Şimdi Ara

İNCE STEPNEYE 60 PSİ HAVA BASILMALI...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
24.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FOCUSUN YEDEK LASTİĞİ BU ŞEKİLDE. BUNA KAÇ HAVA BASACAĞIZ?
    ARACIN KİTAPÇIĞINDA BİŞEY YAZMIYOR... LASTİĞİN ÜZERİNDE 60 PSİ YAZIYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 15 Kasım 2009; 14:04:18 >

• Compact(ince) stepnelere (compact spare tire) her zaman 60 psi hava basılır. Zaten üstünde de bu şekilde yazar. 50mil-80km süratin de üzerine çıkılmamalıdır. Diğer lastiklere kıyasla bu kadar yüksek basınçta çalışmasının sebebi aynı yükü daha küçük yüzey alanıyla taşımasıdır. Psi lastiğin içine bastığınız havanın miktarı değil, lastik içinde oluşan hava basıncıdır. Lastiği birim alanda karşılayacağı yük neredeyse iki katına çıktığından, lasttik basıncı da iki katına çıkarılır.

http://techinfo.honda.com/rjanisis/pubs/om/CI9595/CI9595O00144A.pdf
  • 60 psi max. basılacak basıncı gösterir... siz daha iyi bilirsiniz ama...
  • CİDDEN BİLMİYORUM. ÖĞRENMEK İÇİN SORUYORUM...
    İSTASYONLARDA BASINÇ TABLOSUNDA NORMAL LASTİKTE (195/65/15) MAX 36 PSİ DİYE OKUMUŞTUM. AMA 60 PSİ ÇOK YÜKSEK DEĞİL Mİ? YA DA OLMASI GEREKEN Mİ ACABA?

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

60 psi max. basılacak basıncı gösterir... siz daha iyi bilirsiniz ama...
  • bütün lastiklerde yazar o ...lastiğin dayanabileceği max. basınçtır...
    basılması gereken _tam emin değilim ama_... 32 -33 yapın mesela, zaten adı üstünde stepne, kısa mesafe kullanılacak...
  • CİDDEN BİLMİYORUM. ÖĞRENMEK İÇİN SORUYORUM...
    İSTASYONLARDA BASINÇ TABLOSUNDA NORMAL LASTİKTE (195/65/15) MAX 36 PSİ DİYE OKUMUŞTUM. AMA 60 PSİ ÇOK YÜKSEK DEĞİL Mİ? YA DA OLMASI GEREKEN Mİ ACABA?
    BEN İNCE STEPNEYE 30 PSİ BASMIŞTIM. GEÇENLERDE ÖN LASTİĞİM PATLADI. DEĞİŞMEK ZORUNDA KALDIM. İNCE LASTİK 30 PSİ OLMASINA RAĞMEN İNİK GİBİ DURDU ARABANIN ALTINDA. BU YÜZDEN EVE GELDİĞİMDE KİTAPÇIĞA FALAN BAKTIM. AMA BİR BİLGİ YOK. ÖĞRENMEM LAZIM...

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

60 psi max. basılacak basıncı gösterir... siz daha iyi bilirsiniz ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 14 Kasım 2009; 21:14:30 >
  • Compact(ince) stepnelere (compact spare tire) her zaman 60 psi hava basılır. Zaten üstünde de bu şekilde yazar. 50mil-80km süratin de üzerine çıkılmamalıdır. Diğer lastiklere kıyasla bu kadar yüksek basınçta çalışmasının sebebi aynı yükü daha küçük yüzey alanıyla taşımasıdır. Psi lastiğin içine bastığınız havanın miktarı değil, lastik içinde oluşan hava basıncıdır. Lastiği birim alanda karşılayacağı yük neredeyse iki katına çıktığından, lasttik basıncı da iki katına çıkarılır.

• İŞTE BEKLEDİĞİM CEVAP. TEŞEKKÜRLER...
    SABAH İLK İŞİM BU OLACAK...

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Compact(ince) stepnelere (compact spare tire) her zaman 60 psi hava basılır. Zaten üstünde de bu şekilde yazar. 50mil-80km süratin de üzerine çıkılmamalıdır. Diğer lastiklere kıyasla bu kadar yüksek basınçta çalışmasının sebebi aynı yükü daha küçük yüzey alanıyla taşımasıdır. Psi lastiğin içine bastığınız havanın miktarı değil, lastik içinde oluşan hava basıncıdır. Lastiği birim alanda karşılayacağı yük neredeyse iki katına çıktığından, lasttik basıncı da iki katına çıkarılır.

• A:Üretici veya Marka adı
    B:Ticari desen adını gösteren kısım (örneğin SP300 or SP SPORT MAXX)
    C:Lastiğin Ebat Bilgilerini Gösterir.
    D:Karkas tipini belirten işaret. "R" sembolu lastiğin radyal tipli olduğunu belirtir.
    E:Lastiğin iç lastiksiz olduğunu gösteren ifade (TUBELESS)
    F:Avrupa standartları uygunluk kodunu gösteren kısım
    G:Yük Endeksi ve Hız Sembolünü gösteren kısım
    Yük Endeksi lastiğin taşıyabileceği azami yük miktarını belirtir.
    Hız sembolü ise lastiğin azami hangi hızda kullanılabileceğini belirtir.
    H:Aşınmadan dolayı bu işarete gelindiği taktirde lastiğin yasal olarak kullanım süresi sona ermiştir.
    J:Lastiğin dönüş yönünü gösteren işaretin bulunduğu kısım
    K:Lastiğin Üretim Haftasını ve yılını veren kod (DOT)
    Örneğin burada 2106 yazılıysa lastiğiniz 2006 yılının 21. haftasında üretildiğini gösterir
    L:Lastiğin üretici ve standartlarini gösteren kod
    M:Azami yük ve Azami basınç bilgilerini gösteren kısım.
    N:Lastik karkas yapısında kullanılan hammadde ve karkasın kaç kat olduğunu gösteren kısım
    P:Lastiğin hangi ülkede üretildiğini gösteren kısım
    R:Güvenlik uyarılarılarını gösteren kısım
    Q:Kalite standartlarını gösteren kısım

• Check the inflation of the compact spare tire every time you check the other tires. It should be inflated to 60 psi (4.15 kg/cm2, 415 kPa).
    BU CÜMLENİN TÜRKÇESİ CEVAP...
    İNGİLİZCESİ OLANLAR ÇEVİRİRSE ANLARIZ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverci

Check the inflation of the compact spare tire every time you check the other tires. It should be inflated to 60 psi (4.15 kg/cm2, 415 kPa).
    BU CÜMLENİN TÜRKÇESİ CEVAP...
    İNGİLİZCESİ OLANLAR ÇEVİRİRSE ANLARIZ...

yedek lastiğin basıncını diğer lastikleri kontrol ettiğiniz zamanlarda kontrol edin. 60 psi a şişirilmiş olmalıdır.

sözün özü 60psi a şişirilmiş olmalıdır diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 15 Kasım 2009; 12:46:54 >
  • ŞİMDİYE KADAR BUNA DİKKAT ETMEYENLER OLABİLİR.(BENİM GİBİ)...
    BAŞLIĞI DEĞİŞTİRİYORUM...
  • Çok eski ama çok yararlı başlık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok faydalı bir bilgi.

Benim stepne de böyle bişey.

• O bisiklet tekeri gibi şey :)) 60 psi a dayanırmıki

• quote:

Orijinalden alıntı: W0IkaN

O bisiklet tekeri gibi şey :)) 60 psi a dayanırmıki

Dayanır. Hatta yol bisikletlerine yaklaşık 110 psi basılır. Bu bisiklete 100 psi'dan aşağı hava basarsan %99 lastiğin yolda giderken düşük basınçtan patlar. Genişliği de 23 mm'dir.

• Bugün lastik yarılınca KIA rio'mdaki stepneyi taktım. Üstünde çok açık şekilde "inflate to 60 psi" yani "60 psi a şişiriniz" yazıyor. Ama insan baktığında bir inanamıyor fakat bu bilgi kesinlikle doğrudur. Lastikte 19 psi basınç kalmış, hemen bastık ve yolumuza devam ettik. 2 akaryakıt istasyonunda basmama engel olmaya çalıştılar inanın üçüncüsünde basabildim ki o da "sen bilirsin" dedi beni durdurmaya çalıştı. :)

• O.B.K kullanıcısına yanıt
    Forum için kıymetli,faydalı bir paylaşım.Emeğinize sağlık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik büyüklüğü ile basıncın ilgisi biraz ters orantılı yapısı ve amacına göre de değişiyor. Mesela traktör arka lastiği basıncı 18-20 psi.

• Ben bisikletime 135 psi basiyorum

• Bizim milletin basınç değeri standarttır inch çap amaç kullanım farketmez ister el arabası olsun ister uçak lastiği olsun 'önde motur var yük biner 32 arkada 30 yeter' dir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.