Şimdi Ara

TÜM BMW 2018 Navigasyon Güncellemeleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
14
Favori
43.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 2 Ekim 2018; 18:46:30 >

• Bir ilave daha yapayim. Yabanci forumlarda bilgi bulmak mumkun ama burada nereye baksam parayi gonder ben yapayim diyen arkadaslar dolu.

Basit olarak size yontemi anlatayim.
    https://yadi.sk/d/BnRfAyfXzHLLzA linkindeki 1b.zip dosyasinin icerigindeki sh uzantili dosyayi fat32 formatli bir usb ye kaydedin. Diskte baska dosya olmasin.

Araciniza anahtari takin. calistirmaniza gerek yok. Navigasyon acildiktan sonra usb yi torpido gozundeki usb ye takip 30 saniye bekleyin.

Daha sonra usb yi cikarin. İcine baktiginizda 1b.hex diye 319 byte buyuklugunde bir dosya goreceksiniz.
    Gormediyseniz farkli bir usb deneyin. (Bazi modellerde torpido yerine merkez konsoldaki usb nin de ise yaradigi yazmis.. bilemiyorum..denemek lazim)

Bilgisayarınızahttps://yadi.sk/d/FrY4Qfr1sDCkeg linkindeki dosyayi indirip acin. bu dosya fsc decoder.
    Exe dosyasini calistirdiginizda once birkac xml dosyasi download edecek. daha sonra programi kapatip tekrar acmanizi isteyecek.

Program acilinca.. file'dan bir onceki adimda elde ettigimiz hex dosyasini gosteriyoruz.
    Map type once premium gorunuyor ama, bir baska tipi secip tekrar premiuma donunce altindaki diger opsiyonlari da secebilir hale geliyorsunuz.
    kendi aracimdaki harita tipi premium oldugundan premiumu sectim.

Elinizdeki harita dosyasina uygun olarak region seciyorsunuz.. ben east europe indirdigim icin east europe sectim

Bir altindaki secenekte hangi versiyon oldugu bilgisi seciliyor..
    2020-1 i sectim.
    Lifetime secenegini isaretlerseniz bir daha harita updatelerinde kod sormaz..Secmezseniz her harita guncellemesinde sizden kod isteyecektir.

Lifetime i secip generate e basinca kod olusur.

Bu sifreyi haritayi kurarken isteyecek. not edin(fotosunu cekin)

Simdi geldi haritayi indirmeye..
    torrentte bir cok verisyonu var.https://yadi.sk/d/EC5Bn5uX6lWZcg linkinde benim indirdigim torrent mevcut. Temel olarak east europe turkiyeyi kapsiyor. ama daha detayli bir harita icin turkey premium haritasi lazim. Bulamadim. Burada paylasmaya gonullu biri var midir bilemiyorum..

Dosyayi indirdiginizi varsayiyorum.
    Rar dosyasini actiginizda icinde bir ana klasor.. altinda ise config.nfm ve pkgdb dosyalarindan olusan iki klasor olacak.

Bu iki klasoru en az 32 gb bir usb diske (diski fat32 olarak formatlayip) kaydedin.
    Benim elimde sandisk cruiser vardi. Onda calismadi. transcend kullaninca calisti

Neyse. dosyayi kopyaladik.

Arabaya gittik..
    Arabayi calistirdik. Navigasyon acildiktan sonra, torpido gozundeki usb ye (orta konsoldaki aux olan degil..) yukarida hazirladigimiz usb yi takiyoruz.

Navigasyondayken options tusuna basiyoruz..
    Birkac saniye sonra surum guncelleme ekrani gorunuyor..Eger gorunmez ise baska marka bir usb ile denemeniz gerekiyor.. fat32 formatli olduguna emin olun

Guncelle dedikten sonra sizden kodu istiyor.. yukarida fsc_Generator ile olusturdugumuz keyi buraya giriyoruz..
    Guncelleme basliyor.

guncelleme boyunca arabanizin calismasi gerekiyor..
    daha sonrasinda guncel haritayi kullanmaya baslayabilirsiniz.

Bu adimlar benim kendi aracimda denedigim yontemler..
    Bende ise yaradi. Baskalarinda ise yarar mi nelere bakmak lazim neler atlanmis olabilir .. yok update ederken teyp kapanirsa bozulur mu bozulmaz mi bilemem. herhangi bir sorumluluk ta ustlenmiyorum.
    Ama internette bedava bulunan bir bilgi varken burada para isteyen arkadaşlara sadece teessüf ediyorum. Karsidaki ben yapamiyorum. parasiyla yaptirayim derse tamam onu anlarim..
    Sirf kaynaklar ingilizce diye bunu firsata cevirmemek lazim.
    Bilgi paylastikca buyur.

kolay gelsin.
    Önce navigasyon menünden harita türünü öpren. Next,evo,premium,CIC gibi.
    cartechnology sitesinden bmw road map europe .... şeklinde arat. Noktalı yere harita türünü yazacaksın. Mesala EVO
    İndirdiğin dosyayı rardan çıkart. Klasörü aç ve içindekileri çıplak olarak usb belleğine at.
    Belleği araca taktığın anda yükleme başlayacaktır.
    Fsc kod isterse işin uzun.Çinden 2 dolara kablo alıp laptopla araca bağlanacaksın. İlgili programı açacaksın. Program aracının şasi numarasını oluyup aracına özel FSC kod üretecek. O kodu yazarak yüklemeyi başlatacaksın. Ama %90 kod sormaz. Benim ki sormuyor.
    Kod sorarsa da ilk yaparken zor gibi görünür ama sonrasında çocuk oyuncağı.
    Bu konu yaninda bir ilave daha yapayim..
    Teybinizin yazilim surumu guncellemesi icin (mp3 telefon erisimi vs) BMW 'nin kendi sitesinde olan bir update toolu var.
    https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html adresinden erisebilirsiniz.

Buraya aracinizin VIN kodunu girdiginizde (ruhsatta yazan kod) aracinizin donanimi ile ilgili update dosyalari cikiyor.
    Benim cihaz icin UPD01008 diye bir update geldi.

Bu dosyasi da daha onceki notta bahsettigim gibi bos bir fat32 formatli USB ye yaziyoruz.

Aux girisinin oradaki (orta konsol) usb ye takiyoruz.
    Teyp unitesinin ozellikler menusu altinda yazilim versiyonu yazan yerde guncelleme ekranı var.
    Oraya gelip guncelle dedigimizde 5-10 sn suren bir guncelleme islemi sonrasinda gerekli modulleri guncelliyor.

Bu guncellemeler daha cok bluetooth baglantisi optimizasyonu, media playerin destekledigi formatlar gibi seyleri iceriyor.
  • secospacos S kullanıcısına yanıt
    Dünya haritası mı yoksa sadece Türkiye haritası mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

2015 haritası sadece Türkiye şeklinde üretildi hocam.
    o yüzden dünya yok. 2014'teki gibi avrupa yok yani.
    Ama 2015 haritası gerçekten cok hızlı ve çok detaylı.
    Şimdiye kadar denediğim tüm yolları bulabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

Alıntıları Göster
    şasi numarası lazım sanırım kod için değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

şasi veya VIN kodu gerekiyor.

Şasi çok uzun bir kod. onun yerine Şasinin son 7 hanesi olan VIN kodu da yeterli
    VIN kodu şuna benziyor: E872637 gibi veya 8473627 gibi
  • quote:

quote:

Şasi çok uzun bir kod. onun yerine Şasinin son 7 hanesi olan VIN kodu da yeterli

secospacos sağolsun güncellemeyi sorunsuz bir şekilde yaptım, kodu aynı gün içinde 3 saat içinde gönderdi, 1 gün sonra da
    haritalar kargo ile kaliteli bir usb içinde elime ulaştı. ayrıca kendisi gerekli açıklamaları da yaptı sürekli mesajlar ile bilgilendirmede bulundu.

aracım 2011 e90 dı ve en son 2012 kurulu idi, ara versiyonlara da gerek yok, direk 2015 sorunsuz çalıştı, veritabanını bayağı bir zenginleştirmişler.

işlem basit ve kısa sürüyor boşuna borusana milyar vermeye gerek yok ayrıca otosanayi vs de 350-400 üzeri fiyatlardan bahsediyorlar.

• quote:

quote:

quote:

secospacos sağolsun güncellemeyi sorunsuz bir şekilde yaptım, kodu aynı gün içinde 3 saat içinde gönderdi, 1 gün sonra da
    haritalar kargo ile kaliteli bir usb içinde elime ulaştı. ayrıca kendisi gerekli açıklamaları da yaptı sürekli mesajlar ile bilgilendirmede bulundu.

aracım 2011 e90 dı ve en son 2012 kurulu idi, ara versiyonlara da gerek yok, direk 2015 sorunsuz çalıştı, veritabanını bayağı bir zenginleştirmişler.

işlem basit ve kısa sürüyor boşuna borusana milyar vermeye gerek yok ayrıca otosanayi vs de 350-400 üzeri fiyatlardan bahsediyorlar.

Güle güle kullanın hocam,
    İlgilenen ama kafasında şüpheler olan arkadaşların da asla süphe duymasına gerek yok. Kodlar BMW'den alınıyor, harita da orijinal BMW haritası kesinlikle ve kesinlikle sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İlgilenen ama kafasında şüpheler olan arkadaşların da asla süphe duymasına gerek yok. Kodlar BMW'den alınıyor, harita da orijinal BMW haritası kesinlikle ve kesinlikle sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

Başka bir şey sorayım.

2013 X1 sahibiyim, büyük ekran vs. mevcut ama "navigasyon iptali" var.

Bu iptali kaldırıp, naviyi aktif hale getirebiliyor musunuz?

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

quote:

quote:

Başka bir şey sorayım.

2013 X1 sahibiyim, büyük ekran vs. mevcut ama "navigasyon iptali" var.

Bu iptali kaldırıp, naviyi aktif hale getirebiliyor musunuz?

Selamlar

Araçta navigasyon donanım olarak var mı?
    Yani navi tuşuna basınca ne oluyor?

• quote:

quote:

Navigasyonu 2015 sürüm kodunu yüklemek istiyorum Kartaldayım.İlk defa bmw aldık bu konulardan çok anlamıyoruz bize yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygolge18

quote:

quote:

Navigasyonu 2015 sürüm kodunu yüklemek istiyorum Kartaldayım.İlk defa bmw aldık bu konulardan çok anlamıyoruz bize yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Dostum banada yardımcı olursan sevinirim,fiyat ciddi makul.
    Sanayiye gidip 350 400 tl vermeye değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: bygolge18

quote:

quote:

hocam pm ile cep telefonumu attım, ulaşabilirsiniz

• Devoin kullanıcısına yanıt
    Tabi hocam yardımcı olurum iletişim bilgilerini atıyorum PM'den
  • Seçkin sen hangi ildesin. Ben de almak istiyorum. Teşekkürler.
  • driekrem D kullanıcısına yanıt
    selam, istanbuldayım abi
  • quote:

selam, istanbuldayım abi
    şöyle bi kurcaladım bayağı detaylandırmışlar mesela eskiden gri olan yani hiç olmayan dar yolların hepsi var
    bizim şirketin kendi bölgesi eskiden e5 den sapınca gri görünürdü şimdi en küçük park yerini bile koymuşlar
  • quote:

şöyle bi kurcaladım bayağı detaylandırmışlar mesela eskiden gri olan yani hiç olmayan dar yolların hepsi var
    bizim şirketin kendi bölgesi eskiden e5 den sapınca gri görünürdü şimdi en küçük park yerini bile koymuşlar

Alıntıları Göster
    Dün Seçkin kardeşimle buluştuk,5 dakka bile sürmedi güncellemeyi gerçekleştirmesi.Kendiside sağolsun çok ilgili,usb ile geldi,torpido gözündeki usb den anında güncellemeyi gerçekleştirdi.Konuya hakim olmasıda beni bir o kadar mutlu etti,tekrardan teşekkür ederim.
    Yorumlarıma gelirsek :

Navigasyon ciddi anlamda çağ atlamış,bulamadığı sokak yok,eskiye görede çok daha hızlı çalışıyor.Binalar,dar yollar herşey açık.
    Köprüden geçerken deniz hatlarını bile gösteriyordu haritada :) Öte yandan dün otoparkta biraz kurcalarken birde baktım '' Kıble '' diye bir seçenek var :) Açıkcası çok şaşırdım,elin Almanı Müslüman ülkeleri düşünüp kıble sekmesinide eklemiş :) Güzel bir özellik.

Kısacası güncellemeyi düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmesinler.

Tekrardan secospacos'e teşekkürler.

TÜM BMW 2018 Navigasyon Güncellemeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devoin -- 3 Nisan 2015; 10:02:01 >

• Devoin kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan abi. bir ara sis farlarını kodlamaya da gelirsin :)
  • quote:

güle güle kullan abi. bir ara sis farlarını kodlamaya da gelirsin :)
    E90 lcı sis farı kodlaması oluyor mu + ne gibi özelliği var ayrıntı vere bilir misin ??
  • Seçkin acelem yok, izmir e geldiğinde bana da bir tane getirir misin?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.