamaları nelerdir..

@dh_Experience

hocam callan dediğin şeyin sadece ticari bir aldatmaca olduğunu söylemiştim daha önce ama pek kulak asmıyor gibisin ..

quote:

alıntı: wikipedia

The Callan Method is a direct method of teaching English. Direct methods are thought to stem from the audiolingual approaches, which were adopted in war time as a more effective way to learn a language than through grammar translation. The Callan Method Organisation claims that some students learn English four times faster when compared to other methods. It requires the teacher to ask questions at high speed twice and feed the answer of the question to the student piece by piece. It was invented by Robin Callan who lives at the Orchard in Grantchester. The Callan School in Central London, on Oxford Street, is reputed to be the largest English Language School in London and the UK.

It is the express will of Robin Callan that the method remain unchanged because it teaches English to the level of FCE (Cambridge First Certificate UCLES) and there's no need to change basic vocabulary, however, some of the language has now become outdated. Critics of the method question its rigidity and the lack of opportunities for creativity.

Kulak asmamak ne haddimize

Emin ol kendi alanımla ilgili bir konuda bilimsel makale yazabilecek bir kapasideyim.

"callan metodu" nun türkiyedeki ticari kaygılarla yapılan yanlış uygulamalarından bahsetmiyorum. Ben bilimsel anlamda çok eskilere dayanan bu metodla "Berlitz" in söylemlari arasında paralellik gördüğüm için o soruyu sordum. Yoksa söylediklerini anlamamazlıktan gelmek veya kulak ardı etmekle ilgisi yok. Özellikle ilk başlarda sorularımı basite indirgeyip sormalıydım ki; konu amacına ulaşmış olsun. Ayrıca akdemik bir dil kullanarak konuyu açsaydık bu derece bir katılım sağlayamazdık. Dikkat edersen kullandığım dili konu ilerledikçe daha akademik bir noktaya çekmeye çalışıyorum. Türkiyede dil öğretimi görünen o ki çok acı çekiyor. hem öğretenler hemde öğrenenler ayrı ayrı çekiyor bu acıyı. Düşün; doktora gidiyorsunuz ve doktor size yanlış bir tedavi programı uyguluyor. Siz bu programa göre gittiğiniz için sonuç alamamanın ızdırabını çekerken, doktorda yaptığı tedavinin bir sonuç vermemesinin ızdırabını çekiyor. İşte türkiyedeki dil öğretimide aynı bunun gibi. Peki ne yapmak lazım: öncelikle ihtiyaca uygun esnek bir dil öğretimi sistemi oluşturulmalı ( doktorun her hastaya aynı tedaviyi uygulamaması gibi) sonra; bu esnekliğin alanı genişletilip kişinin kabiliyetlerine göre yöntem esnetilmeli. Bana göre bu yöntemin adı: "flexible teaching system" olarak adlandırılabilir.

Bu yöntemin her hakkı mahfuzdur

Umarım şimdi anlaşılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 21 Mayıs 2009; 13:56:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dh_experience

quote:

Berlitz kursları bildiğim kadarı ile direct method dan yanalar...bilmiyorum seneler içerisinde bi değişiklik oldumu yada Türkiyede farklı bir uygulamaları varmı ?bende merak ediyorum açıkcası uygulamaları nelerdir..

@dh_Experience

quote:

alıntı: wikipedia

The Callan Method is a direct method of teaching English. Direct methods are thought to stem from the audiolingual approaches, which were adopted in war time as a more effective way to learn a language than through grammar translation. The Callan Method Organisation claims that some students learn English four times faster when compared to other methods. It requires the teacher to ask questions at high speed twice and feed the answer of the question to the student piece by piece. It was invented by Robin Callan who lives at the Orchard in Grantchester. The Callan School in Central London, on Oxford Street, is reputed to be the largest English Language School in London and the UK.

It is the express will of Robin Callan that the method remain unchanged because it teaches English to the level of FCE (Cambridge First Certificate UCLES) and there's no need to change basic vocabulary, however, some of the language has now become outdated. Critics of the method question its rigidity and the lack of opportunities for creativity.

Kulak asmamak ne haddimize

Emin ol kendi alanımla ilgili bir konuda bilimsel makale yazabilecek bir kapasideyim.

"callan metodu" nun türkiyedeki ticari kaygılarla yapılan yanlış uygulamalarından bahsetmiyorum. Ben bilimsel anlamda çok eskilere dayanan bu metodla "Berlitz" in söylemlari arasında paralellik gördüğüm için o soruyu sordum. Yoksa söylediklerini anlamamazlıktan gelmek veya kulak ardı etmekle ilgisi yok. Özellikle ilk başlarda sorularımı basite indirgeyip sormalıydım ki; konu amacına ulaşmış olsun. Ayrıca akdemik bir dil kullanarak konuyu açsaydık bu derece bir katılım sağlayamazdık. Dikkat edersen kullandığım dili konu ilerledikçe daha akademik bir noktaya çekmeye çalışıyorum. Türkiyede dil öğretimi görünen o ki çok acı çekiyor. hem öğretenler hemde öğrenenler ayrı ayrı çekiyor bu acıyı. Düşün; doktora gidiyorsunuz ve doktor size yanlış bir tedavi programı uyguluyor. Siz bu programa göre gittiğiniz için sonuç alamamanın ızdırabını çekerken, doktorda yaptığı tedavinin bir sonuç vermemesinin ızdırabını çekiyor. İşte türkiyedeki dil öğretimide aynı bunun gibi. Peki ne yapmak lazım: öncelikle ihtiyaca uygun esnek bir dil öğretimi sistemi oluşturulmalı ( doktorun her hastaya aynı tedaviyi uygulamaması gibi) sonra; bu esnekliğin alanı genişletilip kişinin kabiliyetlerine göre yöntem esnetilmeli. Bana göre bu yöntemin adı: "flexible teaching system" olarak adlandırılabilir.

Bu yöntemin her hakkı mahfuzdur

Umarım şimdide sen beni anlamışsındır.

ben seni iyi anladımda sen beni anlamamışsın

callan orjinalde bir direct method, audiolingual,grammar translations,desuggestopedia yada vs gibi yaklaşım değildir..

senin wikide kaynaya bakılırsa audiolingualdan türemiş ki bugun çok kullanılan bir yöntem değildir dil öğrenimi artık habit formation olarak öğretilmiyor...daha çok communicative tarzı yaklaşımlarla ele alınmakta ayrıca wikideki kaynağın güvenirliği yoktur.hiç bir bilimsel dayanağı yoktur ..bu method nasıl türkiyede ticari amaçta ise ingiliterede de aynı şekildedir..ayrıca dediğim gibi tam bir yaklaşım değil sadece methoddur..yani bir yığın aktivite olarak düşünün...

ayrıca tek bir method ile dil öğrenimi gerçekleşemez ..her kişinin öğrenim şekli farklıdır..zaten işi bilen adam her methoddan faydalanarak öğretim yapar..böle vaadlerle değil..kimse kimin ne kadar sürede neler yapabileceğini bilemez ..

http://www.youtube.com/watch?v=1D2K-3WprHA

ayrıca linkte bu methodu deneyenlerin yorumları vardır bi bak istersen

"I have been teaching Callan Method for 2 years and while i certainly prefer the direct method, there are many faults... It doesn't prepare students for the FC exam, there are too few questions (especially in the later stages where this is really bad), a lot of archaic words and phrases (not to mention idioms that students will never use), word translation errors and precious little grammar explanation. This method is only as good as the teacher and should NEVER be followed strictly. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 21 Mayıs 2009; 14:06:14 >

• sende haklısın, bende haklıyım.

Konumuz aynı fakat farklı şeylerden bahsediyoruz.

"Berlitz" kendi yöntemleriyle ilgili daha detaylı bilgi verirse onların yöntemini daha iyi analiz etme şansımız olacak. Bekliyoruz bakalım.

ok bakıyorum videoya

videoya baktım özellikle ileri aşamalarda "callan" metodunun vidaları gevşiyor anlaşılan.

Aslında Yukarıda bir yerlerde var. ramazan_abi sanırım bahsetmiş; "Genelllikle kurslarda öğretmenler bir üst kura öğrencileri taşıyamıyor" diye. Gerçekten öyle kurlar ilerledikçe; birinci kurdan başlayıp son kura kadar devam eden kursiyerlerin sayısı çok az oluyor. Demekki metod ne olursa olsun başlangıç seviyelerindeki başarıyı gösteremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 21 Mayıs 2009; 14:16:54 >

• englishtips.org

aradığınız her türlü kitabı, audiobooku veya başka bir ingilizce materyali bulmanız mümkündür.

faydalanın derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kby

englishtips.org

aradığınız her türlü kitabı, audiobooku veya başka bir ingilizce materyali bulmanız mümkündür.

faydalanın derim.

hımm teşekkürler, ekliyorum.
  • www.livemocha.com

bu siteye üye olup ücretsiz ders alabilrsiniz...hatta sınavlara göre falan düzenli olarak mailinize gelişim raporu gelmektedir...

www.englishbaby.com

bu sitede basit dersler alabileceğiniz bir site ayrıca düzenli olarak mail adresinize kelimeler slangler yollar...

ama 2 sitede ingilizce olduğundan en azından basit terimleri anlayacak kadar ingilizceniz olması gerekmekte...

http://www.simpleenglishnews.com/

bu siteden de basit haberleri okuyabilir yada dinleyebilrsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 21 Mayıs 2009; 18:20:02 >

• quote:

www.livemocha.com

bu siteye üye olup ücretsiz ders alabilrsiniz...hatta sınavlara göre falan düzenli olarak mailinize gelişim raporu gelmektedir...

www.englishbaby.com

bu sitede basit dersler alabileceğiniz bir site ayrıca düzenli olarak mail adresinize kelimeler slangler yollar...

ama 2 sitede ingilizce olduğundan en azından basit terimleri anlayacak kadar ingilizceniz olması gerekmekte...

http://www.simpleenglishnews.com/

bu siteden de basit haberleri okuyabilir yada dinleyebilrsiniz...

Eklenmiştir.

• burası gerçekten faydalı bir konu olma yönünde hızla ilerliyor.

Dh_experience ( bu sefer düzgün yazdım ) çok çok teşekkürler
  • bu konu çok önemli, üstlerde olmayı hak ediyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.