Şimdi Ara

iNew V3 / Quatro F1453 inceleme, root, imei değiştirme, recovery, firmware, custom rom vs.. (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
668
Cevap
17
Favori
57.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim dostum bişeyler yapmaya çalıştım fakat eksik oldu sanırım. videonun en başında bulunan ftp://epo.mediatek.com adresinden indirilen iki dosyayı o siteye bağlanamadığım için indiremedim. faster gps programıyla ülkemi Türkiye olarak seçtim. root explorer indirdim, data dosyasına girip Mtkgps.dat dosyasını silmek istiyorum fakat data ya tıkladığım anda ücretli versiyonunu indirmemi söylüyo . velhasılı onu silemedim. mobileuncle tools ile indirilmesi gereken dosyaları indirdim uydu taraması sonucu 5-6 kadar da uydu buldu. navigasyon programımı indirdiğim de konumu buldu. fakat programdan çıkıp biraz başka şeylerle uğraştıktan sonra geri tekrar bulmuyo. sadece uydu taraması yapıp bulduktan hemen sonra açarsam konumumu görüyo.

silemediğim mtkgps dosyası ile ilgili olabilir mi. yada en başta yükleyemediğim iki dosyayla ilgili. Hala kendini çin de zannediyo sanırım telefon :) data dosyasının içinde ki mtkgps dosyasını silebileceğim başka bi uygulama yada sorunun çözümü ile ilgili başka bi fikrin var mı dostum. Teşekkür ederim.

bu arada telefonun root lu değil. başına bişey getiririm diye cesaret edemedim :) bu bir sorun olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafii -- 18 Ağustos 2014; 15:05:37 >

• Eğer satın almadı isen ve sadece bu iş için kullanacaksan Root explorer pro şeklinde google da aratabilirsin.
    Sorunun EPO dosyaları ile ve faster gps'in yaptığı (tr.pool filan birşeydi) değişikliğin olmamış olabileceğinden kaynaklanıyor.

Root explorer ile sistem dosyalarına girmek istiyorsan telefonun root olmak zorunda.
  • Arkadaşlar ilk mesajdaki bu rom ve root için programların olduğu linkleri tazelermisiniz
  • Arkadaşlar rom ve root için gereken programların çalışan linklerini tazeleyebilirmisiniz acaba.
  • Selam arkadaşlar..
    Telefona inew v3 1.08 gps fix Romunu ve üzerine Tsunami Rom kurdum.
    Cihaz genel olarak fena değil şimdi. GPS yine sıkıntılı, sürekli yanlış yer konumlandırıyor ve konumdan sapmalar oldukça fazla.!
    Ama en büyük sıkıntı Pil..!
    %88 den sonra cihaz kesinlikle şarj almıyor. Hatta Xiaomi 10400mAh powerbank ile denedim. %88 olunca powerbank cihaz şarjı bitirip kapanıyor.
    Prizden şarjda da %88 den sonra aniden %100 e çıkıp şarj oldu diyor.
    Anladığım kadarı ile cihazda ki pilin sadece %88 lik kısmını kullanabiliyoruz ve onun için pil çabuk bitiyor..!
    Ben hala bu Romda dahi yoğun kullanımda 10 saatin üzerine çıkamadım. Hiç kurcalamayıp sadece çağrılara bakıp, Alo amaçlı kullanılırsa 24 saati geçiyor.
    Fakat o zaman bu cihazı kullanmanın ve taşımanın gereği yok. :)
    Bu konuda bilgisi olan veya aynı konudan muzdarip arkadaşların önerilerini bekliyoruz.
    Saygılarımla..

• THL w8 bataryası öneririm size 2000 mah lık. Birde benim cihaz %100 oluyorda hızlı 88 e düşüyor onuda belirteyim arada romlarımız aynı çıktığından bu yana tsunami kullanıyorum. w8 in bataryasının uyarlama videoları youtube da mevcut inceleyin isterseniz.
  • Greenify kullanmanızı tavsiye ederim.
    Hatta Xposed+Greenify+Gravitybox kullanmanı öneririm, yapabiliyorsan Rppt/System/App içerisinde bulunan sistem dosyalarını az ram ve pil harcayan ikameleri ile değiştirmeni öneririm.
  • merhaba kasai forumdaşım bende thl w8 batarya şiparişi verecem nerden aldınınız bana link verirmisiniz birde eşimdeki inew v3 %88 sonra şarj almıyor sonra telefonu kapatıyorum şarj %100doluyor rom 1.08 gps kullanyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi.orhan -- 22 Ağustos 2014; 0:33:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asi.orhan kullanıcısına yanıt
    Aliexpress de bir satıcıdan aldım fakat çok kötü bir satıcıydı. Geç kargoya verdi, kargo 3 ülke dolaştı 1.5 ayda geldi vs. Size tavsiyem aliexpress de feedback i yüksek bir satıcıdan almanız. Tecrübeniz yoksa ben yarın bakıp size link atarım. Eşinizin problemi bazı versiyonlarda mevcut. Tsunami romu yüklerseniz ve cwm den battery fix 0 lama yaparsanız daha stabil olur diye düşünüyorum. İyi geceler

•  iNew V3 / Quatro F1453 inceleme, root, imei değiştirme, recovery, firmware, custom rom vs..

4.4.2 KİTKAT ROM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasim535 -- 25 Ağustos 2014; 17:16:57 >

• rasim hocam bu kitkat resmi sürümmü? ve inew v3 hepsine oluyormu?

• asi.orhan kullanıcısına yanıt
    benim telefona oldu
    lcd driver önemli benimki resimde görünen aynı ise dene
    değilse siyah ekran hatası verebilir.
     iNew V3 / Quatro F1453 inceleme, root, imei değiştirme, recovery, firmware, custom rom vs..
  • bende Windows 8.1 yüklü onda hep hata veriyor Windows 7 yükleyim deneyim nasıl calismayan bir özelliği varmı rasım hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi.orhan -- 25 Ağustos 2014; 17:49:41 >
  • Bu ne ya hep 4.2 yeter ya, MediaTek uyanıp KitKat hatta L(emon Meringue Pie) hazırlamalı yoksa gına gelecek arkadaş!

• quote:

Orijinalden alıntı: BillCipherDude

Bu ne ya hep 4.2 yeter ya, MediaTek uyanıp KitKat hatta L(emon Meringue Pie) hazırlamalı yoksa gına gelecek arkadaş!

Paylaştığım 4.2 değil 4.4.2
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi.orhan

bende Windows 8.1 yüklü onda hep hata veriyor Windows 7 yükleyim deneyim nasıl calismayan bir özelliği varmı rasım hocam

şimdilik bir sıkıntı yok gibi
    firmware yüklerken sıknıtı çekiyorsan SP Flash Tool yerine FlashToolMod isimili programı dene birebir aynı arayüz...
  • Kitkat romunu yükleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyoruz.

• rasim535 R kullanıcısına yanıt
    Hayır ben telefonun geldiği sürümü şikayet ediyodum seninkinin KitKat olduğunu biliyom

• quote:

Orijinalden alıntı: mch26

Kitkat romunu yükleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyoruz.

Arayüzde değişen bir şey yok
    şimdilik gps sıkıntısı var gözüküyor
    etc klasörü içerinde gps.conf dosyası yok mobileuncle ile power gps search başlığından oluşturmama ragmen sistemde bulunmuyor.

GPS sorunu çözüldü.
    mobileuncle Tools-engineer mode-engineer mtk-üstten 4.başlık Location-Location Based Service-gps-gps on
    mobileuncle Tools-engineer mode-engineer mtk-üstten 4.başlık Location-Location Based Serviceepo-epo download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasim535 -- 25 Ağustos 2014; 19:59:28 >
  • Bütün inew modelleri için kitkat yayınlandı arkadaşlar . Ben aşşağıdaki linktekini yükledim ama yeni bir tanede var rootlu yapmış arkadaş ilk link benim yüklediğim ikinci rootlu olan.

http://www.needrom.com/download/inew-v3-backup-recovery-1-0-13/

http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.