Şimdi Ara

İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
33
Favori
230.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Focus mk1 (2004) uyumlu varsa ben de almak isterim ilgilenen birileri varsa iletisime gecebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -----------SATILMIŞTIR (2 üründe)--------------

Kendi arabam için aldığım Audio System'i satıyorum. 3 hafta önce aldım ama artık ihtiyacım kalmadı. Modeli Toyotalar için uyumlu olan, TOY2 modeli. Teyp cd changer soket girişi 12 pin olandan. 6 üstte, 6 altta. Ben sahibinden.com'dan 200'e aldım. Kutulu paketli 160 TL'ye bırakacağım.

Teyp soket girişi
     İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX

Bir de bu cihazla birlikte, aux girişli Bluetooth bağlantı cihazı almıştım. Bu küçük aparatı, cihazın aux girişine takıyorsunuz. Telefonu da cihaza bağlıyorsunuz, hem telefondan müzik dinleyip, hem de telefonla konuşuyorsunuz. Onun fiyatı da 40 lira. Ben ikisini toplam 200 TL'ye vereceğim.

İstanbul Kartal metro istasyonundan elden teslim edebilirim. İndirim istemezseniz sevinirim. Cihazın piyasa fiyatı zaten malum. İkisi de sıfır, ikisi de kutusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlighTAiR -- 28 Kasım 2015; 16:12:45 >

• 2005 model mazda 3 icin bende arıyorum yardımcı olabilecek kişi varmı ?
  • 2005 b5.5 kasa passat için varmı elinde olan 12 pin li elimde gamma teypten kalan 8 pin li vardı sattım bu excilusive olunca delta 6 teyp var 12 pin li lazım?

• Laguna 2008 için digital music changer nereden bulabilirim yada aux

• montaj için mesaj atabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Aracıma taktırdığım Audio System Digital Music Changer USB SD AUX aparatının incelemesini yapayım dedim.
    Ben taktırmadan önce internette yeterli bilgi bulamamıştım. Farkı markalardan, farklı çözümlerden, genelde yurtdışı kaynaklardan araştırdım, o şekilde taktırdım.

Kısaca aracın orjinal müzik çalar ünitesini (teybini) değiştirmeden, kablolarında kesme biçme yapmadan, Cd Changer (değiştirici) ile uğraşmadan, orjinal çözüm arayana bire bir.

Montaj Ana ünitenin arkasındaki Cd Changer girişine kutunun içerisinden çıkan -her araca göre farklı üretilen- kablo takılıyor. Kablo teybin arkasından istenilen yere getiriliyor (torpido, küllük, çakmaklık, saklama gözü vs.) ve kablonun ucuna Usb Sd Aux aparatı takılıyor. İşlem tamam.
    HİÇBİR EKSTRA APARATA-KABLOYA İHTİYAÇ DUYMADAN DİREKSİYON TUŞLARININ HEPSİ ÇALIŞIYOR

Resimlere bakacak olursak;

Kutu icerisinde gelen Aux kablosu

Kutu icerisinde gelen baglanti kablosu (kirmizi ile isaretli)

Ses Kalitesi Sesi epey açınca ve anca parça geçişlerindeki sesslizlikte duyulan hafif bir tıss'lama ve yine 3-4 saniyede bir duyulan hafif cızırtı benzeri ses hariç mükemmel. Bu sesleri de anca sessiz bir şekilde iken, kendinizi cihazdan bir şey duymaya verirseniz duyabiliyorsunuz zaten. (Cizirti diye tabir ettigim ses CD okuma sesine benziyor, kesinlikle rahatsiz edici degil, sahsen Bmw Business'ta Cd okunurken daha cok ses cikiyor diyebilirim :) )
    Aynı parçayı hem Cd'ye hem Usb'ye koydum, aynı yerleri arka arkaya dinledim, kalitede bariz bir fark yok, Cd'de kalite %100 ise, Usb'de %95'tir heralde.
    Ayrıca aynı ses seviyesinde Usb, Cd'den daha fazla ses veriyor bunu da söyleyeyim (yine aynı parçanın aynı saniyeleri)

Görüşüm sorulacak olursa; taktırdığıma son derece memnunum. 120 TL ürüne, 30 TL montaja verdim. Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
    BMW Business Cd çalar var ana ünite olarak. Mp3 çalmıyor Business'ların %90'ından fazlası belki bilirsiniz, benim gibi orjinalliği bozmak istemeyenler için bulunmaz hint kumaşıdır bu ürün. BMW için yıllardır takip ediyorum, bir türlü fiyatı düşmek bilmeyen, montajı zor ve pahalı ürünler var hep.
    Aldım, taktırdım, kullanıyorum, audio cd eziyetinden kurtuldum çok şükür.
    Bir de E46 ana ünitelerde iki farklı tip giriş var (pin sayısı vs.). Genellikle 2004 öncesinin 17 yuvarlak (round) pin olduğuna kanaat getirmiştim ben, velhasıl öyle çıktı. Bir de düz (flat) pinli olan var. Kutunun üzerinde BMW1 yazan yuvarlak pin kablolu, BMW2 yazan düz pin kablolu.
    Diğer tüm araçlar için tek tip kablo var sanırım. Takması falan son derece kolay. Bence kendiniz de takabilirsiniz eliniz yatkınsa. Kabloyu torpidoya kolaylıkla veremiyorsanız en fazla torpido sökme işlemi yapılabilir o kadar. Benim araçta biraz uğraştık kabloyu teybin arkasından torpidoya ulaştırabilmek için. Fazla yer yapmamışlar sanırım. Torpidoda da herhangi bir kesme, biçme işlemi yapılmadı, sigorta kutusunun içerisinden getirdik kabloyuda.

Kullanım
    - USB, SD veya AUX kullanabilirsiniz.
    - Ben 8 GB USB ve 8 GB SD kullandım, ikisi de sorunsuz. AUX da denedim, onda da problem yok.
    - USB'nin FAT32 formatinda olmasi gerekiyor (birkac saniyede NTFS'den FAT32 formatina donulebiliyor)
    - AUX kullanmak için USB veya SD bağlı olmaması gerekiyor.
    - SD kullanimi tavsiye ediliyor USB'den ziyade. (Ben USB'nin hicbir dezavantajini gormedim ama yine de SD kullaniyorum. Ayrica aracta USB'de bulunduruyorum)
    - Klasörlerin ismini CD01, CD02, CD03 şeklinde yapmak gerekiyor.
    - Alt klasor yaratmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
    - WMA ve MP3 disindaki formatlarda parca barindirmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
    - Kontağı kapatıp açmada sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor.
    - Parça geçişleri falan muhtemelen Cd'den bile hızlıdır veya aynıdır.
    - Ana ünite kaç cd destekliyorsa o kadar klasör görüyor. Her klasöre 99 parça konulabiliyor. (Aslinda MAX 15 klasor ve sinirsiz parca konulabiliyor ama teyplerin geneli 99 parca goruyor)
    Ör: benim aracımda (BMW E46) 6 Klasör x 99 Parça = yaklaşık 600 parça kullanabiliyorum.
    - Kingston marka bazi yeni USB'leri okuyamayabiliyormus (denemedim - Cin isi 4 Gb ve Toshiba 8 Gb USB ve Sandisk 8 Gb Sd denedim, sorunsuz)
    - Bazi klasorlerin icindeki parcalari harf sirasina gore degil de, degistirilme (pc'ye kaydedilme) sirasina gore okuyabiliyor. Harf sirasina gore okutmak icin BU LINKTEN programi indirerek saniyeler icinde cozume ulasabiliyorsunuz.

Kutu İçeriği
    - Audio System Digital Music Changer Usb Sd Aux aparatı
    - Aracın tebine göre üretilmiş kablo
    - Aux kablosu
    - Kullanma klavuzu

Ana ünitelerin desteklediği muhtemel klasör sayısı:

Honda radio....................15 klasöre kadar
    Toyota radio...................15 klasöre kadar
    Mazda radio....................6 veya 10 klasöre kadar
    Nissan radio....................9 klasöre kadar
    Suzuki radio....................9 veya 15 klasöre kadar
    Hyundai 8 pin radio..........8 klasöre kadar
    Hyundai 13pin radio..........9 klasöre kadar
    Peugeot radio..................6 klasöre kadar
    Renault radio...................6 veya 9 klasöre kadar
    Citroen radio...................6 klasöre kadar
    Fiat/Alfa radios................10 veya 15 klasöre kadar
    VAG range radio...............6 klasöre kadar

Sony radio........................6 veya 10 klasöre kadar
    Pioneer radio....................15 klasöre kadar
    Alpine(M-bus) radio............6 klasöre kadar
    Panasonic radio..................9 veya 15 klasöre kadar
    Clarion radio......................9 klasöre kadar
    Sanyo radio.......................9 klasöre kadar
    Blaupunkt radio..................9 klasöre kadar

Aklıma gelen başka bir şey olursa güncelleyeceğim. Sorularınız varsa cevaplamaya, deneme yapmaya çalışırım.

Teşekkürler

opel yok mu

• Daha ucuz yollari var

http://youtu.be/rGuyaqzd8Gw

http://youtu.be/M5Vh24FFEls

• Merhaba arkadaşlar,

aracımda ben de bu ürünü kullanıyorum. herşey iyi hoş güzel de.. ses seviyesi orjinal'e göre yarıdır ya da yarıdan biraz fazla. ve hafif bi hışırtı var arkadan duyulan. hadi hışırtıyı geçtim de. bu ses kaybını nasıl yükseltebiliriz? bunu aşan var mı ?
  • 24 nisan 2012 tarihinde konuyu açtıktan sonra ilk düzenlemeyi bugün 08.12.2015 tarihinde yapıyorum. Bir üst mesajdaki alıntıyı koydum konunun ilk mesajının sonuna. Ayrıca:

Bu ürünü getirenler, satanlar, benim sayemde on binlerce kişiye sattılar bu ürünü. Geçen gün merak ettim sahibindene baktım, satıcılar bu konudaki açıklamaları ve benim kullanıcı incelemesi olsun, foruma faydam olsun diye çektiğim fotoğrafları kullanmışlar.
    O kadar ürün satıp, ihya olup, yine de iş yapmamak, işten kaçmak, hazırcı olmanın da bu kadarı ya. Gidip bir profesyonel fotoğraf çekmemişsin bu kadar sattığın ürün için, hadi bırak onu, dükkanında cep telefonunla kendin bile çekmemişsin, benim buradaki fotoğraflarımı ve açıklamalarımı alıp kopyalayarak binlerce lira para kazanmışsın.
    Bu nasıl bir mantıktır, çözemiyorum. Vatandaşa faydamız olsun diye kimseciklerin haberi yokken, bırakın Türkiye'yi, dünyada bile kullanan sayısı aşırı derecede azken ben faydalı olmak adına böyle bir inceleme yaptım, herhangi bir kimseden, doğrudan ya da dolaylı olarak 0,01 TL bile kazanmadım -ki böyle bir amacım zaten yok- ama kalkıp benim çektiğim birkaç amatör inceleme fotoğrafını da ilana koyup hazırcılık yapmanıza ne diyebileceğimi bilmiyorum.

Neyse taktıranlar umarım memnundur, hala faydalı bir aparat olduğunu düşünüyorum, alternatif sayılabilecek bir yöntem veya ürün de daha mevcut değil anladığım kadarıyla.
    Bu tarz faydalı ürünler kullandığım zaman incelemesini yapmaya çalışacağım forum genelinde (sadece otomobil ile ilgili değil, laptop soğutucu incelemesi yaptığım da oldu, pc/cep telefonu oyun/uygulama incelemesi yaptığım da oldu)
    Herkese iyi günler, keyifli sürüşler.

• quote:

24 nisan 2012 tarihinde konuyu açtıktan sonra ilk düzenlemeyi bugün 08.12.2015 tarihinde yapıyorum. Bir üst mesajdaki alıntıyı koydum konunun ilk mesajının sonuna. Ayrıca:

Bu ürünü getirenler, satanlar, benim sayemde on binlerce kişiye sattılar bu ürünü. Geçen gün merak ettim sahibindene baktım, satıcılar bu konudaki açıklamaları ve benim kullanıcı incelemesi olsun, foruma faydam olsun diye çektiğim fotoğrafları kullanmışlar.
    O kadar ürün satıp, ihya olup, yine de iş yapmamak, işten kaçmak, hazırcı olmanın da bu kadarı ya. Gidip bir profesyonel fotoğraf çekmemişsin bu kadar sattığın ürün için, hadi bırak onu, dükkanında cep telefonunla kendin bile çekmemişsin, benim buradaki fotoğraflarımı ve açıklamalarımı alıp kopyalayarak binlerce lira para kazanmışsın.
    Bu nasıl bir mantıktır, çözemiyorum. Vatandaşa faydamız olsun diye kimseciklerin haberi yokken, bırakın Türkiye'yi, dünyada bile kullanan sayısı aşırı derecede azken ben faydalı olmak adına böyle bir inceleme yaptım, herhangi bir kimseden, doğrudan ya da dolaylı olarak 0,01 TL bile kazanmadım -ki böyle bir amacım zaten yok- ama kalkıp benim çektiğim birkaç amatör inceleme fotoğrafını da ilana koyup hazırcılık yapmanıza ne diyebileceğimi bilmiyorum.

Neyse taktıranlar umarım memnundur, hala faydalı bir aparat olduğunu düşünüyorum, alternatif sayılabilecek bir yöntem veya ürün de daha mevcut değil anladığım kadarıyla.
    Bu tarz faydalı ürünler kullandığım zaman incelemesini yapmaya çalışacağım forum genelinde (sadece otomobil ile ilgili değil, laptop soğutucu incelemesi yaptığım da oldu, pc/cep telefonu oyun/uygulama incelemesi yaptığım da oldu)
    Herkese iyi günler, keyifli sürüşler.

Durum hep böyle hocam değişmiyor.
    Nette yaptığım satışlar için profesyonel fotolar çekip kullanıyorum. Ürün fotoğrafçılığı da hoşuma gittiği için zevkle çekiyorum. Ama bakıyorum daha sonra benim fotolarım başka başka ilanlarda beliriyor. Malesef hazıra konmak da üstümüze yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Daha ucuz yollari var

bu aparatın montajı hakkında bilgi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rookie7300

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Daha ucuz yollari var

bu aparatın montajı hakkında bilgi var mı?

Teyip arkasindan 12v elektrik aliyorsun cihaza teyibin aux cikisi var ise icinden kablo ile bu cihaza getiriyorsun egerki teyip kaset calar ise icinde lens var lensin arkasinda 3 cikis var oradan bu cikisi yine cihaza getiriyoruz. Lens calismasi icin bi kasetin icini bosaltip teyibe takman gerek.

• Cd changer girişine takılan bluetooth adaptorler var. Ben sipariş ettim şuan fransada 72 dolara aliexpressten aldım.

Hem tis sesi sorunu yok hem de klasorleri cd001 falan diye ayarlama derdi yok. Gelince buradan da inceleme yapabilirim.

• Yeni ürünler görmek güzel. Bunların hepsi bizim işimize yarayacak şeyler.

Bluetooth da güzel ancak henüz kablo ile bağlanmış kalitesi veren bluetooth müzik aktarımı malesef mevcut değil.
    Hoş ses sistemi standart ise, aşırı profesyonel değilse, telefondaki müziklerde örneğin epey kaliteliyse fazla fark edilmeyebilir.
  • Aracimda bu cihazdan var fakat seyir halindeyken arada kendiliginden radyoya geciyor. Cozum onerisi olan var mi ? Sorun ne acaba ?

• quote:

Yeni ürünler görmek güzel. Bunların hepsi bizim işimize yarayacak şeyler.

Bluetooth da güzel ancak henüz kablo ile bağlanmış kalitesi veren bluetooth müzik aktarımı malesef mevcut değil.
    Hoş ses sistemi standart ise, aşırı profesyonel değilse, telefondaki müziklerde örneğin epey kaliteliyse fazla fark edilmeyebilir.

Merhaba benim ürün geldi ve araç teybindeki CD CHANGERA girişine taktik. Ses kalitesinde sorun yok ancak ses gücü CDdeki kadar yüksek değil. Cd de iken 10-20 arası yeterlo iken bluetooth ile 15-30 arası iyi oluyor.

Telefonum hafızası, youtube ve spotify dan yaptığım denemelerde üründen memnun kaldım. Mikrofon ile telefon görüşmesi ise beklenmeyecek ölçüde kaliteli.

Çoğu kişi arabada olduğumu anlamadı bile. Mikrofon torpidodabile olsa ggörüşme yapabiliyorsunuz. Inanilir gibi değil.

Aldığım ürünün linki

Yatour Digital Music CD Changer Bluetooth Car Adapter Hands Fress Call Adapter For RD4 Peugeot 207 307 308 407 Citroen C2 C3 C4
    http://s.aliexpress.com/eErQFBb2
    (from AliExpress Android)

Ben 72 dolara aldım. Gayet memnun kaldım.

• Merhaba arkadaşlar. Ben bu ürünü epey bi araştırdım araştırmalarım neticesinde bluetooth cihazı ayrı sd, usb cihazı ayrı almak gerekiyor. oda maliyeti baya bi artırıyor. Dolaşırken altta linkini verdiğim ürünü gördüm. Bir cihazda hem usb,sd girişinden müzik dinleniliyor hemde bluetooth la bağlanabiliyor. Maliyetide baya bi düşük. Tercih edilebilirmi kullanan arkadaşlardan fikir almak isterim. Veyahutta daha hesaplısı varmıdır alternatif olarak. Şimdiden teşekkürler.

http://tr.aliexpress.com/item/USB-AUX-Adapter-Bluetooth-Handsfree-A2DP-MP3-Player-Digital-CD-Changer-for-Volkswagen-Rabbit-Caddy-T5/32509191467.html?spm=2114.010208.3.28.ZmtIAw&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_4_505_506_503_504_502_10001_10002_10016_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_401_10008,searchweb201560_1,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6450&btsid=24b2cd7c-6af3-4722-b166-e52c70343ce5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetuslu -- 16 Şubat 2016; 16:26:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetuslu

Merhaba arkadaşlar. Ben bu ürünü epey bi araştırdım araştırmalarım neticesinde bluetooth cihazı ayrı sd, usb cihazı ayrı almak gerekiyor. oda maliyeti baya bi artırıyor. Dolaşırken altta linkini verdiğim ürünü gördüm. Bir cihazda hem usb,sd girişinden müzik dinleniliyor hemde bluetooth la bağlanabiliyor. Maliyetide baya bi düşük. Tercih edilebilirmi kullanan arkadaşlardan fikir almak isterim. Veyahutta daha hesaplısı varmıdır alternatif olarak. Şimdiden teşekkürler.

http://tr.aliexpress.com/item/USB-AUX-Adapter-Bluetooth-Handsfree-A2DP-MP3-Player-Digital-CD-Changer-for-Volkswagen-Rabbit-Caddy-T5/32509191467.html?spm=2114.010208.3.28.ZmtIAw&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_4_505_506_503_504_502_10001_10002_10016_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_401_10008,searchweb201560_1,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6450&btsid=24b2cd7c-6af3-4722-b166-e52c70343ce5

Güzel bir ürüne benziyor hocam. Kullanımı nasıl olacak acaba ona bakmak lazım.

• Satıcıya sordum aracımın teybiyle tam uyumluymuş vede direksiyondan kumanda tam çalışıyormuş bakalım karar verip alacağım. Kalitesi ve verdiği ses nasıldır ürünü bilen birisinin yardımlarını bekliyorum. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.