Şimdi Ara

İngilizce Eğitimi Hakkında.Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve kısmetse bu dönem mezun olacağım.Okulumun yoğunluğundan ve yazları da çalışmadır stajdır pek vaktim olmadığından ingilizcemi maalesef yeterli düzeyde geliştiremedim.Okuduğum bölümde de hazırlık olmaması en büyük handikabım oldu.Mezun olduktan sonra ise ingilizceye yoğunlaşmak istiyorum.Seviyem ise A2.Kafamda 3 seçenek var ama hangi yolu izlemek konusunda kararsızım.

1-Yurtdışında 3 aylık bir dil okulu.Düşündüğüm ülke İrlanda/Dublin
    2-Burada bir kursa yazılıp ona yoğun bir şekilde gitmek,üstüne düşmek.Dersler sonrası tüm aktivite sınıflarına katılma (Listening,Speaking vb.)
    3-İyi üniversitelerin eğitim verdiği ingilizce kurslarına gitmek(Boğaziçi,Galatasaray Üni. vb)

Bu seçeneklerin arasında tabikide en iyisi yurtdışı fakat yurtdışı seçeneğinin dil açısından bana gerçekten faydası olur mu?İyi bir noktaya gelebilir miyim veya 3 aylık süre bana ne kadar şey katar?Sonuçta bunun için ciddi bir bütçe ve birikim ayırmak gerekiyor ve haliyle de ailem tüm imkanlarını seferber edicek.Tüm kararsızlığım bu sebepten.Amacım sadece iyi bir ingilizce düzeyine gelmek.Sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zedge08 -- 16 Mart 2017; 16:59:45 >

• up
  • 1.Yurt dışına gideceksen gitmeden önce upper-intermediate seviyesine gelmeye çalış.O zaman orada daha çok şey öğrenirsin.
    2.Kursa gideceksen evde 2 saat tekrar yapman gerek.Bunu yapmazsan en iyi kursuna gitsen de etkisi az olur.

Hocam kusura bakmayın bir soru soracağım.
    Neden Türkiye'de kendi başınıza dil öğrenilemeyeceğini düşünüyorsunuz?
    Evde çalışmayı neden düşünmüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

1.Yurt dışına gideceksen gitmeden önce upper-intermediate seviyesine gelmeye çalış.O zaman orada daha çok şey öğrenirsin.
    2.Kursa gideceksen evde 2 saat tekrar yapman gerek.Bunu yapmazsan en iyi kursuna gitsen de etkisi az olur.

Hocam kusura bakmayın bir soru soracağım.
    Neden Türkiye'de kendi başınıza dil öğrenilemeyeceğini düşünüyorsunuz?
    Evde çalışmayı neden düşünmüyorsunuz?

Yok hocam öyle düşünmüyorum tabiki öğrenilir ama benim pek vaktim yok.Okul bittikten sonra vakit kaybetmeden iş hayatına atılmak istiyorum.Evde planlı düzenli bir şekilde çalışmaya başlasam tam oturması aylar sürecek.Bir de bu işin düzenli yapılması tarafı var.Açıkçası biraz zora gelmem gerek.O yüzden de yazı en iyi şekilde değerlendirmek,yaz süresi boyunca ingilizcemi en iyi ve faydalı olacak seçenekle toparlamak istiyorum.Yazı bitirip işe girdikten sonra da kendi çabalarımla gelebileceğim en üst noktaya gelme niyetindeyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.