Şimdi Ara

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
239
Favori
220.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

__ -- İNGİLİZCE ÖĞRENME PORTALI-- __ (kaliteli bedava içerik siteleri)

(En Son Oy Tarihi: 18.7.2023)
Giriş
  • İnternet ve medyadan ingilizce öğrenen arkadaşlar hangi sitelerden faydalandıklarınıda söylerlerse güzel bir paylaşım olur.

telaffuz için,

okuma,

yazma,

dinleme vs vs

hangi sitelerden faydalanıyorsunuz. Birikince ana sayfaya koyarız bu linkleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 5 Mayıs 2009; 15:11:14 >
  • site önerilerinizi bekliyoruz arkadaşlar.
  • Beyler Bende Oxford Advanced Learner's 6Th. Edition Sözlük Var.İngilizceden İngilizceye. İsteyene Satabilirim.20 Liradan. Piyasa Değeri 35 Lira
  • Şu ingilizceyi ilkokul 2 den beri görüyorum şuan lise 2 deyim bu yıl daha bi türlü 2 alamadım
  • Ben birkaç öneride bulunmak istiyorum:

1) ingilizce kelimeler için: (resimli, ingilizce ve türkçe telaffuzlu, çoklu dil desteğide var)

http://www.internetpolyglot.com/playSlideShow.html

2) ingilizce öğreten güzel bir site:

http://www.livemocha.com/

3) videolu ingilizce dersleri:

http://www.ingilizce.be/ingilizce_video.htm

Şimdi sizin önerilerinizi alalım.

• site bilmiyorum fakat Ben Rosetta Stone British english PRogramından yararlanmaya çalışıyorum sıkılmadıkca :)))
  • quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

Şu ingilizceyi ilkokul 2 den beri görüyorum şuan lise 2 deyim bu yıl daha bi türlü 2 alamadım

okulda öğretilen derslerle öğrenilmez hatta iyi eğitim verseler bile sürekli pratik yapmadan öğrenemezsin.

@mursel134

verdiğin siteler güzel ben daylight ingilizce setini bulmuştum internetten başlangıç seviyesinde olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itachi84 -- 5 Mayıs 2009; 17:10:54 >
  • quote:

itachi84 diyor ki:

verdiğin siteler güzel ben daylight ingilizce setini bulmuştum internetten başlangıç seviyesinde olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

birşey değil, eğer arkadaşlarında katkıları olursa güzel bir içerik forumuna dönüşür burası.
  • ben daylight setini tensleri bakmayacaksanız öneririm ama onun dışında Tense lerde çok sıkıcı bi set yani dilden nefret ettiriyooooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: musicalite

ben daylight setini tensleri bakmayacaksanız öneririm ama onun dışında Tense lerde çok sıkıcı bi set yani dilden nefret ettiriyooooo

özellikle telaffuz konusunda eğitmenler çok yetersiz.
  • İlkokulda ingilizce kursuna gitmiştim. Orda temelimi kurdum. Ondan sonra bir kere bile ingilizceye çalıştığımı bilmem. Benim tavsiyem Altyazılı olarak oyun oynayın. Birde oyun konulu olursa "Ne diyor noluyor " diye çatlayarak oynuyorsunuz. Çok zevkli oluyor. Ama maalesef pratiğim yok.
  • faydalı bir konu işaret koyalım.
  • evet öneriler nerede arkadaşlar.

özellikle internetten dil öğrenimizle ilgili faydalandığınız siteleri yazın.

Ben bir site önerisinde daha bulunuyorum.

özellikle kelime öğrenimi için çok hoş bir oyun. Telaffuz, dikkat ne ararsanız var. oyun dediğime bakmayın, adı oyun işlevi kelime öğretmek.

Buyurun linki:

http://www.bbc.co.uk/turkish/learningenglish/story/2005/12/051226_tr_wordmaster_flash.shtml

ilk sayfaya tüm linkleri toptan ekliyorum arkadaşlar. buraya kaliteli içerikler geldikçe linkleri ekleyeceğim.

Sayfayı favorilerinize ekleyin.

Teşekkürüde çok görmeyelim bi zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 5 Mayıs 2009; 18:51:03 >

• adımı değiştirip geri geldim arkadaşlar.
  • Şu tür muhabbetleri görünce aklıma hep Anadolu Liseleri (8 yıllık temel eğitim yokken ortaokuldan alım yapıyorlardı) geliyor. İyi İngilizce'ye sahip neredeyse tüm arkadaşlarım ortaokul girişli Anadolu Lisesi mezunudur. Özel bir eğitim sistemleri vardı.

Mesela bizim ilk hazırlık senesinde aylarca defter kalem getirmemiz yasaktı, telaffuzdan başlanarak eğitime başlanmıştı. Büyük resimler getirilip İngilizce isimleri öğretilirdi ama biz nasıl yazıldığını bilmediğimizden hep orjinal telaffuzuyla öğrendik. Belirli bir seviyeden sonra birden yoğun bir şekilde yazıya geçildi, ilk kez nasıl yazıldıklarını gördüğümde çok şaşırdığımı hatırlıyorum. Üstelik daha küçük yaşlarda kafa çok daha sağlam alıyor, henüz 12-13 yaşlarındaydık ve herşeyi çok sağlam bir şekilde öğreniyorduk. Hazırlık sınıfında haftada 32 ders vardı ve 24'ü İngilizce dersleriydi. Ortaokul birinci sınıftan itibaren yanlış hatırlamıyorsam İngilizce dersleri haftada 6 saat olarak yoğun bir şekilde devam etti.

Hepsi bu kadar da değil ortaokulda Matematik ve Fen Bilgisi derslerini de hep İngilizce olarak gördük, başta çok zorlansakta çok faydasını gördük, Fen ve Matematik sınavlarında hem İngilizce soruyu anlaman hem de cevaplarken açıklamanı İngilizce olarak vermen gerekiyordu, bu şekilde sayısal yani teknik İngilizcemiz de çok gelişmişti. Hatta yine ortaokulda haftada 2 saat Almanca'da görmüştük ama tabi başlangıç seviyesinde olduğundan şu an pek bir artısı yok, ileride Almanca'mı kaldığı yerden geliştirmeye devam edeceğim.

8 yıllık eğitim çıkınca liseden itibaren öğrenciler girmeye başladı ve bu okulların etkisi bitti çünkü liseye gelmiş birisi 2. sınıftan itibaren zaten ÖSS'ye odaklanıyor ve dile ağırlık veremiyor. Ayrıca sayısal dersler İngilizce verilemiyor çünkü ÖSS başarısı yine sekteye uğrar.

Üniversitede İngilizce'yi direk İngilizce dersine giren hocalar dahi aksanıyla konuşamıyorken ben konuşabiliyordum, Mesleki İngilizce dersinde hoca bazı konuştuklarımı anlamıyordu dahi, bir süreden sonra ben sınıfta yokmuşum gibi hareket etmeye başlamıştı. Temel İngilizce'den zaten sınavla muaf olmuştum. Ben kendi adıma İngilizce için hiç fazladan çaba göstermedim, eğitimizi bu seviyeye gelmemiz için yeterliydi. Lise yıllarında turistlerle rahatlıkla konuşuyorduk (sadece kelime eksiğimiz vardı onu da artık kişinin kendi halletmesi gerekiyor). Nette sürekli yabancı arkadaşlarım bile vardı.

Kısacası yeterli İngilizce eğitimi verebilen tek resmi kurumu da bitirdiler, günümüzde Anadolu Liselerinin normal liselerden farkı kalmadı. Hatırladıkça üzülüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic -- 5 Mayıs 2009; 23:39:15 >

• http://www.oup.com/elt/global/products/englishforlife/

bu siteden faydalanabilirsiniz...3 farklı seviyede alıştırmalar vs var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: itachi84

quote:

Şu ingilizceyi ilkokul 2 den beri görüyorum şuan lise 2 deyim bu yıl daha bi türlü 2 alamadım

okulda öğretilen derslerle öğrenilmez hatta iyi eğitim verseler bile sürekli pratik yapmadan öğrenemezsin.

@mursel134

Okulun iyi bir okulsa öğrenebilirsin, ben bu yıl hazırlık olarak başladım ve şu anda upper-intermediate seviyesinde kitapları okuyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Blitzkrieger

http://www.oup.com/elt/global/products/englishforlife/

bu siteden faydalanabilirsiniz...3 farklı seviyede alıştırmalar vs var...

önerin için çok teşekkür

ilk sayfaya ekledim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uliking

quote:

Orjinalden alıntı: itachi84

quote:

@mursel134

Okulun iyi bir okulsa öğrenebilirsin, ben bu yıl hazırlık olarak başladım ve şu anda upper-intermediate seviyesinde kitapları okuyorum.

şimdi yeni hazırlıktasın eğitimin taze ama ilerde pratik yapmazsan kaybedersin tüm bilgini.

• 6 veya 8 ayda Türkiye'de öğrenirseniz , kitaplar veya başka kaynaklardan haklısınız kısa zamanda unutursunuz fakat günlük konuşma dilini bir kaç diziyi falan takip ederseniz unutmazsınız. Yani ortanın bir üst katı düzeyde ingilizceye sahip olursunuz diyeyim.

Ben bu sene üniversite sınavlarına hazırlanıyorum ve bütün ingilizce bilgim anadolu lisesinden ordan buradan sadece. Aslında bir çoğunuz şu anda günlük konuşma dilinde ingilizceyi biliyor durumdasınızdır fakat kendinizi tartmadığınız için eksik olduğunuzu hissediyorsunuz. Dil hep böyledir zaten ben zaman zaman kendimi Türkçe'de bile eksik hissediyorum yanlışmıyım?

Ben az biliyorum dediğim ingilizceyi, bir çok Rus'tan daha iyi bildiğimi öğrendim bu yaz gittiğim tatil yerinde. Gittiğim yerde en az 10 tane farklı dilden insanlar vardı ve hepsi ortak olarak ingilizce konuşuyordu. İlk başlarda mırın kırın ettim konuşmadım etmedim ama insan bir süre sonra konuşma ihtiyacı duyuyor ve konuşuyor zaten. ilk 1-2 gün sıkıntı çekiyorsunuz en başta telafuzunuzu İngilizce'ye yöneltmek biraz zor oluyor vücut dilinden yardım alıyorsunuz fakat gerçekten eğer orta düzey bir ingilizce'ye sahipseniz 3-4 gün içinde bildiğiniz günlük konuşma diline geçiyorsunuz. Fakat sormak istediğiniz bazı sorular oluyor, telafuzunu bilmiyorsunuz o nedenle pek fazla bir şey soramıyorsunuz ama herkezle konuşup normal düzeyde muhabbet edebiliyorsunuz. Ve ben bunu okul ingilizcemle yaptım.

En iyi ingilizce tabi ki bu yöntemle öğrenilmez. Size vereceğim tek ve çok güzel bir yöntem var. İyi bir üniversiteyi kazanıp ilk senenizi bitirdikten sonra bir Work And Travel programına yazılmanız. Bu yolla kuzenim Las Vegas'a gitti kimsenin kalmayı hayal edemeyeceği bir otelde kaldı (eiffel hotel) ve sadece günde 8 saat fotoğrafçılık yaptı. 6 ay gibi bir süre orada kaldı ve şu anda ana dilinden biride ingilizce. İlk başlarda cüzzi bir miktar ödüyorsunuz 3000-3500 dolar kadar ve zaten kazandığınız para ödediğinizin yanında 0 kalıyor.

Bence bunu bir düşünün.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.